Rat u Ukrajini (31)

Kada će se rat završiti?

• Ukupno glasova
    77
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Anglosaksi vas kuhaju kao zabu a to ni ne primjecujete.

Sa minimalnim sredstvima koje jos uvijek ne prelaze niti polovinu onoga sto se trosilo u Avganistanu godisnje (i to ne uracunavajuci inflaciju) , svakodnevno se urusava vojni i gospodarski potencijal Rusije.
Urušavaju se i oni samo se o tome ne priča.Pa dobar deo stanovništva im ima poteškoća sa izmirivanjem računa za struju i komunalije,naftu i dalje kupuju od Rusa,fali im povrće i dobar deo njih je na kazanu narodnih kuhinja.Gledao sam dokumentarac na tu temu.Ići će to još neko vreme jer se u Londonu nakupilo dosta pokradenog kapitala iz celog sveta,deo toga će sigurno ići na čuvanje socijalnog mira.Kao i u EU,vidiš li proteste gde god da se okreneš?Nema više života kao nekada.Vidiš li u vestima da Šolc hoće da lovu za vojsku zahvati iz budžeta za socijalna davanja?I?Pretpostavi do čega će to dovesti.

Anglosaksi vas kuhaju kao zabu a to ni ne primjecujete.

Sa minimalnim sredstvima koje jos uvijek ne prelaze niti polovinu onoga sto se trosilo u Avganistanu godisnje (i to ne uracunavajuci inflaciju) , svakodnevno se urusava vojni i gospodarski potencijal Rusije.
Screenshot_20240217_124759_com.android.gallery3d_edit_3837721702584718.jpg

Ne mijenja cinjenicu da Rusija u 21. stoljecu nece igrati znacajniju ulogu na geopoitickom planu, nakon sto joj ova besmislena invazija decimira vojne, gospodarske i demografske potencijale.

Broj mrtvih NATO vojnika jos uvijek nula.
:rotf: :rotf: :rotf: :rotf: :rotf: :rotf: :rotf:
Putujući cirkus Monti Pajtona su ove babe u crnom. Ukrajina igra mnogo važnu ulogu. U kmečanju i naricanju.

Усташе се хвале како су балије из Вогошће Украшама послали два минобацача 60 мм

Од силних химарса, Леопарда, Вредлија, Патриота и Ф16 спали на минобацаче из Вогошће

Бааааа

Ааахахаха
Baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! :rotf: :rotf: :rotf: :rotf: :rotf: :rotf: :rotf: :rotf: :rotf:
S tim će dobiti rat! Dobro im kubure iz 18 veka nisu poslali. Kao što su Ameri slali oružje iz vijetnamskom rata.

Broj mrtvih NATO vojnika jos uvijek nula. Pola ruske profesionalne vojske vec unisteno. Sad moraju obucavati rezerviste da bi ih mogli slati na bojisnicu.
Babo ni 10% ruske armije nije upotrebljeno u ratu. Opet te HRT napravio onim što jesi (majmunom). Šta tvoji mučeni ukri rade? Vrše mobilizaciju po osnovnim školama. Još malo pa će krenuti i na vrtiće.

Urušavaju se i oni samo se o tome ne priča.Pa dobar deo stanovništva im ima poteškoća sa izmirivanjem računa za struju i komunalije,naftu i dalje kupuju od Rusa,fali im povrće i dobar deo njih je na kazanu narodnih kuhinja.Gledao sam dokumentarac na tu temu.Ići će to još neko vreme jer se u Londonu nakupilo dosta pokradenog kapitala iz celog sveta,deo toga će sigurno ići na čuvanje socijalnog mira.Kao i u EU,vidiš li proteste gde god da se okreneš?Nema više života kao nekada.Vidiš li u vestima da Šolc hoće da lovu za vojsku zahvati iz budžeta za socijalna davanja?I?Pretpostavi do čega će to dovesti.
Nista se tu ne urusava. Sa iznimkom Njemacke sve zapadne ekonomije su prosle godine imali ekonomski rast a ove godine ce rasti i njemacka ekonomija.

Izdvajanja za rat u Ukrajini su minimalna, ali dovoljna da se Rusija, koja vise od cetrvrtine proracuna trosi ra rat, kuha kao zaba, ostavljajuci im jednu vrstu nade da nece doci do potpunog poraza, koji ce opet neminovno doci preko noci kao onomad sa vrijeme SSSR-a.

Babo ni 10% ruske armije nije upotrebljeno u ratu. Opet te HRT napravio onim što jesi (majmunom). Šta tvoji mučeni ukri rade? Vrše mobilizaciju po osnovnim školama. Još malo pa će krenuti i na vrtiće.
Gluposti. Sve elitne ruske trupe su vec unistene, vecinom pocetkom rata. Sad popunjavaju redove iskljucivo sa mobilizacijom.

Promašaj je kad netko zbog kukavnosti predlaže kompromisna rješenja za agresora ruskog tipa; dočim, identifikacija s tim tipom civilizacije i svijeta znak je nečeg posve stranog i malignog, i takve treba odstraniti iz zapadnoga svijeta. To je slično muslimanskom svijetu, jedna vrlo drugačija atavistička civilizacija temeljena na ugnjetavanju, kultu vođe, podložništvu, primitivizmu i istočnjačkom sadomazohizmu.

Broj mrtvih NATO vojnika jos uvijek nula. Pola ruske profesionalne vojske vec unisteno. Sad moraju obucavati rezerviste da bi ih mogli slati na bojisnicu.
U kom slučaju bi ti priznao da je neko NATO vojnik u Ukrajini?Šta treba da uradi?Da se ogrne zastavom NATO?Da ide okolo i da se drekenja: JA sam NATO vojnik,ja sam NATO vojnik?Pošto vidimo da dolaze iz zemalja članica NATO kao instruktori,(a instruktor u vojsci NE MOŽE da bude privatno lice niti bilo ko,nego neko ko je visoko rangiran u vojsci i ko ima znanje),koriste savremene sisteme naoružanja koje im šalje NATO,a ne može to da se koristi bez dugotrajne obuke,dakle njihova je vojska u pitanju,bez da se lažemo ovde,finansiraju ih države koje su uglavnom članice NATO,za potrebe ovog sukoba u korist Ukrajine špijuniraju letelice NATO,logistiku im obezbedjuju države članice EU/NATO.Radio komunikacija koju Rusi presreću je NATO,tenkovi su NATO,dobar deo pobijenih u Bahmutu su vojnici NATO(Vagner im uzimao pločice,dokumenta,mobilne telefone,a ti znaš šta sve može iz mobilnog da se sazna?)...Još samo da dodje Stoltenberg i bilo bi sve NATO.Odgovori mi na ovo jer me baš zanima tvoje mišljenje na ovo što sam ti napisao.Ali odgovori pametno,nemoj da vređaš niti da spominješ prošla vremena,krompirovu zlaticu,veštice,niti matore Kineze.

When will they finally learn not to use training grounds so close to the LBS? I hope all these commanders are sorted out as quickly as possible and sent to Storm-Z.

Just because of stupidity, almost 100 soldiers have been lost on training grounds in the last few days.

Rest in peace Brothers.

Russian Post

- - -

It is reported about the active assault actions of the Russian Army in Georgievka in the area of the dacha village "Urozhay" south of Georgievskie Ponds.

IMG_20240222_111131_169.jpg

Rostec sent the “Basurman” group to the troops.

The High-Precision Complexes holding, which is part of Rostec, supplied the army with the first batch of the modernized BMP-1 AM “Basurmanin” in 2024. In the course of the work carried out, all main components and assemblies of combat vehicles were completely repaired or replaced with new ones. Thanks to modernization, the BMP has improved its combat capabilities and has become more mobile both on land and in water.

U kom slučaju bi ti priznao da je neko NATO vojnik u Ukrajini?Šta treba da uradi?Da se ogrne zastavom NATO?Da ide okolo i da se drekenja: JA sam NATO vojnik,ja sam NATO vojnik?Pošto vidimo da dolaze iz zemalja članica NATO kao instruktori,(a instruktor u vojsci NE MOŽE da bude privatno lice niti bilo ko,nego neko ko je visoko rangiran u vojsci i ko ima znanje),koriste savremene sisteme naoružanja koje im šalje NATO,a ne može to da se koristi bez dugotrajne obuke,dakle njihova je vojska u pitanju,bez da se lažemo ovde,finansiraju ih države koje su uglavnom članice NATO,za potrebe ovog sukoba u korist Ukrajine špijuniraju letelice NATO,logistiku im obezbedjuju države članice EU/NATO.Radio komunikacija koju Rusi presreću je NATO,tenkovi su NATO,dobar deo pobijenih u Bahmutu su vojnici NATO(Vagner im uzimao pločice,dokumenta,mobilne telefone,a ti znaš šta sve može iz mobilnog da se sazna?)...Još samo da dodje Stoltenberg i bilo bi sve NATO.Odgovori mi na ovo jer me baš zanima tvoje mišljenje na ovo što sam ti napisao.Ali odgovori pametno,nemoj da vređaš niti da spominješ prošla vremena,krompirovu zlaticu,veštice,niti matore Kineze.
Opet mjiesas placenike i dobrovoljce sa regularnim NATO trupama. Nitko ne tvrdi da se nepalska voska bori u Ukrajini iako Rusi imaju stotine nepalskih placenika u Ukrajini.

IMG_20240222_111343_148.jpg

Russian troops are developing an offensive in the area of the “Rabotinsky ledge”: at the moment they have managed to level the line of control in a 5 km long area to a depth of about a kilometer.

▪️In Rabotino itself, fighting is taking place near the ruins of a school in the center of the village, from where gunfire opens into the surrounding area. If Russian units are able to maintain control over it, the Ukrainian Armed Forces will be forced to retreat to the northern outskirts of the village.

▪️To the east, the Russian Armed Forces knocked out the enemy from several strongholds near Verbovoy , pushing Ukrainian formations away from the Krivoy beam . In addition, they regained control over the Shirokaya gully : here the enemy was also forced to retreat under the onslaught of Russian troops.

In general, the situation for the Ukrainian group is not going well. The shortage of personnel and the successes of the Russian Armed Forces south of Marinka force them to “spray” manpower into several directions, preventing the Armed Forces of Ukraine from concentrating forces for a counterattack.

broj mrtvih NATO vojnika je davno presao 700.000

To sto ti prdis da je nula nema veze blage sa zivotom

Samo se ti vojnici bore u uniformama Ukro Nacista, kao placenici al svi znamo da su tamo poslati po zadatku

Ono sto je bitno jeste da vam Rusija unistava sve sto saljete na front i da vas ubrzano zatiremo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back