razvod

  • Začetnik teme razocarana
  • Datum pokretanja
teardrop:
mammy:
Pa, ti prosto siris optimizam i pozitivnu energiju....SUPER!

Drago mi je da tako misliš :)
Veruj mi, ovo o čemu sam pisala sam zaista uradila. Od muža sam otišla drugom polovinom 2003. godine, a do danas sam promenila svoj život, navike, stan, hobi... sve :) Ekonomski sam nezavisna, živim sama, učim ono što me interesuje, zabavljam se onako kako želim, družim se sa različitim ljudima, čitam... Oh, imala sam padova za sve ovo vreme, ali se trudim da uvek ustanem nasmejana, jer svaki novi dan koji svane je poklon koji treba iskoristiti na najbolji mogući način.


Ma, obozavam ja tebe i takve kao sto si ti....nema kukanja (makar ne previse :wink: ), glavu gore i samo naprijed!
 
mammy:
Ma, obozavam ja tebe i takve kao sto si ti....nema kukanja (makar ne previse :wink: ), glavu gore i samo naprijed!

Nema vajde od kukanja! Time se samo stagnira, ne uči ništa. Treba se osvestiti, zavoleti sebe, a nikako postati "muškomrzac". Svi smo mi različiti, to što sam imala "sreću" da provedem jedanaest godina sa takvim čovekom kakav je moj bivši muž, ne znači da na svetu ne postoji neko ko će me posmatrati i doživeti drugačije, drugačije se prema meni ponašati.
Nisam feministkinja, ali sam po default-u na ženskoj strani, i kažem

ŽENE, PROBUDITE SE I ŽIVITE SVOJ ŽIVOT :)
 
teardrop:
mammy:
Ma, obozavam ja tebe i takve kao sto si ti....nema kukanja (makar ne previse :wink: ), glavu gore i samo naprijed!

Nema vajde od kukanja! Time se samo stagnira, ne uči ništa. Treba se osvestiti, zavoleti sebe, a nikako postati "muškomrzac". Svi smo mi različiti, to što sam imala "sreću" da provedem jedanaest godina sa takvim čovekom kakav je moj bivši muž, ne znači da na svetu ne postoji neko ko će me posmatrati i doživeti drugačije, drugačije se prema meni ponašati.
Nisam feministkinja, ali sam po default-u na ženskoj strani, i kažem

ŽENE, PROBUDITE SE I ŽIVITE SVOJ ŽIVOT :)

:shock: :shock: :shock:
 
teardrop...
ti nemas dece?
vidim da se savrseno snalazis u samackom zivotu...
ali sve je lakse kada si sam........ali sve navedeno jedna majka mislim da ne bi postigla :?
mada jeste.......zene glavu gore...
 
xpajamacax:
teardrop...
ti nemas dece?
vidim da se savrseno snalazis u samackom zivotu...
ali sve je lakse kada si sam........ali sve navedeno jedna majka mislim da ne bi postigla :?
mada jeste.......zene glavu gore...

Ne, na žalost, nemam dece. Tačno je da se dobro snalazim u samačkom životu, ali verujem da bi i jedna majka uspela da pronadje način da živi SVOJ život. Sigurno ima razlike u tome kako jedna majka može organizovati svoj život i organizacije života jedne samice, ali ubedjena sam da nije nemoguće. Nije stvar u iznajmljivanju stana, ili nečemu sličnom, već u stavu, načinu posmatranja same sebe, načinu predstavljanja sebe svetu.
Srdačan pozdrav, drage moje :)
 
pozdrav teardrop ...
imaš +++ kod mene ...
prištedela si me pisanja ...
manje više nemam šta da dodam ...
pogled je isti i sa druge strane ...
 
vd:
pozdrav teardrop ...
imaš +++ kod mene ...
prištedela si me pisanja ...
manje više nemam šta da dodam ...
pogled je isti i sa druge strane ...

Vidi, ništa od ovoga nije puko filozofiranje na zadatu temu. Sve što sam napisala uradila sam i još uvek radim. Ima li smisla sedeti i govoriti "Pa, to je nepravda!" i ništa ne činiti da se išta promeni? Promena uvek mora biti u nama samima.
Moj bivši muž pije. Pre odlaska od njega, pitao me je da li mogu to da prihvatam i dalje ili ne. Rekla sam da mogu, kao i svih jedanaest godina braka, ali da NEĆU. U tome je velika razlika - moći, a ne želeti prihvatiti nešto što smeta ili ne prija. To se odnosi i na sve ostalo u mom životu.
Po odlasku od bivšeg muža trudila sam se da se usavršim u poslu koji radim. Šta sam time postigla? Postigla sam da budem važnija, angažovanija, a samim tim i zadovoljnija. Osim posla, potrudila sam se da promenim nešto i u drugim aspektima života: imam novi hobi, družim se sa prijatnim ljudima i sl.
Eto, recept je vrlo jednostavan, samo ga treba prilagoditi sebi :)
 
gane011:
teardrop:
gane011:
:shock: :shock: :shock:

Čemu se čudiš? Čime si šokiran?

Cudim se zasto si pronasla sebe tek onda kada si ostala bez njega... i zasto ti je potrebno da izvikujes parole i koristis otrcane fraze da bi sebe ubedila da ti je sada bolje.

Pozdrav.

teardrop, nemoj puno da te pogadjaju Ganetove rijeci...on, znas, voli da nas, pripadnice ljepseg pola, na elegantan podsmjesljiv nacin zeza....i onda mi zapjenimo da se odbranimo, a on onda: "ma zezao sam se" :wink:
pozdrav za cika Ganeta :wink:
 
gane011:
teardrop:
gane011:
:shock: :shock: :shock:

Čemu se čudiš? Čime si šokiran?

Cudim se zasto si pronasla sebe tek onda kada si ostala bez njega... i zasto ti je potrebno da izvikujes parole i koristis otrcane fraze da bi sebe ubedila da ti je sada bolje.

Pozdrav.

Gane, godine su bile potrebne da shvatim šta neću, a sad kad sam sama učim i šta hoću. :)
 
teardrop:
gane011:
teardrop:
gane011:
:shock: :shock: :shock:

Čemu se čudiš? Čime si šokiran?

Cudim se zasto si pronasla sebe tek onda kada si ostala bez njega... i zasto ti je potrebno da izvikujes parole i koristis otrcane fraze da bi sebe ubedila da ti je sada bolje.

Pozdrav.

Gane, godine su bile potrebne da shvatim šta neću, a sad kad sam sama učim i šta hoću. :)

Verujem ti da znas ono sta neces kao sto ti i ne verujem da znas ono sta hoces...
 
...malo vas ne razumem, narocito ove koje su imale posla sa `pacijentima`. Srecom nije to bilo u pitanju, ali...najteze mi je bilo dok sam trpela. Svanulo mi je kad sam ga skinula s vrata. Kakav strah???
 
Znate, malo je iritirajuce da svi stalno govorite o tome kako ste se otarasili bede, skinuli nekog sa vrata, ponovo se rodili, nasli sebe itd. kao da sam vam ja birao i ja vas vencavao a ne da su ti ljudi, kakvi god da su, posledica vaseg izbora.
Mogli bi da pocnete od toga sto cete preispitati sebe zasto vam je izbor bio takav i sta je to sto vam fali kada niste u stanju da izaberete ono sto je dobro za vas.
Ali prestanite da kukate i opanjkavate te ljude jer sta god da se desilo kako vas nije sramota (od sebe samih) da pljujete po osobi koja je bila vas izbor za "zauvek".
 
Mozda je Gane bio malo grublji ali ima istine u tome sto je rekao.
Bas danas na poslu slusam jednog kolegu (sveze razvedenog) kako pljuje po bivsoj - te *****, te glupaca i da ne nabrajam epitete koje joj je prilepio. I jako mi je to ruzno - pa to je majka njegove dece i zena koju je nekad neizmerno voleo!
 
gane011:
Znate, malo je iritirajuce da svi stalno govorite o tome kako ste se otarasili bede, skinuli nekog sa vrata, ponovo se rodili, nasli sebe itd. kao da sam vam ja birao i ja vas vencavao a ne da su ti ljudi, kakvi god da su, posledica vaseg izbora.
Mogli bi da pocnete od toga sto cete preispitati sebe zasto vam je izbor bio takav i sta je to sto vam fali kada niste u stanju da izaberete ono sto je dobro za vas.
Ali prestanite da kukate i opanjkavate te ljude jer sta god da se desilo kako vas nije sramota (od sebe samih) da pljujete po osobi koja je bila vas izbor za "zauvek".

Dragi Gane, sve što smo pisale nije bilo "pljuvanje", već samo iznošenje činjenica. Izbor koji načinimo u mladjim godinama, verujući da ljude možemo promeniti i prilagoditi sebi i svojim željama, bude pogrešan. Tačnije, pogrešno je verovati da možemo promeniti nekoga. Vreme donosi i otrežnjenje, realno sagledamo situaciju u kojoj se nalazimo. Da ne filozofiram, u mom slučaju je bilo upravo tako. Deset godina u braku sa čovekom koji i nije tako loš, ali... Postala sam nezadovoljna njegovim odnosom prema meni, jer često nije bio tu kad mi je trebao. Pljujem po njemu? Ne, to su samo činjenice. MOJA greška je bila što sam dozvolila da se u odredjenim situacijama ponaša kao da ga se ne tičem. Konkretno, na ispitivanje steriliteta sam išla sama, on je bio tu samo onda kad je zahtevan neki pregled ili laboratorijska analiza od njega. Dozvoli, ali u takvoj situaciji žena se može osećati odbačeno i nepotrebno. Dogodilo mu se da zaboravi da dodje po mene u bolnicu posle jednog pregleda (HSG, neke žene će znati šta je to, da ne objašnjavam sad). Čak je dozvolio sebi luksuz da mi dva puta kaže kako on "može naći ko će da mu rodi dete"! Da, to je činjenica da može naći, znam. Upravo je to jedan od razloga što sam otišla: nije hteo mene kao ženu, već samo da produži vrstu.
Eto, dragi moj, kad sam sve to shvatila, otvorila oči i prestala da pravdam njegovu nemarnost prema meni, odlučila sam da odem i živim svoj život. Razveli smo se sporazumno, iz suda otišli na piće i "čašicu razgovora", mirno i drugarski.
 
gane011:
Znate, malo je iritirajuce da svi stalno govorite o tome kako ste se otarasili bede, skinuli nekog sa vrata, ponovo se rodili, nasli sebe itd. kao da sam vam ja birao i ja vas vencavao a ne da su ti ljudi, kakvi god da su, posledica vaseg izbora.
Mogli bi da pocnete od toga sto cete preispitati sebe zasto vam je izbor bio takav i sta je to sto vam fali kada niste u stanju da izaberete ono sto je dobro za vas.
Ali prestanite da kukate i opanjkavate te ljude jer sta god da se desilo kako vas nije sramota (od sebe samih) da pljujete po osobi koja je bila vas izbor za "zauvek".

Savrseno se slazem da taj izbor govori o meni; ja sam znala i pre udaje s cim imam posla...samo sam htela da dam ljubavi sansu.
A ja ovim `skinula ga s vrata` nisam rekla da je on najgora posast ovog sveta vec da nije dobar za mene; naci ce i on nekog kome odgovara samo to nisam vise ja. Ni ja nisam vestica ali isto tako nisam dobra za njega. To se, dakle, odnosilo na konkretan spoj a ne na to da ste O,VI MUSKI RODE ovakvi ili onakvi.
Ja muskarce volim (e, sad sam se otkrila, jbg!), iskustvo s njim me obojilo, pokazujem dozu rezerve ali mi se nije smrklo pred ocima i ne vidim vas sve u sivo-crnoj nijansi.
 
mama modesty:
to je majka njegove dece i zena koju je nekad neizmerno voleo!
upravo to ni meni nije jasno.
moji roditelji su razvedeni.i nikada nisu ni rec progovorili dok se ja nisam udala!i tada me je bilo strah da ne ispadne neki skandal!
ali..
meni nikada ni jedno nije reklo nista ruzno o onom drugom!
naprotiv, uvek su branili jedno drugo u nekim mojim decijim napadima na roditeljski stav.sada kada sam ja velika i roditelj,vidim i znam sve njegove-njene propuste u odnosima odraslih...
mislim ipak smo mi rekli i u dobru i u zlu,zar ne?

neko je rekao da je znala u sta se upusta :shock: pa?cemu to?
ako si znala,zasto si sebi priustila sve te dusevne boli,od njegove strane?
zasto nisi okrenula ledja i nestala,na vreme?
cini mi se da imas i decu sa njim.
ne,ja tebe ne napadam ja sam uvek na zenskoj strani,ma kolko zena zgresila,ali...c'mon nije sve bas tako ruzicasto!
@ teardrop...shvatam zasto si odlucila da odes,i zasto ste se drugarski rastali...nije tu bilo strasti niti neke silne ljubavi.
ljudi koji se vole ne mogu tako mirno da se pozdrave.
ali,mislim da si sama kriva,zbog njegove nezinteresovanosti...ipak,mi smo te koje njih po malo usmeravamo. dakle verovatno ni ti nisi bas zelela da on ide sa tobom na sve te preglede...i to sto te je ,stvarno kreten,zaboravio u bolnici :roll: ...
muskarci su kao deca :P nagrada i kazna...to za njih vazi ceo zivot.
btw.moj muz redovno zaboravi da ode po dete u vrtic.
hmhm...posle kleci na kukuruzu :wink:
 
gane011:
Znate, malo je iritirajuce da svi stalno govorite o tome kako ste se otarasili bede, skinuli nekog sa vrata, ponovo se rodili, nasli sebe itd. kao da sam vam ja birao i ja vas vencavao a ne da su ti ljudi, kakvi god da su, posledica vaseg izbora.
Mogli bi da pocnete od toga sto cete preispitati sebe zasto vam je izbor bio takav i sta je to sto vam fali kada niste u stanju da izaberete ono sto je dobro za vas.
Ali prestanite da kukate i opanjkavate te ljude jer sta god da se desilo kako vas nije sramota (od sebe samih) da pljujete po osobi koja je bila vas izbor za "zauvek".

eh gane...ja sam se udala pre dvanest godina..zar zaista mislis da sam tad (sa dvadeset dve ) bila ista kao danas? i da je on ostao isti? i jeste, mislila sam da je "dok nas smrt ne rastavi" i volela ga najvise na svetu...ali zivot je cudo, i svasta nam se izdesavalo..a ljudi razlicito reaguju na probleme..i menjaju se...jbg

i sad..u pravu si..da nema kukanja..ni pljuvanja..cemu to..ali osecaj koji covek ima kad resi da prekine nesto sto mu vise ne odgovara, posle toliko godina...svasta tu ima veruj mi..i jedini nacin je napraviti totalni zaokret i krenuti od nule...iako je zivot kratka forma, ipak uvek postoji mnogo toga sto moze da nas usreci..mnogo toga novog, neistrazenog...samo treba imati hrabrosti

ono sto je meni fascinantno, je potpuni gubitak straha..,kad prezivis ono sto si najvise izbegavao, cega si se uzasavao, jer za mene je razvod bio ravan smaku sveta, stices neopisivu slobodu...da budes ono sto jesi, da radis stvari od kojih si bezao...jer znas da imas u sebi snagu da prezivis sve, i da ostanes covek...
 
xpajamacax:
@ teardrop...shvatam zasto si odlucila da odes,i zasto ste se drugarski rastali...nije tu bilo strasti niti neke silne ljubavi.
ljudi koji se vole ne mogu tako mirno da se pozdrave.
ali,mislim da si sama kriva,zbog njegove nezinteresovanosti...ipak,mi smo te koje njih po malo usmeravamo. dakle verovatno ni ti nisi bas zelela da on ide sa tobom na sve te preglede...i to sto te je ,stvarno kreten,zaboravio u bolnici :roll: ...
muskarci su kao deca :P nagrada i kazna...to za njih vazi ceo zivot.
btw.moj muz redovno zaboravi da ode po dete u vrtic.
hmhm...posle kleci na kukuruzu :wink:

U pravu si. Ali, život ide dalje, a nadam se da sam iz svega što sam doživela dosta naučila. Ne bih da tupim sad o tome.
Hvala, pajamaco :)
 
Ma ja vama svima sve vreme to i govorim. Nemojte da budete kivne i da pljujete po bivsim partnerima vec budite zadovoljne sto ste se razvele i konacno spoznale sebe i pronasle svoj zivot.
Jer ga ocito pre braka niste ni imale...
 
gane011:
Ma ja vama svima sve vreme to i govorim. Nemojte da budete kivne i da pljujete po bivsim partnerima vec budite zadovoljne sto ste se razvele i konacno spoznale sebe i pronasle svoj zivot.
Jer ga ocito pre braka niste ni imale...
Joj, al ste Vi teski za saradnju. Izvrni, okreni, pa opet iz pocetka.
Sad nije samo da sad ne valjaju, nego nikad nisu ni bile nikakve.
 
vd:
xp kaži da se šališ ...
ili bar misliš na one koje si ti srela ???
ili samo takve smatraš muškarcima ???
salila sam se za kukuruz.NARAVNO :P
ali stvarno mislim da su muskarci kao deca.
i ne samo neki sa kojim sam JA bila...vec vecina.
 

Back
Top