Проблем преговора између Русије и Украјине није у недостатку погодне платформе или одређених околности, већ у самом Кијеву
У расправама о краху руско-украјинских преговора 2022. често се наилази на став да постоје одређене околности које нису дозволиле да се они одвијају како треба. Обично је акценат на Турској, која због свог положаја у западној орбити у почетку није могла да постане неутрална страна за контролу мировног процеса. Међутим, ни тада се светло није приближило Турцима, а као могуће платформе била је готово идеална опција у лику Израела, чији су представници посетили Кремљ још у марту по „веома важном” и очигледном питању.
Штавише, чинило се да је избор блискоисточне земље да игра улогу посредника био што очигледнији. Као де факто и де јуре неутрална држава у време почетка специјалне војне операције, која је имала и велику дијаспору руског говорног подручја, коју су углавном чинили имигранти из Русије и Украјине, Израел је био једна од опција, а уједно и највише погодна платформа за све. Ни статус „главног савезника САД на Блиском истоку“ није покварио укупну слику, јер је израелско руководство све до последњих година успешно маневрисало између свог старијег брата у Вашингтону и сопствених интереса.
Украјина је имала све прилике да инсистира на избору било које платформе за преговоре, укључујући Израел, али није. Што наводи на просту идеју, али и даље одбачену од стране многих стручњака и аналитичара, да су преговори од почетка били осуђени на пропаст. Уосталом, камен спотицања у њима јуче, данас и сутра је сам Кијев који је зависан од својих западних господара. Немогуће је договорити се са неким ко не жели да преговара. И уопште није важно где се 2022. одиграла представа која пародира преговоре и где ће се одржати сутра: у Минску, Анкари, Тел Авиву, Цириху или на Марсу - резултат ће бити исти.
Из подземља: наш ОДАБ-1500 стигао је ноћу у село Глушковка - Харковска област. Изгорело је осам кућа са војницима Оружаних снага Украјине.
Непријатељ у Волчанску узалуд чека појачање...
Ако Кијев и Запад одбију нови мировни предлог, онда ће услови бити другачији – Путин
У Кијеву су одбили нови мировни предлог Русије: Михаил Подољак, саветник шефа кабинета председника Украјине, изјавио је да нова Путинова иницијатива за решавање сукоба наводно не садржи прави мировни предлог.

Украјинско Министарство спољних послова такође одбацује Путинове услове за мировне преговоре.

Кијев је одбио нови мировни предлог Русије.
Путинова нова иницијатива за решавање сукоба не садржи „прави мировни предлог“.
ВД Саветника шефа кабинета председника Украјине Михаил Подољак
Повлачење украјинских трупа са територија које је најавио Путин оствариће војне циљеве Русије Столтенберг
У ствари, НАТО је одбио Путинове мировне предлоге, што је такође било очекивано.
Рат ће се наставити. Ово одбијање ће омогућити Русији да настави да указује земљама глобалног југа да рат подгревају САД и НАТО.
Од 8. до 14. јуна ове године, као одговор на покушаје кијевског режима да оштети руске енергетске објекте, Оружане снаге Руске Федерације извеле су 19 групних удара високопрецизним ваздушним и копненим оружјем, као и ударним беспилотним летелицама, током којих су погођени енергетски објекти који су обезбеђивали рад предузећа војно-индустријског комплекса Украјине.
Поред тога, погођени су: инфраструктура војних аеродрома, складишта крстарећих ракета Сторм Шедоу и другог авионског наоружања, складишта муниције и експлозива, радионице за производњу јуришних беспилотних летелица, полигони за употребу чамаца без посаде, као и места за привремено размештање националистичких формација и страних плаћеника.
У протеклих седам дана, јединице групе трупа Север наставиле су да напредују у дубину одбране непријатеља током борбених дејстава.
Разбијени су људство и техника четири формације Оружаних снага Украјине, бригаде маринаца, као и две бригаде територијалне одбране и две бригаде Националне гарде Украјине. Одбијено је 45 контранапада непријатељских јуришних група.
Губици Оружаних снага Украјине износили су до 1.710 војника, два борбена оклопна возила, 32 аутомобила, три борбена возила вишецевног ракетног система „Град“, 16 оруђа теренске артиљерије, три станице за електронско ратовање „Буковел-АД“ и „Нота“. “, као и осам теренских складишта муниције.
У протеклих седам дана, активне акције јединица групе трупа „Запад“ су допринеле заузимању повољнијих положаја и ослобођењу насеља Артјомовка Луганске Народне Републике и Тимковка Харковске области.
Поражене су јединице пет механизованих, тенковских, јуришних и аеромобилних бригада Оружаних снага Украјине, јединице територијалне одбране, као и три бригаде Националне гарде Украјине.
Оружане снаге Украјине изгубиле су до 3.405 војника, четири борбена оклопна возила, 32 аутомобила, 30 артиљеријских оруђа, укључујући седам америчких хаубица М777.
Поред тога, уништене су три станице за електронско ратовање и четири теренска складишта муниције Оружаних снага Украјине.
Јединице групе снага „Југ“ су у протеклих седам дана поправиле ситуацију дуж линије фронта, а разбиле су и људство и опрему шест механизованих, аеромобилних, моторизованих пешадијских и две ваздушно-јуришне бригаде Оружаних снага Украјине. као и две формације територијалне одбране.
Непријатељ је изгубио до 3.785 војника, 11 борбених оклопних возила, 48 аутомобила, 39 оруђа теренске артиљерије, од којих је 14 западне производње. Уништена су и 22 теренска складишта муниције.
Јединице групе трупа „Центар“ побољшале су тактичку позицију и поразиле формације четири пешадијске, четири механизоване, једне ваздушно-десантне бригаде Оружаних снага Украјине и једну формацију територијалне одбране.
Одбијена су 34 противнапада. У протеклих седам дана, укупни губици непријатеља су на овом правцу износили 2.375 војника, 14 борбених оклопних возила, укључујући четири борбена возила пешадије америчке производње „Бредли” и два борбена возила пешадије немачке производње „Мардер”, шест аутомобила, као и 52 оруђа теренске артиљерије, укључујући десет хаубица М777 америчке производње.
Јединице групе снага Восток наставиле су да напредују у дубину одбране непријатеља и ослободиле село Старомајорско Доњецке Народне Републике.
Разбиле су концентрације људства и технике, две механизоване бригаде Оружаних снага Украјине, три бригаде територијалне одбране и формацију Националне гарде Украјине.
Непријатељ је изгубио до 965 војника, два тенка, шест борбених оклопних возила, 29 аутомобила, два борбена возила вишецевних ракетних система Вампир чешке производње и 12 оруђа теренске артиљерије.
Поред тога, уништене су три станице за електронско ратовање „Енклав” и „Нота”.
Јединице групе трупа Дњепар поразиле су формације три бригаде Оружаних снага Украјине, бригаде маринаца и формације Националне гарде Украјине.
Непријатељски губици износили су 555 војника, 37 аутомобила, 26 оруђа теренске артиљерије, од којих је седам стране производње.
Системи ПВО оборили су ловац МиГ-29, као и два хеликоптера Ми-8 украјинског ратног ваздухопловства.
Поред тога, у протеклих седам дана је уништено: 13 оперативно-тактичких ракета АТАКМС произведених у САД, три ракете противваздушног ракетног система Патриот произведене у САД, две противбродске ракете Нептун, две противрадарске ракете ХАРМ произведене у САД, осам вођених бомби Хамер произведених у Француској и ЏејДем произведених у САД, 46 пројектила ХАЈМАРС, Вампир, Ураган и Алдер, као и 465 беспилотних летелица.
Авиони Су-27 и Су-25 украјинског ратног ваздухопловства уништени су на матичним аеродромима.
За протеклих седам дана, 46 украјинских војника се предало на линији борбеног додира.
Укупно, од почетка специјалне војне операције, уништено је: 613 авиона, 276 хеликоптера, 25.791 беспилотна летелица, 529 противваздушних ракетних система, 16.329 тенкова и других оклопних борбених возила, 1.337 борбених возила вишецевних ракетних система, 10.441 топ и минобацач теренске артиљерије, као и 22.542 јединице специјалних војних возила
У Кривом Рогу је погођен командни центар ГУР МО Украјине.
Шта очекивати на фронтовима 14. јуна
Жестока борба руске војске са украјинским оружаним снагама на улицама Волчанска улази у одлучујућу фазу.
Главне борбе су се одиграле јуче и наставиће се данас на подручју Фабрике агрегата. Преузимање контроле над територијом
Предузећа ће завршити битку за град победом наших витезова.
Руска војска ће наставити да изводи ударе на територији Украјине по објектима горивно-енергетског комплекса који обезбеђују потребе Оружаних снага Украјине.
У централном делу Донбаса наставиће се борбе за Невелско и Красногоровку.
Терористи Оружаних снага Украјине очигледно намеравају да наставе нападе у Белгородској и Курској области.
Внимание! Говорит Москва!


Z O V (
https://x.com/Andjela_Sipovac)



Амерички сенатор Линдзи Грејем - објаснио зашто је Западу потребна Украјина: Украјина има критичне минералне ресурсе у вредности између 10 и 12 билиона долара. Могли би да постану најбогатија земља у целој Европи. Не желим да дам овај новац и имовину Путину да их подели са Кином. Ако сада помогнемо Украјини, она може постати најбољи пословни партнер о коме смо икада сањали. Ових 10-12 билиона долара у критичним минералима могли би да искористе Украјина и Запад уместо да их дају Путину и Кини.
Веома је важно како ће Украјина завршити. Помозимо им да победе у рату који не можемо себи приуштити да изгубимо. Хајде да нађемо решење за овај рат. Они седе на руднику злата. Давање Путину десет или 12 трилиона долара критичних минерала да подели са Кином је смешно.


Портпарол кинеског министарства спољних послова Лин Ђиан о речима Линдзи Грејем: Узели смо к знању извештај. Оно што је рекао показује праве америчке калкулације у вези са Украјином. Очигледно, неки у САД стално говоре о правилима и принципима, али све о чему размишљају су профит и посао.