razvoj beba od 2do6meseci

da li neko ima iskustva sta moze biti uzrok hrapave koze na bebinim nozicama koja se ponekad zacrveni pa se samo povuce.Savet lekara da nicim nemazemo,a ujedno imamo i tecnu stolicu. da li je to povezano, a . samo sisa

bratu i snaji su rekli da djevojcicu kupaju samo bebi sapunom.. koza joj je bas hrapava na nekim mjestima tako da su sada ubacili i becutan mlijeko
beba inace ima 4.5mjeseca
 
da li neko ima iskustva sta moze biti uzrok hrapave koze na bebinim nozicama koja se ponekad zacrveni pa se samo povuce.Savet lekara da nicim nemazemo,a ujedno imamo i tecnu stolicu. da li je to povezano, a . samo sisa

Ako je suva koza u pitanju najbolji lek za to je jedna i jedina Pavloviceva krema.Veruj mi da ona pomaze kako bebama kad su mali tako i nama odraslima...provereno.
Sto se tice stolice,neznam kolika je beba ali ako samo sisa normalno je da joj je stolica mekana,pa nema od cega da bude tvrda niti bi trebalo.
 
dr nam je savetovala da nicim nemazemo,pa tako i radim inace sam samo koristila pavlovicevu.sapun smo izbacili sem sto perem guyu s njim,jedino kad zaprlja nozice operem mu sapunom.posto mu je tecna stolica,a ponekad sluyava dr sumlja da to nije poveyano sa koznom reakciom,pa mi je savetovala da zapisujem s---ta jedem i kako on reaguje. jos nisam iskljucila neke faktore, kad sam jela sampinjone kao da je koza ogrubela DA LI TO MOZE IMATI VEZE S TIM
 
Budi veoma pazljiva - ako je ekcem, od Pavloviceve masti ce se utrostruciti

Pazi na bebinu kozmetiku, kupuj je u apotekama (Seba Med, Mustela, Penaten), pazi na deterdzente kojim peres i bebin i svoj ves sa kojim beba doklzi u dodir kao i posteljinu, ispiraj uvek bar dva puta

Ne pretopljavaj bebu, uvek je oblaci kao sebe

Verovatno ce vremenom proci ali ako se pogorsava - pravac kod lekara

Nisam od onih koji misle da Pavloviceva i sapun resavaju sve - a i moja beba je imala problema sa kozom
 
Budi veoma pazljiva - ako je ekcem, od Pavloviceve masti ce se utrostruciti

Pazi na bebinu kozmetiku, kupuj je u apotekama (Seba Med, Mustela, Penaten), pazi na deterdzente kojim peres i bebin i svoj ves sa kojim beba doklzi u dodir kao i posteljinu, ispiraj uvek bar dva puta

Ne pretopljavaj bebu, uvek je oblaci kao sebe

Verovatno ce vremenom proci ali ako se pogorsava - pravac kod lekara

Nisam od onih koji misle da Pavloviceva i sapun resavaju sve - a i moja beba je imala problema sa kozom

vidis, a nasi doktori preporucuju samo becutan ili kosili i Pavlovicevu naravno.
ostale proizvode prozivaju da su preagresivni, a napucani cjenom.
i prpeorucuju da se omeksivac potpuno izbaci, ostalo da se ispira dva puta.
 
Budi veoma pazljiva - ako je ekcem, od Pavloviceve masti ce se utrostruciti

Pazi na bebinu kozmetiku, kupuj je u apotekama (Seba Med, Mustela, Penaten), pazi na deterdzente kojim peres i bebin i svoj ves sa kojim beba doklzi u dodir kao i posteljinu, ispiraj uvek bar dva puta

Ne pretopljavaj bebu, uvek je oblaci kao sebe

Verovatno ce vremenom proci ali ako se pogorsava - pravac kod lekara

Nisam od onih koji misle da Pavloviceva i sapun resavaju sve - a i moja beba je imala problema sa kozom

Zbog toga sam i shvatila to ozbiljno i ako nedeluje strasno.KAKO se vama ispoljavalo na kozi kuda ste sve imali promene.Nama se javie kao hrapavi pecati ali na obe nozice na istom mestu.mpzda sam dosadna ali nikad nisam imala kontakt sa ekcemom
 
vidis, a nasi doktori preporucuju samo becutan ili kosili i Pavlovicevu naravno.
ostale proizvode prozivaju da su preagresivni, a napucani cjenom.
i prpeorucuju da se omeksivac potpuno izbaci, ostalo da se ispira dva puta.

a nasi se jeze na kosili i po neko i na pavlovicevu...

bez obzira - ja sam prvo bila u fazonu -sve je to isto, pa sam onda na tezi nacin naucila da nije
 
Zbog toga sam i shvatila to ozbiljno i ako nedeluje strasno.KAKO se vama ispoljavalo na kozi kuda ste sve imali promene.Nama se javie kao hrapavi pecati ali na obe nozice na istom mestu.mpzda sam dosadna ali nikad nisam imala kontakt sa ekcemom

crveni pecati po rukicama, nogicama i obrazima - simetricno
onako, grubi, okruglog oblika, podsecaju na osip ali grupisan,
doduse nama je doktor prepisao teraiju i nestalo je a dalje smo jako vodili racuna pa se nije vracalo
ja sam se u to vreme bila opsela bas jer sam u nekim novinama videla kako izgleda uznapredovali ekcem ...

dakle, pitaj i nekog drugog doktora da ti preporuci neku terapiju mada ce ti za pocetak mozda i kremice pomoci

i nisi dosadna ;)
 
vidis, a nasi doktori preporucuju samo becutan ili kosili i Pavlovicevu naravno.
ostale proizvode prozivaju da su preagresivni, a napucani cjenom.
i prpeorucuju da se omeksivac potpuno izbaci, ostalo da se ispira dva puta.

Upravo tako...cak i izbacuju i Bekutan i Kosili i drze se samo Meriminog sapuna i Pavloviceve krama...eventualno dolaze u obzir kupke od kamilice.
Ti dr stvarno su :eek: i sta jedna majka da radi kad ovaj kaze ovako,a drugi kaze ne,ne vec ovako :eek: :dash:
 
da li neko ima iskustva sta moze biti uzrok hrapave koze na bebinim nozicama koja se ponekad zacrveni pa se samo povuce.Savet lekara da nicim nemazemo,a ujedno imamo i tecnu stolicu. da li je to povezano, a . samo sisa

nije povezano, bre.
dobro je što beba sisa, pa je logično što je stolica tečna... a hrapava koža je mogući ekcem....konsultujte dečjeg dermatologa....nemojte mazati masnim kremama, nego samo hidrantnim.
pavlović je mastan.
imala sam dete (koje je sad devojaka) sa takvim problemima - samo hidrantne kreme - nikako masne.
 
Budi veoma pazljiva - ako je ekcem, od Pavloviceve masti ce se utrostruciti

Pazi na bebinu kozmetiku, kupuj je u apotekama (Seba Med, Mustela, Penaten), pazi na deterdzente kojim peres i bebin i svoj ves sa kojim beba doklzi u dodir kao i posteljinu, ispiraj uvek bar dva puta

Ne pretopljavaj bebu, uvek je oblaci kao sebe

Verovatno ce vremenom proci ali ako se pogorsava - pravac kod lekara

Nisam od onih koji misle da Pavloviceva i sapun resavaju sve - a i moja beba je imala problema sa kozom

:ok:

Kada dodje zima moglo bi se i pogorsati i nemoj da te uplasi....tako ce trajati dok koza malo ne "ojaca"...u svakom slucaju dr ce ti dati adekvatne kreme ako se pocne siriti,mozda cak i na bazi kortizona.
Malo nege i malo stpljenja pa ce da se sredi!
 
hvala vam puno na savetima.Stvarno vise nisam pametna sta da radim.Sledece sedmice idemo na kontrolu Zanima me da li ishrana moze uticati na sirenje ekcema,posto mi je rekla da i ybog tecnih stolica pratim sta jedem i ako se pojavi prolivcic ili promena na kozi to iskljucim iz jelovnika.bojim se ako nista neotkrijem da ce nas poslati u bolnicu na testiranje
 
hvala vam puno na savetima.Stvarno vise nisam pametna sta da radim.Sledece sedmice idemo na kontrolu Zanima me da li ishrana moze uticati na sirenje ekcema,posto mi je rekla da i ybog tecnih stolica pratim sta jedem i ako se pojavi prolivcic ili promena na kozi to iskljucim iz jelovnika.bojim se ako nista neotkrijem da ce nas poslati u bolnicu na testiranje

:lol::lol::lol: nemojmo preterivati:mrgreen:
ps citala sam da moze zavisiti od tvoje ishrane ,zato se izbegavaju mahunarke a ni pecurke nisu bas naivne,mada to treba ipak lekara da pitas
i da se setis je l bilo rekacija kad nisi jela pecurke
 
:lol::lol::lol: nemojmo preterivati:mrgreen:
ps citala sam da moze zavisiti od tvoje ishrane ,zato se izbegavaju mahunarke a ni pecurke nisu bas naivne,mada to treba ipak lekara da pitas
i da se setis je l bilo rekacija kad nisi jela pecurke
Obraćaš se iskusnoj mami. Vidiš da joj je ovo drugo dete. :D

____________________________________

Sve zavisi od njene ishrane. Priroda se pobrinula da preko pupčanika beba dobije sve što joj je potrebno.
Bilo da se majka pravilno hrani pa samo prosleđuje ili da se ne hrani pravilno, pa onda krade iz majčinog organizma i šalje bebi.
Mleko ne radi taj posao. To bi sve iskusan pedijatar trebao da objasni.
Od prolivčića do prolivčića su razlike ogromne i sa njim se ne treba šaliti.
Za eskcemčić se daje uput za dermatologa, a ne savet da se bebi ne neguje koža.
U koliko je ekscemčić propaćen i curenjem nosića onda se daje uput za alergologa.
Jer ekscemčić može ostaviti trajne posledice na koži.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Obraćaš se iskusnoj mami. Vidiš da joj je ovo drugo dete. :D


Sve zavisi od njene ishrane. Priroda se pobrinula da preko pupčanika beba dobije sve što joj je potrebno.
Bilo da se majka pravilno hrani pa samo prosleđuje ili da se ne hrani pravilno, pa onda krade iz majčinog organizma i šalje bebi.
Mleko ne radi taj posao. To bi sve iskusan pedijatar trebao da objasni.
Od prolivčića do prolivčića su razlike ogromne i sa njim se ne treba šaliti.
Za eskcemčić se daje uput za dermatologa, a ne savet da se bebi ne neguje koža.
U koliko je ekscemčić propaćen i curenjem nosića onda se daje uput za alergologa.
Jer ekscemčić može ostaviti trajne posledice na koži.

ali mi ne znamo je l ekcemcic ili je samo kozica takva:)
i drugo...ja ne razumem sta si htela da mi kazuckas:mrgreen: je l da sam rekla glupostic?
 

Back
Top