Reci NE Drogi.

pa ja se krecem u tim krugovima od 4 razreda osnovne pa nisam probao..... tj zivim u kraju gde je to svakodnevna i normalna pojava....... al nije to ono kao puno kafica i sad ti odes u jedan kafic i oni ti sipaju, nego se to valja po parkicima, skolskim dvoristima i to.......

I shta sad?...a koliko je onih koji se NE krecu u takvom drushtvu i nemaju dodira sa takvim ljudima,pa zavrshe na linijama?...Nema pravila,ako ste takav karakter,kao shto smo negde vec prichali,ne mora droga trazhiti vas,vi cete je sami trazhiti... ako niste i apsolutno nemate afiniteta prema tome,onda mogu svi najblizhi da budu narkomani,vas i dalje to nece zainteresovati....
 
sta bre vi pricate,prdite tu nesto, a nemate pojma! cast izuzetcima! kao 1. ljudi pocnu da se drogiraju zato sto imaju problem,a nece da ga priznaju i rese! dosta ih misli da nemaju probleme,ali svi ih imamo!!! i svi kazu samo da probam,a sve to vuce od toga sto je problem negde duboko u nama... tu je neko bio pomenuo,kao kako ih mrzi(narkomane)...svako ima svoje misljenje ali to misljenje je pogresno! sta da vam dete postane...ili brat,sestra...nbt,neko blizak... prestacete da ga volite? odrecicete ga se? ma hajte molim vas...ljudi su nestretni zivotom,iako to ne priznavaju,i ko je malo slabija osoba(psihicki) ce da popusti i da se preda poroku... neko je pomenuo,kao mozes od ovoga da tripujes,od ovoga ne itd... brate,mozes da tripujes str8 i trezan,sa samo malom dozom umora,tj.nespavanja. i svi su ljudi razlicite,sve zavisi od osobe do osobe...ne mozes ti nekom reci e uzmi to i to i bice ti tako i tako...svakog radi drukcije...a sve zavisi od glave,mozga! i nacina razmisljanja o tome i svemu drugom... ne pisem ja ovo sa razlogom,da kazem nekom nemoj da uzmes ili uzmi,jer niko nece poslusati osobu sa neta koju ne poznaje...sto je najgore,nece poslusati ni svoje bliznje... ti imas to u sebi,i ako ces probati-probaces!
a sad,pravac :diler! :))
 
sta bre vi pricate,prdite tu nesto, a nemate pojma! cast izuzetcima! kao 1. ljudi pocnu da se drogiraju zato sto imaju problem,a nece da ga priznaju i rese! dosta ih misli da nemaju probleme,ali svi ih imamo!!! i svi kazu samo da probam,a sve to vuce od toga sto je problem negde duboko u nama... tu je neko bio pomenuo,kao kako ih mrzi(narkomane)...svako ima svoje misljenje ali to misljenje je pogresno! sta da vam dete postane...ili brat,sestra...nbt,neko blizak... prestacete da ga volite? odrecicete ga se? ma hajte molim vas...ljudi su nestretni zivotom,iako to ne priznavaju,i ko je malo slabija osoba(psihicki) ce da popusti i da se preda poroku... neko je pomenuo,kao mozes od ovoga da tripujes,od ovoga ne itd... brate,mozes da tripujes str8 i trezan,sa samo malom dozom umora,tj.nespavanja. i svi su ljudi razlicite,sve zavisi od osobe do osobe...ne mozes ti nekom reci e uzmi to i to i bice ti tako i tako...svakog radi drukcije...a sve zavisi od glave,mozga! i nacina razmisljanja o tome i svemu drugom... ne pisem ja ovo sa razlogom,da kazem nekom nemoj da uzmes ili uzmi,jer niko nece poslusati osobu sa neta koju ne poznaje...sto je najgore,nece poslusati ni svoje bliznje... ti imas to u sebi,i ako ces probati-probaces!
a sad,pravac :diler! :))
alal vera Frojde :mrgreen: mislim da si ispunio sve uslove za serious drug addiction:p
 
Многи мисле да су наркомани, ухваћени у тренутку слабости и пробали дрогу...Тако да се о њима мисли као о слабићима, људима без карактера, бескичмењацима, и тако то (можда неки и јесу)...А можда има и оних других...Неки од њих су једноставно авантуристи, и хтели су нешто ново да пробају, другачије, нешто што је табуу...Нису размишљали о последицама, а можда их нису ни знали...А постоје и они што имају неки проблем који им се чини нерешив у том тренутку, па једноставно желе да забораве и да олакшају ту бол, тугу...Имам пар другова који пуше вутру...То раде зато што имају проблема...Само сам покушао да скренем пажњу да неки то раде из досаде...

п.с
Сада у понедељак 5 и 6 часа треба да идемо да слушамо предавања о дроЗи:)Мислим шта нам сада причају, када имамо 17, већ су пола од нас пробали, а неки и постали сталини корисници:roll:
 
U nedelju je umro jedan decko koga sam znala jos iz vrtica. Predozirao se heroinom. A bio je odlican djak, strasno pametan, imao je ogroman potencijal, kidao matis i fiziku...Kad jednom udjes u to, tezak je put nazad. Malo ljudi koji koriste narkotike uspe da se izvuce iz tog kosmara.
U srednjoj upao u neko lose drustvo, u pocetku nije odobravao sto neki duvaju, posle je i sam probao marihuanu...i prekjuce sam mu bila na sahrani.

Malo se posvecuje paznja edukaciji dece. O drogi treba da se prica jos u osnovnoj, daviti ih o tome koliko je opasno, organizovati predavanja, dovesti strucnjake, bivse narkomane da pricaju o svom iskustvu. I ne treba doci u situaciju da probas drogu, jer ako probas moze ti se svideti. I onda nema nazad...
 
Au,uzas.Kol'ko je imao godina....?:neutral:

E sad.....To sto ce znati sve o drogama nije garancija da nece probati...tj.navuci se.

A opet,mnogo zavisi i od toga koliko si povodljiv.:neutral:

ne znam,meni da dodje sutra neko i ponudi....ne verujem da bih odbila,i ne mogu da skontam zasto sam takva.
 
Au,uzas.Kol'ko je imao godina....?:neutral:

E sad.....To sto ce znati sve o drogama nije garancija da nece probati...tj.navuci se.

A opet,mnogo zavisi i od toga koliko si povodljiv.:neutral:

ne znam,meni da dodje sutra neko i ponudi....ne verujem da bih odbila,i ne mogu da skontam zasto sam takva.

22. Strasno. Ne mogu ti opisati koliko je bio i dobar i pametan. Secam se da je meni i Zokiju pomagao da spremamo prijemni za srednju...
Ima ljudi koji slusaju o tome svakodnevno i koji jednostavno ne zele da probaju. Dok ima onih koji ce probati samo da vide kakav je osecaj. Ako mu se svidi i nastavi s tim-gotovo. Obicno se prvo proba marihuana, pa telo vremenom zahteva jace droge, dok se ne dodje do heroina. Posle samo mogu da uzimaju vece doze ...i kraj.
 

Back
Top