Rat u Ukrajini (29)

Kada će pasti Avdejevka?


  • Ukupno glasova
    52
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Шефица Европске комисије Урсула честитала је годишњицу Мајдана речима: „Будућност за коју се Мајдан борио се остварила...“
F_7_qcQXIAAeMwk
 
ovdje imaju likove koji reklamiraju hrvatske tiskovine...nisam primjetio da to rade sa sputnikom ili RT...zanimljivo koliko CIA i njene sestrinske službe rade sofisticirano...pustimo limk nekog hrvatskog portala sa relativno ne anti ruskim stavovima a onda očekujmo da taj lik se vrati na isti portal i navuče se kao na kokain..od kada sam na ovom portalu NIKADA nisam primjeti da je itko od ovih radnika na krstarici dao link na sputnik ili itartass ili RT...zanimljivo
 

Setimo se 1917: Zapadu nije potrebna velika Rusija, žele da je rasparčaju i opljačkaju​

15:27 28.11.2023
Predsednik Rusije Vladimir Putin - Sputnik Srbija, 1920, 28.11.2023

© Sputnik / Alekseй Daničev
/
Uđi u bazu fotografija
Pratite nas





Rusija je stala na put onima koji žele da dominiraju u svetu, mi se borimo za slobodu celog sveta, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin na Ruskom narodnom saboru.

„Otvoreno kažemo da se diktatura jednog hegemona – mi to vidimo, svi to sada vide – gasi. Kako se kaže, poludela je i opasna je za okruženje. To je već celom svetu jasno“, naglasio je Putin.
Rusija vodi borbu za suverenitet, nacionalno-oslobodilačke prirode.
„Naša borba za suverenitet, za pravdu je, bez ikakvog preterivanja, nacionalno-oslobodilačke prirode jer se zalažemo za bezbednost i blagostanje našeg naroda, najviše istorijsko pravo da budemo Rusija – jaka, nezavisna sila, država-civilizacija“, poručio je ruski lider, i dodao da je "suverenitet - pre svega, sloboda Rusije i njenog naroda".
Putin je istakao da je Rusija u prvim redovima formiranja novog pravednog svetskog poretka.

„Bez suverene, snažne Rusije nije moguć nikakav jak, stabilan svetski poredak“, ocenio je on.
Po njegovim rečima, Zapadu nije potrebna velika Rusija, žele da je rasparčaju i opljačkaju. Pouke revolucije 1917. i raspada SSSR-a ne smeju se zaboraviti.
„Setimo se lekcija revolucije 1917. i građanskog rata koji je usledio, raspada SSSR-a 1991. godine“, rekao je šef ruske države.
„Čini se da je prošlo toliko godina, ali ljudi svih nacionalnosti koji sada žive, pa čak i oni rođeni u 21. veku i dalje – čak i decenijama kasnije – plaćaju za tada napravljene pogrešne proračune, za povlađivanje separatističkim iluzijama i ambicijama, za slabost centralne vlade“, dodao je on.

Pokušaj razdora društva ─ izdaja​

Predsednik je istakao da svako mešanje spolja i provokacije u cilju izazivanja međunacionalnih ili međuverskih sukoba, Moskva smatra agresivnim akcijama protiv zemlje, instrumentom borbe protiv Rusije, pokušajima da se u Rusiji poseju terorizam i ekstremizam.
„U skladu sa tim ćemo i reagovati“, poručio je ruski lider.
On je podsetio da je Rusija velika i raznolika zemlja, a da je u raznolikosti kultura, tradicija i običaja – snaga, ogromna konkurentska prednost i potencijal.
Svaki pokušaj da se poseje razdor i podeli rusko društvo predstavlja izdaju, istakao je ruski predsednik.

„Svaki pokušaj da se poseje međunacionalna i međuverska nesloga, da se naše društvo podeli, je izdaja, zločin protiv cele Rusije. Nikome nećemo dozvoliti da deli Rusiju, jedinu koju imamo, molitve o njoj, našoj otadžbini, zvuče na različitim jezicima“, rekao je Putin.
Šef države je podsetio na reči Svetog Grigorija Bogoslova da je poštovanje majke sveta stvar, a otadžbina zajednička majka.

Blickrig sankcija propao​

Blickrig sankcija doživeo je neuspeh, Rusija će povećati podršku suverenom nacionalnom preduzetništvu, ocenio je Putin.
On je pozvao preduzetnike da investiraju u Rusiju, otvaraju radna mesta, razvijaju proizvodnju i učestvuju u obuci kadrova.
„Tada će se rast nacionalne ekonomije pretvoriti u nove uspehe i mogućnosti za vaša preduzeća“, zaključio je šef države.
 
Kad ruski popovi blagoslivljaju oružja masovnog uniptenja i zagovaraju rat sa bratskim narodom zbog komada zemlje, tu sreće od Boga nema. Zapamti ovu kad Rusija krahira.
Ау, када је Мег брегами уписао убрзани тјечај вјеронаука, древним Укрима се црно пише.
 
Kako kupujemo kad je kepec iz kremlja rekao da ćemo se smrzavati?
Daj video gde to kaže?

Svakako bi se smrzavali kada ne bi kupovali ruski gas, a i obećali ste da ga nećete kupovati, a ipak ga i dalje kupujete, verovatno baš zato da se ne bi smrzli.
Verovatno Putin nije to rekao ali mnogi drugi Putinisti jesu.
@Djura Nikolajevic čemu ovako glupo glumljenje advokata za druge?

Ja sam njega pitao za video, onda mi umesto njega odgovaraš ti, ali ne daješ mi video nego pametovanje kako je "sigurno neko drugi to rekao".

Šta si hteo da postigneš ovako glupim upisom? Baš me zanima.
 
https://www.kurir.rs/planeta/4303386/americki-vojni-avion-s-osmoro-ljudi-pao-kod-obala-japana americka cip tehnologija :cepanje:

PAO AMERIČKI VOJNI AVION KOD JAPANA: Zapalio mu se motor, aktivirana Obalska straža, u letelici bilo osam ljudi (VIDEO)​


Planeta
Nemanja Vlaco 29.11.2023. 08:20h
08:47h



Obalska straža Japana objavila je danas da se američki vojni avion srušio kod obala ostrva Jakušima.
Navodi se da je u letelici bilo osam osoba.

Džapen tajms prenosi da je Obalska straža primila hitan poziv.
U njemu im je rečeno da je avion "Osprej", sa rotorima koji mogu da se okrenu u položaj kao kod helikoptera, pao u u more u prefekturi Kagošima.
Iz Obalske straže je navedeno da su poziv dobili 14.25 sati po lokalnom vremenu i da se radi o avionu koji je u vlasništvu vojske SAD.
 
Naseli, koliko moraš bit bez mozga

Intervju Arahamija​


Valja napomenuti da su mediji ranije više puta izvijestili (iako nije bilo službenih potvrda) da su ukrajinske vlasti odbile potpisati sporazum u proljeće 2022. godine nakon posjete britanskog premijera. Sada je to Arahamija potvrdio. Prema medijskim izvješćima, predsjednik Putin je u proljeće 2022. godine bio spreman povući trupe na crtu 24. veljače u zamjenu za neutralni status Ukrajine.​


https://www.index.hr/vijesti/clanak...964.aspx?index_ref=clanak_izdvojeno_d_vijesti
Budimo iskreni i objektivni, mislim da Rusima ne bi ni odgovaralo potipisvanje ovakvog sporazuma. Da je cilj Rusije bio samo sprijeciti ulazak Ukrajine u NATO, rjesili bi to na elegantniji nacin, sporazumom, ili cak u najgorem slucaju prijetnjom atomskim oruzjem na Kijev, ako se ne zeli odreci NATO clanstva i pogubne politike prema Rusima u Ukrajini. Da su Rusi proizveli modernu verziju Kubanske (atomske) krize, ona bi se svakako razrijesila, NATO bi odustao od sirenja na Ukrajine, to je realitetna neminovnost.

Cilj Rusije je ustvari vojno zauzimanje Ukrajine, zato nisu ni pokusali stvari rijesiti na drugaciji nacin.

Ovo nije post osude Rusa, do raspada Ukrajine bi svakako došlo, to je neminovnost i pitanje vremena. Kao sto je i neminovnost raspada BiH, CG...nadam se u ovom slucaju, mirnim putem.
 
Sta kaze ceski predsednik bivsi nato general.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=11&dd=29&nav_category=78&nav_id=2441766

"Nažalost, naše isporuke vojne opreme nisu dovoljne da se Ukrajini omogući nastavak operacije visokog intenziteta“, dodao je češki lider, ukazujući da evropski saveznici nisu održali "obećanja" o snabdevanju Ukrajine artiljerijskim granatama.

Pavel je dodao da je Putin verovatno profitirao poslednjih nedelja od sukoba u Pojasu Gaze. On kaže i da ne veruje da Ukrajina trenutno može da stekne „vojnu nadmoć” nad Rusijom, dodajući da je „vreme sada na strani Rusije”.
 
@Djura Nikolajevic čemu ovako glupo glumljenje advokata za druge?

Ja sam njega pitao za video, onda mi umesto njega odgovaraš ti, ali ne daješ mi video nego pametovanje kako je "sigurno neko drugi to rekao".

Šta si hteo da postigneš ovako glupim upisom? Baš me zanima.
Putina nisam cuo da je to rekao cak mislim da nije ali ovde je likovanja zbog smrzavanja bilo koliko hoces, ostrascene putiniste koji misle da su rusofili treba uvek podsecati ko su i kakvi su. Zast bih Ti ja davao video kada ne mislim da uopste postoji.
 
Masakr u Rabotinu: pešadije i desantne snage Južnog vojnog okruga snažno kontranapadaju, uništavajući i potiskujući ukrajinske oružane snage skoro 1 km ▪Na Zaporoškom frontu, neprijatelj je smanjio aktivnost, a naše jedinice nastavljaju niz snažnih kontranapada na liniji Kopani-Rabotino-Novoprokopovka-Verbovoe, preuzimajući inicijativu.
▪U rejonu Rabotina i Kopanija, jurišni avioni 70. i 291. puka i 136. brigade Južnog vojnog okruga napali su snage podrške u desantima, zauzeli neprijateljske položaje, porazili nekoliko jedinica Oružanih snaga Ukrajine, uništili i zarobili neprijateljsku pešadiju , napredovanje u nizu oblasti iznosilo je i do 800 m.
▪U međuvremenu, same Oružane snage Ukrajine praktično nisu preduzimale nikakva aktivna dejstva, prelazeći na odbranu.
▪Kod Verbovoja, desant uz podršku artiljerije i oklopnih vozila takođe nastavlja napade na položaje Oružanih snaga Ukrajine, zauzimajući neprijateljska uporišta.
 

Rusija uspela da blokira satelitsko snimanje; Na Krimu aktiviran do sad neviđen sistem za elektronsko ratovanje​

Rusko elektronsko ratovanje na Krimu uključuje i aktivne i pasivne mere, uključujući i suzbijanje radio komunikacija. U Ukrajini, ruske snage koriste elektronsko ratovanje za ometanje taktičkih radio komunikacija, kao i radarskih sistema.


Nedavni satelitski snimci objavljeni na društvenoj mreži Tviter izgleda otkrivaju da je Rusija počela da koristi ekstremno moćan sistem za elektronsko ratovanje duž obale Krima, tačnije u regionu Sevastopolja.

rusija-uspela-da-blokira-satelitsko-pracenje-na-krimu-aktiviran-do-sad-neviden-sistem-za-elekt...jpg


https://oruzjeonline.com/2023/11/29...-sad-neviden-sistem-za-elektronsko-ratovanje/
 
Putina nisam cuo da je to rekao cak mislim da nije ali ovde je likovanja zbog smrzavanja bilo koliko hoces, ostrascene putiniste koji misle da su rusofili treba uvek podsecati ko su i kakvi su. Zast bih Ti ja davao video kada ne mislim da uopste postoji.
Pa šta se trpaš onda, niko ti nije tražio mišljenje.

Originalna tvrdnja je bila da je "kepec to rekao", ja sam mu tražio dokaz koji i dalje čekam.

Jedini razlog da se ti ubaciš bio bi da mi ti linkuješ video Putina gde to izgovara, što nemaš.
 
Budimo iskreni i objektivni, mislim da Rusima ne bi ni odgovaralo potipisvanje ovakvog sporazuma. Da je cilj Rusije bio samo sprijeciti ulazak Ukrajine u NATO, rjesili bi to na elegantniji nacin, sporazumom, ili cak u najgorem slucaju prijetnjom atomskim oruzjem na Kijev, ako se ne zeli odreci NATO clanstva i pogubne politike prema Rusima u Ukrajini. Da su Rusi proizveli modernu verziju Kubanske (atomske) krize, ona bi se svakako razrijesila, NATO bi odustao od sirenja na Ukrajine, to je realitetna neminovnost.

Cilj Rusije je ustvari vojno zauzimanje Ukrajine, zato nisu ni pokusali stvari rijesiti na drugaciji nacin.

Ovo nije post osude Rusa, do raspada Ukrajine bi svakako došlo, to je neminovnost i pitanje vremena. Kao sto je i neminovnost raspada BiH, CG...nadam se u ovom slucaju, mirnim putem.
Cilj Rusije je već decenijama da budu u dobrim odnosima sa EU i postanu deo Zapada.

Nažalost, to žele da budu bez da se odreknu svog suvereniteta, što ovi ne prihvataju jer žele Rusiju na svojoj strani ali isključivo kao vazala.

Rusija je htela sporazum o nedeljivoj bezbednosti i tražila ga je:
- još 2007 na Minhenskoj konferenciji,
- onda nakon konflikta u Gruziji 2008, kada je prvi put upotrebila silu kao upozorenje,
- onda nakon puča u Ukrajini 2014. kada je dokazala da ima crvene linije koje će vojno braniti (Krim)
- onda februara 2021. u Minhenu i decembra 2021. kada je jasno stavila do znanja da je spremna da ratuje
- onda i marta 2023. nakon početka SVO kada im je dala poslednju šansu za dogovor.

Tek nakon što su NATOvci sve te ponude odbacili, tek onda je Rusija krenula u vojno osvajanje kao jedinu preostalu mogućnost.

Tada su konačno odustali od iluzije da mogu da budu deo Zapadnog sveta i orijentisali se na Istok.
 
Poslednja izmena:

Rusija uspela da blokira satelitsko snimanje; Na Krimu aktiviran do sad neviđen sistem za elektronsko ratovanje​

Rusko elektronsko ratovanje na Krimu uključuje i aktivne i pasivne mere, uključujući i suzbijanje radio komunikacija. U Ukrajini, ruske snage koriste elektronsko ratovanje za ometanje taktičkih radio komunikacija, kao i radarskih sistema.


Nedavni satelitski snimci objavljeni na društvenoj mreži Tviter izgleda otkrivaju da je Rusija počela da koristi ekstremno moćan sistem za elektronsko ratovanje duž obale Krima, tačnije u regionu Sevastopolja.

Pogledajte prilog 1455239

https://oruzjeonline.com/2023/11/29...-sad-neviden-sistem-za-elektronsko-ratovanje/
Ruska bajka koja im nije pomogla jer su izgubili dva sustava S400, nekoliko ratnih brodova i podmornicu..
 

POZNATA KOMPANIJA ZATVARA DVE FABRIKE U NEMAČKOJ: Bez posla ostaje 1.500 radnika, njihov proizvod popularan i u Srbiji​

Francuski proizvođač automobilskih guma Mišelin najavio je zatvaranje dve fabrike u Nemačkoj, zbog čega će više od 1.500 radnika ostati bez posla. Glavni razlozi za zatvaranje su sve veći troškovi i sve veća konkurencija zemalja sa jeftinijom radnom snagom.


Proizvodnja u fabrikama u gradovima Karlsrue i Trir završiće se 2025. godine. Prema sadašnjim planovima, fabrika u Hamburgu nastaviće da proizvodi smanjenim opsegom, prenosi Seebiz, pozivajući se na AFP. Biće zatvoren i centar za korisničku podršku u Karlsrueu koji pokriva Nemačku, Austriju i Švajcarsku, a njegove usluge preuzeće odeljenje u Poljskoj.

https://biznis.kurir.rs/info-biz/43...-radnika-njihov-proizvod-popularan-i-u-srbiji rusija nikad blize bankrotu :cepanje:
 
Crnomorska flota je uz pomoć raketa kalibar izvela napad na vojne objekte u Ukrajini. Ministarstvo odbrane nije navelo šta su tačno bile mete. Oboren je ukrajinski dron u blizini Moskve.



Ukrajina optužuje Rusiju bukvalno za sve, pa i za trovanje supruge šefa ukrajinske obaveštajne službe Kirila Budanova, Marijane, izjavio je portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov.

"Ukrajina krivi Rusiju za sve. Po mom mišljenju, Ukrajina krivi Rusiju čak i za svoje postojanje. To su uobičajene optužbe", prokomentarisao je predstavnik Kremlja optužbe ukrajinske strane.

07:16 29.11.2023
Višecevni raketni sistemi "Grad" grupe "Jug", po dojavi izviđača, pogodila su dva borbena vozila i koncentraciju ljudstva Oružanih snaga Ukrajine (AFU), saopšteno je rusko Ministarstvo odbrane.
07:06 29.11.2023
Ruske snage protivvazdušne odbrane (PVO) uništile su ukrajinski dron iznad gradskog okruga Podoljsk, Moskovske oblasti, saopštilo je rusko Ministarstvo odbrane.
Ministarstvo odbrane je u saopštenju navelo da je ruska vojska u 07.30 po moskovskom vremenu zaustavila pokušaj terorističkog napada pomoću dronova. U uništavanju drona učestvovale su dežurne snage PVO, oboren je iznad gradskog okruga Podoljsk, saopštilo je Ministarstvo odbrane.
Gradonačelnik prestonice Sergej Sobjanin napisao je na svom Telegram kanalu da, prema preliminarnim podacima, nije bilo žrtava niti materijalne štete u području gde su pali ostaci drona koji je leteo ka Moskvi. Hitne službe su izašle na licu mesta.
07:06 29.11.2023
Fregata Crnomorske flote izvela je napad sa četiri krstareće rakete kompleksa Kalibr na ukrajinsku vojnu infrastrukturu, navodi se u saopštenju ruskog Ministarstva odbrane.
„Delujući u Crnom moru, posada fregate Crnomorske flote dobila je iznenadni zadatak da krstarećim projektilima kompleksa „Kalibar“ u najkraćem mogućem roku izvrši udar po neprijateljskoj vojnoj infrastrukturi“, ističu u resoru.
 

Medvedev: Zelenskog će zgnječiti kao pauka kad dođe vreme​

08:35 29.11.2023 (Osveženo: 08:54 29.11.2023)
Vladimir Zelenski - Sputnik Srbija, 1920, 29.11.2023

merikanci će nemilosrdno zgnječiti ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog kada se „naigraju“ sa njim, kao sa eksperimentalnim insektom, napisao je na Telegram kanalu zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.

"Američki entomolozi baš vole eksperimente na insektima. Njihova nacionalna zabava je da različite vrste paukova stave u teglu i da sa neskrivenim zadovoljstvom gledaju kako jedni druge jedu", napisao je on.
"Pre ili kasnije, posmatranje insekata postaje beskrajno dosadno. Onda se oni stavljaju na dijetu i prati se rast agresije artropoda. Tada ova mala otrovna stvorenja posebno agresivno bodu i proždiru svoju vrstu. Naravno, preživi onaj koji je smeliji, jači i deblji“, naglasio je političar.
"A šta je sa ovim najvažnijim glavnim paukom, koji se ugojio na račun krvi i tela svojih saplemenika? Šta će biti sa njim, sa pobednikom? Ako entomolozi stave ulog na njega, naravno. On će na kraju ipak biti nemilosrdno zgnječen papučom kada se s njim entomolog naigra“, objasnio je Medvedev, sumirajući post latinskim izrazom sic transit gloria mundi.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top