Quantcast

Razvedena zena

Poruka
10
Petre, izvini što ću ti srušiti Sneška, ali potpuno si promašio.
Prvi promašaj je to da si prevideo da ja ŽELIM da mu rodim dete, ali se plašim. Trezveno razmišljam i plašim se, jer se uvek vodim razumom. Ali dete želim, i baš sa njim, jer ga volim, ali me plaši njegova razmaženost.
Druga stvar, ja baš jesam tip za dom i porodicu, jer sam ostala kao mala bez oca i porodica mi je nešto što mi je najvrednije. Ali ipak, ne po svaku cenu. To da ne uživam u braku i obavezama je opet greška, jer sam kao samodtalni roditelj svesno i namerno na sebe preuzela sve obaveze koje se u zajednici obično podele na dvoje. Isto tako mogao si da pročitaš da sam u braku bila i domaćica, i ženamajkakraljica, i da sam pisala kako to niko nije cenio, ma koliko dobru trpezu za slavu ja napravila i ma koliko doterana bila za svog čoveka, baš to što sam bila superžena za sve me je ubacilo u folder "podrazumeva se" iz kojeg sam pobegla.
Ovo dalje ne bih ni komentarisala jer je glupo: niti mi se on gadi, niti mislim da je ljugav, rekla sam da ga volim deset puta više od čoveka kojem sam rodila dete. To da mi se vraćao ne gledam kao manu, naprotiv. On je mlad, lep i poželjan muškarac, mogao je da nađe na svakom ćošku po jednu kinesku kopiju Maje Berović, bez dece i bivšeg muža u senci, ali eto nije. Vratio se meni. I evo malopre je sa mojim sinom došao sa treninga, izljubili su me obojica i srećna sam.
Šta će biti, biće. Ja iskreno želim da ostanem trudna uskoro, a da ćemo razgovarati o tome - hoćemo. Ne jer je to fer nego jer smo normalni i volimo se.
Da ti zaista želiš da mu rodiš dete, ne bi se plašila, jer uvek čovek odbacuje ono što ga plaši, to je prirodna reakcija, jedino i moguća, može se samo velikim naporom volje prevazići. Nisam čuo da žena koja voli nekog čoveka kaže o njemu da deluje usrano u određenim situacijama, da je nesigurna u njega i slično. Jedino što ti voliš je taj konformizam koji imaš, jedino zbog čeka ti pozli je pomisao da to izgubiš, a ne da izgubiš tog konkretnog čoveka. Ako ga i izgubiš, patićeš iskreno i dugo, opet ne za njim, nego za životom sa njim koji si izgubila. Ne čini to tebe posebno negativnom, svi smo mi takvi.
Sebična si, ali opet ništa posebno, svi smo takvi. Lenja si i tražiš opravdanja za to, da racionalno i prihvatljivo opravdaš svoju lenjost. Ništa strašno, nauka kaže da smo svi lenji, ostalo nam iz onih vremena kada je bilo mudro čuvati kalorije koje smo retko nalazili. Sada kalorija ima u izobilju, valjalo bi vežbati da ih potrošimo, ali koči nas lenjost, i opet mi imamo vazda opravdanja....svi smo takvi.
U selu su te učili da dobru ženu čini to i to, i bili su u pravu, lepo su te vaspitali i usmerili. Odabrala si pogrešnog čoveka, to je tvoja greška i tvoj problem, al šta je bilo - bilo je.
Kao i uvek, naredni dobija ono što je prethodni zaslužio, nevezano za to kakav je taj naredni.
Zbog prethodnog ti si emotivno osakaćena, prema svim muškarcima nepoverljiva i rezervisana, ozbiljno naklonjena ubeđenima frustriranih feminskinja, već naviknuta na prednosti samačkog života mlade žene koja ima načina da zadovolji sve potrebe, od emotivne hrane muških pogleda, do konkretnog seksa, ali istovremeno i uplašena od staračke samoće, a već i u ozbiljnim godinama kada je vreme da se udaš i ugojiš.
Da, vidim, i svesno i potsvesno znaš i osećaš da možeš biti zamenjena, verovatno će to i biti, pre ili kasnije, jer ne možeš da izdržiš konkurenciju.
Verovatno taj ostaje sa tobom iz navike, kako se kaže. Opet, ništa strašno, nauka kaže da nam je i to ostalo od pećine kad je bilo korisnije ostati u poznatom okruženju, i istrpeti što je više moguće. Kažu da zato ostajemo u lošim vezama, u lošim firmama i lošim državama...
Naravno, sve je ovo samo moje viđenje situacije.
Ti kažeš da nije tako i ja ti verujem. Mene možeš i da lažeš, ali razmisli da li ti se isplati da lažeš sebe.
Što se tiče tvojih muških prijatelja, situacije je ovakava:

Borovnicaa

Obećava
Poruka
71
Ok, nemam živaca da razlažem dalje, tako da nek bude da je sve kao što ti kažeš, a pošto sam i lenja, eto mrzi me da ti objašnjavam koliko je pogrešno ovo što si napisao, a pošto sam uz lenjost još i sebična, idem sad da sve detetove slatkiše pojedem krišom i da patim dugo i jako do pozne starosti u kojoj će me valjda neko počastiti snošajem u redu za penziju.

Trust no one

Poznat
Moderator
Poruka
8.136
Ok, nemam živaca da razlažem dalje, tako da nek bude da je sve kao što ti kažeš, a pošto sam i lenja, eto mrzi me da ti objašnjavam koliko je pogrešno ovo što si napisao, a pošto sam uz lenjost još i sebična, idem sad da sve detetove slatkiše pojedem krišom i da patim dugo i jako do pozne starosti u kojoj će me valjda neko počastiti snošajem u redu za penziju.
Svaka ti cast ako si procitala ovo...
Ja kad vidim kolicinu teksta,i autora,pozelim da izbacim komp kroz prozor...
Kako ljude ne mrzi da pisu toliko nepotrebnih stvari,nikad necu saznati...

Poruka
10

Poruka
10
Ovaj Petar Petrovic je opasno bacio oko na nasu Borovnicu.
Svu je izanalizira, uzduz i popreko.

Cudan nacin da nekom udjes u gacice...:) :)
:lol:
duhovita si
ne znam, Bambi, kad sam bio klinja gldali smo Jelenka, da l je bi Bambi, ili je bio Jelenko, ne sećam se više, al čini mi se da su ga ubilili lovci
nešto smo plakali ja i moja drugarica iz tog doba, al davno je bilo, ne sećam se
kasžu da čovek zaboravlja ružne uspomene
da l su moje ružne što su ubili Jelenka, il što smo morali da molimo njenu babu da nam pusti to nA TV, ni to ne znam
il ne znam što sam došao sa svadbe i pod ozbiljnim sam dejstvo m alkohola, ko će ga znati
a, bogu ti, šta ću se ja njoj zavlačiti u gaćice, tu je već zauzeto, a ja ne volim da se laktam, ja sam savim fin mladić
al jeste mi naneki način bila zanimljiva i inbspirativna, ne sporim
Zato sam se oi javio
čudno je kako ste sve iste, na neki način
mislim može se se napraviti nekoliko kategorija, al u toj kategoriji nekoj neverovatno je koliko satew iste
kako istro vreagujete, isto govotrite, isto uzdišete, isto svršavate
al neću više da tupim slova, borovnica je u onoj kategoriji kojoj je lakše uterati metar u guz7icu nego santim u glaviu
il se samo nismo shvatili
ooooooo, zar se nismo shvatili
ovde su samo suze trajne
ma, dobro, mao istupim slova, malo se pravim pametan
možda pomogne njoj, možda nekom drugom, možda nikom
nebitan ja njoj, nebitns ona meni, al možda smo bacili svetlost iz drugog ugla, možda bude vajde
mada teško, il ona new kapira, il ja mašim
a bolje i da mašim, nego da pšogodim pa da pati

Trust no one

Poznat
Moderator
Poruka
8.136
Al pazi, svecano obecavam, da ako se ikada ponovo poje.bem dolazim istog momenta kod Nine na temu da se zapljunem, posto mi toliko svira a i nem kome da polazem racune :D
Ja sam odmah rekao da necu da svaki dan spamujem temu,pa cu se javiti ako dodje do promene...
Ali odavno mi visi taj post....previse dugo za moj ukus.
Ali ako,sav je taj seks precenjen.
Ili nije,nesto se ne secam...