Quantcast

REČNIK BEOGRADSKOG ŽARGONA

ivana bg

Aktivan član
Poruka
1.463
I Dragoslav Andric je izdao knjigu zargona....
Evo nekih primera:

Alkoholicar - bonbondzija, mokri brat, alkos, pijanist, sisar

Visoka (mrsava) devojka - ripida, soliterka, caplja, portvis, motka, civiluk, strklja

Groblje - Bulevar opruzenih

Devojka koja sama sebi maze nokte - Autolakirerka.........

gost 174064

Veoma poznat
Poruka
13.954
indijanac 8)

e,ova se rec bas upotrebljava
kapiram da su je ranije koristili,a i "lansirali" silosi,i trebalo je da oznacava one koji nisu slicni njima....
ali vremenom usled ishchezavanja gore navedenih,ili njihovog veshtog maskiranja,
rec pocinje masovno da se koristi,upravo od populacije koju je prvobitno oznacavala,i u najnovijoj interpretaciji znachi vezara ili pacer... :smile:

8)

Kazanova

Ističe se
Poruka
2.131
Ljudi, ne bih da se ubacujem ovde u nekom novokomponovanom govoru, pa da jos pocnete da grakcete na mene kao na Wilkolaka, ali bih vam skrenuo paznju u, kako rekoh, stvaranju novokomponovanog govora a mozda i buduce nacije.

Vidim da su ovde neke reci preuzete iz "provincije" (takodje zi starina) samo ih naglasak razlikuje. Beogradski je bukadzijski, zgranut i deluje odbojno, kao i "seljacki" naglasak. Evo post iznad mene govori i o inteligenciji Beogradjana (koji je sad to neki novi narod na Balkanu)... dakle, ja ne znam sta je daljinac, niti daljinski dok ga Beogradjani nisu izmislili. E, svasta ljudi.

A ono najglavnije: ono sto je Wilkolak pisao, mogu vam otvoreno reci da tako o vama misli ostatak sveta, tj 8 000 000 ljudi a postoji zargon i kod nas: Beogradjanin u smislu, covek najgore vrste (bitanga, olos, ulicar, naduvenko, metiljavko...)

A vi umisljajte da ste elita.

Kazanova

Ističe se
Poruka
2.131
xpajamacax:
hm da. tačno tako i koristi se za visoke,mršave devojke, povrh svega ružne.
a šta je fukosh?
mi koristimo reč fuxa:p
Pa fukos, fuksa, profuknjaca, fukara je isto i izgovori ga kako se kome cefne. I na drugom mestu se koristi taj izraz. To je starinski izraz kao i mnogi. Ocigledno je da su ti dodjosi doneli nesto svoje a ova novokomponovana elita, tj Beogradjani sada prisvajaju kao svoje i hoce necim da se izdvoje.

'Ajde sada neka neko jos ubaci izraz rascepulja i neka kaze posle da je to beogradski zargon.

Ljudi, nadjite postove Splacine (vrac Uruhuru) i njegova pisanija o Motentotima, uporedite ga sa vasim, sa nekim novokomponovanim Vojvodanima pa onda recite: po cemu se vi razlikujete?

Wilkołak

Domaćin
Poruka
3.441
Kazanova :
Ljudi, ne bih da se ubacujem ovde u nekom novokomponovanom govoru, pa da jos pocnete da grakcete na mene kao na Wilkolaka, ali bih vam skrenuo paznju u, kako rekoh, stvaranju novokomponovanog govora a mozda i buduce nacije.

Vidim da su ovde neke reci preuzete iz "provincije" (takodje zi starina) samo ih naglasak razlikuje. Beogradski je bukadzijski, zgranut i deluje odbojno, kao i "seljacki" naglasak. Evo post iznad mene govori i o inteligenciji Beogradjana (koji je sad to neki novi narod na Balkanu)... dakle, ja ne znam sta je daljinac, niti daljinski dok ga Beogradjani nisu izmislili. E, svasta ljudi.

A ono najglavnije: ono sto je Wilkolak pisao, mogu vam otvoreno reci da tako o vama misli ostatak sveta, tj 8 000 000 ljudi a postoji zargon i kod nas: Beogradjanin u smislu, covek najgore vrste (bitanga, olos, ulicar, naduvenko, metiljavko...)

A vi umisljajte da ste elita.
Hvala na pomoci kolega! Lepo napisano! Priznajem bolje si to formulisao od mene!

Mene nerviraju one price tipa:"Kod nas u BG je najbolje to....najbolje ono...vi nemate to...vi nemate ono...." Pa, imali bi, naravno, kada bi se manje novaca dalo za f*cking BG.... Dosta vise sa tim! Di su nasi novci? Ovo je bilo pitanje u Vojvodini pa smo svi tada pricali o nekakvim autonomasima, ali to je situacija u celoj Srbiji...DI SU NASI NOVCI???

Sto se tice diskutanta sa imenom baki 75 .... primi moje saucesce zbog tvoje brzo izumrle inteligencije!

Napred provincija!

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.