RASPALA SE POSLANIČKA GRUPA DVERI! Radojičić i Nogo otišli

Problemi su počeli otkako su se Dveri priključile Savezu za Srbiju Radojičić i Nogo otišli, sada ova stranka ima samo četiri poslanika u SKUPŠTINI! Poslanička grupa Dveri više ne postoji u Skupštini Srbije! Naime, pošto se u ovoj stranci u poslednje vreme stalno dešavaju razne turbulencije, izlaskom Zorana Radojičića i Srđana Noga, ova stranka je ostala bez svoje poslaničke grupe i sada u Narodnoj skupštini broji samo četiri poslanika. Otkako se Srpski pokret Dveri priključio Savezu za Srbiju, došlo je do ozbiljnih razmirica između, do juče najbližih saradnika, Boška Obradovića i Srđana Noga, što je rezultiralo isključivanjem Noga iz Dveri. https://www.kurir.rs/vesti/politika...stranka-ima-samo-cetiri-poslanika-u-skupstini .............................................................. Шта уради Бошко од онакве партије . штета , велика штета имена . уместо да они избаце њега , он је избацио њих ..велика штета.

Zamisli, molim te lepo, Bosko upropastio partiju, gde ce mu dusa, jednoga dana, sam Vucica nece pobediti, ali, mozda na izborima oce, :)

- - - - - - - - - -

Кад истекне мандат, неће бити основа да остане у престоници мада немам сумње да би то желео. Национализам у Србији постоји само на промоцији књига и сличним дешавањима.

A sta je to nacionalizam, :?:
 
A sta je to nacionalizam, :?:

То не може да се одговори у једној реченици. За србе би то било српско становиште, цитираћу ти пар одломака па пробај сам да закључиш.

Када би постојао српски национализам као развијен и осмишљен пројекат, који је испунио многу пору друштвеног и политичког живота, никада не би било могуће да у српској скупштини нема ниједне националне и евроскептичке странке, нити би били могући преокрети у којима јучерашњи прваци национализма постају данашњи следбеници еврофанатизма. Тако нешто не постоји ни у једној земљи региона нити у европским земљама. Све је то могуће услед раздешених и растреситих јавних (политичких и културних) облика у којима постоји српски национализам.
Управо мит о српском национализму треба да идеолошки рационализује сасвим видљиве трагове нестајања српског народа. Да би саме идеолошке рационализације биле уверљиве, да би се српским експанзионизмом објашњавао далекосежан историјски пораз на крају двадесетог века, није довољно што Срби више не живе у подручјима у којима су живели. Неопходно је, штавише, да се образује свест како они тамо никада нису ни живели: тако су они у ствари политички Хрвати, па ни њихови манастири нису српски, као што то нису ни косовски манастири, као што српска традиција не постоји у дубровачкој књижевности, као што Његош, Андрић и Селимовић нису српски песници, нити је Петар Лубарда српски сликар, премда су сви изричито тврдили да су баш то, док је – по ненадмашној реченици Радомира Константиновића – главни јунак „Сеоба“ ни мање ни више него – симбол војвођанства.
Тек када се образује културна представа да српски народ није ни живео, постаје природно сазнање зашто га нема. Одбијањем да размишљамо о историјским процесима којима смо сведоци, одбијањем да пратимо историјске и културне трагове у времену, одбијањем да делујемо у складу са разумом и околностима, спремни да драм власти платимо целом душом, настављамо историјско трговање крвљу сопственог народа: као што 1918. године нисмо развили опрез пред ризицима југословенског уједињења, као што 1945. године нисмо осветлили чињеницу да смо претрпели геноцид, као што смо 1995. године обезбедили миран сан приставши на колоне крајишких изгнаника, тако смо 2008. године купили мало времена за кошмарно спавање када смо заборавили своје сународнике на Косову и Метохији. У нама као да пулсира отровни ритам Хамлетових речи: „умрети, уснути, уснути: можда, сањати – ништа више“.

„Премда је наша политичка позиција неуротична и шизофрена, она би свакако била лакша уколико би почела од разликовања државне и културне политике, уколико би одвојила оно што се мора прихватити од онога што је могуће спасити, уколико би посегнула за симболичким, културним и медијским оснаживањем националне самосвести. Наши политичари немају никакву свест о томе. Наши колонијално-окупациони протектори, међутим, знају колико је управо тако нешто неповољно по њихове далекосежне интересе.
 
Poslednja izmena:
Тек када се образује културна представа да српски народ није ни живео, постаје природно сазнање зашто га нема. (...)

Нема га због Милошевићеве национал-шовинистичке политике и ратова. Нарочито тамо где је највише слао "свпске вадикале" тамо нема више Срба, а то и јесте био Вјекославов задатак.
 
Poslednja izmena:
.

Јел има неки конкретан пример Бошковог обожавања Љотића?

Или се овде понавља Шешељева и Вучићева мантра.


.



Има било у информеру, чак је и на пинку и дџ-жекс реко то 2-3 пута у отвореном писму народу у Србији.
Остало још да потврди и дебели Сарапа и готова прича.
Џаба сада да оде и у партизане нико му неће веровати.
 
Овај распад двери , односно одступање достојанствених чланова од издајничке политке Бошка Обрадовића је нови почетак .нови почетак снажне и јаке опозције , праве опозције , не Ђиласове ..Свака част на достојанственом одласку од издајничке Бошкове политике ..они који су отишли су и вредели ..ускоро права опозиција ступа на снагу ..још једном свака част на достојанству и поносу!
 
Мени је заиста жао , двери су у једном моменту била добра партија са кавалитеним људима ..време је да се саставе поново без Бошка и поврате стари сјај и приклоне се правој опозицији
Otkad ti hvalis opoziciju,kad si obozavalac vlasti?
treba formirati novi patriotski blok
Formiraj ti kod tebe,kod vas je vlast mnogo bahatija,poceli su da javno ubijaju po ulicama neistomisljenike,kao Milosevic 90ih...
Радоњић је исто као и Ного квалитетан млад човек и одлично говори руски језик
Ako mu je glavni kvalitet to sto govori ruski...tesko nama.
Nego,jesi bila nekad u Rusiji?znas li ti ruski?
 
Овај распад двери , односно одступање достојанствених чланова од издајничке политке Бошка Обрадовића је нови почетак .нови почетак снажне и јаке опозције , праве опозције , не Ђиласове ..Свака част на достојанственом одласку од издајничке Бошкове политике ..они који су отишли су и вредели ..ускоро права опозиција ступа на снагу ..још једном свака част на достојанству и поносу!

Kako se radikali raduju kad se opozicija raspada... :)
 
..Bošku svi vi vajni naprdno komunistički LICEMERI,što kao brinete za Dveri a u stvari veselite se svakom problemu.Boško je liderčina kakvog vi nikad nećete imati,patriota,i sad kad ste sažvakali monstruozne etikete koje mu lepite(tuče ženu,Ljotićevac..)nemate za šta da se uhvatite,nego kao raspadamo se a odlazi vaš špijun.
Žulji vas što smo očistili stranku od vaših spavača kao što je Nogo pa zato navijate za njega kako bi otkinuli što veći deo ljudi od Dveri.
Možete samo da PATITE,Dveri su sa Boškom jači nego ikad.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ne znam zašto se misli da je Boško propao konkretno ulaskom u savez sa Đilasom i u SZS. Njega je više uništilo to što se DSS raspao sa kojim je 2016 nekako navukao cenzus. Nakon toga se kandidovao 2017 na predsedničkim izborima i osvojio 2%. Zatim 2018 ulazi sa DJB u priču u BG i oni osvajaju 3% što bi značilo da Boško ima 1,5%. Tek nakon svega toga on ulazi u SZS kao slamka spasa jer samostalno bi na nekim budućim izborima sigurno bio ispod cenzusa. Njegov cilj je da u okviru SZS sada privuče što više nacionalista kako bi mogao sam preći cenzus. Delimično i Jeremić ima isti cilj dok Đilas isto tako želi da stvori bazu koja može doći do cenzusa a onda i do većih procenata samostalno kada se SZS neminovno raspadne kao DEPOS i DOS. Trenutno samostalno da deluje može samo Sergej PSG koji privlači glasove mladih poput Belog ali ostali mogu da grade bazu samo u SZS ili da se nadaju slaboj izlaznosti i bojkotu dela opozicije kao što je to kod SRS, SPAS, DSS.
 
Poslednja izmena:
Ne znam zašto se misli da je Boško propao konkretno ulaskom u savez sa Đilasom i u SZS. Njega je više uništilo to što se DSS raspao sa kojim je 2016 nekako navukao cenzus. Nakon toga se kandidovao 2017 na predsedničkim izborima i osvojio 2%. Zatim 2018 ulazi sa DJB u priču 2018 u BG i oni osvajaju 3% što bi značilo da Boško ima 1,5%. Tek nakon svega toga on ulazi u SZS kao slamsku spasa jer samostalno bi na nekim budućim izborima sigurno bio ispod cenzusa. Njegov cilj je da u okviru SZS sada navuče što više dovoljno nacionalista kako bi mogao sam preći cenzus. Delimično i Jeremić ima isti cilj dok Đilas isto tako želi da stvori bazu koja može doći do cenzusa a onda i do većih procenata samostalno kada se SZS neminovno raspadne kao DEPOS i DOS. Trenutno samostalno da deluje može samo Sergej PSG koji privlači glasove mladih poput Belog ali ostali mogu da grade bazu samo u SZS ili da se nadaju slaboj izlaznosti i bojkotu dela opozicije kao što je to kod SRS, SPAS, DSS.
Генерално си у праву Бошко није пропао , Бошко се продао и не само што се сам продао , он је продао и двери ..што је много скупље од његовог ду.пета.. Продати рад и труд других људи је злочин и треба да га туже оснивачи двери ..под хитно да га туже

- - - - - - - - - -

Otkad ti hvalis opoziciju,kad si obozavalac vlasti? Formiraj ti kod tebe,kod vas je vlast mnogo bahatija,poceli su da javno ubijaju po ulicama neistomisljenike,kao Milosevic 90ih... Ako mu je glavni kvalitet to sto govori ruski...tesko nama. Nego,jesi bila nekad u Rusiji?znas li ti ruski?
ја нисам обожавалац власти , ја сам опозција
 
.

Јел има неки конкретан пример Бошковог обожавања Љотића?

Или се овде понавља Шешељева и Вучићева мантра.


.

sta fali ljoticu? branio narod od ustasa i komunista
a to sto pobednici pisu istoriju, jbg, desava se ;)


ја нисам обожавалац власти , ја сам опозција

nisam gej, ali sendvic sa sunkom je ipak sunka :zper:
 
Генерално си у праву Бошко није пропао , Бошко се продао и не само што се сам продао , он је продао и двери ..што је много скупље од његовог ду.пета.. Продати рад и труд других људи је злочин и треба да га туже оснивачи двери ..под хитно да га туже

- - - - - - - - - -

ја нисам обожавалац власти , ја сам опозција

Nikakav trud Dveri on nije prodao, oni su bili na samrti kada su ušli u SZS i imali su 1,5%. Po anketama sada su na 3% i treba im još vremena da dođu do 5%, zato su i ušli u SZS, da ponovo grade biračko telo sebi, ići će mnogo teže nego u koaliciji sa DSS. Svakako bi im bilo lakše u koaliciji sa SPAS i DSS ali to je ipak konstruktivna i blaga opozicija što je suprotno Dverima iako su im ideološki bliži.
 
Nikakav trud Dveri on nije prodao, oni su bili na samrti kada su ušli u SZS i imali su 1,5%. Po anketama sada su na 3% i treba im još vremena da dođu do 5%, zato su i ušli u SZS, da ponovo grade biračko telo sebi, ići će mnogo teže nego u koaliciji sa DSS. Svakako bi im bilo lakše u koaliciji sa SPAS i DSS ali to je ipak konstruktivna i blaga opozicija što je suprotno Dverima iako su im ideološki bliži.

Stovani kolega

Ideologija je sargarepica na stapu i kanapu

Naime videli smo vec da ideologija Dverima ne znaci nista, ali bas nista, kad su zarad pokusaja da upadnu u gradske vlasti BGD usli u ideolosku koaliciju sa DJB i njihovim programom gej prava, i gej prava da usvajaju decu.

Tako da sto se tice Dveri, ideologija je samo mrtvo slovo na papiru, borba za fotelje je sve.

- - - - - - - - - -

Izvinjavam se, zelim da ostanem precizan ovde u ovome

Nekolicina vidjenijih ljudi u Dverima, koji su vec otisli iz te stranke u ranijim odbijanjima da se pogaze principi stranke i ljudi koji odlaze upravo sada, nisu pogazili svoja uverenja i to pokazuju upravo time sto odlaze iz te price sa kojom ne zele da imaju dodira. A tu je svakako i dobar broj ljudi cije ime ne znamo a napustili su Dveri iz identicnih razloga

- - - - - - - - - -

.

Јел има неки конкретан пример Бошковог обожавања Љотића?

Или се овде понавља Шешељева и Вучићева мантра.


.

Ima. Sacekaj un moment.
 
Stovani kolega

Ideologija je sargarepica na stapu i kanapu

Naime videli smo vec da ideologija ne znaci nista, ali bas nista, kad su zarad pokusaja da upadnu u gradske vlasti usli u ideolosku koaliciju sa i njihovim programom prava, i prava da usvajaju.

Tako da sto sr tice, ideologija je samo mrtvo slovo na papiru, borba za fotelje je sve.

- - - - - - - - - -

Izvinjavam se, zelim da ostanem precizan ovde u ovome

Nekolicina vidjenijih ljudi , koji su vec otisli iz te stranke u ranijim odbijanjima da se pogaze principi stranke i ljudi koji odlaze upravo sada, nisu pogazili svoja uverenja i to pokazuju upravo time sto odlaze iz te price sa kojom ne zele da imaju dodira. A tu je svakako i dobar broj ljudi cije ime ne znamo a napustili su iz identicnih razloga
................
 

Back
Top