Raspoloženje ovisno o dobu dana

Maeeeestro

Aktivan član
Poruka
1.179
Ja se sve lośije osjećam u rana jutra, iako su mi jutarnje smjene bolje od poslijepodnevnih, ali ti ulazi u dan znaju biti stresni


Kako se lakse probuditi ujutro?

Zasto se javlja ta jutarnja depra?


Inace idem spavat oko 23 i budin.se oko 6, ali ovih tjedana to 6 bude 6:20 ili 30 kad radim ujutro , pa onda ja izrazito prezurim, umjesto da imam umjerenost.
 
Ja se sve lośije osjećam u rana jutra, iako su mi jutarnje smjene bolje od poslijepodnevnih, ali ti ulazi u dan znaju biti stresni
Često je baš ovo kod depresije, a sad je i manje sunca što opet pogoduje turobnom raspoloženju ujutro
Kako se lakse probuditi ujutro?
Ustani bez razmišljanja" šta te čeka tog dana" i slično, ne odlaži alarm, automatski kreni u jutarnje rutine
Preskoči crnu kafu, pojačava anksioznost
Zasto se javlja ta jutarnja depra?
Iscrpljeni depoi serotonina, povećan nivo kortizola- hormona stresa (posle 8.30, kažu, smanjuje se)
 
Ja se sve lośije osjećam u rana jutra, iako su mi jutarnje smjene bolje od poslijepodnevnih, ali ti ulazi u dan znaju biti stresni


Kako se lakse probuditi ujutro?

Zasto se javlja ta jutarnja depra?


Inace idem spavat oko 23 i budin.se oko 6, ali ovih tjedana to 6 bude 6:20 ili 30 kad radim ujutro , pa onda ja izrazito prezurim, umjesto da imam umjerenost.
probaj cim ustanes da ides na trcanje. bez umivanja, razmisljanja samo hop u trenerku i pravac trk.
nece pomoci preko noci, sta vise, bice u pocetku jos gore. ali kada se malo naviknes bude ti bolje
 
Često je baš ovo kod depresije, a sad je i manje sunca što opet pogoduje turobnom raspoloženju ujutro

Ustani bez razmišljanja" šta te čeka tog dana" i slično, ne odlaži alarm, automatski kreni u jutarnje rutine
Preskoči crnu kafu, pojačava anksioznost

Iscrpljeni depoi serotonina, povećan nivo kortizola- hormona stresa (posle 8.30, kažu, smanjuje se)
A ponekad me bude i tri mobitela


Joś ja ćak i na salveti znam napisati - obbbavezno se ustati....zato śto zvuk moba mi vise nije dovoljan zvuk za budejneje
 
Menjaj rutine puta do posla npr, spakuj sebi kafu za poneti, uradi nešto lepo za sebe ujutru, nešto trivijalno, popij nešto lepo, pojedi, uradi 50 sklekova, pusti neku muziku...Nešto što te neće učiniti robotom. Npr, meni pomaže kad čak i sporije vozim, pustim neku lakšu muziku i uživam za volanom, menjam to.
E da, prije tri i pol godine sam ja znao tako, ono doba nakon prve korone {ożujak - svibanj2020} a prije novog vala krajem 2020. ...to doba je bilo dosta kreativno jer se neke stvari i događaji nisu dulje događali, pa je bilo manje kolotećine
 
E da, prije tri i pol godine sam ja znao tako, ono doba nakon prve korone {ożujak - svibanj2020} a prije novog vala krajem 2020. ...to doba je bilo dosta kreativno jer se neke stvari i događaji nisu dulje događali, pa je bilo manje kolotećine

Mora čovek samo da shvati da je jedino sam sebi dobar ako hoće da mu bude dobro. Učini nešto lepo za sebe, posle posla nemoj samo da se strovališ, nego idi prošetaj, priroda, reka, kupi nekog ljubimca, nešto.
 
Mora čovek samo da shvati da je jedino sam sebi dobar ako hoće da mu bude dobro. Učini nešto lepo za sebe, posle posla nemoj samo da se strovališ, nego idi prošetaj, priroda, reka, kupi nekog ljubimca, nešto.
Da, dobre ideje, sad za vrijeme blagdana je bilo zanimljivije, a sad ovaj neki dio kad je ,,premalo događaja " polako dolazi ta prejaka kolotećina,zato i jest bolje da ja osvjeistim kako da budem čvrści
 
Sad zamišljam u principu kad bismo znali da nakon buđenja idemo na neko lepo mesto ili radimo nešto uzbudljivo lakše bi ustali
Ako sam neraspolozen ja sam neraspolozen.
Nema veze sa cinjenicom koje je doba dana...
a neke leope aktivnosti i te kako mogu da pomognu...
Cak i ako resavas kojestarije i administaciju kao ja danas...
zabaviss se neccim...pa zaboravis tugu ili je ublazis...
 
Sad zamišljam u principu kad bismo znali da nakon buđenja idemo na neko lepo mesto ili radimo nešto uzbudljivo lakše bi ustali

Klasičan ti je primer onih pecaroša, za posao se jedva probudi, ali zato kad treba u 3 ujutru da se ustane na pecanje, oni srećni i odmorni kao mala deca... :D Pride idu da se smrzavaju ako je hladno, leti ih jedu komarci, moraš da sediš i ćutiš da bi išta upecao... Ali kad vole - vole.
 
To za posao ne znam nisam odavno
Probudim se rano jer i zaspim ranije,pa nekad i dodreman,mekan topao krevet
Dospavaš malo :)
Često je baš ovo kod depresije, a sad je i manje sunca što opet pogoduje turobnom raspoloženju ujutro
Slažem se, mislim da je to u pitanju. Dešava mi se. Kada si srećan i bez nekog posebnog razloga, buđenja, jutra i sve ostalo što sledi... početak i kraj dana su... lagani.
Menjaj rutine puta do posla npr, spakuj sebi kafu za poneti, uradi nešto lepo za sebe ujutru, nešto trivijalno, popij nešto lepo, pojedi, uradi 50 sklekova, pusti neku muziku...Nešto što te neće učiniti robotom. Npr, meni pomaže kad čak i sporije vozim, pustim neku lakšu muziku i uživam za volanom, menjam to.

Da, rutine, ili kako ih ja zovem "Dan mrmota", znaju biti... dosadni, depresivni. Iste stvari, postupci, ljudi... U poslednje vreme menjam te neke rutine, od npr. mesta gde parkiram kola kada idem na posao, vraćam se drugim ulicama, skuvam drugu vrstu kafe, čaja... neke sitnice ali se trudim da iskočim iz kolotečine kada osetim da sam zaglavila.
 
Da, rutine, ili kako ih ja zovem "Dan mrmota", znaju biti... dosadni, depresivni. Iste stvari, postupci, ljudi... U poslednje vreme menjam te neke rutine, od npr. mesta gde parkiram kola kada idem na posao, vraćam se drugim ulicama, skuvam drugu vrstu kafe, čaja... neke sitnice ali se trudim da iskočim iz kolotečine kada osetim da sam zaglavila.

Baš tako, sve što ti "pomaže" da se osetiš kao robot će te gurnuti u to osećanje koje u čoveku ubija ono ljudsko, već te pravi na osobu "od tačke A do tačke B, uradi šta treba i tako sutra, prekosutra..", a to nikome nije donelo neku posebnu sreću i radost. :)

Pomažu i random razgovori sa strancima koje i ne znaš, meni bar, čuješ nešto novo uvek :D
 
O da baš tako, ti, kako kažeš "random" razgovori su često kao tanak sloj melema. Usputna ćaskanja sa neznancima, bez tereta, obaveza, predrasuda... razmena reči i osmeha i svako na svoju stranu znajući da se više nikada nećete sresti, a tih par trenutaka minuta su te obogatili i ugrejali.

Ćerka me je letos, na nekom putovanju pitala kako i zašto mi se neznanci obraćaju i otvaraju... ali to je druga neka tema. U svakom slučaju, lepi i neopterećujući trenuci. Kada bismo mogli mnoge stvari da svedemo na to...
 

Back
Top