RASPUSTENICE-kako to ruzno zvuci

penelopa*

Zainteresovan član
Poruka
187
Tako se kod nas zovu zene koje su se razvele! One su se bajagi raspustile,take su... :roll: Kakva nepravda i zloba! Uskoro cu biti u tom klubu i vec se pitam gde cu smeti da odem ,a da me doticne ne gledaju kao potencijalnu opasnost po svoj brak i svog muza. Posto tako posmatram stvari,najverovatnije ni necu ici skoro nikuda.Ne zelim da se osecam nepozeljnom i suvisnom. Kako vi razmisljate na tu temu??
Olaksajte mi malo resavanje gomile dilema koje ima vezano za novonastalu situaciju. Kako da odem kod zajednickih prijatelja koji su isprva bili njegovi,a da se ne osecam kao da se namecem? Da li cu i dalje ja biti kuma nekolicini parova koje smo vencali i krstili im decu ili ce se tako zvati njegova buduca? Da li prekidam odnose sa njegovom uzom rodbinom sa kojom sam bas ok svih 20 godina???Da li dolazim i dalje kod njegovih na slavu i bozic,kod zaove na rodjendane klincima? Help please! :cry:
 
Pa mislim da zavisi od toga kako oni sad gledaju na tebe a i ti na njih. Ako nije doslo do nekog sukoba izmedju tebe i tvog bivseg muza ne vidim zasto bi bilo kome bilo neprijatno ako ti nastavis da se vidjas sa njegovom rodbinom i zajednickim prijateljima.
 
Nema univerzalnog resenja, videces vec kako ce se stvari odvijati i kako ce ko od njih reagovati na tvoj novi status slobodne zene :wink: Ako te neko odbacuje samo zato sto si razvedena, "raspustenica", onda ti takva osoba i ne treba u blizini, sta ce ti takvi prijatelji.
 
moj savet ti je - ne okreci se..

moje iskustvo: najbolji prijatelji koji nam nisu izlazili iz kuce - manipulisali su..
kad su bili samnom - protiv njega, s njim - protiv mene.
najvece razocaranje sam dozivela od kuma, vencanog.. na zalost kumstvo se ne brise..tog coveka sam izbrisala iz svog zivota.od naseg razvoda je napravio spansku sapunicu u beogradu..
sacekala sam da se stisaju duhovi, sela sa svojim ex i postavila stvari na mesto.
kvazi prijatelje smo eliminisali iz svojih zivota..nas dvoje smo nastavili poslovno da saradjujemo - cak posao i prosirujemo.


steci ces nove prijatelje..
pusti rusevine..

savetujem ti da nastavis dalje.
 
I ja sam za da sa razvodom stavis tacku na sve iz proslosti i da furas dalje.

Nove prijatelje ces steci mozda ne odmah ali izvesno jednom. A stari - tek treba da se pokazu , a to ces videti sa razvodom , to znam jer sam imala to u svojoj kuci a vidim i Dive prica slicnu pricu . Pravi prijatelji ce zvati tebe , radi tebe a oni " nepravi " te nece zvati nikad, ni iz sazaljenja.

Imala sam vezu od 4 godine , ok nije bas brak al sam u toj vezi dobila 10 "dobrih " prijatelja. Pitaj me koliko njih mi se javi sad ???

Da ti olaksam - samo jedan , i za njega kazem da je pravi. Ostali , prohujali sa vezom . I neka su .

Danas imam teoriju - kad ostavljam - ostavljam sve . Ako idem - idem , necu nista da nosim. Samo decu , al to nije ni predmet ove teme.

Zanima me Penelopa koliko imas godina ???
 
Penelopa, pitas se zasto ljudi imaju predrasude prema rasupstenicama. Pa evo da te ja pitam, zasto ti imas predrasude prema raspustenicama?
penelopa*:
Bre ljudi,nisam rekla da sam ja ispala moralna,vec da me buni zasto me menja za drugu koja vec u startu ima sumnjiv moral,a mene ostavlja upravo zbog toga. A pre toga sam bila prava svetica,ali stvarno. To na zalost ne pretstavlja nikakvu olaksavajucu okolnost.Sve se brise,ostaje samo korpus delikates:)
...
 
A sta ima veze kako to neko zove, razvedena, rsapustenica i td... kome se svidjas kao osoba, svidjas se, kome se ne svidjas...teraj to iz svog zivota dok je vreme...videces kad se stvari slegnu ko ti je prijatelj i ko nije. Pa neces valjda kod zaove na rodjendan da ides gde ce tvoj ex da dodje sa nekom novom, jer stvarno mislis da bi se tad prijatno osecala?! I ako se mozda super slazes s zaovom, ruku na srce, mislim da bi se na takvom rodjendanu osecala ko u osinjem gnjezdu..izlozena bezbroju pogleda, govorkanja, zadirkivanja...jer ti to treba?! Dok god se ne razvedes odrzavaj veze s "prijateljima", ali ti je moj savet da ih ne uplices u vase bracne probleme, postavi druge teme, sta si kupila, sta si videla, njega ne spominji, pusti njih nek nacine prvi korak... tako ces najbolje videti ko ti je prijatelj, a ko nazovi prijatelj...vremenom ce slika da se iskristalise i ostace prijatelji, a vremenom ces stecices i neke nove! Drzi se!
 
ja ne vidim smisao takvog razmisljanja.
po statistici---razvodi su poprimili oblik epidemije.......

onoliko koliko kao covek vredis toliko ce da te postuju i vole ,
bila ti udata ili razvedena....
svojim ponasanjem zavredjujes postovanje a ne svojim statusom.
 
SINDI:
:lol: neverovatno..davno nije na forum dosla osoba koja se toliko gubi kao ti penelopa...jesi li juce otvorila na zk temu o nemoralnoj raspustenici koja se ne libi da se vidja sa tvojim muzem?ili je to bilo prekljuce?:D
Ok Sindi ne bih želeo da budem grub ali mislim da je njoj sada najmanje potrebna naknadna pamet.
Daleko od toga da se slažem sa njenim stavom ali mislim da ona od nas očekuje pre svega podršku i razumevanje...
i nekoga sa kime može da podeli svoju muku...
I ne vidim razlog zbog koga bi dolivali ulje na vatru...
a posle kad prodje neko vreme i sve nadam se dodje na neko svoje mesto...
i ona možda postane jaka, čvrsta i svoja...
možda ću i ja početi fajt...
 
Tako se kod nas zovu zene koje su se razvele! One su se bajagi raspustile,take su... Kakva nepravda i zloba!

Верујем да је Синди само хтела да јој скрене пажњу на двоструке аршине и на то да и Пенелопа сама очито има предрасуде о распуштеницама...(судећи по њеном писању на другој теми)....

Иначе, бити распуштеница уопште није лоше, многе ствари које ''не приличе'' удатим женама, распуштеницама су дозвољене...8-)
Кад ме је једна познаница (другарица из школских дана) срела на улици, а имала сам сукњу мало изнад колена, њена злобна реакција је била:''Јаоооо, па како ти то по граду у тако краткој сукњи?!'' Ја лепо одговорим:''Па ја сам распуштеница, мени и приличи!'' :wink: :lol:
Онда је заћутала....
 
E meni to raspustenica nekako simpaticno zvuci...mozda zbog toga sto sam kao klinka bila luda i neobuzdana,pa su svi govorili da sam raspustena....nikad me taj izraz nije vredjao.
Znam da je razvod tezk,prosla sam kroz to,i to na veoma tezak i bolan nacin,ali nemoj na to da gledas kao na propast sveta.Kazu,bolje dobar razvod nego los brak......glupo je sto ti sad ovo kazem,ali istina je.Gledaj na taj razvod kao na pocetak jedne nove etape u tvom zivotu.Nemoj da gledas na to kao na gubitak,kao na poraz.Vec kao na resenje jednog problema,i novu sansu u zivotu.Sve zavisi kako es to umeti da iskoristis.Kada sam ja pocela na to da gledam tako(posle rzvoda sam bila u teskoj depresiji)sve mi je krenulo na bolje,jer sam se tako i ponsala.Resila sam da popravim sve sto se da popraviti,i potrudim se da zivim jedan sasvim nov,bolji zivot.
Sad sto se tice tih odnosa.....nemoj nikom da se nameces,niti da prekidas sve kontakte.U pocetku miruj i posmatraj kako se ti ljudi ponasaju prema tebi.Ako su oni prema tebi idalje korektni,trude se da odrze postojece veze.....onda sto da ne?Ja sam uglavnom sa svim zajednickim prijateljima ostala u dobrom odnosu.Sto se tice rodbine,ako imate decu onda ce postojati kakav-takav odnos.
Ali ako se i to prekine,za rodbinom njegovom nemoj da zalis,ko ce koga da brani ako nece svog svioga.
A za prijatelje oceni sama.....mada ja ne vidim razlog zasto bi te ti ljudi izbegavali.To sto ste razvedeni,ne znaci da ti vise ne postojis.
 
penelopa*:
Tako se kod nas zovu zene koje su se razvele! One su se bajagi raspustile,take su... :roll: Kakva nepravda i zloba! Uskoro cu biti u tom klubu i vec se pitam gde cu smeti da odem ,a da me doticne ne gledaju kao potencijalnu opasnost po svoj brak i svog muza. Posto tako posmatram stvari,najverovatnije ni necu ici skoro nikuda.Ne zelim da se osecam nepozeljnom i suvisnom. Kako vi razmisljate na tu temu??
Olaksajte mi malo resavanje gomile dilema koje ima vezano za novonastalu situaciju. Kako da odem kod zajednickih prijatelja koji su isprva bili njegovi,a da se ne osecam kao da se namecem? Da li cu i dalje ja biti kuma nekolicini parova koje smo vencali i krstili im decu ili ce se tako zvati njegova buduca? Da li prekidam odnose sa njegovom uzom rodbinom sa kojom sam bas ok svih 20 godina???Da li dolazim i dalje kod njegovih na slavu i bozic,kod zaove na rodjendane klincima? Help please! :cry:

Ma sta se brines.Samo laganeze i vremenom ces videti kako ce sve funkcionisati.
 
vd:
Ok Sindi ne bih želeo da budem grub ali mislim da je njoj sada najmanje potrebna naknadna pamet.
Daleko od toga da se slažem sa njenim stavom ali mislim da ona od nas očekuje pre svega podršku i razumevanje...
i nekoga sa kime može da podeli svoju muku...
I ne vidim razlog zbog koga bi dolivali ulje na vatru...
a posle kad prodje neko vreme i sve nadam se dodje na neko svoje mesto...
i ona možda postane jaka, čvrsta i svoja...
možda ću i ja početi fajt...

:)
u vreme kad sam ja bila slomljena , i izgubljena i kao poludela, nasla se jedna devojcica koja me je isamarala...odnosno, rekla mi je lepo na srpskom, saberi se zeno, pogledaj sebe u oci ako si covek, i bori se
pomogla mi je da se suocim sa sobom, sa svojim delom odgovornosti, i da krenem dalje..nikad joj necu biti dovoljno zahvalna za to..
zao mi je ako sam bila gruba..ali ja ne verujem u tapsanje po ramenu...ako vidis da se covek izgubio, koja je svrha toga?hoce li mu od toga biti lakse?nece
bice mu lakse kad se suoci sa istinom, kakva god da je
 
Taj naziv raspustenica mi je odvratan, da mi neko danas, sutra tako nazove sestru da se ne daj Boze razvede glavu bih mu otkinuo! A ove sledece rijeci vaze za kolegicu koja je postavila pitanje.
Ponasaj se tako kako se oni ponasaju prema tebi, nemas potrebe izbjegavati ni njegove prijatelje niti rodbinu, ako te oni i dalje budu prihvatali kao i do kad si bila u braku. Nemoj se podcjenjivati misljenjem da se nameces ako posjetis nekad vase zajednicke prijatelje, pa zbog cega je on bolji od tebe! Samo glavu gore!
 

Back
Top