Република или Краљевина Србија

Србија:

  • Република

  • Краљевина


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vlajko ti se šališ.Ne misliš valjda da su izbori sa "ćoravom kutijom " bili slbodni?
Evo to jedne priče sa tih izbora koju mi je ispričao čovek koji iz Beserovine i koji je bio komunista od 1940.Vojvoda Drinski mu je udario pedeset batina,ali ne zato što je komunista,nego zato što je lagao da nije.Posle je ,za vreme njegovih,napisao jednu pesmu,pa su mu zbog toga sudili.
Elem,on mi je ispričao kako je u Tari iznad Prućca živeo u pećini jedan čiča koji je bio hajduk.On i njegova baba su proveli rat u u toj pećini.Komunistima je bilo jako stalo da ga nagovore da dođe na te izbore,pošto je on bio ugledan i po malo prorok.Čiča je sišao i došao na glasanje.Svi su se napregli da čuju u kojoj će kutiji da zvekne kuglica.On je uzeo kuglicu,navukao rukav preko šake i tako gurnuo ruku u jednu i drugu kutiju,nasmejao se i otišao.

Па и није то нека прича, зато што се управо тако и гласало. Стављањем руке у једну и другу кутију.

Тако је Синиша Ковачевић у "Портрету Илије Певца" и приказао гласање.
 
Слободним изборима??????? Дал ме зезаш ил си озбиљан????:klap::klap::klap::klap::klap::klap::klap:
Да слободним изборима. Први пут у историји Србије су сви пунолетни грађани без обзира на пол имали право гласа.

Зато не би ни требала да те чуди победа, омладина је волела Тита :mrgreen: а жене су напокон добиле прилику да остваре своја права.
 
Па и није то нека прича, зато што се управо тако и гласало. Стављањем руке у једну и другу кутију.

Тако је Синиша Ковачевић у "Портрету Илије Певца" и приказао гласање.
А да ли је објаснио зашто је добила надимак ћорава кутија?
 
Да слободним изборима. Први пут у историји Србије су сви пунолетни грађани без обзира на пол имали право гласа.

Зато не би ни требала да те чуди победа, омладина је волела Тита :mrgreen: а жене су напокон добиле прилику да остваре своја права.

Па оно јест, навуко их на танак лед :)
 
A sada to rade sofisticiranim sredstvima ,ali je princip ostao isti - ćorava kutija.

Управо тако. Данас се много постиже манипулацијом медијима. Они ти медијима фактички сервирају све што иде њима у прилог и тако ти формирају ставове и мишљења.
 
Република или Краљевина Србија?
Краљевина.
Зато што сам живео у разним републикама и не свиђа ми се нешто,зато да видим и ту краљевину већ једном.

Па да, због те твоје радозналости да надрљамо на дужи рок.
И Колумбо из радозналости открио Америку, па види шта нам сада ти Амери раде. Боље да је седео код куће. И ти седи и буди миран.
 
Poslednja izmena:
Па да, због те твоје радозналости да надрљамо на дужи рок.
И Колумбо из радозналости открио Америку, па види шта нам сада ти Амери раде. Боље да је седео код куће. И ти седи и буди миран.

Ми не треба монархију да октривамо...само да је изнова васкрснемо.
 
Ми не треба монархију да октривамо...само да је изнова васкрснемо.

Па човек рече да хоће да открије монархију:,,Зато што сам живео у разним републикама и не свиђа ми се нешто,зато да видим и ту краљевину већ једном''. Значи из радозналости.
А ти рече: ,,.....само да је изнова васкрснемо''. Ех када би то тако могло, васкрсао бих ја мог прадеду, јер ми рекоше да је био добар човек. Али не може то тако, оно што је већ умрло умрло је заувек.
 
Обзиром да су Срби хришћански народ, монархија је нешто најприродније за њега. Она је одраз његове вере и противљење њој је израз или непознавања наслеђа и историје властитог народа, или просто, малициозност.
 
Па човек рече да хоће да открије монархију:,,Зато што сам живео у разним републикама и не свиђа ми се нешто,зато да видим и ту краљевину већ једном''. Значи из радозналости.
А ти рече: ,,.....само да је изнова васкрснемо''. Ех када би то тако могло, васкрсао бих ја мог прадеду, јер ми рекоше да је био добар човек. Али не може то тако, оно што је већ умрло умрло је заувек.

Монархија није, уз дужно поштовање, твој прадеда..јер монархија није материјална ствар. А поређење ти је изузетно глупо и неприлично. А што с еумирања тиче, неко или нешто умире тек каг да се одрекнеш.
 
Обзиром да су Срби хришћански народ, монархија је нешто најприродније за њега. Она је одраз његове вере и противљење њој је израз или непознавања наслеђа и историје властитог народа, или просто, малициозност.

Тако је.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top