rano za SEX???

  • Začetnik teme too young???
  • Datum pokretanja
Morala sam da se uključim ovde mada nemam pravi odgovor. Jer, zaista je individualno.

Ja bih volela da mogu da zagovaram teoriju "što kasnije to bolje", ali mi nešto priče iz mog okruženja ne ukazuju da je to pravilo. Sećam se kako sam pre 13 godina plakala kad mi je drugarica u osmom osnovne poverila da je spavala sa momkom. Ja plakala, kao bila sam zrelija pa sam kontala da to nije dobro za nju. Ona nije plakala. Danas je sasvim ona sasvim ok, nije joj se ništa smučilo, živi sasvim normalan život.Često smo u situaciji da mi ona ukazuje na pogrešne poteze u životu. Mislim da je znala šta hoće i zato joj nepunih 15 godina sa koliko je to uradila ne pretstavlja sad nikakav problem.
Meni se ta želja javila nekoliko godina kasnije. Punoletna, "pametna" , svesna u šta se upuštam... Pa sam ipak plakala. Nisam bila spremna da postanem žena. Shvatila sam to tek kad je sve bilo gotovo. I danas razmišljam o toj pogrešnoj odluci.

Potrebno je poznavati sebe.
 
Ukoliko se psihički osećaš spremnom za seks,želiš ga i dopada ti se dečko sa kojim bi volela da stupiš u intimne odnose,slobodno to uradi. Obavezno, ali obavezno povedi računa o kontracepciji.Preporučujem kondom.Što se godina tiče, rano jeste, ali nije prerano.Slažem se sa onima koji tvrde da je to individualno. I ja sam imala drugarice koje su sa 15 godina već imale seksualne odnose i danas su emotivno-seksualno sasvim zadovoljne i uspešne mlade žene sa značajnim iskustvom za razliku od mene koja sam prvi seks imala sa 22 godine i to iz sasvim pogrešnog razloga.Naime, uplašila sam se da ću umreti nevina.Ni sada, nakon 4 godine "aktivnog" seksualnog života ne shvatam poentu seksa, a pošto se nisam pazila, iako sam bila starija i "iskusnija" od tebe, iza sebe imam jedan abortus.Zato,uživaj, ali pamet u glavu-KONTRACEPCIJA.
 
Pretpostavljam da si već odlučila,ipak želim da ti kažem šta ja mislim o tome.Može da bude rano,a i ne mora to je čisto individualna stvar.Ja sam prvi put vodila ljubav sa 18.,ali poznajem i one koji su to uradili ranije.Mislim da je važno da to uradiš kad ti to budeš želela i ne dozvoli da te niko požuruje u tome.S druge strane ja smatram da devojka mora pre stupanja u brak da ima makar kakvo iskustvo i po mogućnosti da se ne uda baš za onog s kojim je prvi put vodila ljubav!Sad si mlada i svi te žele,dobro promisli i odluči s kim želiš i kako želiš da to uradiš prvi put,nemoj previše ni čekati,jer bolje je to uraditi i sa 16,nego imati 25 i više i biti bez takve vrste iskustva.Znaš kako se kaže i loše iskustvo je iskustvo!Ti naravno imaš mogućnost da sad odlučiš šta je za tebe najbolje!Kako god odlučila UŽIVAJ!!!
 
Ja sam izgubila nevinost sa 16 i nikada se nisam pokajala. Ako budes cekala da postanes 'emotivno zrela' kao sto ovde neke devojke tvrde, onda ces morati da cekas do svoje 30-te, jer naime tada tek zena moze da se pohvali sa svojom emotivnom zreloscu i da kaze da zna sta hoce i kako da to i dobije (mnoge starije drugarice su mi to govorile a nisam im verovala dok i sama nisam usla u te godine )dakle, ako je uz tebe momak koji te voli i koga volis, go for it!
 
Ja sam izgubila nevinost sa 16, sada imam 30. Razlika je ogromna, seks tih prvih godina ne moze da se poredi sa odnosima koje imam sada. Cinjenica je da si sa 16 jos uvek klinka i da ne znas bas ni sta hoces ni sta volis. Ali ako neko zaista ima zelju da to uradi, onda mislim da treba da slusa sebe i svoj organizam, a ne da razmislja o tome da li je "rano".

Medjutim, razmisli dobro o tome. Ako to zaista zelis, zasto trazis potvrdu na ovom forumu? Meni se cini da ti ipak nisi spremna na to i da je bolje da sacekas. Svakako nemoj to da radis zato sto on to od tebe ocekuje, nego onda kada ti osetis zelju. Nemoj seks da shvatas kao svoju obavezu. To treba da bude zadovoljstvo za oboje, a ne moze da bude ako ti imas bilo kakve "kocnice".
 
mamaVesna:
Ja sam izgubila nevinost sa 16, sada imam 30. Razlika je ogromna, seks tih prvih godina ne moze da se poredi sa odnosima koje imam sada. Cinjenica je da si sa 16 jos uvek klinka i da ne znas bas ni sta hoces ni sta volis. Ali ako neko zaista ima zelju da to uradi, onda mislim da treba da slusa sebe i svoj organizam, a ne da razmislja o tome da li je "rano".

Medjutim, razmisli dobro o tome. Ako to zaista zelis, zasto trazis potvrdu na ovom forumu? Meni se cini da ti ipak nisi spremna na to i da je bolje da sacekas. Svakako nemoj to da radis zato sto on to od tebe ocekuje, nego onda kada ti osetis zelju. Nemoj seks da shvatas kao svoju obavezu. To treba da bude zadovoljstvo za oboje, a ne moze da bude ako ti imas bilo kakve "kocnice".

Vrlo lepo receno
 
Anonymous:
ja pitala bezveze,a vi se razvezali,nisam odlucila,niti nameravam skoro....hihi
samo me zanimalo sta mislite.cmokic

Obzirom da si nasla za shodno da pitas javno na Forumu to znaci da nisi zrela za tako nesto (cim trazis necije misljenje, a ne osecas potrebu za tim), a tek ovo sto si sada napisala dokazuje tvoju nezrelost!
Nemoj da se ljutis, ali nije trebalo tako da formulises pitanje, jer vecina je pokusala da zahvaljujuci svom iskustvu pomogne i tebi i time si njihovu privatnost dovela u pitanje...
Razmisli drugi put zasto nekoga nesto pitas, a ne tek da pitas :!: :!: :!:

Pozdrav...
 
little smile:
Anonymous:
ja pitala bezveze,a vi se razvezali,nisam odlucila,niti nameravam skoro....hihi
samo me zanimalo sta mislite.cmokic

Obzirom da si nasla za shodno da pitas javno na Forumu to znaci da nisi zrela za tako nesto (cim trazis necije misljenje, a ne osecas potrebu za tim), a tek ovo sto si sada napisala dokazuje tvoju nezrelost!
Nemoj da se ljutis, ali nije trebalo tako da formulises pitanje, jer vecina je pokusala da zahvaljujuci svom iskustvu pomogne i tebi i time si njihovu privatnost dovela u pitanje...
Razmisli drugi put zasto nekoga nesto pitas, a ne tek da pitas :!: :!: :!:

Pozdrav...
inace ljudi uzimaju za ozbiljno ova pitanja...ma hajde molim te,bitno je zabaviti se,sto su svi i uradili.Sta se primas...
 
Ja sam izgubila nevinost kad sam imala 15god.Tip je od mene bio stariji 13 godina...Ostala sam trudna i morali smo se uzeti (Nisam ni napunila 16god)...Nakon 2 godine rodila sam i drugo dete, znaci sa 17 god.sam vec imala 2 dece...Kad sam napunila 18 razveli smo se...Ja sad zivim s svojim roditeljima i svojim starijim detetom..a on zivi s drugim detetom..Idiot se ponovo ozenio 6 godina starijom zenom...Danas njih dvoje imaju jedno dete...Djubre, mi je upropastilo mladost. Samo me je iskoristio.
Zato bih ti preporucila da cekas barem 2-3 godine...vise ces nauciti...nikad nije kasno
 
ma tucaj se dok si mlada..sto mladje to sladje. Jednoj kojoj sam oduzeo nevinost samo je napunila 15 godina..Ja sam imao 24..Mala bila vatrena...Kad sam joj ga prvi put gurnuo..koprcala se na kaucu kao riba na suhom...Poslije toga smo je jos smo to nekoliko puta uradili...Sad ima 19 i kaze da se nije pokajala sto je to uradila..i i dan danas se tucamo kad nam ispane prilika....
 
Mislim da je on bitan u toj prici koliko i ti. Moras dobro da ga procenis jer moze da se desi da ga to totalno izmeni. Ja sam prvi put spavala sa deckom sa 17 godina i nisam se pokajala, dok su moje sestre koje su spavale prvi put u 20 i 22 zavrsile sa tim momcima na najgore moguci nacin. Naime ovaj prvi se potukao sa mojom starijom sestrom, a drugi je ostavio moju srednju sestru jer je cuo da je neki likovi kao spavali s njom pre njega sto uopste nije bilo tacno. Nije bitno kad ako mene pitas nego S KIM. zato ga jednom dobro izanaliziraj koliko god dobro mozes pa odluci :)
 
Ako se lomiš u sebi i nisi još sigurna a ne želiš da ga izgubiš ako ne spavaš sa njim nemoj to da uradiš. :( Nemoj da se "žrtvuješ" za nekoga ako smatraš da nije to to i da nije on pravi, pogotovo ako se ne osjećaš psihički spremnom. Naiće neko za koga nećeš ni razmišljati da li ćeš spavati sa njim veće ćeš samo to uraditi. :D Želim ti sreću bez obzira na tvoju odluku!!! :P :P
 
to kada ces da pocnes sa sexualnim odnosima zavisi iskljucivo od tvog stanja uma... tj- sama osetis kada je vreme... sama cinjenica da si otvorila topic govori da si jos nesigurna... zato bolje sacekaj joos malo, dok ti se misli ne srede... dao bih ti drugaciji odgovor da imas 20 godina...
uglavnom, sve zavisi od coveka do coveka... ja izgubio nevinost sa sesnaest (ili cak 15, i ne secam se...) i nije mi zao; i necu sada da razglabam istu pricu koju sam pricao na slicnim topicima, ali tu oko 17 god ti je vec sasvim fino vreme da pocnes, ako se osecas spremno (mada brdo njih ima 20 i jos je nevino, i oni ce sada da me kritikuju, ali briga me); i jedno je sigurno, kada god da pocnes, neces se kajati... ovi pre mane sto su izlagali misljenja i rekli da im je sex dosadio u 22. godini, SERRU samo tako...
u svakom slucaju, znam da ce odluka koju doneses biti prava... :wink:
 
Mislim da nije prerano ako si zaista sigurna da si dovoljno zrela da udjes u svet sexa.Ja sam nevinost izgubila sa ne punih 16 god.i nije mi ni malo zao.To se dogodilo sa momkom sa kojim sam i dan danas.Ja sam zelela da upotpunim nasu vezu sa takvim necim.Nije bilo bas nesto posebno(uostalom kome bude bas super prvi put!)ali je kasnije sex postao pravo uzivanje.Ja sam se osecala spremnom ,mada po vama mozda i nisam.Nije mi uopste zao.To se dogodilo sa osobom koju zaista volim a mislim da je to najbitnije.Vazno je da ne stupis u sexualne odnose sa nekim kome je samo to vazno,ko na tome bas insistira....u fazonu `ili spavaj samnom ili odlazim`....Vazno je da se postujete i da dovoljno verujes toj osobi da bi mogla da se svuces pred njim!
 

Back
Top