Rat u Ukrajini (18)

Koji od tri ishoda vam je najverovatniji?


  • Ukupno glasova
    161
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Podhitno stati u red za ove HIMARS-e, ocigledno je da vrede vise od dve divizije! Jedna mocna Rusija ne moze da izadje na kraj sa par sistema, zamislite da ih Ukrajina samostalno prozvodi npr. Ko bi rekao da ce napredna tehnologija doneti toliku premoc na terenu u 21.veku.. ? Nije mi samo jasno sta su radili stratezi Ruske vojske poslednjih decenija jer ocigleno nisu identifikovali HIMARS kao veliku pretnju, da jesu razvili bi slicne sisteme ili u krajnju ruku strategiju za odbranu od njega. E moji Rusi, ne prestajete da neprijatno iznenadjujete...
(Lars, 4. januar 2023 11:28) # Link komentara
Rusi to rade non stop samo malo se slabije čuje..
Šef Wagnera objašnjava zašto Rusija ne može uzeti Bahmut
Nastavljaju se borbe oko Bahmuta, a Rusija napreduje malo, ako i uopće toliko.

Tijekom novogodišnjih praznika grad na istoku Ukrajine posjetio je Jevgenij Prigožin, šef zloglasne skupine Wagner i donekle objasnio zašto Rusija sporo napreduje.

"Ukrajinci imaju stotinu linija obrane. Nalazi se na otprilike svakih 10 metara, a Rusiji nedostaju vozila i oprema", rekao je Prigožin.


Gdje je taj Bahmut??
@This is Sparta
Imaju rotacije svakih 20-25dana ,nakrkali su toliko trupa da nema smisla ni napadati ali ih opet potiskuju lagano ..Ne verujem da je cilj zauzimanja Bahmuta ali ove silne Ukro trupe koje su nagurane sugirno jesu ..
 
Znači, napadaš planirano utvrđene položaje, ne uspijevaš ih osvojiti mjesecima, i onda imaš manje gubitaka u odnosu na branitelje?

A ono, moguće, u filmovima :klap:
Ne napdaju Rusi tako uopste ne pratis ili nećeš da pratis..To rade Ukri posalju par oklopnjaka i pesadije bez podrske ..Rusi sitne i dok ne usitne ne idu napred a i kad krenu i dođe do kontakta traze podrsku .... 10k granata pada na Bahmut svaki dan ne misliš valjda da samo livade gadaju .. ;)
 
Poslednja izmena:
Зна ли неко кад почиње мобилизација НАТО мрава у НДХ, потуристану, е-косови, Румунији итд....итд. Сигуран сам да ће и њихова пешадија МОРАТИ дати свој допринос рату као под Стаљинградом.
 
Зна ли неко кад почиње мобилизација НАТО мрава у НДХ, потуристану, е-косови, Румунији итд....итд. Сигуран сам да ће и њихова пешадија МОРАТИ дати свој допринос рату као под Стаљинградом.
Prije će tebi Putin proglasiti mobilizaciju po Srbiji :lol:
 

M. Stefanov: Sada je potpuno sigurno: samo nas korak dijeli od 3. svjetskog rata​

https://www.geopolitika.news/analiz...no-samo-nas-korak-dijeli-od-3-svjetskog-rata/


Nije pitanje da li će Ukrajina pasti, nego kada će se to dogoditi. A EU i NATO su ionako već do grla u tom sukobu.
Ljudstvo službeno mogu poslati jedino ratoborni Poljaci. Rusi s njima neće postupati blago, tako da će i njih brzo proći volja.
Drugi nitko nema brojnije ljudstvo, opremu, logistiku, za otvoreni sukob s Rusijom u Ukrajini.
Niti itko uopće ima interesa osim ovih luđaka. A niti ikoga boli neka stvar za Ukrajinu i Ukrajince.
Pa i njih je pola odmaglilo iz zemlje, tako da....
 
Rusi to rade non stop samo malo se slabije čuje..
Imaju rotacije svakih 20-25dana ,nakrkali su toliko trupa da nema smisla ni napadati ali ih opet potiskuju lagano ..Ne verujem da je cilj zauzimanja Bahmuta ali ove silne Ukro trupe koje su nagurane sugirno jesu ..
Rusi su iskrvarili na Bahmutu i okolnim mjestima. Imaju nesposobni zapovjedni kadar koji misaono nije izašao iz napoleonskih ratova i ne zna što bi sa bataljunom pristigle vojske nego ih sve strpaju u jednu zgradu koja je u dometu minobacača, a kamoli nečeg ozbiljnijeg od sve što Rusi imaju.
 
Ne tako daleka budućnost.
Flk7cuAaYAAArqR
Što su ti se Rumunji zamjerili?
 
Rusi su iskrvarili na Bahmutu i okolnim mjestima. Imaju nesposobni zapovjedni kadar koji misaono nije izašao iz napoleonskih ratova i ne zna što bi sa bataljunom pristigle vojske nego ih sve strpaju u jednu zgradu koja je u dometu minobacača, a kamoli nečeg ozbiljnijeg od sve što Rusi imaju.

Zna li ko jel pao Bahmut??

Pitam čisto da @This is Sparta i @Casual Observer budu obaviješteni na vrijeme.
 
sankcije , veoma tesko pogadjaju Rusiju ,
evo na primer Francuza.
da bi naskodili Rusima , na stotine firmi su ili u bankrot ili su zatvorili svoju proizvodnju.
Pa nek sada vide Rusi...
stavise francuzi su i dobili vaucere za kupovinu drva, a sve zarad da rusima bude teze...gledajuci kako imaju gasa za grejanje a nemaju drva za uzitak u kaminima.

France announces closure of hundreds of businesses​

Marine Le Pen announced the closure of hundreds of businesses in France due to rising energy prices
owl_detail_240_50b7f0abeacd7611884439f5349fe650.jpg

Photo: Benoit Tessier / Reuters
The head of the French parliamentary faction of the National Association, Marine Le Pen, announced the closure of hundreds of enterprises in the country. She announced this on her Twitter account.
She explained that this was due to a sharp increase in electricity prices. According to Le Pen, this state of affairs is not an inevitable result, but the consequence of bad political decisions. The politician stressed that hundreds of businesses in France are on the verge of bankruptcy or have already closed.
Earlier, Marine Le Pen called it a stupid policy to wage an energy war with Russia at a time when electricity is cut off in France and the heating is required to be turned off amid energy shortages. In her opinion, anti-Russian sanctions should not affect the energy sector, since energy resources are "first necessity".
On December 27, 2022, French citizens began to receive vouchers for firewood in the amount of 50 to 200 euros against the backdrop of a sharp increase in electricity prices. According to the French authorities, about 70 percent of households that are heated with firewood will be able to receive coupons.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top