Rat u Ukrajini (32)

Kakav će biti odgovor Rusije na teroristički napad koji se povezuje sa Ukrajinom i zapadom?

• Ukupno glasova
    71
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Medvedev o novom američkom paketu pomoći Ukrajini: To je rusofobija​

images

Posto mi je J. istocna Azija blizu cesto sam tamo odlazio vec dugo godina, svuda je pre dvadesetak godina bila teska beda izuzev Tajlanda, zadnjih desetak moze se videti napredak cim izadjes iz aviona, na ulici ili prodavnicama kao da su neki drugi ljudi a ne oni od pre. Pitao sam o cemu se radi odakle napredak odgovor je uvek isti ima mnogo vise posla nego ranije , firme otvaraju svi a najvise Kina, narod presretan.
Pa i u Kini je doslo vreme vecih plata, pa moraju i oni da rade outsourcing u Laos, Vijetnam i ostale jeftinije regije a roboti da preuzmu poslove pogotovo sto su i oni sve stariji bez dece

Zamislimo Severnu Koreju da pocne raditi ko Kina nekada

najpre ste se radovali što američki dolar nema zlatnu podlogu, pa kad ste se zaprepastili da amerika ima najveće zlatne rezerve na svetu a i šire, e sad nemaju kalaj, bronzu, pleh...
pa jel znas kada je amerika odustala od zlatne podloge i presla na naftnu, tj. petro-dolar koliko vec postoji?
i sad mi nije jasno, cemu se ti zapravo radujes? pomirenju irana i saudijaca uz kinesko posredovanje, ili sto opek pita rusiju posto koliko da bude cena nafte?
jel shvatas da odose svi oni u brics, da ce brics da ti diktira cenu benzina, pa kada skoci duplo, sta ces onda? da cmizdris americi? mi ameri cemo se nekako snaci, a sta cete vi u evropi? znaci ovde je sada galon 3,5, a bio je 5, recimo da cemo izdrzati da bude duplo, 7 dolara za galon, a sta cete vi? ima da klecite pred putinom, eto sta cete, a mi cemo da se smejemo, i da vam popujemo sto nas niste slusali

a sto se tice retkih metala, plemenitih itd, to samo cekaj, bice feste tek, platinu i srodne plemenite ima samo kanada od celog zapada, spremite bicikle i da vrtite pedale kao nekoc kinezi, konjske zaprege isto, luksuz vozenje automobilima samo za ameriku, eu se nece vozikati, ide u 19. vek, paz' sta ti kazem, ali bolje i to nego ruje da vas pretvore u pustinju, sami cete sebe pretvoriti u pustinju.. to sve sledi kada zaostrimo sa kinezima, a jesu slatko issikanirali analenu berbok, mada bih je ja poslao u neki hotel za gejse, da zna gde joj je mesto

Poslednja izmena:
pa jel znas kada je amerika odustala od zlatne podloge i presla na naftnu, tj. petro-dolar koliko vec postoji?
i sad mi nije jasno, cemu se ti zapravo radujes? pomirenju irana i saudijaca uz kinesko posredovanje, ili sto opek pita rusiju posto da bude cena nafte?
jel shvatas da odose svi oni u brics, da ce brics da ti diktira cenu benzina, pa kada skoci duplo, sta ces onda? da cmizdris americi? mi ameri cemo se nekako snaci, a sta cete vi u evropi? znaci ovde je sada galon 3,5, a bio je 5, recimo da cemo izdrzati da bude duplo, 7 dolara za galon, a sta cete vi? ima da klecite pred putinom, eto sta cete, a mi cemo da se smejemo, i da vam popujemo sto nas niste slusali

a sto se tice retkih metala, plemenitih itd, to samo cekaj, bice feste tek, platinu i srodne plemenite ima samo kanada od celog zapada, spremite bicikle i da vrtite pedale kao nekoc kinezi, konjske zaprege isto, luksuz vozenje automobilima samo za ameriku, eu se nece vozikati, ide u 19. vek, paz' sta ti kazem, ali bolje i to nego ruje da vas pretvore u pustinju, sami cete sebe pretvoriti u pustinju.. to sve sledi kada zaostrimo sa kinezima, a jesu slatko issikanirali analenu berbok, mada bih je ja poslao u neki hotel za gejse, da zna gde joj je mesto
da vidimo sto ce ostati za malo godina od usa

i sad mi nije jasno, cemu se ti zapravo radujes? pomirenju irana i saudijaca uz kinesko posredovanje, ili sto opek pita rusiju posto da bude cena nafte?

ja čekam propast amerike još od 1977 kako mi je lepo objasnio tada profesor marksizma, da je amerika na kolenima, da će uskoro nestati a svetom zavladati radnička klasa i proleterska internacionala

ja čekam propast amerike još od 1977 kako mi je lepo objasnio tada profesor marksizma, da je amerika na kolenima, da će uskoro nestati a svetom zavladati radnička klasa i proleterska internacionala
secam se, ponavljas se, a moj odgovor je bio da ne moze pre nemacke, i japana - znaci prati sta se desava sa njima, a nemacka kao lokomotiva evrope povlaci pad evrope pre amerike

znaci, ako pada amerika, to znaci da vi vec ne postojite, bankarski sektor je tako uvezan jos od ww2, nemacka osigurava americke banke, shvati nemoguce je da amerika padne pre vas, ili prosto misli da izmisljam, pa cemo videti sta ce se desiti

nemacka nije samo ekonomski i vojni vazal amerike, vec i finansijksi, eto pa shvati, tako je koncipran zapadni svet posle ww2, prosto se istorija ponavlja, oni moraju da padnu, a ostak zapada se mozda i izvuce, tj. samo amerika, jer svabe povlace komplet eu, ako se u medjuvremenu ne raspadne, sto je najbolje resenje, zajedno sa natoom, da spasemo samo severni deo, engleze i skandinavce , a ostalo da pustimo niz vodu

Poslednja izmena:
Zastupnički dom američkog Kongresa izglasao je zakon o izdvajanju 60,84 milijarde dolara pomoći Ukrajini.

Distribucija je sljedeća:
...
▪️23,2 milijarde ići će američkom vojno-industrijskom kompleksu za popunu oružja koje je već prebačeno u Ukrajinu iz rezervi američke vojske;
...
▪️11,3 milijarde dolara otići će za financiranje trenutnih operacija Pentagona u regiji (pojedinosti nisu navedene);

▪️7,8 milijardi dolara financijske pomoći Ukrajini na kredit;

▪️ Preostalih 4,7 milijardi ide na sve ostale troškove.
Tom And Jerry Lol GIF by myHQ

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back