RAT U LIBIJI

Da li podržavate Gadafija?


  • Ukupno glasova
    458
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Rokaj,snimaj...monarhisti na celu pobune protiv brata Muamera :super::klap:


Opozicija zauzela Ras Lanuf
Protivnici libijskog režima zauzeli su danas lučki grad Ras Lanuf, posle sinoćnjih žestokih okršaja sa snagama lojalnim lideru te zemlje Moameru Gadafiju koje su napustile grad, navode neimenovani očevici
Agencija AP javila je da se na naftnim postrojenjima tog grada vijore
libijske zastave iz vremena pre Gadafijevog dolaska na vlast i perioda
monarhije koje koriste pobunjenici protiv režima.

Ras Lanuf, vazna naftna luka na istoku zemlje, udaljena je oko 140
kilometara od Gadafijevog uporišta Sirta.


Agencije su prethodno javile da je sinoć u sukobima u Ras Lanufu,
najmanje osam ljudi poginulo, a više od 20 ih je ranjeno.

Protivnici režima sinoć su saopštili da su preuzeli kontrolu nad
gradom posle oštrih sukoba, ali je tu informaciju demantovao tokom
večeri zamenik ministra spoljnih poslova Libije Kaled Kaaim.
 
Reporter Sky News-a s lica mjesta o žestokim jutrošnjim borbama u gradu Zaviji.


..znachi ovi su najmoderniji reporteri na svetu ,pa gde su bre neke kamere pa svaki mobilni sad ima video zapis a i reporteka je stvarno sastavila prichu kao iz gospodara prstenova ,30 tak tenkova ushlo zajedno sa vojskom a onda su ih civili verovatno pesmom oterali ima poginulih vojnika al to se nerachuna a ima i poginulih "civila" mnogo mnogo mnogo ...................pa ja predlazem gadafiju da uzme Tihog za reportera sa lica mesta pa da vidish kakvi ce to izveshtaji biti .........................:):)
 
Неко ми/мрзи ме да тражим/напомену да је оно у С.Арабији минорно и да није вредно помена,али ми се чини да ће Либија од петка 11.02.да буде у запећку,а да ће у С.А.да буде правог покоља,
који ће СВИ покушати да сузбију ДЕМОКРАТСКО - АМЕРИЧКИМ средствима. Није,поменуо сам,џабе Абдула понудио 150 млд$ за нешто што вреди 50 /мислим на "Фејсбук"/. Можда, да је са
реформама и куповином народа почео раније,али ми се чини да је закаснио.
Ja sam ti rekao, ne da je minorno, što i jeste bilo nekih stotinak ljudi, nego da i ako bude protestovalo i 100 000 ili mnogo više, neće pasti dinastije koja vlada S. Arabijom od njenog postojanja. Jednostavno neće, zažmuriće ceo Zapad na sve, pa i da ih pobiju sve do jednog demonstranta. Jednostavno rečeno Amerika je stvorila državu S. Arabiju i dovela dinastiju koja vlada istom.
 
Неко ми/мрзи ме да тражим/напомену да је оно у С.Арабији минорно и да није вредно помена,али ми се чини да ће Либија од петка 11.02.да буде у запећку,а да ће у С.А.да буде правог покоља,
који ће СВИ покушати да сузбију ДЕМОКРАТСКО - АМЕРИЧКИМ средствима. Није,поменуо сам,џабе Абдула понудио 150 млд$ за нешто што вреди 50 /мислим на "Фејсбук"/. Можда, да је са
реформама и куповином народа почео раније,али ми се чини да је закаснио.

Arabija ce biti tresnja na slagu ... ;)

U Kairu hiljade demonstranata upalo u zgradu tajne policije ...

Египтяне ворвались в главное здание тайной полиции в Каире
Последнее обновление: суббота, 5 марта 2011 г., 19:23 GMT 22:23 MCK

Сотни египтян проникли в штаб-квартиру тайной полиции, добиваясь роспуска этой организации.

Они также пытаются не допустить, чтобы ее персонал уничтожил документы, которые можно было бы предъявить в суде против чиновников.

Упразднение этой спецслужбы было одним из основных требований движения протеста, которое свергло в феврале президента Мубарака.

http://www.bbc.co.uk/russian/rolling_news/2011/03/110305_rn_egypt_demo.shtml
 
Svetska potraga za blagom familije Gadafi
Blic - Pre 34 minuta
Borbe za prevlast u Libiji između snaga pod komandom nastavile su da besne i juče, a uporedo sa njima krenula je i borba za kontrolu nad Libijskim investicionim fondom, suverenim kapitalnim fondom koji raspolaže sa oko 70 milijardi dolara, tek je počela.

Ovaj fond, koji ima značajne količine gotovog novca i udeo u nekoliko elitnih evropskih kompanija - uključujući i britansku izdavačku kuću "Pirson" i italijanski fudbalski klub Juventus - osnovao je Saif al-Islam, jedan od Gadafijevih sinova koji je svojevremeno smatran glavnim reformistom u svojoj porodici.

DUŠICA MILOJKOVIĆ

Sve je to zbog demokracije,nema to veze s ovim i ostalim.
 
Mislim da vi ne shvatate Islam kao religiju koja je Objavljena za sve ljude ovoga svijeta.I Mojsije je bio Bozji Poslanik i on je propovjedao vjeru u Jedinog Boga e onda ja se cudim ako se i Stari Zavet racuna Biblijom a u Starom Zavetu pise da je jedan Bog i da Mojsije objavio od Allaha da je jedan Bog onda zasto se u Novom Zavetu pominje Bozji sin i Bogu se pridaje drug.To je nesto nelogicno i zato Islam je poslat kao ispravka ostalim dvjema monotestickim religijama i tu je pojasnjeno da je Bog jedan i da je to Allah i da je samo Allah jedan Stvoritelj i da nije rodjen i da nije rodio.
 
112. Al-Ihlas - Iskrenost
Mekka - 4 ajeta

Bismillahi rrahmani rrahim

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

Reci: "On je Allah - Jedan!

Allah je Utočište svakom!

Nije rodio i rođen nije,

i niko Mu ravan nije!"

Ovdje je sva mudrost Allahova i sustina Islamskog vjerovanja tako da je ovo veliko poglavlje i stihovi su veoma kratki i jasni i pokazuju sistem Islamskog vjerovanja i zato mnogi su citanjem ovog poglavlja prijesli u Islam.Ovo je cisto izrazavanje monoteizma i ovo je onaj maksimum vjerovanja u Jedinog Boga jer ovdje se ne izjednacuje nista sa Bogom.
 
Mislim da vi ne shvatate Islam kao religiju koja je Objavljena za sve ljude ovoga svijeta.I Mojsije je bio Bozji Poslanik i on je propovjedao vjeru u Jedinog Boga e onda ja se cudim ako se i Stari Zavet racuna Biblijom a u Starom Zavetu pise da je jedan Bog i da Mojsije objavio od Allaha da je jedan Bog onda zasto se u Novom Zavetu pominje Bozji sin i Bogu se pridaje drug.To je nesto nelogicno i zato Islam je poslat kao ispravka ostalim dvjema monotestickim religijama i tu je pojasnjeno da je Bog jedan i da je to Allah i da je samo Allah jedan Stvoritelj i da nije rodjen i da nije rodio.

Kada Mita ovo pročita dobićeš i ti ispravku :lol:
 
Mislim da vi ne shvatate Islam kao religiju koja je Objavljena za sve ljude ovoga svijeta.I Mojsije je bio Bozji Poslanik i on je propovjedao vjeru u Jedinog Boga e onda ja se cudim ako se i Stari Zavet racuna Biblijom a u Starom Zavetu pise da je jedan Bog i da Mojsije objavio od Allaha da je jedan Bog onda zasto se u Novom Zavetu pominje Bozji sin i Bogu se pridaje drug.To je nesto nelogicno i zato Islam je poslat kao ispravka ostalim dvjema monotestickim religijama i tu je pojasnjeno da je Bog jedan i da je to Allah i da je samo Allah jedan Stvoritelj i da nije rodjen i da nije rodio.

Torbu na ledja put pod noge pa idi u dolinu amazona da propvedas neznaboscima a ne nama.Ne bih da ulazim u raspravu sa zatucanom osobom kao sto si ti.Isus je Hristos sin Boziji put istina i zivot.
 
Meni su najveci smekeri ovi iz Bengazija , grada kog su Amerikanci izbombacili 1986 100 puta gore nego te iz Tripolija :hahaha: .. u tom bombardovanju Bengazija poginula je masa ljudi - ciji najblizi danas prave pi*darije za americke interese ... :rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:..

To cak ni Srbi ne bi uradili ... :mrgreen: .. valjda ... :think:
 
HAHAHAHAAA!
Pokazali na ABC kako iz džamije u petak pokušali da izadju u Tripoliju na ulice da prave sranja.
Kad se završila molitva počeli da izlaze napolje sa transparentima "Demokratija", "Alah Akbar" i slično, kada se na njih sjurio narod noseći Gadafijeve slike i zelene zastave, a ovi Džihad-heroji pobegoše kud koji a neki nazad u džamiju i zaključali se!!!!
Hahahahahahaaaa!

UDRI AL KAIDU MOMIRE!
 
112. Al-Ihlas - Iskrenost
Mekka - 4 ajeta

Bismillahi rrahmani rrahim

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

Reci: "On je Allah - Jedan!

Allah je Utočište svakom!

Nije rodio i rođen nije,

i niko Mu ravan nije!"

Ovdje je sva mudrost Allahova i sustina Islamskog vjerovanja tako da je ovo veliko poglavlje i stihovi su veoma kratki i jasni i pokazuju sistem Islamskog vjerovanja i zato mnogi su citanjem ovog poglavlja prijesli u Islam.Ovo je cisto izrazavanje monoteizma i ovo je onaj maksimum vjerovanja u Jedinog Boga jer ovdje se ne izjednacuje nista sa Bogom.
Mislim da bi jos vise vernika preslo u tu slatku religiju da im nije smetala cinjenica da je osnivac te vere bio pedofil.
 
Mingo unazad nekoliko dobrih strana,da se vratis i da procitas deo islama,i ajate sto sam ti postavio,evo ti link da malo vise naucis,pa kad mangulice jos jednom obidjes javi sta si naucio.Inace kako je to Isus objavio Alaha nisi to pojasnio,daj neki ajat ili ajata iz svete knjige muhamedanaca koji to predstavljaju.

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Apologetika/MaksimovMucenici.htm

Nakon sto je Isa osjetio od njih nevjerstvo, rece:Tko su moji pomagaci na Bozjem putu?Havarijjuni (Apostoli) odgovorise: Mi smo pomocnici Bozje vjere, mi vjerujemo u Boga.Budi svjedok da smo mi muslimani (predani Bogu).
Ali Imran 3-52

Mesih, sin Merjemin, samo je Poslanik.Prije njega je proslo mnogo Poslanika.Njegova majka je cestita zena.Jeli su oboje hranu.Gledaj kako mi njima objasnjavmo znakove, i pogledaj kako se okrecu od klanjanja meni.

5-78

89-Oni govore:Sveopci Dobrocinitelj je uzeo Sebi sina.
90-Vi ste donijeli tesku tvrdnju.
91-Gotovo da se Nebesa raskomadaju i zemlja da se raspukne i da padnu brda rasipajuci se.
92-Zato sto oni pripisuju Sveopcem Dobrocinitelju sina.
93- A Sveopcem Dobrocinitelju nije potrijebno da uzima sina

Merjem 19-89, 90, 91, 92, 93

O sljedbenici Knjige, ne pretjerujte u svome vjerovanju i govorite o Bogu samo istinu.Mesih - Isa, sin Merjemin, samo je Bozji Poslanik i njegova rijec koju je dostavio Merjemi i Duh od njega .Pa vjerujte u Boga i njegove Poslanike! I ne govorite: Trojica su! Ustegnite se od toga, bolje vam je.Allah je samo jedan i jedini Bog.On je cist od potvore da bi imao dijete.Nujemu pripada sve sto je na Nebesima i sto je na zemlji,Sam je Bog dovoljan kao svjedok, da nema sina.

4-171

Spomeni kada su Meleki rekli Merjemi:O Merjemo, Bog ti salje radosnu vijest s jednom rijecju a to je da mu je ime Mesih Isa, sin Merjemin, ugledan i na ovom i na buducem svijetu i bit ce od ljudi bliskih Bogu.

3-45
 
Nakon sto je Isa osjetio od njih nevjerstvo, rece:Tko su moji pomagaci na Bozjem putu?Havarijjuni (Apostoli) odgovorise: Mi smo pomocnici Bozje vjere, mi vjerujemo u Boga.Budi svjedok da smo mi muslimani (predani Bogu).
Ali Imran 3-52

Mesih, sin Merjemin, samo je Poslanik.Prije njega je proslo mnogo Poslanika.Njegova majka je cestita zena.Jeli su oboje hranu.Gledaj kako mi njima objasnjavmo znakove, i pogledaj kako se okrecu od klanjanja meni.

5-78

89-Oni govore:Sveopci Dobrocinitelj je uzeo Sebi sina.
90-Vi ste donijeli tesku tvrdnju.
91-Gotovo da se Nebesa raskomadaju i zemlja da se raspukne i da padnu brda rasipajuci se.
92-Zato sto oni pripisuju Sveopcem Dobrocinitelju sina.
93- A Sveopcem Dobrocinitelju nije potrijebno da uzima sina

Merjem 19-89, 90, 91, 92, 93

O sljedbenici Knjige, ne pretjerujte u svome vjerovanju i govorite o Bogu samo istinu.Mesih - Isa, sin Merjemin, samo je Bozji Poslanik i njegova rijec koju je dostavio Merjemi i Duh od njega .Pa vjerujte u Boga i njegove Poslanike! I ne govorite: Trojica su! Ustegnite se od toga, bolje vam je.Allah je samo jedan i jedini Bog.On je cist od potvore da bi imao dijete.Nujemu pripada sve sto je na Nebesima i sto je na zemlji,Sam je Bog dovoljan kao svjedok, da nema sina.

4-171

Spomeni kada su Meleki rekli Merjemi:O Merjemo, Bog ti salje radosnu vijest s jednom rijecju a to je da mu je ime Mesih Isa, sin Merjemin, ugledan i na ovom i na buducem svijetu i bit ce od ljudi bliskih Bogu.

3-45

Nema Boga osim Gadafija. On je jedan, jedini.
 
Novosti počele da pišu istinu o Libiji!?!?!?!?!?!

“Goloruki“ Libijci jaki kao avioni

Po izveštaju Si-En-Ena, Gadafijeve trupe automatskim oružjem pucale po civilima u Zaviji, ali ih je „stanovništvo“ zatim oteralo na periferiju grada

GADAFIJEVE trupe u subotu su pokrenule veliku akciju protiv pobunjenika, i na istoku i na zapadu zemlje, a pukovnik je preduzeo akciju i na diplomatskom planu, poslavši novog ambasadora u Ujedinjene nacije, pošto ga je prethodni izdao.

Posebno je burno bilo u gradu Zaviji, samo 50 kilometara od prestonice Tripolija, gde su pristalice Gadafija u subotu prvo zauzele tamošnji Trg mučenika, a zatim se, prema tvrdnji protivnika, vratile na svoje položaje na periferiji mesta. Si-En-En ne odustaje od opisa događaja u Libiji u svom stilu: „Svedok kaže da su pro-Gadafijeve snage ušle u stambenu gradsku zonu i pucale bojevom municijom i automatskim oružjem na stanovnike po ulicama“. Da li su stanovnici, potom, „ćorcima“, petardama ili praćkama oterali naoružane uljeze, nije precizirano...

BRAVO ZA NOVOSTI!!!!!!!
 
19. Maryam - Merjema
Mekka - 98 ajeta

Bismillahi rrahmani rrahim

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

Kaf Ha Ja Ajin Sad.

Kazivanje o milosti Gospodara tvoga prema robu Njegovu Zekerijjau,

kad je on Gospodara svoga tiho zovnuo,

i rekao: "Gospodaru moj, kosti su mi oronule i glava osijedjela, a nikada nisam, kad sam Ti, Gospodaru moj, molbu uputio, nesretan ostao.

Bojim se rođaka svojih po krvi poslije mene, a žena mi je nerotkinja, zato mi pokloni od Sebe sina

da naslijedi mene i porodicu Jakubovu, i učini, Gospodaru moj, da budeš s njim zadovoljan."

"O Zekerijja, javljamo ti radosnu vijest da će ti se dječak roditi, ime će mu Jahja biti, nikome prije njega to ime nismo htjeli dati."

"Gospodaru moj," - reče on - "kako ću imati sina kad mi je žena nerotkinja, a već sam duboku starost doživio?"

"Eto tako!" - reče. "Gospodar tvoj je rekao: ’To je Meni lahko, i tebe sam ranije stvorio, a nisi ništa bio.’"

"Gospodaru moj," - reče - "daj mi neki znak!" - "Znak će ti biti to što tri noći nećeš s ljudima razgovarati, a zdrav ćeš biti."

I on iziđe iz hrama u narod svoj i znakom im dade na znanje: "Hvalite ga ujutro i navečer!"

"O Jahja, prihvati Knjigu odlučno!" - a dadosmo mu mudrost još dok je dječak bio

i nježnost i čednost, i čestit je bio,

i roditeljima svojima bio je dobar, i nije bio drzak i nepristojan.

I neka je mir njemu na dan kada se rodio i na Dan kada je umro i na dan kad bude iz mrtvih ustao!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top