Računi "gase" centralno grejanje

gost 186661

Elita
Poruka
24.166
Zbog izrazito velikih troškova, mnogi građani planiraju da od jeseni odjave ugovore sa toplanama. Tweet
380996468500e5acf68396760503511_orig.jpg
U prilog tome ide i činjenica da bi daljinsko grejanje moglo dodatno da poskupi i za petinu sadašnje cene.
Sudeći po računima koje građani danas plaćaju, ovaj, najčešći način grejanja biće i ubedljivo najskuplji.
Nezvanično, iz više gradova već se pokreću inicijative za otkazivanje daljinskog grejanja od jeseni.

Ova mogućnost postoji, ali, kako su u lokalnim toplanama rekli, „samo ukoliko se svi stanari zgrade slože i uz uslov da isključenje ne bi remetilo rad sistema podstanica i dela mreže“.

U boljoj situaciji su oni korisnici daljinskog sistema grejanja koji u svojim stanovima imaju ugrađene kalorimetre, pa mogu sami da odluče da li će se, i koliko „daljinski“ grejati, pa i kolike će račune plaćati.

Prema proceni Upravnog odbora Toplana Srbije, ekonomska cena bila bi 115 dinara po kvadratu za toplane koje koriste mazut, odnosno 95 ili 75 dinara po kvadratu za one koje koriste gas i ugalj.
Cene centralnog grejanja se, inače, znatno razlikuju od grada do grada. Razlike u cenama nisu odraz kvaliteta grejanja, već su posledica činjenice da koriste različite energente, kao i da li njihova opština ili grad dotiraju grejanje svojih sugrađana ili ne. Cene se kreću od 35 do 105 dinara po metru kvadratnom.
I ove jeseni će, uprkos najavama o mogućem poskupljenju struje, proći oni koji svoje stanove i kuće greju na termoakumulacione peći. Za prosečan stan, po sadašnjim cenama struje, troškovi grejanja uz TA peć iznose mesečno oko 6.800 dinara.

Naravno, uslov za ovako mali račun je da se peć koristi isključivo za vreme trajanje „jeftinije tarife“. Račun bi bio oko 10.000 dinara, ako se TA peć koristi i danju.

Kako ogrevno drvo i ugalj nisu značajnije poskupeli, cene i za ovaj vid grejanja biće na nivou prošlogodišnje sezone. Oko 8.500 dinara biće potrebno za grejanje na ugalj, slično kao i za grejanje na drva.

Na stovarištima u Srbiji, uglja i ogrevnog drveta, tvrde, ima sasvim dovoljno i prvi veliki nalet kupaca očekuju sredinom avgusta i prvih dana septembra. Drvo košta od 4 do 5.000 dinara, a za ugalj, u zavisnosti od vrste treba izdvojiti od 6.500 do 11.500.

Grejanje na gas domaćinstva, po sadašnjim cenama, za stan od 60 kvadrata, košta u proseku 9.500 dinara mesečno.

Ako tokom jeseni dođe i do poskupljenja, ono će, za domaćinstva iznositi između deset i 15 odsto, pa će i računi biti između 10.000 i 11.000 dinara.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=07&dd=24&nav_id=629071

Београџани,
јел спријемате подруме за угаљ?
Обилазите ли некадашње рођаке, избеглице да видите да није која моторка заостала?
Време је да мислите на зиму, осим ако сматрате да ће Вас чланство обећано огријати, тада опуштено, свиралу у шаке и играјте.
 
Београџани,
јел спријемате подруме за угаљ?
Обилазите ли некадашње рођаке, избеглице да видите да није која моторка заостала?
Време је да мислите на зиму, осим ако сматрате да ће Вас чланство обећано огријати, тада опуштено, свиралу у шаке и играјте.

Неће Београџани на угаљ и моторке већ ТА пећи. Притиснуће ЕПС са потрошњом која ће, и поред поскупљења, морати у рестрикције или распад система. Тако да неће бити струје за и за оне који имају угаљ а нит' за оне са моторком.
Београџани увек испослују неки белај!
 
Београџани,
јел спријемате подруме за угаљ?
Обилазите ли некадашње рођаке, избеглице да видите да није која моторка заостала?
Време је да мислите на зиму, осим ако сматрате да ће Вас чланство обећано огријати, тада опуштено, свиралу у шаке и играјте.

Vreme je da se seljoberi vrate
ko u šumsku, ko u svetu zemlju,
ko na ercegovski topli kamenjar sa kućnim mezimcem poskokom...
a biće i da ga nisu dugo videli, možda im miris zaboravio
 
Београџани,
јел спријемате подруме за угаљ?
Обилазите ли некадашње рођаке, избеглице да видите да није која моторка заостала?
Време је да мислите на зиму, осим ако сматрате да ће Вас чланство обећано огријати, тада опуштено, свиралу у шаке и играјте.
Veci deo Beograda se ni ne greje preko Toplana vec na struju .
 
Неће Београџани на угаљ и моторке већ ТА пећи. Притиснуће ЕПС са потрошњом која ће, и поред поскупљења, морати у рестрикције или распад система. Тако да неће бити струје за и за оне који имају угаљ а нит' за оне са моторком.
Београџани увек испослују неки белај!

Onda ce BeograDZani da demonstriraju pod parolom " BeograDzani sprocu EPS", BeograDZAni sprocu Telenora" kao i BeograDZani sprocu placanja gradskog
prevoza. Ima se Vucic i Nikolic unerede od straha od protesta BeograDZana.
 
Београџани,
јел спријемате подруме за угаљ?
Обилазите ли некадашње рођаке, избеглице да видите да није која моторка заостала?
Време је да мислите на зиму, осим ако сматрате да ће Вас чланство обећано огријати, тада опуштено, свиралу у шаке и играјте.

Beograd ce biti ko Detorit :hahaha: ...

najzad ce se generacijama prozapanih BeogradZAna ostvariti zelja da budu ko amerikanci ... :super:

U propaloj Moskvi grejanje trosobnog stana kosta 0, 9 evra ... :think:

Beorada je svet ! :)

Doci ce zima , pravicemo Sneska , bice i Srbija slobodna ko Ceska ! :)
 
Београџани,
јел спријемате подруме за угаљ?
Обилазите ли некадашње рођаке, избеглице да видите да није која моторка заостала?
Време је да мислите на зиму, осим ако сматрате да ће Вас чланство обећано огријати, тада опуштено, свиралу у шаке и играјте.

Ја се радујем, озбиљно, ово ће ми бити последња зима у овом леглу мућака, покварењака, превртљиваца, лажова, мафијаша с оне и с ове стране закона, и мислим да ће то искључење грејања бити најбољи начин да се полако припремим за дуге и хладне руске зиме. И баш ме брига, све што су могле Наташа Ростова и Ана Карењина, могу и ја.:zpozdrav:
 
Ја се радујем, озбиљно, ово ће ми бити последња зима у овом леглу мућака, покварењака, превртљиваца, лажова, мафијаша с оне и с ове стране закона, и мислим да ће то искључење грејања бити најбољи начин да се полако припремим за дуге и хладне руске зиме. И баш ме брига, све што су могле Наташа Ростова и Ана Карењина, могу и ја.:zpozdrav:

Шта ? Путиновка, ти си у Русију иде ?
Ту је диктатура и крвави режим, а Путин је на јутро једе малу децу.
 
Шта ? Путиновка, ти си у Русију иде ?
Ту је диктатура и крвави режим, а Путин је на јутро једе малу децу.
Е, вала кад су могли сви моји Срби у давна времена да оду из Србије у Русију док не дођу боља времена, да се сачува оно мало људскости и достојанства које би требало да нас разликује од других врста на овој планети, могу и ја.
А што се тиче диктатуре у Русији... морам да цитирам Лукашенка по ко зна који пут: БОЉЕ БИТИ ДИКТАТОР НЕГО ПЕДЕР.
А Путинов режим баш одговара мом карактеру, темпераменту и чини ме сигурном и срећном. И БАШ МИ ЈЕ ЋЕФ, БАШ МИ ЈЕ МЕРАК (код нас се тако каже кад нешто баш желиш, страсно хоћеш...) ДА ПОРЕЗ НЕ ПЛАЋАМ ОВИМА ОВДЕ, ВЕЋ ПУТИНОВОМ КРВАВОМ РЕЖИМУ КОГА СЕ ПЛАШЕ СМРАДОВИ ПРЕКО ВЕЛИКЕ БАРЕ.:) ХОЋУ ДА СЕ И ОД МОГ ПОРЕЗА (МА КОЛИКО МАЛО ТО БИЛО) ПЛАЋА, ОБЛАЧИ, ХРАНИ АРМИЈА КОЈА ЋЕ СУТРА УНИШТИТИ ОВЕ НОВЕ ФАШИСТЕ (а ми овде у Србији армију и немамо, већ нас глобе и пљачкају политичари из 45 лоповских партија:evil:).
 
Poslednja izmena:
Е, вала кад су могли сви моји Срби у давна времена да оду из Србије у Русију док не дођу боља времена, да се сачува оно мало људскости и достојанства које би требало да нас разликује од других врста на овој планети, могу и ја.
А што се тиче диктатуре у Русији... морам да цитирам Лукашенка по ко зна који пут: БОЉЕ БИТИ ДИКТАТОР НЕГО ПЕДЕР.
А Путинов режим баш одговара мом карактеру, темпераменту и чини ме сигурном и срећном. И БАШ МИ ЈЕ ЋЕФ, БАШ МИ ЈЕ МЕРАК (код нас се тако каже кад нешто баш желиш, страсно хоћеш...) ДА ПОРЕЗ НЕ ПЛАЋАМ ОВИМА ОВДЕ, ВЕЋ ПУТИНОВОМ КРВАВОМ РЕЖИМУ КОГА СЕ ПЛАШЕ СМРАДОВИ ПРЕКО ВЕЛИКЕ БАРЕ.:) ХОЋУ ДА СЕ И ОД МОГ ПОРЕЗА (МА КОЛИКО МАЛО ТО БИЛО) ПЛАЋА, ОБЛАЧИ, ХРАНИ АРМИЈА КОЈА ЋЕ СУТРА УНИШТИТИ ОВЕ НОВЕ ФАШИСТЕ (а ми овде у Србији армију и немамо, већ нас глобе и пљачкају политичари из 45 лоповских партија:evil:).

Тада ждём-сссс....
 
Е, вала кад су могли сви моји Срби у давна времена да оду из Србије у Русију док не дођу боља времена, да се сачува оно мало људскости и достојанства које би требало да нас разликује од других врста на овој планети, могу и ја.
А што се тиче диктатуре у Русији... морам да цитирам Лукашенка по ко зна који пут: БОЉЕ БИТИ ДИКТАТОР НЕГО ПЕДЕР.
А Путинов режим баш одговара мом карактеру, темпераменту и чини ме сигурном и срећном. И БАШ МИ ЈЕ ЋЕФ, БАШ МИ ЈЕ МЕРАК (код нас се тако каже кад нешто баш желиш, страсно хоћеш...) ДА ПОРЕЗ НЕ ПЛАЋАМ ОВИМА ОВДЕ, ВЕЋ ПУТИНОВОМ КРВАВОМ РЕЖИМУ КОГА СЕ ПЛАШЕ СМРАДОВИ ПРЕКО ВЕЛИКЕ БАРЕ.:) ХОЋУ ДА СЕ И ОД МОГ ПОРЕЗА (МА КОЛИКО МАЛО ТО БИЛО) ПЛАЋА, ОБЛАЧИ, ХРАНИ АРМИЈА КОЈА ЋЕ СУТРА УНИШТИТИ ОВЕ НОВЕ ФАШИСТЕ (а ми овде у Србији армију и немамо, већ нас глобе и пљачкају политичари из 45 лоповских партија:evil:).
Ti bre ako imaš i poslovnu sposobnost ja sam Frenk Sinatra , a ne da ti nekome plaćaš porez ,beži bre . :hahaha:
 
Тада ждём-сссс....

А пока ждём, будем откриват глаза и другим Сербам... может бит кому и будет полезно когда завтра в Сербии начнут отключат отопление (а объязательно начнут, потому что денег нет ни у кого кто работает нормально, только у олигархов и политических ссук...) :hvala:
 
Ti bre ako imaš i poslovnu sposobnost ja sam Frenk Sinatra , a ne da ti nekome plaćaš porez ,beži bre . :hahaha:
Френки, не глупирај се.
Држава којој рођени грађани не желе да плаћају порез је држава на низбрдици. А ја не желим да се више ниједна политичка гарнитура У СРБИЈИ(које се само врте у круг и размењују места - тргујући и манипулишући политичким гласовима наивних грађана) издржава од мог динара. Прежалићу још ову годиницу, а онда ћу да плаћам порез КРЕМЉУ И ПУТИНУ, И ДА ЖИВИМ КАО ЧОВЕК. И БАР ЋУ ЗНАТИ ДА ИМА НЕКО КО СМЕ ДА СТАНЕ НА ЦРТУ СМРДЉИВОЈ АМЕРИЦИ И ДА ИМ КАЖЕ:АЛО БРЕ, ДОСТА БАНКРОТИРАНИ ГОВ*АРИ, СИКТЕР! Добро, неће Путин баш тако да им каже, он је дипломата и уме да изведе то на фињака, ал да се све пуши, посебно она џукела Клинтон, али у суштини ће им рећи баш то.
 

Back
Top