Rat u DS - Borise, počisti nesposobne i spasi sebe!

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.315
Đilasov ultimatum predsedniku DS-a
Borise, počisti nesposobne i spasi sebe!
Sreda - 08.08.2012
Boris Tadić, predsednik Demokratske stranke, od svoga zamenika Dragana Đilasa i njegove struje dobio je ultimatum da iz vrha stranke odstrani potpredsednike Dragana Šutanovca, Dušana Petrovića, Jelenu Trivan i deo kadrova sa lokala koji su loše prošli na prethodnim izborima.



Ukoliko se pre sednice Glavnog odbora, koja bi trebalo da bude održana posle sezone godišnjih odmora, odluči za taj radikalni rez, Tadić neće imati protivkandidata iz vrha stanke na stranačkim izborima, a ako odbije da se povinuje tom zahtevu, suparnička struja će, kako saznaje „Alo!“, izaći sa sopstvenim programom, što bi moglo značiti Tadićev poraz ili cepanje stranke.
Da u Demokratskoj stranci ovih vrelih avgustovskih dana vri, ali ne od vrućine već zbog proključalih strasti zbog poraza na izborima, svedoče izjave pojedinih visokih funkcionera koji traže odgovornost od vrha do dna partije. Iako najmoćniji ljudi u stranci ipak još uvek ne otkrivaju sve karte, izvori „Alo!“ tvrde da je Boris Tadić dobio vrlo precizan uslov da se otarasi svojih najvernijih ljudi iz Predsedništva kako bi sačuvao položaj u stranci.
- Ne mislimo da treba da odu svi iz rukovodstva, ali većina članstva smatra da bi Trivanova, Petrović i Šutanovac trebalo da budu skrajnuti. Isto se odnosi i na članove Predsedništva DS-a Miodraga Đidića, koji je izgubio izbore u Kruševcu, Boška Ristića i Miloša Simonovića iz Niša, Igora Pavličića iz Novog Sada, Milovana Markovića iz Valjeva... Svi oni bi trebalo da se pomere i ustupe mesta boljima i sposobnijima koji zaslužuju ta mesta - kaže izvor „Alo!“ iz vrha DS-a.

Prema informacijama našeg lista, Tadiću je već prosleđen spisak nepoželjnih, a ukoliko istraje u zaštiti svojih kadrova, uslediće po njega mnogo nepovoljniji scenario, koji bi mogao u pitanje dovesti i njegovu poziciju u stranci.
- Boris bi trebalo što pre da izvrši te promene. Ako ne bude hteo da to učini, doći će do sukoba dva programa, što bi moglo dovesti do mnogo dubljih posledica. Niko u stranci ne postavlja pitanje da li on treba da ostane na njenom čelu, ali neki rezovi su neophodni kako bi DS posle katarze ustao iz pepela i ponovo postao glavni faktor na srpskom političkom nebu - zaključuje naš izvor.
„Alo!“ je već pisao da je posle poraza na izborima među demokratama osim dva glavna tabora koje predvode Tadić i Đilas nastalo i više podgrupa, koje s vremena na vreme ukrštaju koplja po raznim pitanjima. Osim troje potpredsednika čiji se odlazak traži, Tadiću su bliski šef poslaničke grupe u Skupštini Srbije Dragoljub Mićunović i predsednik Izvršnog odbora DS-a Marko Đurišić. S druge strane barikade, Đilasa podržavaju Gradski odbor DS-a u Beogradu, doskorašnji ministar Milan Marković, Goran Ješić, a sve bliži mu je i prvi čovek DS-a u Vojvodini Bojan Pajtić.


Ješić: Neki nisu ni za kućne savete!

Goran Ješić, potpredsednik vojvođanske vlade i član Glavnog odbora DS-a, rekao je da Tadić snosi najveću krivicu zbog negativne selekcije u stranci.
- Čini se da se mnogi boje otvaranja debate o odgovornosti. Jer, nije ipak Boris Tadić jedini krivac. Njegova ključna krivica je negativna selekcija na osnovu koje su razni ljudi dospeli na važne državne funkcije, a nisu dorasli ni da budu predsednici kućnih saveta. I ti ljudi su napravili veliku štetu i državi i DS-u. I građani su tačno prepoznali ko su oni, što se vidi po tome koliko su glasova pojedini od njih dobili u svojim gradovima - istakao je Ješić.


http://www.alo.rs/politika/52331/Borise_pocisti_nesposobne_i_spasi_sebe
 
...а тако су се волели...

djilas-s.jpg
 
Intervju Borislav Stefanović sekretar DS
Urnisa ih.
Borislav Stefanović, bivši pregovarač u dijalogu Beograda i Prištine, danas poslanik Demokratske stranke, u intervjuu za Kurir kaže da DS mora da se reformiše i da treba da odgovaraju svi koji su loše radili ili su se okoristili strankom, uključujući i ljude iz Predsedništva, ali i potpredsednike stranke, ako tako utvrde stranački organi.

http://www.***************/politika...-tadic-i-dhilas-ne-dogovore-bice-loma---08-08
 
"Aко ово,онда оно,...".Што та "странка" неби имала више кандидата на страначким изборима,да се на дјелу покаже/докаже та демократичност које су им пуна уста?А они у стилу најцрњих стаљиниста имају једног кандидата који је најпаметнији,најспособнији,највећи,без њега Сунце не сије,...:think: Или су демократија,еуропејство,... само паравани/"проклете лажи за наивне"?:whistling:
 
Ђилас ради оно што му каже АВ, коме Ђилас "успут" плаћа и рекет, да га овај (са СПС) не скине са места градоначелника ; за мене лично је ту Ђилас испао велики сероња, требао је да се повуче у опозицију и да АВ, Антићу и Различку каже ајд владајте, како му је и саветовао Тадић са својим тимом. Београђани ту власт не би трпели, и то би био отрован поклон коалицији Вучић - Динкић - Дачић.

АВ би да Ђилас направи своју странку која би на будућим изборима ишла у коалицију са радикалима без беџа.

Наравно да ће у ДС доћи до кадровских промена, али на те кадровске промене жели да, преко Ђиласа, утиче АВ, И НОРМАЛНО ЈЕ ШТО СЕ МНОГЕ ДЕМОКРАТЕ ЗБОГ ТОГА БУНЕ, не желе да им АВ са својим саветницима-мрачњацима из времена јогурт револуције води кадровску политику!
 
Poslednja izmena:
Borislav Stefanović: Ako se Tadić i Đilas ne dogovore, biće loma!

Kurir, 06:00, 08.08.2012.

Autor: Katarina Blagović,Foto: Marina Lopičić
Svi koji su radili loše i okoristili se strankom, pa i neki potpredsednici, treba da odu. Bojan Pajtić i Dragan Đilas su uticajni u stranci i postigli su dobar izborni rezultat


BEOGRAD - Urnisa ih.
Borislav Stefanović, bivši pregovarač u dijalogu Beograda i Prištine, danas poslanik Demokratske stranke, u intervjuu za Kurir kaže da DS mora da se reformiše i da treba da odgovaraju svi koji su loše radili ili su se okoristili strankom, uključujući i ljude iz Predsedništva, ali i potpredsednike stranke, ako tako utvrde stranački organi.

♦ Dragoljub Mićunović rekao je da će svako ko pokuša da izađe iz stranke i napravi novu doživeti krah. Kome je to upućeno?

- Mislim da je ta poruka upućena svima. Prolazimo kroz proces reforme stranke i u tom smislu treba uraditi mnogo stvari. Pre svega, treba da se povuku oni koji nisu doprineli pozitivnom ishodu izborne trke na svim nivoima. Ne verujem da iko pokušava da izađe iz stranke, već će se desiti promene unutar partije.

♦ A ipak, gotovo svi iz DS pričaju da je u stranci sve u najboljem redu?
- Nikada nisam rekao da je u DS idila i da vlada harmonija. Kod nas postoje vrlo jasne razlike i daleko od toga da svi isto mislimo. Daleko od toga da je sve fenomenalno, da su odnosi čisti, da niko nije kriv...

♦ Ko je kriv?
- Ima dosta ljudi koji su pravili pogrešne poteze, koji su nas kompromitovali, bavili se lošim kadrovskim rešenjima... Ne samo na lokalu nego i u Predsedništvu stranke i među potpredsednicima, i oni treba da se povuku.

♦ Ko treba da ode? Potpredsednici DS?
- Imena nećete čuti od mene, nekorektno je da pričam o tome dok stranački organi ne urade svoj posao. Ne mislim da treba da odu svi, ali mnogi treba. I članovi Predsedništva i neki potpredsednici i ljudi koji su na lokalu. Treba da se utvrdi ko je šta trebalo da uradi a ko nas je kompromitovao.

♦ Dokle se stiglo sa analizom lošeg izbornog rezultata?
- Analiza se radi, ali to ide neoprostivo sporo. Vrlo sam nezadovoljan što tapka u mestu. Goran Ješić je rekao nešto što misli ogromna većina članova DS. Mnogi treba da odu iz stranke i mislim da će stranački organi to izglasati. Ako to ne uradimo, imaćemo ogroman problem.

♦ Ko radi analizu rezultata?
- Time se bavi predsednik Izvršnog odbora Marko Đurišić. Očekujem da se prvom prilikom, na zasedanju Glavnog odbora, to detaljno raspravi i da vidimo kad će se održati stranačka skupština.

♦ Da li Tadić treba da ima protivkandidata na izbornoj skupštini?
- To je u skladu sa statutom stranke i normalno je da se još neko kandiduje ako bude izborna skupština.

♦ Da li zaista verujete da će se neko kandidovati?
- A što ne bi? To je stvar političke procene. Koliko sam razumeo, Zoran Živković je već najavio kandidaturu.

♦ Mislite da neko imao šansu da pobedi Tadića?
- Takva borba se neće desiti. Pre mislim da će se postići unutarstranački dogovor.

♦ Kakav unutarstranački dogovor?
- Mislim na to da se Đilas i Tadić dogovore na koji način ćemo reformisati stranku. Ako se taj dogovor postigne, onda neće biti nikakvih lomova. Ali važno je da se uticajni potpredsednici koji su postigli dobar rezultat, kao što su Pajtić i Đilas, dogovore s predsednikom partije.


Stefanović
Goran Ješić je rekao nešto što misli ogromna većina članova DS. Možda ne treba da odu svi, ali mnogi treba i mislim da će stranački organi to izglasati


Jelena Trivan potpredsednica DS
Spremna sam da dam ostavku

- Ne znam ko su „neki“, ali znam da se za moje ime ne vezuje ni javna odgovornost za bilo šta. Bila sam samo običan, pošten poslanik. Nemam stranačku odgovornost jer sam sve ove godine vrlo često sama ginula za stranku i branila njenu čast. Nisam imala svoje kadrove, nisam imala nikakvu moć, imala sam samo srčanost da stanem u odbranu svakoga. I spremna sam da dam ostavku, jer me ne zanima funkcija nego boljitak stranke.

Stefanović
Prolazimo kroz proces reforme stranke i u tom smislu treba uraditi mnogo stvari. Pre svega, da se oni koji nisu doprineli pozitivnom ishodu izborne trke povuku na svim nivoima


Dušan Petrović potpredsednik DS
Bez odgovora

Stefanović
Ima dosta ljudi koji su pravili pogrešne poteze, koji su nas kompromitovali, bavili se lošim kadrovskim rešenjima... Ne samo na lokalu nego i u Predsedništvu stranke i među potpredsednicima, i oni treba da se povuku


Dragan Šutanovac potpredsednik DS
Bez odgovora

Jeremićeve optužbe protiv Đilasa su besmislene

♦ U jednom trenutku su se po novinama razvlačila dva funkcionera DS. Vi kao da nemate hrabrosti da jedni drugima kažete u oči šta je problem?
- Ako mislite na takozvani sukob Jeremić- Đilas, to uopšte nije bio sukob između njih dvojice, već između onoga što treba da se radi i onoga što ne sme da se radi.

♦ A ko je od njih dvojice šta?
- Znate, kad se vikne „drž’te lopova“, onda ljudi zamenjuju teze. Ako kažete da neko ne radi dobro, a taj neko onda kaže: „To što ti mene napadaš je napad na stranku“... To je besmislica.

Treba da nam hapse ministra

♦ Danima se najavljuje hapšenje visokog funkcionera DS, bivšeg ministra. Koliko bi to srozalo ugled stranke?
- Ako je neko počinio krivično delo, mora da odgovara pa makar bio i bivši ministar. Mislim da će nas to čak i ojačati. Problem je ako budu hapsili samo političke protivnike, treba da hapse i svoje da bi to imalo nekog smisla
 
Новим властодршцима је НЕОПХОДНО да ухапсе бар једног барона из ДС. Али, имају "мали" проблем са чврстим доказима како би то лице било и правоснажно осуђено, иначе би се хапшење већ десило, јер када неког јачег ухапсите, морате имати и доказе, и то јаке ко'стена.

Мислим да би прво требало ухапсити Бубала, за њега има јаких доказа да је крао, али будалаши на власти желе баш неког жутог. Нека, нека хапсе ако имају доказе.
 
Новим властодршцима је НЕОПХОДНО да ухапсе бар једног барона из ДС. Али, имају "мали" проблем са чврстим доказима како би то лице било и правоснажно осуђено, иначе би се хапшење већ десило, јер када неког јачег ухапсите, морате имати и доказе, и то јаке ко'стена.

Мислим да би прво требало ухапсити Бубала, за њега има јаких доказа да је крао, али будалаши на власти желе баш неког жутог. Нека, нека хапсе ако имају доказе.

Kao u slucaju Gorana Knezevica, dabome.

Samo jedan primer zbog kojeg treba sprovesti osvetu nad visokim funkcionerima DS. Bez ozbiljnih dokaza, naravno.
 
Kao u slucaju Gorana Knezevica, dabome.

Samo jedan primer zbog kojeg treba sprovesti osvetu nad visokim funkcionerima DS. Bez ozbiljnih dokaza, naravno.

Јако је тешко и фрустрирајуће ових дана бити симпатизер или члан ДС.................Замисли ту фрустрацију када их је разбио онај смешни домаћин из Бајчетине!!!!!

Таква бламажа тешко може проћи без последица на мозак.:D
 
Poslednja izmena:
Ђилас ради оно што му каже АВ, коме Ђилас "успут" плаћа и рекет, да га овај (са СПС) не скине са места градоначелника ; за мене лично је ту Ђилас испао велики сероња, требао је да се повуче у опозицију и да АВ, Антићу и Различку каже ајд владајте, како му је и саветовао Тадић са својим тимом. Београђани ту власт не би трпели, и то би био отрован поклон коалицији Вучић - Динкић - Дачић.

АВ би да Ђилас направи своју странку која би на будућим изборима ишла у коалицију са радикалима без беџа.

Наравно да ће у ДС доћи до кадровских промена, али на те кадровске промене жели да, преко Ђиласа, утиче АВ, И НОРМАЛНО ЈЕ ШТО СЕ МНОГЕ ДЕМОКРАТЕ ЗБОГ ТОГА БУНЕ, не желе да им АВ са својим саветницима-мрачњацима из времена јогурт револуције води кадровску политику!

Оооооооооо.............сада сте и на своје у које сте се до јуче клели почели да лајете..........


Тужна је ова жута шабанерија
 
лидер неспособних

Зар тако о СТРУЧЊАКУ за телекомуникације, војску,надПремијерство, па још 2-ред ПЛИЗИРАНОГ председника /..и СТРАНКЕ...и успут народа /???....оно јес' због вртоглавице неспособног за
светиЈоничара....
 

Back
Top