Rekonstrukcija centra grada

Ovo stoji ovako, otkako su "završeni radovi" u Ruzveltovoj. Nikad to nije odrađeno do kraja
IMG_20180403_193936.jpg


IMG_20180403_193917.jpg


IMG_20180403_193847.jpg
 
tačnije - 6 :) prolazim tu svako jutro, pa eto....izbrojah.

Свака част на труду :aha2:

- - - - - - - - - -

Па добро, они бар имају некакве оградице па то онда ствара осећај заклоњености а овде си на пола метра од тунелске збрке.

Можда... али је мени свеједно неприхватљиво да једем на метар од аутобуса.
 
jeste videli sto su lepo sredili plato ispred crkve svetog marka,da bi otvorili nov kafic vucicevom bratu
bila je tema pre par meseci na politici o er srbiji i bankrotu. samo
par dana posto je tema otvorena zalepljen je papir preko izloga vise od pola lokala er srb. je "pripremljeno" za promenu svrhe
tipovali smo sta li ce da otvore tamo.
ja cekam tamo autobus i istog dana kad je lokal smanjen sam slikala.
 
Menadžer Grada Beograda Goran Vesić najavljuje da će ove godine biti rekonstruisani Karađorđeva i Trg Republike. Uklanjanje pruge do kraja 2018. Vrednost dva projekta je oko 15 miliona evra

06-01--trg-Trg-Republike-1_620x0.jpg


Kada se radovi završe Trg republike će ovako izgledati


OVOG meseca gradska uprava Beograda raspisuje tender za uređenje dela Karađorđeve ulice i Trga republike, a vrednost ova dva projekta je 15 miliona evra. Ujedno, biće uklonjene i šine s pruge, i taj prostor će biti pretvoren u šetalište. To, za “Novosti”, otkriva gradski menadžer Goran Vesić, i naglašava da će prvi tender biti raspisan već sutra.

Traže se izvođači radova na rekonstrukciji Karađorđeve ulice od Brankovog mosta do Pariske ulice, kao i Savskog keja u istoj dužini.

Železnička pruga koja se sada nalazi između keja i ulice biće uklonjena do kraja godine, a samo priobalje će biti uređeno na sličan način kao Sava promenada ispred “Beograda na vodi” - najavljuje Vesić. - Beograđani će dobiti još jedno moderno šetalište. Pored toga, uređuju se plato i spiralne stepenice koje su veza s pasarelom koja spaja kej i Beogradsku tvrđavu preko Bulevara vojvode Bojovića. Ti projekti definitivno će promeniti čitav kraj.
Glavni prestonički operativac ukazuje i na to da je pored ove lokacije i pristanište, koje je prvi kontakt s Beogradom velikog broja turista koji dolaze u naš grad kruzerima.
- Na keju će biti i dečjih igrališta, koja sada nedostaju. Kada planirano završimo, siguran sam da će svaki turista imati već na startu pozitivno mišljenje o Beogradu - zadovoljno konstatuje Vesić. - Što se Karađorđeve ulice tiče, već smo uradili fasade. Sada će tramvajska pruga u jednom delu biti izmeštena, a ulica će dobiti šire trotoare i dvosmernu biciklističku stazu.
Ipak, veliki izazov pred gradskim vlastima je i rekonstrukcija centralnog gradskog trga.
- Uređujemo skoro hektar i po površine na Trgu republike. Ubuduće, taj prostor će biti namenjen pešacima. Sklanjaju se one velike betonske žardinjere i kiosci. Biće postavljene granitne kocke, posađena nova stabla, uređene zelene površine, a postaviće se nove klupe i javna rasveta - priča Vesić.
Prema njegovim rečima, u zoni Trga republike projektovane su četiri saobraćajne trake. Zbog toga će biti rekonstruisani i delovi Francuske, Kolarčeve i Makedonske ulice.


06-01-karadjordjeva-pristaniste05.jpg


Tramvajske šine će, posle rekonstrukcije, biti blago pomerene ka reci u odnosu na sadašnje stanje / Foto V. Danilov

06-01-Karadjordjeva-1.jpg


Ulica će biti u nivou Trga, i to će biti zona usporenog saobraćaja. Kada Vlada Srbije bude raspisala međunarodni konkurs za izgradnju zgrade Opere i Baleta na mestu sadašnjeg “Staklenca”, i kada ova zgrada bude izgrađena, to će biti moderan centralni trg, poput onih kakvi postoje u svim evropskim gradovima - zaključio je gradski menadžer.

Tokom uređenja Trga republike biće zamenjeno oko 250 metara vodovodnih cevi i biće rekonstruisana kanalizacija u dužini od oko 150 metara. Planiranom intervencijom predviđeno je postavljanje nove javne rasvete, kojom će se obezbediti osvetljenje platoa, pešačkih staza sa bočnih strana platoa, scenska rasveta za održavanje manifestacija, zatim, dekorativna rasveta okolnih objekata, osvetljenje Spomenika knezu Mihailu i saobraćajnog poteza Kolarčeva-Makedonska u zoni Trga republike.

06-01-3-trg-Trg-Republike-2.jpg


Ovako će izgledati Trg republike


SAVSKI KEJ

REKONSTRUKCIJA Savskog keja od Brankovog mosta do kraja Beton hale obuhvata uređenje partera u okviru javnih parcela priobalja. Na veoma prometnom delu priobalja biće uređene zelene parkovske površine. Planirani su dodatni sadržaji za pešake, korzo i dečje igralište. Kroz sredinu ovog uređenog dela Savskog keja prolaziće i dvosmerna biciklistička staza.


POMERAJU SE ŠINE

KADA se bude rekonstruisala Karađorđeva ulica od Brankovog mosta do Pariske ulice, imaće tri poprečna profila - kolovozne površine, tramvajsku prugu i zeleni pojas. Da bi se kvalitetnije rasporedio prostor, izmestiće se na jednom delu tramvajske šine. Redukovaće se širina kolovoznih traka, a predviđena je i izgradnja jednosmerne i dvosmerne biciklističke staze.

NOVI BULEVAR NOSIĆE IME VUDROA VILSONA

GORAN Vesić navodi da se privode kraju i radovi na novom bulevaru u okviru kompleksa “Beograd na vodi”. Taj bulevar će spojiti Karađorđevu ulicu i Bulevar vojvode Mišića.


Ovaj bulevar će na inicijativu predsednika Vučića nositi ime bivšeg američkog predsednika Vudroa Vulsona, koji je u vreme Prvog svetskog rata učinio mnogo za Srbiju - naveo je Vesić na svom fejsbuk-profilu.
Bulevar se proteže od tramvajskog mosta do Beogradskog sajma, širine je 40 metara i duži je od dva kilometra. Ima po tri saobraćajne trake u svakom smeru i razdelno ostrvo sa drvoredom širine pet metara.
 
ja vec vidim problem kod tramvajskog mosta gde iz sirine od 40 metara kako kazu ulecu u jednu kolovoznu traku kod onog parkica
a i sad vec nastaje problem skretanja ulevo kod tramvajske stanice da bi se uslo u taj bulevar. zakrcice se saobracaj.

ma kad sklone stari most biće milina :lol: svi navedeni problemi skretanja ulevo će nestati :D
p.s. muka mi je, što kaže dee lite
 
posto me je zanimalo gde je uopste taj bulevar jer nisam kapirao gde se pravi tokom ovih praznika sam biciklom skoknuo tamo da pogledam i primetio sam da iako nije zavrsen da neke linije gradskog prevoza imaju to skretanje ulevo i ulaze u sredjen deo bulevara u pravcu ovih zgrada koje se zavrsavaju u BGD H2O..i vec vidim moguci problem u buducnosti...ruku na srce..jeste lepo sredjeno ali mi deluje da predstoji opasan krkljanac ...i jos sad najavljuju sredjivanje karadjordjeve kad puste bulevar :dash: pa valjda su prvo to trebali da srede...
 

Back
Top