Quantcast

razvod

• Začetnik teme razocarana
  • Datum pokretanja

mama modesty

Zainteresovan član
Poruka
132
ali stvarno mislim da su muskarci kao deca.
i ne samo neki sa kojim sam JA bila...vec vecina.[/quote]

sa ovim se u potpunosti slazem.... mozda je njima i bolje nego nama zenama koje stojimo cvrsto, sa obe noge, na zemlji

gane011

Primećen član
Poruka
553
Petka:
gane011:
Ma ja vama svima sve vreme to i govorim. Nemojte da budete kivne i da pljujete po bivsim partnerima vec budite zadovoljne sto ste se razvele i konacno spoznale sebe i pronasle svoj zivot.
Jer ga ocito pre braka niste ni imale...
Joj, al ste Vi teski za saradnju. Izvrni, okreni, pa opet iz pocetka.
Sad nije samo da sad ne valjaju, nego nikad nisu ni bile nikakve.
Nemam pojma sta ste hteli da kazete?!?? :?

?

Elita
Banovan
Poruka
15.015
muskarci su kao deca...ovo je jos jedna poslovna zena govorila

pa koja je njihova uloga onda ako su kao deca, da simuliraju trece dete

gledam sve zene kupuju muskarcima kosulje ovo ono..stvarno ko da su deca. sta da im ne kupuju, nek idu strokavi..njihov problem ok ovo bas i ne razumem posto nisam u poziciji, ali bas zato.

Tody

Gost
Poruka
80
Ma ne kupujem ni starijem sinu ves i garderobu a ni muzu, osim poklona za posebne prilike. To bi bilo degradirajuce za obojicu, pobogu , znam li ja bolje sta im se svidja ili im dobro stoji? A, verovatno ima zena koje u braku glume mamu da bi nakon nekog vremena izgovorile onu famoznu recenicu koja pocinje "Da nije mene...." a zavrsava se sa "Nesposoban....to mi je hvala..."

Poruka
3.666
Meni ovde nisu jasne neke stvari kod razvedenih osoba.
Mislim,i ja sam razveden covek,ok,jeste bio izbor pogresne osobe u to vreme,ali sada posle braka verujem u njega mnogo vise nego u sav taj bol i ceo taj pakao kroz koji sam prolazio.Zato sto sebi dozvoljavam da se i sam promenim,sazrim,sagledam sire,rizikujem,jer nista nije 100 % sigurno u zivotu.
I niti buduci brak moze da izgleda slicno kao prethodni ako je osobi zaista stalo do tog novog partnera.
Nikako mi nije jasno to zaziranje od braka,ne shvatam zasto poistovecivati prethodnog partnera sa potencijalnim buducim ako su oni totalno razliciti.
Jer ovo je pitanje individualnosti i ne mogu da prihvatim strah i zazor od buduceg eventualnog braka,jer zasto mora buducnost da ispasta zbog proslosti i zasto potencijalni buduci bracni partner mora da se poistovecuje sa osobama istog pola u glavi razvedene osobe.

teardrop

Aktivan član
Poruka
1.388
plavusa ana:
zasto dolazi do pucanja braka...
to mi nikad nece biti jasno...
Mnogo je razloga za razvod. Do "pucanja" braka često dolazi iz razloga prevelikih očekivanja. Naročito smo mi žene sklone da očekujemo od muža da nam stvori bajku u koju oduvek verujemo: "... i živeli su srećno..." Ne oslanjamo se na sebe, već živimo neki svoj san. Kad se taj san ne ostvari, kad princ dokaže da je samo običan čovek, uglavnom smo razočarane.

vezana

Početnik
Poruka
3
mammy:
teardrop:
mammy:
Pa, ti prosto siris optimizam i pozitivnu energiju....SUPER!
Drago mi je da tako misliš :)
Veruj mi, ovo o čemu sam pisala sam zaista uradila. Od muža sam otišla drugom polovinom 2003. godine, a do danas sam promenila svoj život, navike, stan, hobi... sve :) Ekonomski sam nezavisna, živim sama, učim ono što me interesuje, zabavljam se onako kako želim, družim se sa različitim ljudima, čitam... Oh, imala sam padova za sve ovo vreme, ali se trudim da uvek ustanem nasmejana, jer svaki novi dan koji svane je poklon koji treba iskoristiti na najbolji mogući način.
Ma, obozavam ja tebe i takve kao sto si ti....nema kukanja (makar ne previse :wink: ), glavu gore i samo naprijed

Mene interesuje da li bi tako razmisljala da si finansijski bila potpuno zavisna od muza? Lako je sa punim novcanikom svojih para "disati" slobodu punim plucima! A zamisli zenu koja nema posao (ni fakultet), da ga nadje plata je izmedju 6 i 8ooo dinara sto nije dovoljno ni za jednu osobu a kamoli da zivi sa dvoje dece. Onda po nasem zakonu alimentacija je 30% od plate, sto znaci 2000 dinara jer je vecina prijavljena na minimalni licni dohodak. Imala bih o ovome jos da pisem, neki drugi put.Pozdrav!

teardrop

Aktivan član
Poruka
1.388
vezana:
Ma, obozavam ja tebe i takve kao sto si ti....nema kukanja (makar ne previse :wink: ), glavu gore i samo naprijed

Mene interesuje da li bi tako razmisljala da si finansijski bila potpuno zavisna od muza? Lako je sa punim novcanikom svojih para "disati" slobodu punim plucima! A zamisli zenu koja nema posao (ni fakultet), da ga nadje plata je izmedju 6 i 8ooo dinara sto nije dovoljno ni za jednu osobu a kamoli da zivi sa dvoje dece. Onda po nasem zakonu alimentacija je 30% od plate, sto znaci 2000 dinara jer je vecina prijavljena na minimalni licni dohodak. Imala bih o ovome jos da pisem, neki drugi put.Pozdrav!
Draga, udala sam se tek kad sam imala stalan posao. Sad sam u situaciji da razmišljam šta će biti sa firmom u kojoj radim, ali ne sedim skrštenih ruku. Ako ovde ostanem bez posla, imam još dve mogućnosti, a čak nemam ni fakultet. Šta kažeš na ovo? Radim privatno, pored redovnog posla. Da nemam posao u struci, radila bih i na "buvljaku", jer samo kad imam svoju platu (bez obzira na to kolika je), u stanju sam da uspravno hodam i svakog pogledam u oči.
Nije ti nikakvo opravdanje što nemaš fakultet, ili posao. Zašto nemaš posao? Potraži ga, bilo kakav. Ako nije zadovoljavajući, ili je plata mala, traži drugi, ali radi tu gde jesi.
Plata mi nije tolika da mi je pun novčanik, kako ti kažeš, ali se rastežem prema svojim mogućnostima. Radim, draga moja, i uvek učim nešto novo. Nikad neću dozvoliti sebi da budem finansijki zavisna od bilo koga, sve dok je u meni i gram snage da sama zaradim platu. Živim u iznajmljenom stanu, gazda svakog meseca dodje po svoju "finajsijsku korist", kako to u šali zove. Otplaćujem kredit za mašinu za veš i šporet, jer ih nisam imala do sad.
U odnosu na tebe sam, možda, u malo jednostavnijoj situaciji, jer nemam decu. Na žalost. Volela bih da ih imam, jer bih tad imala još jači i bolji razlog da se trudim. Ovako, sebično ostajem sama sebi, pa šta mi Bog da.
Želim ti sve najbolje :)

vezana

Početnik
Poruka
3
Draga, udala sam se tek kad sam imala stalan posao. Sad sam u situaciji da razmišljam šta će biti sa firmom u kojoj radim, ali ne sedim skrštenih ruku. Ako ovde ostanem bez posla, imam još dve mogućnosti, a čak nemam ni fakultet. Šta kažeš na ovo? Radim privatno, pored redovnog posla. Da nemam posao u struci, radila bih i na "buvljaku", jer samo kad imam svoju platu (bez obzira na to kolika je), u stanju sam da uspravno hodam i svakog pogledam u oči.
Nije ti nikakvo opravdanje što nemaš fakultet, ili posao. Zašto nemaš posao? Potraži ga, bilo kakav. Ako nije zadovoljavajući, ili je plata mala, traži drugi, ali radi tu gde jesi.
Plata mi nije tolika da mi je pun novčanik, kako ti kažeš, ali se rastežem prema svojim mogućnostima. Radim, draga moja, i uvek učim nešto novo. Nikad neću dozvoliti sebi da budem finansijki zavisna od bilo koga, sve dok je u meni i gram snage da sama zaradim platu. Živim u iznajmljenom stanu, gazda svakog meseca dodje po svoju "finajsijsku korist", kako to u šali zove. Otplaćujem kredit za mašinu za veš i šporet, jer ih nisam imala do sad.
U odnosu na tebe sam, možda, u malo jednostavnijoj situaciji, jer nemam decu. Na žalost. Volela bih da ih imam, jer bih tad imala još jači i bolji razlog da se trudim. Ovako, sebično ostajem sama sebi, pa šta mi Bog da.
Želim ti sve najbolje

U TOME I JESTE RAZLIKA! Kad sam bila devojka nije mi bio problem da radim i dnevnu i nocnu smenu. Bez dece mozes sa svojim zivotom kako hoces.I da radis bilo gde sa bilo kakvim radnim vremenom,da odlazis na put i da ne jedes taj dan! Kad mi je dete krenulo u jaslice sa godinu dana,7 dana je bilo zdravo a 15 bolesno.Zene koje su prosle kroz ovo znaju dobro o cemu pricam! Koji poslodavac ce to da trpi?! Sta da radim kad me nazovu iz vrtica i kazu :"Dodjite po njega, povraca!" Ja na zalost nemam ni roditelje ni babu i dedu.A da platim zenu,nije bilo sanse. Gde su ostali troskovi?!Tesko je odluciti se na korak prekida braka, sa decom, platom od 8ooo dinara kad znas da ti za osnovne troskove treba 3 puta toliko!

teardrop

Aktivan član
Poruka
1.388
vezana:
...Tesko je odluciti se na korak prekida braka, ...
Hajde da probamo da okrenemo priču.
Postoji li način da tvoj suprug i ti popravite odnose? Najlakše je reći da želiš da odeš, da se razvedeš. Imaš li snage, volje i razloga da se boriš? Razloge imaš (deca), ali pronadji u sebi volju da istraješ, da se boriš za svoju porodicu. Naravno, suprug mora učestvovati. Razgovarajte, obratite se i bračnom savetovalištu, ako je potrebno.
Srećno :)

Hellen

Buduća legenda
Poruka
29.972
neko ko...:
Tesko je odluciti se na korak prekida braka, sa decom, platom od 8ooo dinara kad znas da ti za osnovne troskove treba 3 puta toliko!
O cemu ti to pricas? :cry:
Procenjujes vrednost svoje slobode? :shock:
Malo vise samopostovanja molim te sledeci put :wink:
У праву си, само самопоштовањем не можеш плаћати стан ни хранити децу! :?

vezana

Početnik
Poruka
3
teardrop:
vezana:
...Tesko je odluciti se na korak prekida braka, ...
Hajde da probamo da okrenemo priču.
Postoji li način da tvoj suprug i ti popravite odnose? Najlakše je reći da želiš da odeš, da se razvedeš. Imaš li snage, volje i razloga da se boriš? Razloge imaš (deca), ali pronadji u sebi volju da istraješ, da se boriš za svoju porodicu. Naravno, suprug mora učestvovati. Razgovarajte, obratite se i bračnom savetovalištu, ako je potrebno.
Srećno :)
Kad smo se mi upoznali i poceli da zivimo zajedno bio je "normalan" u smislu imao je posao i zaradu toliku da se nije razlikovao od drugih. E kako u svacijem zivotu zlatna kocija prodje samo jednom, pa ko uskoci,moj muz je uskocio.A te kocije su bile bez fiskalnog racuna!Sa porastom prihoda (da ti se zavrti u glavi)raste i krug ljudi "sa one druge strane" (internet je suvise javan za detalje).On se brzo i lako prilagodio novom nacinu zivota, takmicenjima ko ce da ima mladju devojcicu (17,18,19 god.)a svi su u srednjim godinama. Jedina smetnja smo mi (tj.ja). Posto nece sam da prekine "da ga ne bi grizla savest zbog dece" pravi neverovatne scene ne bi li naterao mene na taj korak, sto ja i ucinim.Posle 15 dana ne pojavljivanja dolazi, dete ga pita:"Tata sto ti vise ne dolazis kod nas?" , a on kaze:"Neda mi mama!" Moje dete je plakalo kriveci mene za sve.Uvazavanje koje misli da mu je donelo to drustvo nije dobio u kuci jer ja ne mogu da postujem coveka koji se oseca nemocnim da promeni svoj zivot i zivi kako zeli a nadmocnim jedino kad udari zenu (50kg laksu od sebe)!Sve to ranije nisam primecivala jer nije bilo prilike da ispliva na povrsinu. "DAJ COVEKU MOC PA CES DA VIDIS KAKAV JE!" Molila sam ga da idemo zajedno kod psihologa(psihijatra) ali bez uspeha jer "njemu to ne treba,on nije bolestan", sto je donekle u pravu. Psihijatar bi oko moje psihe imao pune ruke posla. On se jeste promenio ali promenila sam se i ja i za mene bi moglo da vazi ono "ko hoce nesto da uradi nadje nacin a ko nece nadje opravdanje"

teardrop

Aktivan član
Poruka
1.388
Biću gruba, ali mislim da je to jedini način.
Smatram da imaš dve mogućnosti: prva, da dobro razmisliš o napuštanju tog nezrelog i neiživljenog stvora, a druga, loša za tebe i dete, da se pomiriš sa takvim načinom života.
Preporučujem ti da odeš u bračno savetovalište ili kod psihologa, sama. Posle toga, kupi neke oglase (mada ih možeš pronaći i ovde na internetu), i potraži novi posao i odgovarajući stan.
Onda lepo sedi, stavi na papir sve svoje razloge za odlazak i ostanak, pa uporedi koliko novca a koliko duše te može koštati bilo koje od ova dva rešenja.
Kažeš da tvoj suprug ne želi kod psihijatra? Naravno, zašto bi išao, njemu je sve potaman. TI si ta kojoj nešto smeta, koja ima problem! Ukoliko sama ne pronadješ izlaz, niko ti ne može pomoći.

vd

Domaćin
Poruka
3.161
eh vezana , verujem da ti nije lako ali ipak nije sve tako crno ...
sigurno nisi jedina , prva a ni poslednja koja ima slične muke ...
dakle situacija u kojoj si nije idealna ali bar imaš svoje dete pored sebe a samim tim i cilj za koji se vredi boriti ...
verujem da ni tvom mužu ovakvo stanje ne odgovara ...
u stvari ne znam , da li ste uopšte otvoreno razgovarali o putu za izlaz iz tunela u kome ste se oboje zatekli ...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.