Republikanski kandidat za podpredsednika Palin: ZARATIĆEMO SA RUSIJOM!

Da, tacno je da sam to napisao i istina je to sto sam napisao. Naravno da sam kao asistent radio sa studentima.

Sasvim je moguce da nisam nista napisao lose o USA (mada bih, vrlo verovatno, imao sta konkretno da napisem u poredjenju sa onim forumasima koji apriori osudjuju sve americkog porekla). "Pljuvanje" je teska rec, ali OK, neka to ostanje pitanje nacina poimanja pojma.

Razlika izmedju onih koji Putina gledaju kao Boga i mene je kao razlika izmedju zemlje i neba, mislim da se to lako da shvatiti samo kada se pomisli na motive i razloge...o idolatriji bolje da ne pisem, mnogo toga bih ruznog imao da kazem.

Nigde nisam napisao da se slazem sa stavovima doticne gospodje. Ne mogu da se slazem ili ne sa nekim stavovima sa kojima nisam dobro upoznat.

Svako ko prizeljkuje bilo kakav rat (sa nuklearnom silom ili ne) nije bas pri cistoj svesti. Opravdanost ratnog sukoba je vec nesto drugo, ali prizeljkivanje nema veze sa time.

Bez obzira sto interview sa gospodjom kandidatkinjom nisam cuo, prilicno sam siguran da nije zagovarala nuklearni sukob sa bilo kime, narocito ne sa mesta na kome se nalazi.

Tex postujem zaista vase stavove,ali sad niste iskreni.Inaga sta vec je napisao da Rusiju kao crnu rupu treba sravniti sa zemljom.Vi kao neko daleko inteligentniji od doticnog ste to doslovce potvrdili.
Rusija nesto dala pozitivno svetu?????prvi put cijem da to neko izjavi.Znaci po vama nista pozitivno?Mozemo li znati sta je to Rusija ucinila zlo kao drzava, a da nije iz perioda SSSR-a?Prosto zato sto tada Rusijom nisu upravljali iskljucivo Rusi.To bi bilo kao kada bi neko poredio FNRJ,SFRJ sa Srbima,sve sto se desavalo lose u tom vremenu su cinili Srbi,jer su bili vecina.Dakle molio bih odgovor na pitanje cime su to Rusi zagorcali nekome zivot pre pada carevine i oktobarske revolucije?
Dok istovremno mozemo li pricati o Vejitnamskom ratu,podrzavanju svih mogucih hunti u Latinskoj americi koje su odnele desetine hiljada zivota?Kako zemlja koja tvrdi da je nosioc demokratije naoruzava vojne hunte sirom sveta gde je svako slobodno razmisljanje znacilo smrt?
 
...daj ne blamiraj se vishe..evo ti par..kandinski, rubljov, shagal..najzvuchniji..a shto se nauke tiche dovoljno je reci mendeljejev i lomonosov..

Не могу се поредити са Рембрантом, Пикасом, Ван Гогом, Леонардом да Винчијем.
Мендељејев није ништа пронашао, он је да се тако изразим, сортирао дотадашње проналаске хемијских елемената. За Ломоносова искрено не знам за шта је заслужан. Да се разумемо, имали су Руси научника, врхунских, али су у скоро ничему били први.
 
Tex postujem zaista vase stavove,ali sad niste iskreni.Inaga sta vec je napisao da Rusiju kao crnu rupu treba sravniti sa zemljom.Vi kao neko daleko inteligentniji od doticnog ste to doslovce potvrdili.
Rusija nesto dala pozitivno svetu?????prvi put cijem da to neko izjavi.Znaci po vama nista pozitivno?Mozemo li znati sta je to Rusija ucinila zlo kao drzava, a da nije iz perioda SSSR-a?Prosto zato sto tada Rusijom nisu upravljali iskljucivo Rusi.To bi bilo kao kada bi neko poredio FNRJ,SFRJ sa Srbima,sve sto se desavalo lose u tom vremenu su cinili Srbi,jer su bili vecina.Dakle molio bih odgovor na pitanje cime su to Rusi zagorcali nekome zivot pre pada carevine i oktobarske revolucije?
Dok istovremno mozemo li pricati o Vejitnamskom ratu,podrzavanju svih mogucih hunti u Latinskoj americi koje su odnele desetine hiljada zivota?Kako zemlja koja tvrdi da je nosioc demokratije naoruzava vojne hunte sirom sveta gde je svako slobodno razmisljanje znacilo smrt?


Mislim da nema potrebe da se bilo kome na forumu persira, koliko vidim to niko ne radi. Postovanje necije licnosti (u uskim okvirima foruma, naravno) se vise nego dovoljno pokazuje pravilnim ophodjenjem (kao sto ti npr. radis).

Nije Dada napisao da Rusiju treba sravniti sa zemljom, a jeste napisao da je crna rupa. Ja sam taj post shvatio drukcije (i mislim da sam ga pravilno shvatio, ako gresim neka me sam Dada ispravi), dakle da drzavi kao takvoj treba stati na put, sto ne znaci unistenje njenog stanovnistva, naprotiv, korenita promena drzave moze (a u ovom slucaju bise, mislim, to i desilo) da bude itekako povoljna po njeno stanovnistvo.

Ne mislim da sam inteligentniji od Dade.

Naravno da je iskljucivost tipa "nista nije ucinila pozitivno"...recimo nerealna, ali ako uzmemo u obzir potencijale ono sto su ucinili jeste nista.

U SFRJ Srbi su bili u "tankoj" vecini, za razliku od Rusa u SSSR-u, ako se dobro secam cifara.

O carskoj Rusji ne bih da komentarisem posto mislim da nisam dovoljno informisan za to...uostalom, to je ipak vreme od pre jednog veka i dalje.

Da, o Vietnamu i ostalom mozemo da govorimo, broj poginulih u tom ratu je stvarno stravican. Naravno, ipak treba uzeti u obzir da taj rat koji su USA vodile nije bio cist osvajacki rat, gradjanska komponenta je tu mozda i znacajnija.
 
Pa moglo bi se ponesto navesti, ali mislim da ovo nije tema za to.

Sukob ogranicenog konvencionalnog intenziteta sa Rusijom je moguc, ali malo verovatan.

Molim te da mi citiras post gde sam naveo da mi je Palinova draga zato sto najavljuje rat sa Rusijom, ako sam to napisao znaci da danas stvarno nisam normalan.

Извињавам се, то је написао инагададавида, а не ти. Јако сте ми слични. :super:
 
korenita promena drzave moze (a u ovom slucaju bise, mislim, to i desilo) da bude itekako povoljna po njeno stanovnistvo.

Промене у Русији треба да изводе само Руси, а не да им то неко силом намеће. То би однело бројне жртве у Русији, а и ван ње. Горбачов је извршио једну револуцију, Путин другу, а од Медведева очекујем да ће извести трећу, само док постане мало популарнији. Тад ће Русија напокон постати демократија.
 
Промене у Русији треба да изводе само Руси, а не да им то неко силом намеће. То би однело бројне жртве у Русији, а и ван ње. Горбачов је извршио једну револуцију, Путин другу, а од Медведева очекујем да ће извести трећу, само док постане мало популарнији. Тад ће Русија напокон постати демократија.


A pa naravno da bi to bilo savrseno...ali nemoj da zaboravis da su reforme koje je sproveo Gorbacov bile poprilicno inicirane akcijama Zapada.
 
A pa naravno da bi to bilo savrseno...ali nemoj da zaboravis da su reforme koje je sproveo Gorbacov bile poprilicno inicirane akcijama Zapada.

Кина није признала Абхазију и ЈО и мислим да ће то бити замајац прво конфликту између Путина и Медведева, а касније и реформама у Русији.
 
Кина није признала Абхазију и ЈО и мислим да ће то бити замајац прво конфликту између Путина и Медведева, а касније и реформама у Русији.


Pa niko ozbiljan ih nije priznao, a znas da se Kinezi uglavnom uvek drze po strani i manje-vise sve rade medju poslednjima sto se medjunarodne politike tice.

Ne znam za Putina i Medvedeva, ali sam vise nego siguran da su u pitanju usijane diktatorske glave...najbolje bi bilo da se sudare i obe puknu.
 
Mislim da nema potrebe da se bilo kome na forumu persira, koliko vidim to niko ne radi. Postovanje necije licnosti (u uskim okvirima foruma, naravno) se vise nego dovoljno pokazuje pravilnim ophodjenjem (kao sto ti npr. radis).

Nije Dada napisao da Rusiju treba sravniti sa zemljom, a jeste napisao da je crna rupa. Ja sam taj post shvatio drukcije (i mislim da sam ga pravilno shvatio, ako gresim neka me sam Dada ispravi), dakle da drzavi kao takvoj treba stati na put, sto ne znaci unistenje njenog stanovnistva, naprotiv, korenita promena drzave moze (a u ovom slucaju bise, mislim, to i desilo) da bude itekako povoljna po njeno stanovnistvo.

Ne mislim da sam inteligentniji od Dade.

Naravno da je iskljucivost tipa "nista nije ucinila pozitivno"...recimo nerealna, ali ako uzmemo u obzir potencijale ono sto su ucinili jeste nista.

U SFRJ Srbi su bili u "tankoj" vecini, za razliku od Rusa u SSSR-u, ako se dobro secam cifara.

O carskoj Rusji ne bih da komentarisem posto mislim da nisam dovoljno informisan za to...uostalom, to je ipak vreme od pre jednog veka i dalje.

Da, o Vietnamu i ostalom mozemo da govorimo, broj poginulih u tom ratu je stvarno stravican. Naravno, ipak treba uzeti u obzir da taj rat koji su USA vodile nije bio cist osvajacki rat, gradjanska komponenta je tu mozda i znacajnija.

Prilikom jednog od postova na drugom pdf postavili ste vase slike sa aerodroma u Surcinu pocetkom sedamdesetih,tako da je to iskljucivo zbog respekta prema godinama.
Drzava nije nista imaginarno i ne moze se razdvajati od naroda,jer narod i jeste drzava.Drzavni aparat dolazi iz naroda.Samim tim nemoguce je "stati" drzavi na put,a da se to ne odnosi na narod.Rusi su takvi kakvi su,kao sto su i Srbi takvi kakvi su.Kakav narod takva i drzva.Ta gospodja,moguci buduci potpresednik SAD, dolazi iz takve sredine upravo kakvu vecina sveta i dozivljava vladu SAD u zadnjih 40godina.
Sto se tice Rusije,Lenjin je bio Jevrejin i "poklon" Nemaca,Staljin Gruzin.Koliko su Rusi bili jaki u SSSR-u trebalo bi da govori cinjenica da je Krim,za koji su Rusi ginuli poklonjen Ukrajini.
Jos samo ovo,klasicna knjizevnost ne moze proci bez Rusa.Balet,nema smisla ne reci da je to ruska disciplina.Umetnicko klizanje,sve sto ima prefiks umetnicko tesko da je zamislivo bez Rusa.Da je Rusija crna rupa tesko da bi za ruske asamble sirom sveta ulaznice bile rasprodate.Rusi jesu aljkavi kao i svi Sloveni,ali ne ubijaju sirom sveta civile zbog nafte.To sto je Rusija danas ojacala nije greska Rusije,vec Amerike i EU.Sami su toliko naduvali cenu nafte da su se Rusi ni krivi ni duzni obogatili, i tek ce se obogatiti.Pa zbog toga sad treba voditi sa Rusijom rat ogranicenog inteziteta?Da pogodimo gde,kaspijski region gde ima nafte i gasa?Ima li to veze sa sirenjem americke demokratije ili kradjom sirvina?Cudi me da covek kao vi veruje u demokratiju zemlje koja je pre samo 40tak godina terala obojene da se voze u zadnjem delu autobusa,odvojeni od belih.
 
Meni je ta gospodja od dana kada je to izjavila postala izuzetno simpaticna......krajnje je vreme da se razyebe ta nesreca od drzave, koja u istoriji nije pruzila svojim gradjanima ni deset minuta istinske srece , ili normalnog zivota............

Rusija je, od dana nastanka uvek bila crna rupa na kugli zemaljskoj.........:thumbdown:

Čajkovski, Tolstoj, Jesenjin... Sve sami produkti crne rupe.

Crna rupa je tebi u glavi.
 
Не може се рећи да Русија није допринела ништа светској култури, али је допринос прилично незнатан, поготово у науци. Више је допринела једна мала Србија, него Русија са 150 милиона људи, или 300 милиона ако гледамо цео Совјетски Савез. Рецимо, мени није познат ни један руски сликар или вајар. Књиге су им вредне само квантитативно (дебеле су :hahaha:).

Šta ti jadniče znaš šta je vrednost jednog književnog dela?
Idi kupi Mikijev almanah, jer za bolje nisi.
 
Мени стварно није јасно зашто се примате на постове од Tex707 . Човек само ради свој посао за који је добро плаћен. Ја се не сећам да сам једном прочитао неки његов пост а да се у њему није излупетао ко ... (наставите сами)
 
Не могу се поредити са Рембрантом, Пикасом, Ван Гогом, Леонардом да Винчијем.
Мендељејев није ништа пронашао, он је да се тако изразим, сортирао дотадашње проналаске хемијских елемената. За Ломоносова искрено не знам за шта је заслужан. Да се разумемо, имали су Руси научника, врхунских, али су у скоро ничему били први.

Nijedna nacija sveta ne može da se poredi pojedinačno sa svim ostalim velikanima iz celog sveta, a ti upravo to radiš.
 
Наведи ми неко ремек дело неко Руса из ликовних уметности. Ми имамо Теслу, Миланковића, Пупина, Аласа, наброј ми 2 Руса која су на њиховом нивоу.
Kazimir Maljevič, praktično otac apstraktnog slikarstva, Vasilij Kandinski, važan član Bauhausa, a tu je i El Lisicki, koji se ne može nazvati nekim "ocem", ali je isto užasno napredan (bio, za svoje vreme).
što se naučnika tiče, eto ti recimo Sergej Koroljev, koji je otac sovjetskog svemirskog programa, kojem je za života neuspešno parirao onaj nemački nacista fon Braun kojeg su doveli Amerikanci, jer svojeg očito nisu imali.
i šta misliš, koliko ima Rusa u NASAi? ili recimo, Nokiai?

neću ja da stavljam Ruse kao baštinike svetske kulture, al šta neki ovde lupaju (kao ovaj nesrećni Tex707), to nema nigde.
to što ste vi neobrazovani ne znači da su Rusi narod bez kulture.
 
Руска књижевност је јача од америчке, али се не може поредити са једним Шекспиром на пример.

Dal' si ti ikada čitao Šekspira? Da živi u današnje vreme, pisao bi scenarija za španske serije.
E, jesi našao koga ćeš da suprotstaviš ruskim gromadama...
 
Dal' si ti ikada čitao Šekspira? Da živi u današnje vreme, pisao bi scenarija za španske serije.
E, jesi našao koga ćeš da suprotstaviš ruskim gromadama...

Руси имају великане искључиво из епохе реализма (и соцреализма :hahaha:). Пре и после их нема нигде. И ****** вас уметност, шта су Руси постигли у науци?
 
Oživljava se polako Hladni rat. Ali, ovog puta će biti drugačije, jer sad postoji i ostatak sveta.

da . ostatak sveta koji je ovog puta protiv ameriku.sta mislite koliko zemalja u svetu zeljno ceka pad tog monstruma ameriku.nekad je velika vecina bila uz ameri ali ovog puta cak je i cela evropa protiv ameriku.naravno potplacene vlade evropskih drzava su uz ameriku ko sto je to italija spanija francuska nemacka ali narodi iz ove zemlje su u 90 posto protiv ameriku.onih 10 posto su sitni i krupni kapitalisti i politicari u te zemlje.
 

Back
Top