Quantcast

Razvedena zena

Borovnicaa

Obećava
Poruka
71
E, pa pozdrav od jedne razvedene. 🙂
Bezopasna sam skroz, i imam pitanje o kojem sam htela s nekim neutralnim da prodiskutujem, pa da ne otvaram novu temu. Kontam da je krstarica dobra za zez, ali meni sad treba i malo ozbiljniji pristup, pa ožežite. Evo dakle o čemu se radi.

U vezi sam 3 godine sa jednim dečkom. Inače mi je 38, razvedena sam i imam dete. Zaposlena, solidno živim, sama sa klinjom.
Veza je bila ok neko vreme, ok, i sad je. Imali smo par ozbiljnih trzavica, ali smo uspeli da ih preguramo.
E sad, u čemu je problem? U tome što ja u toj vezi zaista uživam, dobijam svu onu tinejdž pažnju, emocije, nežnost, isto to dobija i moje dete. Ali, dečko je mlađi od mene par godina, a deluje kao da je mlađi deceniju u glavi. Nekako mi je nezreo i ima neka nerealna poimanja života. Živeo je ušuškan kod svojih, sve na tacni, dok sam ja solo fajter unazad više decenija. On jednostavno ne ume ni jednu odluku sam da donese, nesiguran je u sebe i samim tim i ja nemam osećaj sigurnosti kada sam zamislim s njim budućnost.
Počeli smo priče o deci i porodici, on to hoće, hoću i ja ali me je baš frka. Znam da će on biti super tata, jako je privržen i voli decu, ume s njima, ali znate onaj osećaj kad vam nešto govori da ćete za sve ozbiljnije stvari vi morati da se lomite, da se borite i da gledate život bez roze naočara. Ukratko, neko će morati da bude odrastao u toj zajednici.
On nema neke mane, ne izlazi do besvesti, ne cuga, ne smara me, viđa se s prijateljima redovno kao i ja, nije posesivan, privržen je, ali imam neki osećaj da bi se, kad bi se desila neka ozbiljna frka u životu (dete se razboli, neko od nas dobije otkaz) on prosto raspao i raspekmezio, ili čak pobegao kod svojih koji su mu ceo život rešavali probleme, od najobičnijih do onih krupnih, tipa krov nad glavom, posao, dopuna finansija.
Ne znam šta da radim. Super mi je s njim, ali ta balavost me nervira. S druge strane, stvarno mi je smor da sad raskidam i da upadam u novu vezu, najviše zbog deteta koje je baš ok s njim.
Ima tu još nekih stvari koje mi smetaju, ali ajd da ne davim previše na startu. Ima neko savet?

couchfromIKEA

Ističe se
Poruka
2.735
E, pa pozdrav od jedne razvedene. 🙂
Bezopasna sam skroz, i imam pitanje o kojem sam htela s nekim neutralnim da prodiskutujem, pa da ne otvaram novu temu. Kontam da je krstarica dobra za zez, ali meni sad treba i malo ozbiljniji pristup, pa ožežite. Evo dakle o čemu se radi.

U vezi sam 3 godine sa jednim dečkom. Inače mi je 38, razvedena sam i imam dete. Zaposlena, solidno živim, sama sa klinjom.
Veza je bila ok neko vreme, ok, i sad je. Imali smo par ozbiljnih trzavica, ali smo uspeli da ih preguramo.
E sad, u čemu je problem? U tome što ja u toj vezi zaista uživam, dobijam svu onu tinejdž pažnju, emocije, nežnost, isto to dobija i moje dete. Ali, dečko je mlađi od mene par godina, a deluje kao da je mlađi deceniju u glavi. Nekako mi je nezreo i ima neka nerealna poimanja života. Živeo je ušuškan kod svojih, sve na tacni, dok sam ja solo fajter unazad više decenija. On jednostavno ne ume ni jednu odluku sam da donese, nesiguran je u sebe i samim tim i ja nemam osećaj sigurnosti kada sam zamislim s njim budućnost.
Počeli smo priče o deci i porodici, on to hoće, hoću i ja ali me je baš frka. Znam da će on biti super tata, jako je privržen i voli decu, ume s njima, ali znate onaj osećaj kad vam nešto govori da ćete za sve ozbiljnije stvari vi morati da se lomite, da se borite i da gledate život bez roze naočara. Ukratko, neko će morati da bude odrastao u toj zajednici.
On nema neke mane, ne izlazi do besvesti, ne cuga, ne smara me, viđa se s prijateljima redovno kao i ja, nije posesivan, privržen je, ali imam neki osećaj da bi se, kad bi se desila neka ozbiljna frka u životu (dete se razboli, neko od nas dobije otkaz) on prosto raspao i raspekmezio, ili čak pobegao kod svojih koji su mu ceo život rešavali probleme, od najobičnijih do onih krupnih, tipa krov nad glavom, posao, dopuna finansija.
Ne znam šta da radim. Super mi je s njim, ali ta balavost me nervira. S druge strane, stvarno mi je smor da sad raskidam i da upadam u novu vezu, najviše zbog deteta koje je baš ok s njim.
Ima tu još nekih stvari koje mi smetaju, ali ajd da ne davim previše na startu. Ima neko savet?
Ma ko ce da raskida sad. Fokusiraj se na pozitivne aspekte. Generalno su zene ozbiljnije i pozrtvovanije i razmisljaju unapred. Bitno je da je on tebi privrzen. Lepo je sto je mladji. Zbog biologije sto pre zatrudni i ne beri brigu. Dobro je i da ima ko da mu pomogne!
A mozda se i desi da kad ugleda svoje dete se uozbilji. Samim tim sto se ne lunza i ne cuga je vec poluozbiljan.
Nista nije savrseno ali kako si ga opisala deluje super.

couchfromIKEA

Ističe se
Poruka
2.735
Mislim posto si ti solo fajter a on ususkan mozda ti deluje kao da je smotan. Ali ti ususkani dobro znaju sta je zajednica i treba ti taj balans. Tako da ja ne vidim problem.
Sto bi reko moj drug "i oladite malo s tim zivot je borba, da je zivot borba ne bi se zvao zivot nego borba" (kakva je to budala) :)

Borovnicaa

Obećava
Poruka
71
A rekla sam mu. Pričamo mi o tome, razgovaramo. On je u fazonu "ma daj, mogu ja to, jedva čekam", a opet mi nekad deluje kao usran golub. Stvarno je ok, dobar je lik. Ipak, nekako mi ne odiše nekom snagom da mogu skroz da se opustim. Ono, ne brini, on je tu šta god da se desi. Nemam taj osećaj jednostavno. Jer, sve što imam ja sam stvorila sama i izborila se sama, a njemu je servirano, i ne zna kako je biti u ozbilnim životnim borbama.
S druge strane, ja sam snalažljiva, nekako jača u smislu da mogu i bez njega, njega nervira to što je toga svestan, tako mi bar kaže. Navodno, ne može da bude dovoljno muškarac pored mene. A ja eto hoću da ga pustim da bude, ali on ne ume.
Imali smo nekih problema iz kojih sam nas ja vadila, on je bio bukvalno kao filadendron, u fazonu "au, a šta sad?"

skriboman

Aktivan član
Poruka
1.894
Ma da, to se tako samo nadje. Sta pozelis to nadjes. Nasla je sta je nasla.
Ima singl calaca kolko oces.al su zenama nezanimljivi jer misle da si ih bivse izsusile a I alimentacija ide pa ide.kad vec pominje Taj moment potencijalnoga problema koji ce se desit u neki trenutak.ako si pregazio svega toga nece to bit za bezaniju.kad nije ni tada.

Borovnicaa

Obećava
Poruka
71
Da ne mudrujem previše - sve je on meni lepo ispričao, i ta teorija super zvuči. Ali u praksi je sav nešto usran. Bi, pa joooj, pa hoću hoćuuu, pa jooj, pa želim s tobom sve, pa šta ako ovo, jao kad budemo imali bebu, pa ali šta ako ono... I to mi ide na živce. I onda kad ja kažem da je ok, i da uopšte ne moramo o tome da pričamo ako nije spreman i siguran, on onda "ma ko nije siguran? Ja? Ma ja sam siguran bre sto posto! Ali šta akooo..." I onda ja poludim, i kažem da malo iskulira sa svim tim jer me cedi bez smisla i poente.

couchfromIKEA

Ističe se
Poruka
2.735
Ima singl calaca kolko oces.al su zenama nezanimljivi jer misle da si ih bivse izsusile a I alimentacija ide pa ide.kad vec pominje Taj moment potencijalnoga problema koji ce se desit u neki trenutak.ako si pregazio svega toga nece to bit za bezaniju.kad nije ni tada.
Pa ako smo ljudi tudja deca i alimentacije ne bi trebalo da predstavljaju problem. A ako smo stoka samoziva onda nam je super. :srecna:

Borovnicaa

Obećava
Poruka
71
I da, bili smo razdvojeni neko vreme, jer me je smarala ta priča i to lebdenje između normalne opuštene veze i onog krupnog, brak, deca. Čas me je uvlačio svakodnevno u tu bračnu priču i vršio pritisak, čas je bežao od toga, pa opet šizeo kad vidi da je meni ok i ovako, u fazonu - boli tebe uvo, ti već imaš dete, briga te za moje želje. Od tog pritiska sam bila flipnula i raskinuli smo. Tada je bio prilično gadan, stalkovao me po gradu i imao gadne komentare na račun muških prijatelja s kojim bi me sreo (nalupaću ga, ovo ću mu, ono ću mu). To mi je bio još jedan crveni alarm, i baš često o tome razmišljam, da li je stvarno u stanju nekog da nalupa ili je samo blebetao u očaju. Sada je ok, voli da se svađa kad popije jedno pivo, ali na sreću ne sa mnom. 🙂