Владан
Buduća legenda
- Poruka
- 37.700
Donji video prikazuje kako da instalirate aplikaciju na početni ekran svog uređaja.
Napomena: This feature may not be available in some browsers.
Pa zar nije bitnija od Hrvatske.Hahaha, ma da
Srbija je nebitna.
Ko se predao? Tamo nema predaje, preko Crvenog križa dogovorena razmjena uz Putinovo jamstvo. Ranjeni borci za ruse koji su se predali. Na snimkama nijedan Ukrajinac ne ide podignuti ruka i spušteni glavaNe, oni su heroji za zločince i ostale koji podravaju nacizam, uoravo je slobodni svet taj koji se bori protiv pomenutih.
Heroji koji su se uplakani predali. Taman po vašoj meri.
Tako je, borci su sad pohapsili naciste koji su se predali.
Umjetnost dezinformacija – Zapadnjačke laži o ratu u UkrajiniRusi napreduju u Dombasu prema Rostovu na DonuPogledajte prilog 1155512
Treba kupit elektroniku za te drobove, al jbga sankcije pa mogu samo ih sanjatiOno sto me je posebno razocaralo je odustvo Ruskih dornova, razumijem da Rusija ne moze da stampa Rublje kao sto moze Amerika Dolare i da sipa u Vojsku koliko im se cefne. Kalibri, Iskanderi i Kandzali su im neprikosnoveni ali da imaju barem trista Oriona zo bi znacilo mnogo. Razumijem da imaju prioritete, ali zar je bio problem kupiti 1000 Perodaktil dornova od Kine i zlostavljati Ukre na prvoj liniji i oi dubini.
Vjerujem da ce nastancati Orione i krenuti u upotrebu
To su istorijske činjenice, nego nisam hteo da uvredim vas rvate, kod vas u istorijskim čitankama stoji učešće
rvata u partizanima odmah pored učešća vaših preslavnih kraljeva u krstaškim ratovima.
Otprilike isti procenat učešća...
Ako je istina da se Putin mješa u vojne stvari na trenu onda znamo zašto Rusima ide tako dobro."NESTRPLJIV ILI NE VJERUJE GENERALIMA"
Putin donosi i strateške odluke na bojnom polju?
Zapadni vojni zvaničnici vjeruju da ruski predsjednik donosi odluke u rangu pukovnika ili brigadira u ofanzivi na Donbas
Pogledajte prilog 1155439
To je rat Vladimira Putina - ili ga makar Zapad tako karakteriše. Ruski predsjednik ne samo da je donio odluku da napadne Ukrajinu, nego, kako tvrde zapadni vojni zvaničnici, on učestvuje u donošenju odluka na bojnom polju „na nivou pukovnika ili brigadira” dok traje ofanziva u Donbasu na istoku Ukrajine.
Djelimično, ovo zapažanje nije posebno iznenađujuće. Bilo bi teško vjerovati u bilo kakvu ideju da ruski predsjednik - kao vrhovni komandant, neće biti uključen u planove bitke, posebno pošto je rat u Ukrajini krenuo loše. Autokratski režimi obično se ne zalažu za vojnu decentralizaciju.
Međutim, to se takođe dešava u trenutku ponižavajućeg vojnog neuspjeha. Rezultat pokušaja opkoljavanja ukrajinskih snaga prošle nedjelje bio je skoro 500 ubijenih i gubitak više od 70 oklopnih vozila u katastrofalnom pokušaju prelaska rijeke Severski Donjec, koji se desio, prema navodima zapadnih izvora, usred bijela dana.
Stoga, ako je vjerovati tvrdnjama Zapada, može se zaključti da je Putin odobrio taj plan borbe. Donošenje odluka na „nivou pukovnika ili brigadira” podrazumijeva komandu na nivou brigade nad dva ili više bataljona, kretanjem od 1.500 ili više vojnika, što je upravo ona vrsta snage koja je pokušala i nije uspjela da pređe stratešku rijeku.
Profesor ser Lorens Fridman sa londonskog Kraljevskog koledža smatra vjerodostojnom vojnu izjavu o Putinovom nivou umiješanosti: „Putin je požurivao vojnu operaciju, prvo tako što je davao vrlo malo obavještenja da će krenuti u napad, a zatim snažnim zalaganjem za brze pobjede. To je posebno problem druge faze rata, u Donbasu.
Tvrdnje o Putinu podsjećaju na ideju o političkom lideru koji je nestrpljiv ili više ne vjeruje svojim generalima, prije svega pad Adolfa Hitlera, koji je u kasnijim stadijumima Drugog svjetskog rata, kako je to opisao biograf Ijan Keršo, odbio da prihvati pozive generala na taktičko povlačenje na istoku i insistirao na previše optimističnim kontraofanzivama kao u Ardenima 1944/45.
Međutim, ima puno drugih primjera. U ranim fazama rata u Vijetnamu, američki predsjednik Lindon Džonson i njegova administracija započeli su kampanju bombardovanja protiv komunističkiog Sjevernog Vijetnama 1965. godine, koja je definisala ciljeve koje je moguće napasti kako bi se izbjeglo da se uvrijedi Kina ili sovjetska Rusija. Ta konfuzna strategija bila je pokušaj da se slomi odlučnost Hanoja bombardovanjem manjih ciljeva iz vazduha, i korak u eskalirajućem ratu koji su SAD na kraju izgubile.
Uoči posljenjeg rata u Iraku, diktator te zemlje Sadam Husein odlučio je da vazdušne snage države ne bi trebalo da igraju nikakvu ulogu u ratu, prema izvještaju koji je objavljen u „Forin afersu” tri godine nakon rata. Vjerovalo se da iračko vazduhoplovstvo ne može parirati zapadnim osvajačima - i da ga je najbolje sačuvati za poslijeratnu budućnost pod njegovim vođstvom, koja se nije dogodila nakon zauzimanja Bagdada.
Međutim, uprkos svim pričama o uplitanju, odnos između političkog rukovodstva i vojne komande uvijek je složen i na trenutke stresan. Fridman kaže da su vojne odluke tokom rata „intenzivno političke” i da je na političkim rukovodstvima da „postavljaju ciljeve, guraju više komandante, postavljaju pitanja.”
Cilj je, tvrdi Fridman, da se osigura da postoji „dijalog između političara i vojske” i da lideri ne poništavaju legitimne prigovore ili pokušavaju da mikroupravljaju planovima borbe u trenutku kada bi trebalo da se koncentrišu na šire diplomatske ili političke strategiije.
Za Putina, dok se rat u Ukrajini bliži dvanaestoj nedjelji, postavlja se pitanje da li ruski lider ima vremena da se usredsredi na sve što je pred njim ako je uvučen u taktičko donošenje odluka u ofanzivi na Donbas koja zastaje - i na uticaj koji bi dalji vojni neuspjesi imali na njegov položaj.
U posljednjih nekoliko dana, neki ruski vojni blogeri i eksperti su počeli da preispituju tu strategiju. Jedan poznati ruski bloger koji koristi pseudonim Vladlen Tatarzky, napisao je na Telegram kanalu: „Dok ne saznamo ime ‘vojnog genija’ koji je postavio bataljonsku taktičku grupu pored rijeke i dok za to ne odgovara javno, nikad neće biti reformu u vojsci.”
Ispostavilo se da je autor možda kritikovao samog Putina.
https://www.vijesti.me/svijet/evropa/604609/putin-donosi-i-strateske-odluke-na-bojnom-polju
Ovo Puśo uzeo stvar u svoje ruke, malo da komanduje bataljonima ... Misli da mu je rat isto što i Call of duty![]()
Može li jedan tvoj mali esej o potapanju Moskve??Umjetnost dezinformacija – Zapadnjačke laži o ratu u Ukrajini
https://www.logicno.com/politika/umjetnost-dezinformacija-zapadnjacke-lazi-o-ratu-u-ukrajini.html
Западно оружје је толико хваљено, а баш ни једно није показало ништа спектакуарно, управо супротно.
Руском су се ругали, а за два месеца су једну од најачих европских војски масакрирали да ни онолика НАТО помоћ ништа није вредела.
Кад се само сетим ругања руским ПВО системима у стилу да никад нису ништа оборили у реалним условима, а на крају се показали ефикаснијим него што су и највећи русофили могли да сањају.
Направили су геноцид над украјинским летелицама.
Ругају се руским тенковима а издрже и до три па и више директних погодака западним ПО системима.
Despite pushback from the show’s presenter, Khodarenok said Ukraine could arm 1 million people."Let's not drink 'information tranquilizers,' because sometimes information is spread about some moral or psychological breakdown of Ukraine's armed forces, as if they are nearing a crisis of morale or a fracture," retired Col. Mikhail Khodarenok said on Monday’s edition of Rossiya One’s 60 Minutes show. "None of this is close to reality."
Khodarenok, a regular commentator in Russian media, also commented on Russia's broader isolation."Considering that European aid will come into full effect and 1 million armed Ukrainian soldiers can join the fight, we need to see this reality of the near future, and we need to consider that in our operational and strategic calculations. The situation for us will frankly get worse," he said.
najbolje je da su izabrali da ziveOko 600 boraca još skriveno u čeličani: Predaja je za njih smrt
Točan broj još uvijek skrivenih i dobro utvrđenih branitelja Azovstala (koji su ranije govorili da je predaja za njih smrt) nije poznat, ali vjeruje se da ih je ondje još oko 600.
Имају избор живот или смрт.
protuoklopno oružje i služi za uništenje oklopa...to mu je i svrha...a to i pokazuju olupine turskih leoparda u siriji koje su uništili kurdi i ISIL koristeći sovjetske protoklopne sisteme...međutim to nije mitološko oružje koje može donjeti prevagu na terenu što govori i panzerfaust 1944. 45. u ww2....prevagu na terenu donosi kronični nedostatak goriva u čitavoj ukrajini što govori o kolapsu ukrajine kao države...a na jesen problemi za gasom a potom sa hranom zbog nedostatkom umjetnog gnjojiva u vrijeme sjetve...Zapadno oruzje napravilo genocid medju ruskim tenkovima.....prepun net slika unistenih ruskih tenkova
![]()
![]()
![]()
pa iskreno za one kojima su azovci heroji - SS galicija predstavlja mitološki prikaz herojstva...Rusinci i Putin su uspeli da od nekog "levog" i opskurnog ukrajinskog bataljona Azov naprave moderne heroje....tj taj njihov uporni i hrabri otpor ruskim hordama u celicani azovstalj je vec usao u "legendu"
Ispada da na promociji neonacizma rade (nesvesno) i Rusi![]()
Problem "civiliziranog svijeta" je sto Kina svakih 18 mjeseci naraste za jednu Njemacku privredu. Da dobro ste procitali, Kineska privreda svakih godinu ipo naraste za jendu Njemacku privredu, a svakih 28 mjeseci za jednu Japansku privredu. Kina svak 5 god naraste za jednu privredu kompletne EU ...
Ko to ne razumije rizikuje da prodje kao oni koji nisu razmijeli da je Brelinski zid PAO.
Pametni narodi i pametni drzavnici sada , danas grade lobisticke pozicije u NR KINI.
Luzeri se jos drze ovih "civliziranih"
protuoklopno oružje i služi za uništenje oklopa...to mu je i svrha...a to i pokazuju olupine turskih leoparda u siriji koje su uništili kurdi i ISIL koristeći sovjetske protoklopne sisteme...međutim to nije mitološko oružje koje može donjeti prevagu na terenu što govori i panzerfaust 1944. 45. u ww2....prevagu na terenu donosi kronični nedostatak goriva u čitavoj ukrajini što govori o kolapsu ukrajine kao države...a na jesen problemi za gasom a potom sa hranom zbog nedostatkom umjetnog gnjojiva u vrijeme sjetve...
pa iskreno za one kojima su azovci heroji - SS galicija predstavlja mitološki prikaz herojstva...
sa CNN?...e sada možeš li zamisliti nekoga na CNN kako osuđuje postupke bajdenove administarcije zbog slanja oružja i negiranja prava rusije na uzajamnu bezbjednost...taj lik koji je to izgovorio pokazuje demokratičnost ruskih medija a ujedno pokazuju čvrstinu vlasti da takve izjave proturi u eter jer zna da radi ispravnu stvar i ima podršku naroda...uostalom n iti jedna partija u RF izuzev nekih minornih na margini političke scene ne osuđuje specijalnu operaciju...ruski narod je ustrajan da opstane i izbori pobjedu...https://edition.cnn.com/europe/live...s-05-18-22/h_0e5b00a5e232d0f62339c3978a83b81c
In rare public criticism of the conduct of Russia's military operations in Ukraine, a former senior Russian officer has warned on state television that the situation will get worse.
Despite pushback from the show’s presenter, Khodarenok said Ukraine could arm 1 million people.
Khodarenok, a regular commentator in Russian media, also commented on Russia's broader isolation.
"Let's look at this situation as a whole from our overall strategic position," he said. "Let’s not swing missiles in Finland's direction — this just looks ridiculous. The biggest problem with our military and political situation is that we are in total geopolitical isolation. And the whole world is against us — even if we don’t want to admit it."
Khodarenok warned before the invasion started that it would be more difficult than many anticipated to wage war in Ukraine.
In an article in February, he said, "the degree of hatred (which, as you know, is the most effective fuel for armed struggle) in the neighboring republic towards Moscow is frankly underestimated. No one will meet the Russian army with bread, salt and flowers in Ukraine."
Expert claims that Russian forces will defeat Ukraine in a short period of time "have no serious grounds," he had said.
Azov se koristi u propagandne svrhe tako sa Ukrajinske, kako sa Ruske strane, naravno iz različitih razloga, jelte. Ukrajinci ih koriste kao simbol otpora, Rusi kao simbol borbe protiv nacista. U svom tom sranju, koje su napravili, jedino što je prava istina, da su žrtva tog ludila nedužni civili, kojima je oduzet normalan život, jer im je uništeno sve što su imali, a dosta ih plati i životom.Rusinci i Putin su uspeli da od nekog "levog" i opskurnog ukrajinskog bataljona Azov naprave moderne heroje....tj taj njihov uporni i hrabri otpor ruskim hordama u celicani azovstalj je vec usao u "legendu"
Ispada da na promociji neonacizma rade (nesvesno) i Rusi![]()
eskalibur je granata koja u sukobu između NATO i rusije bit će bezvrijedna jer neće biti GPSa...Eskalibur je granata koja se navodi GPS om medjutim, ne moze da se bori protiv pokretnih ciljeva kao sto moze Krasnopol I jedan i drugi imaju svoje prednsoti i mane.
Ali kada bih birao uvijek bi prije odabrao Krasnopol i ako zahtjeva angazovanje vise podsistema
normalan život u ukrajini oduzet je 2014.Azov se koristi u propagandne svrhe tako sa Ukrajinske, kako sa Ruske strane, naravno iz različitih razloga, jelte. Ukrajinci ih koriste kao simbol otpora, Rusi kao simbol borbe protiv nacista. U svom tom sranju, koje su napravili, jedino što je prava istina, da su žrtva tog ludila nedužni civili, kojima je oduzet normalan život, jer im je uništeno sve što su imali, a dosta ih plati i životom.
Onaj dron je doleteo i pao u zagreb odmah posle milanovićeve izjave da neće slati hrvatsku vojsku u ukrajinu da ratuje na strani nacista.A zašto bi se baš na nas naljutio, kad smo Milanović i ja uz Ruse, ha?
sa CNN?...e sada možeš li zamisliti nekoga na CNN kako osuđuje postupke bajdenove administarcije zbog slanja oružja i negiranja prava rusije na uzajamnu bezbjednost...taj lik koji je to izgovorio pokazuje demokratičnost ruskih medija a ujedno pokazuju čvrstinu vlasti da takve izjave proturi u eter jer zna da radi ispravnu stvar i ima podršku naroda...uostalom n iti jedna partija u RF izuzev nekih minornih na margini političke scene ne osuđuje specijalnu operaciju...ruski narod je ustrajan da opstane i izbori pobjedu...
Pa koliko ja znam,Zoki je stari partizan koji sarac nosi i cetnike i Nemce kosiOnaj dron je doleteo i pao u zagreb odmah posle milanovićeve izjave da neće slati hrvatsku vojsku u ukrajinu da ratuje na strani nacista.
A ipak mislim da je najvaznije sta taj Rus govori,tj kako su Rusi i Rusija sve vise u qurcu....nebitno ko je to preneo,gde je to rekao i slicno...
USDRUB 63.9770 1.102 1.75% -13.84% 07:56 ![]()
Očekujemo ulazak u NATO i onih preostalih 6 sada "neutralnih" zemalja85 dan, agresor uskoro dobija nove Nato susede. Slava Ukrajini!![]()
![]()