Razlicitost?

Ti si ovde onaj koji nema argumente.
Šta si ti to napisao tako pa da ja imam potrebu da se argumentovano branim?
Ništa, naravno. Niti si naveo koje su to manje poznate reči (samo se nadam da nisu "subjekt" i "onanija"), niti išta rekao o sadržaju, već samo o formi napisanog, što je mnogo bitnije.
I isto kao što se ti pitaš da li sam ja i u stvarnosti elokventan, tako se i ja pitam da li si i ti tako drzak i neprimeren samo preko tastature?

Ajd' sad - u poskocima.
 
Pih, bre, Nadre, nista se nisi promenio...nadao sam se barem da ces nam pokazati neke nove reci, kad ono sve isto k'o ranije...cak i ovo "u poskocima". :P Nije ti fora... :/
Ali drago mi je sto si se vratio...postalo je smor bez tebe, Mime i jos ponekih... (:
 
ma, nadre uopste nije bio konfuzan. niti je ista sto je rekao bilo pretenciozno. posebno ova dva poslednja posta koja su mu izuzetno jasna.

ovo je forum gde vazi skoro pa apsolutna sloboda govora nezavisno od konteksta. ako je vecina forumasa neobrazovana boli mene ku rac ako cu ih "uvredti" tj. ako ne mogu da sazvakaju moj post. nisam im ja mama i tata da im pruzam kvalitetno obrazovanje. ako ti nije nesto jasno onda pitaj, ali ako ces da budes kreten onda se ne nadaj nicemu.

a za overa znam (i mislim da svi znaju) da je lik netalentovan za diskusiju i jednostavno nemam uopste motivacije da njemu ista objasnjavam. malo mu se podsmehnem i to je to, a on ako hoce neka konta sta sam hteo da kazem, a ako nece ko ga je be.
 
Poslednja izmena:
Kamo sreće da se ovde radi o stilu, ali naravno nije reč o tome, već o ad hominem pristupu napisanom koji je ostao isti i onda kad sam stil pisanja pojednostavio, tj. banalizovao. To nikako nije, kako kažeš, "kritički odgovor", već ignorantski, jer kritika podrazumeva razumevanje napisanog, pre svega. Kada je reč o formi, nailazio sam na bezbroj komentara na forumu, napisanih daleko težim stilom pisanja, koje sam pokušavao da protumačim ukoliko me tema interesuje i neverovatno mi je da treba nekome da skrećem pažnju da je to normalan pristup, umesto da se to podrazumeva. Dakle, nije u pitanju nerazumevanje, već klasičan logički lapsus. Što je najgore, taj obrazac ponašanja se sasvim uklapa u ovo kvazipsihološko trućanje iznad, koje se ne može nazvati ni intelektualnom onanijom, već onom običnom, u četiri zida. Ako se tim stavom - da kvalitetne ljude treba izbegavati i oko sebe skupljati ljude koje će im se diviti - vode kroz život, to je sa jedne strane poražavajuće, a sa druge strane nije ni najmanje sfera mog interesovanja. Prosto je apsurdan stav prema kojem subjekt odbacuje druge subjekte sa kojima bi mogao da bude kompaktan, da mu se ne bi desilo da mu neko od njih skrene pažnju na to gde je možda pogrešio, jer je moje uverenje da bez nečije kritike (dobronamerne ili ne) subjekt ne može da napreduje ni u kom pogledu. Na taj način svest stagnira zato što od ljudi odabranih po sumanutom kriterijumu prima samo one sadržaje koji služe hranjenju nečijeg ega. Uzeću sebi za pravo da u to uvrstim onaj "realan", a do srži gramatički i logički diskutabilan, komentar, samo ne znam da li je on posledica istog ad hominema ili spada u onu tezu o podređenosti i potvrđivanju nečijeg dominatnog položaja na forumu?

Ad Hominem pristup je prva i osnovna stvar koju ljudi na forumu nauče :lol: Šteta je što većina samo na tome i ostane :lol:
Upravo je i poenta u tome što je forum, ili barem ovaj pdf, postao samo sredstvo za nabijanje sopstvenog ega ili za izbacivanje frustracija. Nema ovde ozbiljne priče, samo neosnovani argumenti i pljuvačina do zla boga. I onda posle Krepto briši, kažnjavaj, ispadnem ko neki Hitler bezveze.
 
Ad Hominem pristup je prva i osnovna stvar koju ljudi na forumu nauče :lol: Šteta je što većina samo na tome i ostane :lol:
Upravo je i poenta u tome što je forum, ili barem ovaj pdf, postao samo sredstvo za nabijanje sopstvenog ega ili za izbacivanje frustracija. Nema ovde ozbiljne priče, samo neosnovani argumenti i pljuvačina do zla boga. I onda posle Krepto briši, kažnjavaj, ispadnem ko neki Hitler bezveze.

A tebi sve neprijatno...:lol:
 

Back
Top