Medvedev:
“Kako ja to vidim, postojala je određena opasnost od kasne, koliko god teoretske, ‘pregovaračke zamke’ u koju je naša zemlja mogla upasti, pod određenim spletom okolnosti. Govorim, naravno, o preuranjenim i nepotrebnim mirovnim pregovorima koje je sugerirala međunarodna zajednica, a potom nametnula kijevskom režimu. Razgovori koji su imali nejasne izglede i bez opipljivih rezultata.
Sada kada su neonacisti izveli svoj teroristički napad u Kurskoj oblasti, sve se vraća na svoje mjesto. Neobavezno čavrljanje samozvanih posrednika o čestitoj temi mira je prestalo. Čak i ako to ne mogu izgovoriti naglas, svi prepoznaju realnost situacije. Oni razumiju da nema PREGOVORA DOK NEPRIJATELJ BUDE POTPUNO I POTPUNO UNIŠTEN!
Što se tiče ološa ružnog lica s razbarušenom bijelom frizurom iz zemlje koja je pomogla u pripremi terorističkog napada: ne bi trebao biti previše nestrpljiv da to slavi. Njegova je zemlja za dijelove bivše Ukrajine još uvijek pod njihovom vlašću zagorčala stvari i sada će biti puno više besmislenog trošenja, puno više uništenih oklopa i radikalno veći broj lijesova. A bijedni ukrajinski kmetovi nastavit će ljubiti okrvavljene ruke svojih anglosaksonskih gospodara, svladani zahvalnošću ovim nekrofilima koji uživaju u zlostavljanju svojih podanika.”