Razgovor

CoaSamuraj

Zainteresovan član
Poruka
155
Pozdrav forumaši, zanima me koje univerzalna pitanja ili teme koristite kada razgovarate sa osobom koju dobro poznajete, koju manje poznajete i osobu koju prvi put upoznajete ( da li to bilo u društvu preko nekoga, da li je u pitanju rođendan, slavlje neko itd)

Univerzalna pitanja po meni bi bila ( kako si?, kako ti je protekao dan? šta ima novo kod tebe?) ovakva pitanja obično možemo postaviti osobama koje poznajemo ali mene zanima kako nastaviti komunikaciju kada se ova pitanja istroše a priča ne dobija svoj prirodni i normalni tok.(osoba odgovara kratko na pitanja ne u smislu da nije zainteresovana nego prosto može i to značiti ali nekada se desi da je osoba prosto stidljiva i zbuni se)

Isto važi i za osobe koje upoznajemo prvi put (po meni mogu se postaviti neka pitanja vezana za taj trenutni događaj ali kako dalje) koja su to univerzalna pitanja osim ovih koje sam naveo da se komunikacija razvije i krene nekim prirodnijim tokom da ne dolazi često do neprijatne tišine itd. :dash:
 
Ne postavljam pitanja uopšte. Onome ko ume da sluša ljudi sami kažu sve o sebi.
Slažem se ali nekada prosto treba razgovor da se "pogura" ne u smislu da se forsira nego kao što sam naveo nekada sa druge strane se nalaze osobe koje su stidljive, treba im prosto vremena da se oslobode, ljudi koji nisu toliko otvoreni itd. a dešava se često da upravo takvi ljudi posle znaju lepo i da se otvore i da razgovaraju ali im treba vremena zato je potreban taj prvi "vau" efekat da se probije led i nastavi konverzacija
 
Slažem se ali nekada prosto treba razgovor da se "pogura" ne u smislu da se forsira nego kao što sam naveo nekada sa druge strane se nalaze osobe koje su stidljive, treba im prosto vremena da se oslobode, ljudi koji nisu toliko otvoreni itd. a dešava se često da upravo takvi ljudi posle znaju lepo i da se otvore i da razgovaraju ali im treba vremena zato je potreban taj prvi "vau" efekat da se probije led i nastavi konverzacija

U tom slučaju - najbolje je pokrenuti razgovor o temama koje su za čoveka od suštinskog značaja.

Samo teški pajseri posežu za NZS temama kao što su npr. Vučić i Nole.
 
Postavis pitanje tipa "kako si" i ne zavrsavas nego nastavis sa npr..ja sam danas setao pa sam se setio ili pomislio itd...:lol:
Da, moguće je i tako razmatram što više tih univerzalnih pitanja kao što je "kako si" kada razgovor stane i prosto presuši da se tako izrazim onda to univerzalno pitanje "kako si" npr. može da pokrene lavinu tema
 
U tom slučaju - najbolje je pokrenuti razgovor o temama koje su za čoveka od suštinskog značaja.

Samo teški pajseri posežu za NZS temama kao što su npr. Vučić i Nole.
Da, svakako je to jedan od načina nastavka komunikacije razgovor o temama koje zanimaju dotičnu osobu ali nekada zna biti i dosadno ako znaš dosta o tome ali tebi nije zanimljivo a realno gledano nije ti cilj da se ti smoriš koliko god želeo da se druga strana razdrma
 
Pozdrav forumaši, zanima me koje univerzalna pitanja ili teme koristite kada razgovarate sa osobom koju dobro poznajete, koju manje poznajete i osobu koju prvi put upoznajete ( da li to bilo u društvu preko nekoga, da li je u pitanju rođendan, slavlje neko itd)

Univerzalna pitanja po meni bi bila ( kako si?, kako ti je protekao dan? šta ima novo kod tebe?) ovakva pitanja obično možemo postaviti osobama koje poznajemo ali mene zanima kako nastaviti komunikaciju kada se ova pitanja istroše a priča ne dobija svoj prirodni i normalni tok.(osoba odgovara kratko na pitanja ne u smislu da nije zainteresovana nego prosto može i to značiti ali nekada se desi da je osoba prosto stidljiva i zbuni se)

Isto važi i za osobe koje upoznajemo prvi put (po meni mogu se postaviti neka pitanja vezana za taj trenutni događaj ali kako dalje) koja su to univerzalna pitanja osim ovih koje sam naveo da se komunikacija razvije i krene nekim prirodnijim tokom da ne dolazi često do neprijatne tišine itd. :dash:
mozda ti ovaj tip pomogne

 
Pozdrav forumaši, zanima me koje univerzalna pitanja ili teme koristite kada razgovarate sa osobom koju dobro poznajete, koju manje poznajete i osobu koju prvi put upoznajete ( da li to bilo u društvu preko nekoga, da li je u pitanju rođendan, slavlje neko itd)

Ne koristim univerzalna pitanja. Sve je u dedukciji. Posmatram osobu, malo kao Poaro, malo kao Šerlok Holms - isplatilo se gledanje serija - pa pitam nešto što mislim da ima veze sa tom osobom. A nekad probam i sa nekim "šokantnim" pitanjem, čisto da vidim da li osoba bolje reaguje na pitanja s neba pa u rebra... Sa tim sam imala dosta uspeha jer ljude uglavnom smaraju kurtiazni razgovori. Naravno, neko se i uvredi, što znači da nismo kompatibilni, ali i to je OK.
 
Da, svakako je to jedan od načina nastavka komunikacije razgovor o temama koje zanimaju dotičnu osobu ali nekada zna biti i dosadno ako znaš dosta o tome ali tebi nije zanimljivo a realno gledano nije ti cilj da se ti smoriš koliko god želeo da se druga strana razdrma

Mislio sam na teme koje su od suštinskog značaja za tebe.

Tako se najlakše oteraju ljudi s kojima nemaš ništa zajedničko, a privuku oni s kojima imaš.
 
U tom slučaju - najbolje je pokrenuti razgovor o temama koje su za čoveka od suštinskog značaja.

Samo teški pajseri posežu za NZS temama kao što su npr. Vučić i Nole.
Slažem se, ali teško da ćeš odmah početi izlagati kakvu svoju filoSofsku raspravu o prolaznosti života i izvesnosti smrti s čovekom kog si upravo upoznao.
Ne podnosim "small talk", i svakako ni sa kim ne bih počela divan o Noletu s neba pa u rebra (a ni inače), međutim, s ljudima s kojima sam se tek srela ne krećem odmah gromovito, već uopšteno. Vrlo brzo prepoznaš da li je osoba uopšte sposobna za ma šta osim priče o Noletu. Ako je tako, trudiću se da što pre odem, ako ne, onda ćemo se već naći i prestati sa zamlaćivanjem.
 
Pozdrav forumaši, zanima me koje univerzalna pitanja ili teme koristite kada razgovarate sa osobom koju dobro poznajete, koju manje poznajete i osobu koju prvi put upoznajete ( da li to bilo u društvu preko nekoga, da li je u pitanju rođendan, slavlje neko itd)

Univerzalna pitanja po meni bi bila ( kako si?, kako ti je protekao dan? šta ima novo kod tebe?) ovakva pitanja obično možemo postaviti osobama koje poznajemo ali mene zanima kako nastaviti komunikaciju kada se ova pitanja istroše a priča ne dobija svoj prirodni i normalni tok.(osoba odgovara kratko na pitanja ne u smislu da nije zainteresovana nego prosto može i to značiti ali nekada se desi da je osoba prosto stidljiva i zbuni se)

Isto važi i za osobe koje upoznajemo prvi put (po meni mogu se postaviti neka pitanja vezana za taj trenutni događaj ali kako dalje) koja su to univerzalna pitanja osim ovih koje sam naveo da se komunikacija razvije i krene nekim prirodnijim tokom da ne dolazi često do neprijatne tišine itd. :dash:
Nema pravila...nisam stidljiva, pitam šta me interesuje!
Kod "razbijanja" te neprijatne tišine, uglavnom se cerekam (odbrambeni mehanizam, valjda) :D
 

Back
Top