Reis-ul-ulema Srbije Adem Zilkić, kanalisao rasturio i razotkrio Cerića

daxt, na osnovu čega zaključuješ da je reisulema ef. Cerić odžao zapaljiv govor?
Jesi' li prisustvovao skupu?
Jesi' li siguran da je to istina što iznosiš takve notorne laži?
Bio sam na skupu, i svjedok sam da nema ništa loše što je uvaženi Cerić pričao!
Tvoj problem i problem je onih koji su slični tebi je taj što non-stop iznosite laži, nacionalnu mržnju i lažno prenosite istinu! Takvi ste vi!

NiKADA NEĆEMO PRIHVATITI DA NAM VOĐE BUDU IZ BEOGRADA, A POSEBNO VAŠ ČOVJEK ZILKIĆ!

ci you...

ja sam gledao govor na tv jedinstvo i reis Ceric je pozivao na neke sehide koji su poginuli u odbrani muslimana od hrvata i srba tj hhriscana, pa je pozdravio bracu na kosovu tj podrzao separatizam , i na kraju je najavio kosovizaciju raske oblasti ako se ne budu postovala "prava muslimana"

takodje je drzao neki islamski verski govor koji je prema sopstvenim recima odrzao u zenici 1993 godine. a svi znamo da je govor koji je drzan u zenici 1993 naravno ratno huskacki
 
NiKADA NEĆEMO PRIHVATITI DA NAM VOĐE BUDU IZ BEOGRADA, A POSEBNO VAŠ ČOVJEK ZILKIĆ!

ci you...

Molio bih te da pojasnis ovu konstataciju. Mislim,ovo ''vas''. Citajuci postove ljudi iz Sandzaka zakljucih da ocigledno ne postoji jedinstveno misljenje izmedju Muslimana u Srbiji. Muslimani van Sandzaka nemaju izbora nego da podrzavaju Zilkica,to je cak i logican izbor. Mene vise interesuje etnicko povezivanje na bazi religije : ispada da Bosnjaci i to iskljucivo u Sandzaku (koji iako je po ustrojstvu deo IZ Srbije,kao sto je Gazija lepo napisao) treba da se okrenu ka Sarajevu. Poruka je moras priznati politicka,pa to bar ovde mozemo da prepoznamo,jer je SPC slicne poruke slala i pravoslavnom zivlju kojekude,i posledice toga se i danas mogu videti,poremeceni odnosi izmedju Srba,Hrvata,Bosnjaka...

Moze se biti Bosnjak i u Sremskoj Mitrovici,Pancevu,Zajecaru ili Kraljevu pa se oko toga ne pletu nekakve religijske price (inace sumnjam u dobronamernost svih crkava na ovom podrucju).

Sandzak-Raska oblast... sasvim je legitiman i jedan i drugi naziv za dve razlicite tradicije na tom prostoru. Oba naziva sa sobom nose jednu epohu i simboliku.
 
Poslednja izmena:
vi muslimani iz sandzaka ste srbi koji su presli u islam,znam puno primera muslimana iz sandzaka koji cak znaju od koje su srpske porodice,prema tome vi niste bosnjaci.sto se tice odcepljenja,zna se kako su prosle one vehabije, ne bi bilo zdravo da vam tako nesto padne na pamet,znas i sam sta rade srbi kad im prekipi......srbi u bosni su odradili svoj posao i to treba da vam je nauk,budite dobri sa srbima,jedino tako cete opstati:ok:

Nemoj da vrsis pritisak bez razloga.
 
U zakonu stoji da postoji samo jedna Islamska zajednica!
To je potvrdio i Boris Tadić, koji, kad je dolazio u novom pazaru javno to rekao.
Naravno da je slagao, prvo je pokupio 250-300 hiljada glasova na predsedničkim izborima i više iza te izjave ne stoji, pojma nemam zbog čega!

Što se tiče drugih ''političkih'' prava ne zanima me uopšte, ne bavim se politikom dosta, meni je bitnije u kojem redu mi stojimo mi bošnjaci, da li u prvom, drugom, trečem ili...
Ja na osnovu vjerskih pitanja vodim debatu s' vama, ne na osnovu propale i jadne politike koji vode političari iz sandžaka i srbije...
 
U zakonu stoji da postoji samo jedna Islamska zajednica!
To je potvrdio i Boris Tadić, koji, kad je dolazio u novom pazaru javno to rekao.
Naravno da je slagao, prvo je pokupio 250-300 hiljada glasova na predsedničkim izborima i više iza te izjave ne stoji, pojma nemam zbog čega!

Što se tiče drugih ''političkih'' prava ne zanima me uopšte, ne bavim se politikom dosta, meni je bitnije u kojem redu mi stojimo mi bošnjaci, da li u prvom, drugom, trečem ili...
Ja na osnovu vjerskih pitanja vodim debatu s' vama, ne na osnovu propale i jadne politike koji vode političari iz sandžaka i srbije...

ajde ti meni kazi,da li bi voleo da je sandzak deo bosne,tj da se pripoji bosni?:think:
 
Do sada smo se svi slozili da je sve ovo politicke prirode !

Ja da budem iskren i realan,meni u Prijepolju,Sandzaku nikakva prava nisu ugrozena,makar zvanicno...

Sad po ostatku Srbije nisam kompetentan da govorim,ali cuo sam da je imalo,e sad da li su to bili pojedinacni incidenti ili je stalno tako ne bih se usudio da komentarisem...

Jos uvijek nazalost postoji dosta mrznje,kojoj je uglavnom izvor neznanje,neobavestenost i predrasude!

Jednom sa jednom curom,dok sam putovao u Beograd razgovarao,kada sam joj rekao odakle sam,odmah je promenila ponasanje,i hteo da sam da vidim kako ce se ponasati i predstavio sam se kao Srbin...Uglavnom da ne navodim sad dijalog citav,mrzjela je muslimane,a ni sama nije znala da mi kaze zasto,i sve sto mi je rekla o tome sta zna o Sandzaku,blago receno nije imala pojma,i kada sam joj na kraju rekao ,e pa dobro,ja sam musliman,rekla mi je da nikada ne bi primetila...
 
U zakonu stoji da postoji samo jedna Islamska zajednica!
To je potvrdio i Boris Tadić, koji, kad je dolazio u novom pazaru javno to rekao.
Naravno da je slagao, prvo je pokupio 250-300 hiljada glasova na predsedničkim izborima i više iza te izjave ne stoji, pojma nemam zbog čega!

Što se tiče drugih ''političkih'' prava ne zanima me uopšte, ne bavim se politikom dosta, meni je bitnije u kojem redu mi stojimo mi bošnjaci, da li u prvom, drugom, trečem ili...
Ja na osnovu vjerskih pitanja vodim debatu s' vama, ne na osnovu propale i jadne politike koji vode političari iz sandžaka i srbije...

Opet neodgovori koja su to prava ugrozena u sandzaku .
 
Do sada smo se svi slozili da je sve ovo politicke prirode !

Ja da budem iskren i realan,meni u Prijepolju,Sandzaku nikakva prava nisu ugrozena,makar zvanicno...

Sad po ostatku Srbije nisam kompetentan da govorim,ali cuo sam da je imalo,e sad da li su to bili pojedinacni incidenti ili je stalno tako ne bih se usudio da komentarisem...

Jos uvijek nazalost postoji dosta mrznje,kojoj je uglavnom izvor neznanje,neobavestenost i predrasude!

Jednom sa jednom curom,dok sam putovao u Beograd razgovarao,kada sam joj rekao odakle sam,odmah je promenila ponasanje,i hteo da sam da vidim kako ce se ponasati i predstavio sam se kao Srbin...Uglavnom da ne navodim sad dijalog citav,mrzjela je muslimane,a ni sama nije znala da mi kaze zasto,i sve sto mi je rekla o tome sta zna o Sandzaku,blago receno nije imala pojma,i kada sam joj na kraju rekao ,e pa dobro,ja sam musliman,rekla mi je da nikada ne bi primetila...

hehe pa vecina vas se kod srpkinja predstavljaju kao srbi da bi dobili mingy,znamo to ne brini se:mrgreen: ako ako ko ima posla sa srpkinjama -postaje cetnik:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
Do sada smo se svi slozili da je sve ovo politicke prirode !

Ja da budem iskren i realan,meni u Prijepolju,Sandzaku nikakva prava nisu ugrozena,makar zvanicno...

Sad po ostatku Srbije nisam kompetentan da govorim,ali cuo sam da je imalo,e sad da li su to bili pojedinacni incidenti ili je stalno tako ne bih se usudio da komentarisem...

Jos uvijek nazalost postoji dosta mrznje,kojoj je uglavnom izvor neznanje,neobavestenost i predrasude!

Jednom sa jednom curom,dok sam putovao u Beograd razgovarao,kada sam joj rekao odakle sam,odmah je promenila ponasanje,i hteo da sam da vidim kako ce se ponasati i predstavio sam se kao Srbin...Uglavnom da ne navodim sad dijalog citav,mrzjela je muslimane,a ni sama nije znala da mi kaze zasto,i sve sto mi je rekla o tome sta zna o Sandzaku,blago receno nije imala pojma,i kada sam joj na kraju rekao ,e pa dobro,ja sam musliman,rekla mi je da nikada ne bi primetila...

Razbijas predrasude :mrgreen: Nije los metod. Valjda si imao sta da joj pricas. Ja znam neke ljude iz Prijepolja,svi studiraju ovde,i ima ih dosta kod mene na faxu,ali svi su Srbi,pa vi onako dodjete kao glas dela tog kraja sa kojim i nismo mnogo u kontaktu. Etnicke zajednice su sklone getoizaciji,pa nemoj da te cudi sto recimo i u homogenim etnickim sredinama (veliki deo Centralne Srbije) ima dosta predrasuda o Bosnjacima,ali i recimo i u mestima i opstinama tvog kraja kada je rec o Srbima generalno.

Inace,znam za opstinu Prijepolje da je situacija pola-pola,mozda su malo brojniji Srbi. kako se odvija zajednicki zivot kod vas?
 
Poslednja izmena:
Do sada smo se svi slozili da je sve ovo politicke prirode !

Ja da budem iskren i realan,meni u Prijepolju,Sandzaku nikakva prava nisu ugrozena,makar zvanicno...

Sad po ostatku Srbije nisam kompetentan da govorim,ali cuo sam da je imalo,e sad da li su to bili pojedinacni incidenti ili je stalno tako ne bih se usudio da komentarisem...

Jos uvijek nazalost postoji dosta mrznje,kojoj je uglavnom izvor neznanje,neobavestenost i predrasude!

Jednom sa jednom curom,dok sam putovao u Beograd razgovarao,kada sam joj rekao odakle sam,odmah je promenila ponasanje,i hteo da sam da vidim kako ce se ponasati i predstavio sam se kao Srbin...Uglavnom da ne navodim sad dijalog citav,mrzjela je muslimane,a ni sama nije znala da mi kaze zasto,i sve sto mi je rekla o tome sta zna o Sandzaku,blago receno nije imala pojma,i kada sam joj na kraju rekao ,e pa dobro,ja sam musliman,rekla mi je da nikada ne bi primetila...

Osim problema sa grobnim mestima u Beogradu ja za druge probleme muslimna u srbiji neznam .To sto te cura otkacila zbog vere vise govori o njoj nego o tebi ali kad pogledas kakve slike stizu iz sveta o muslimanima moras je i malo razumeti .
 
dax i tixi što se tiče vaših izjava neću da komenterišem, toliko su nacionalno nastrojene da ne pripadam odvratnim idejama, ne mrzim srbe, niti srpski narod, mrzim djela koj se čine... svi mo mi od jednog čovjeka, vas kao ljude ne mrzim uopšte niti imam za to pravo... o djelima pojedinih da ne govorim.

daxt, što se tiče tvog pitanja da li više volim da sandžak bude deo bosne ili srbije na to ću ti reći, DA!
Iz jednog razloga, a to je, vazda nas mrzite, vazda sa vama se vodi nekakav neprijatan dijalog, non-stop govorite neke laži koje ni u istoriji nema, jedino kod pojedinih lažnih istoričara, no o tome neću!

0pet Vas pitam, ovako na fin način da mi odgovorite, dokle vi mislite da se odvajate od naroda koji ne pripada vama, i da govorite da su ti narodi nikakvi ili da su potekli od srba, zašto se ne opametite i kao jedan kulturno civilzovan narod zajedno sa drugim napredujete i da idete napred a ne unazad?!

svi vam smetaju, bre u ameriku crnac posta predsjednik a vi govorite o nekim nebitnim stvarima, došao je bajden vi odma to pretvoriste u neku anti srpsku stvar... počinjem da lupam bezveze... od nervoze ... ali dobro... možda će te se opametiti...
 
dax i tixi što se tiče vaših izjava neću da komenterišem, toliko su nacionalno nastrojene da ne pripadam odvratnim idejama, ne mrzim srbe, niti srpski narod, mrzim djela koj se čine... svi mo mi od jednog čovjeka, vas kao ljude ne mrzim uopšte niti imam za to pravo... o djelima pojedinih da ne govorim.

daxt, što se tiče tvog pitanja da li više volim da sandžak bude deo bosne ili srbije na to ću ti reći, DA!
Iz jednog razloga, a to je, vazda nas mrzite, vazda sa vama se vodi nekakav neprijatan dijalog, non-stop govorite neke laži koje ni u istoriji nema, jedino kod pojedinih lažnih istoričara, no o tome neću!

0pet Vas pitam, ovako na fin način da mi odgovorite, dokle vi mislite da se odvajate od naroda koji ne pripada vama, i da govorite da su ti narodi nikakvi ili da su potekli od srba, zašto se ne opametite i kao jedan kulturno civilzovan narod zajedno sa drugim napredujete i da idete napred a ne unazad?!

svi vam smetaju, bre u ameriku crnac posta predsjednik a vi govorite o nekim nebitnim stvarima, došao je bajden vi odma to pretvoriste u neku anti srpsku stvar... počinjem da lupam bezveze... od nervoze ... ali dobro... možda će te se opametiti...

Pa nije ni ovaj forum bas reprezentativan u sagledavanju srpskog misaonog bica.
 
Osim problema sa grobnim mestima u Beogradu ja za druge probleme muslimna u srbiji neznam .To sto te cura otkacila zbog vere vise govori o njoj nego o tebi ali kad pogledas kakve slike stizu iz sveta o muslimanima moras je i malo razumeti .

Da se razumemo,nisam je muvao :D Cisto smo onako ubijali vrijeme u vozu,pa smo razgovarali u svemu...:mrgreen:

Mada sam imao par situacija u Beogradu,dok sam studirao,kada sam trazio stan,bio je slobodan sve dok ne bih rekao svoje ime,onda najednom je bio vec izdat:think:

U poslednje vreme je pocelo malo da se popravlja,ali takodje je bilo veoma malo Bosnjaka zaposlenih u drzavnim institucijama,kao i policiji...Postepeno se menja,nadam se da ce sve ici na bolje,a zaista sada nam je najmanje potrebno bespotrebno dizanje tenzija...
 
dax i tixi što se tiče vaših izjava neću da komenterišem, toliko su nacionalno nastrojene da ne pripadam odvratnim idejama, ne mrzim srbe, niti srpski narod, mrzim djela koj se čine... svi mo mi od jednog čovjeka, vas kao ljude ne mrzim uopšte niti imam za to pravo... o djelima pojedinih da ne govorim.

daxt, što se tiče tvog pitanja da li više volim da sandžak bude deo bosne ili srbije na to ću ti reći, DA!
Iz jednog razloga, a to je, vazda nas mrzite, vazda sa vama se vodi nekakav neprijatan dijalog, non-stop govorite neke laži koje ni u istoriji nema, jedino kod pojedinih lažnih istoričara, no o tome neću!

0pet Vas pitam, ovako na fin način da mi odgovorite, dokle vi mislite da se odvajate od naroda koji ne pripada vama, i da govorite da su ti narodi nikakvi ili da su potekli od srba, zašto se ne opametite i kao jedan kulturno civilzovan narod zajedno sa drugim napredujete i da idete napred a ne unazad?!

svi vam smetaju, bre u ameriku crnac posta predsjednik a vi govorite o nekim nebitnim stvarima, došao je bajden vi odma to pretvoriste u neku anti srpsku stvar... počinjem da lupam bezveze... od nervoze ... ali dobro... možda će te se opametiti...

jel ja tebi moram da crtam? ja poticem iz "sandzaka",i licno znam muslimane koji znaju da im je cukundeda npr bio srbin,cak i njegovo prezime. iz mog plemena,cukundedin mladji brat je presao u islam i to su danas hamzagici, nisu to nikakve bajke neko stvarnost,brate srbine:per: nemate vi sandzaklije nista sa bosnom,ustvari imate koliko i ja:hahaha::hahaha:
 
jel ja tebi moram da crtam? ja poticem iz "sandzaka",i licno znam muslimane koji znaju da im je cukundeda npr bio srbin,cak i njegovo prezime. iz mog plemena,cukundedin mladji brat je presao u islam i to su danas hamzagici, nisu to nikakve bajke neko stvarnost,brate srbine:per: nemate vi sandzaklije nista sa bosnom,ustvari imate koliko i ja:hahaha::hahaha:

Da, i kod mene u PV je tako, neki od njih i dan danas u pojedine crkve za neke praznike (njihove nekadašnje slave) ostavljaju priloge. I noko to ne poriče, i niko se ne buni i svi sreći i zadovoljni. Ne znam što vam je toliko stalo da dokažete da ne potičete od Srba. Pa i meša selimović je o tome pisao!!!
 
Ma pusti vidis da samo govori o srpskom nacionalizmu a nista o pravima koja su mu ugrozena o problemima koji muce narod a kojih sigurno da ima ali to nema veze sa srpskim "nacionalizmom".

Steta,jer bih stvarno zeleo da cujem nesto o tome. Problem uvek treba uhvatiti za rogove i resavati,a ne gurati pod tepih. :ok:

Meni su mnogo indikativniji ekonomski problemi tog kraja,ali to je vec posebna tema.
 
Da se razumemo,nisam je muvao :D Cisto smo onako ubijali vrijeme u vozu,pa smo razgovarali u svemu...:mrgreen:

Mada sam imao par situacija u Beogradu,dok sam studirao,kada sam trazio stan,bio je slobodan sve dok ne bih rekao svoje ime,onda najednom je bio vec izdat:think:

U poslednje vreme je pocelo malo da se popravlja,ali takodje je bilo veoma malo Bosnjaka zaposlenih u drzavnim institucijama,kao i policiji...Postepeno se menja,nadam se da ce sve ici na bolje,a zaista sada nam je najmanje potrebno bespotrebno dizanje tenzija...

U srbiji postoji zakon o zastupljenosti manjina u policiji i drzavnim sluzbama ali problem je nepostovanje zakona za koje su krivi opet pojedinci a ne drzava .
 
Steta,jer bih stvarno zeleo da cujem nesto o tome. Problem uvek treba uhvatiti za rogove i resavati,a ne gurati pod tepih. :ok:

Meni su mnogo indikativniji ekonomski problemi tog kraja,ali to je vec posebna tema.

Sto se tice ekonomije Sandzak ili Raska su za vreme Milosevica doziveli ekonomski bum najvise sa farmerakama .Iako je bio jedan od rezima koji nije bas podrzavao prava muslimana niko se nije bunio jer im je bilo dobro, o tome se ovde radi u zemlji je svuda lose i to je fitilj za nacionalizam zato se to i desava.Narod nema doovoljno sto znaci da ni politicari nemaju dovoljno pa postaju agresivniji a bosanski reis je poznat po svojim politickim zalaganjima.
 

Back
Top