Radovan o sarajvskom pijacnom dogadjaju

Sudac Nieto-Navia u izdvojenom mišljenju pak ističe kako nije dokazano postojanje Galićevih pismenih ili usmenih zapovjedi za napada na civile već upravo suprotno, da je "optuženi naređivao da se civili ne napadaju i vodio neke istrage o takvim napadima".

"Izrazio sam većini svoju zabrinutost i dvojbe glede dokaza vezanih uz osam od 23 snajperska incidenta i tri od pet topničkih incidenata, uključujući Markale", kaže on u izdvojenom mišljenju.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/...edan-za-djelo-terora-nad-civilima/174487.aspx
 
Vlado Kostić i Branka Luković, vještaci balističari koje je pozvala odbrana Novaka Đukića, pred Sudom BiH su iznijeli zajednički nalaz i mišljenje, u kojem tvrde da je pravac pada granate na tuzlansku Kapiju suprotan navodima optužbe, te da je mogući broj žrtava granate koja je pala daleko manji.

“Odnos položaja brazde upaljača granate i kratera nesumnjivo određuje i položaj projektila, smjer i orijentaciju u momentu eksplozije. Projektil koji je pao na Kapiju imao je orijentaciju od istoka prema zapadu. Dakle, oruđe iz kojeg je ispaljeno bilo je na istoku, a ne na zapadu, kao što stoji u spisu Tužilaštva”, kazao je vještak Vlado Kostić.

Kostić je istakao da na fotografijama pronađenih dijelova projektila nije uspio naći dijelove “vodećeg prstena”, koji predstavlja fizički dokaz da je projektil ispaljen iz cijevi.

“Ovaj broj žrtava je moguć kod projektila od par stotina kilograma ili vozila od dvije-tri tone, a od jednog projektila sa 3,7 kg eksploziva – jako je malo vjerovatno da je taj broj žrtava. Nelogično”, zaključio je Kostić.

Prema navodima optužnice, granata koja je pala 25. maja 1995. godine u dio grada zvani Kapija, ubila je 71 osobu, a ranila više od 200.

http://tuzlalive.ba/portal/2009/03/...-da-je-granata-na-kapiju-ispaljena-sa-istoka/
 
Karadzic lucidno, logicno i ubedljivo razvljajuje optuznicu. To naravno nece nista znaciti u smislu uticaja na formalnu presudu ali je itekako bitno za utvrdjivanje istorijske istine o dogadjajima u bivsoj Bosni.

Ne znam kako on to razvaljuje optuznicu. Sta je on to dokazao dosad?
Jedino sam vidio da kad ne moze nista da dokaze od svojih tvrdnji, kaze da je svjedok pristrasan. :D
 
Nije stalo samo 200. Dvjesto je pobijeno i ranjeno, valjda je bilo i onih koji su prezivjeli da mogu da snimaju i svjedoce.

Znash kako je to bilo!? pricala mi zhena koja se nashla na njihovoj strani jer nisu da li da se prebaci na srpsku tacnije bila je "zarobljena"

kazhe vako:

sine bila sam taj dan i vdjela svojim ochima na pijaci nishta nema za uzeti vidim dovlache neke lesheve a i neke lutke, takodje vidim da je iza choshka parkirana hitna ima i reportera nishta mi nije jasno ja kad neshto puche a to je dijete bio signal, a svi se razletjeli sanitarci se bacili na poso oko lutaka.....................

to mi je prichala u beogradu nakon shto je razmijenjena, kazhe vako

nishta mi nisu dali iznijeti sem jedne kesice u kojoj sam imala dvoje charapa i malo vesha a burmu od pokojnog muzha sam progutala prije nego shto sam sjela u autobus jer su znali nekim zhenama i prstenje, naushnice ili lanchich da otimaju "kao to njima ne treba jer oni idu medju svoje tamo che svega imati na pretek"...............
 
Инострани медији и сам КФОР и УНПРОФОР у БиХ, Савет безбедности
Уједињених нација и Европска заједница „стручно“ су оптуживали Србе
за муслиманске злочине над сопственим народом како би стицали
„морално“ и „хумано“ право да НАТО војно интервенише у Босни и
Херцеговини, да бомбардује српске положаје, насељена места, чак и
српске стаје! А немачки, амерички и европски медији писали су о
силовању шездесет па и сто хиљада Муслиманки! Српске главе које су
одсекли муџахедини приказиване су као муслиманске главе које су
одсекли Срби! Кофи Анан, као генерални секретар Уједињених нација,
бруталним описом муслиманског касапљења Срба доказивао је на
седници Савета безбедности супротно: српско касапљење Муслимана!
Тај слаби и послушни, а бескрупулозни Кофи Анан у том свом срамном
извештају о „српским злочинима“, да би био убедљив у свом лагању,
испричао је како је Србин убица приморао старца Муслимана да једе
џигерицу свог унука! А ту грозоту учинио је управо Муслиман у масакру
Срба! Сумњам да је у историји Уједињених нација неко тако понизио и
оскрнавио истину за говорницом Уједињених нација као што је то
учинио Кофи Анан. Наравно, ту „ауторизовану“ лаж објавили су сви
„угледни“ светски медији, и бошњачки, свакако!



http://svsavars.org/download_fajlovi/Svjetlost Nezaborava. lektorisano.pdf
 
Ne znam kako on to razvaljuje optuznicu. Sta je on to dokazao dosad?
Jedino sam vidio da kad ne moze nista da dokaze od svojih tvrdnji, kaze da je svjedok pristrasan. :D


:rtfm::rtfm::rtfm:

244v5ut.jpg
 

Back
Top