Putin predložio povratak sovjetske planske ekonomije

Kralj( sada je kralj, a,li nema veze) bira gradonacelnika Amsterdama?
Imenuje svog kuma ili svoju ljubavnicu u nikom nista?
Pa ti mnogo podcenjujes tu holandsku demokratiju:hahaha:

kralj wilem alexander postavlja gradonacelnika amsterdama i svih gradova po holandiji,guvernera(kod njih provincija) bez da ikog pita.e, sad mozda ima neka politicka zavrzlama ko ih bira, ja to neznam, ali ih kralj imenuje i niko to ne moze da ukine, naravno sem kralja. :mrgreen:zasto posle posta mora ovo krevelenje?
 
Poslednja izmena:
Не, ја кукам да Русија не ваља зато што је свакодневна појава да ћелави људи у кожним јакнама упадају људима у фирме и наређују коме ће помоћи у предизборној кампањи, као и за кога ће сви радници да гласају.

То је регресија у односу на чак и 90те.


I Boris TAdic nas je doveo do stadijuma da se ispred glasackih mesta kupuju glasovi za 1000 dinara. To je valda napredak po zapadnim standardima, jel? :p
Znaci neki bilderi upadaju u firme i govore za koga treba da se glasa i narod poslusno ispunjava te instrukcije? :lol: Mani te price za malu decu.



Такође, имам проблем и са нафтном суперсилом у којој је просечна плата 400 евра, пензија 200 евра, а у Клиничком Центру Краснојарск нема морфијума.


A kolike su bile plate za vreme Jelcina? I jel onda narod ziveo u izobilju?
 
socijalna država = socijalizam
socijalna država košta, nema tih para ko bi mogao da plati socijalu :cool:

- - - - - - - - - -



doći će na naplatu svi ti dugovi koje je zapadna europa pod krinkom socijalne osjetljivosti sebično prebacila na svoju djecu
:cool:

Pa dolazi naplata je pocela preko Azije...al ne tamo gde je drzava slaba vec tamo gde je jaka i moze da im se suprotstavi..Kad kazem jaka ne mislim da drzava treba da vodi ekonomiju i da se preterano mesa u tokove to treba da rade iiskljucivo ljudi koji ulazu u nesto al mislim da treba da cuva i gradi svoje kapitaliste daje im sto bolje uslove i kod kuce i na strani
 
zašto baš 1:3?
šta su opće potrebe?

pa eto time se u potpunosti ne bi gramzivost svela na 1:1
opet bi ambiciozniji imali neki motiv
opste potrebe - pijaca voda na prvom mestu,zatim cista zivotna sredina,zastita dece,zdravstveni projekti namenjeni prevenciji itd.
sve je to zanemarano zarad akumulacije kapitala u vojne i naucne svrhe namenjene veoma uskom krugu ljudi kao i besmislenom luksuzu

- - - - - - - - - -

Kako objašnjavaš pojavu da se u Rusiji vekna hleba čeka u redu 6 sati.

To je upravo zbog sovjetskog sistema socijalne pravde.

brate u Bronksu se vekna leba vadi iz kontejnera a spava se po ulici
klosar kao pojava je americki pojam
klosarenje se i u Rusiji pojavilo nakon sto su Gorbacova prevarili Genser i Dzejms Bejker
 
kralj wilem alexander postavlja gradonacelnika amsterdama i svih gradova po holandiji,guvernera(kod njih provincija) bez da ikog pita.e, sad mozda ima neka politicka zavrzlama ko ih bira, ja to neznam, ali ih kralj imenuje i niko to ne moze da ukine, naravno sem kralja. :mrgreen:zasto posle posta mora ovo krevelenje?

Ta EUropa stvarno mora da ne valja kad prima tako nepismene budake ??? Ko tebe primi u Amsterdam ??? :eek: :dash: E, ipak moram da se nakrevelim :hahaha: Mnogo si smešan
 
pa eto time se u potpunosti ne bi gramzivost svela na 1:1
opet bi ambiciozniji imali neki motiv
opste potrebe - pijaca voda na prvom mestu,zatim cista zivotna sredina,zastita dece,zdravstveni projekti namenjeni prevenciji itd.
sve je to zanemarano zarad akumulacije kapitala u vojne i naucne svrhe namenjene veoma uskom krugu ljudi kao i besmislenom luksuzu
Ali postoje stvari koje su 4 ili više puta bolje od drugih.

Primer: ako bi ti neko ponudio sledeće dve opcije: 1) da ti amputiraju ruku 2) da ti daju milion dolara u gotovini; ti bi verovatno izabrao ovo drugo.

Kada bi onda bio upitan: Koliko preferiraš tu drugu stvar, da li samo 1,1 puta više od prve, ili 2 puta, ili 3 puta više od prve? Tačan odgovor je: "Mnogo puta više, npr. milionima puta više."

To dokazuje da postoje stvari koje su "milionima" puta bolje od drugih, i zato cene i novac moraju to reflektovati!

Zbog toga je nemoguće da razlike između cena budu ograničene na 3:1.
 
pa eto time se u potpunosti ne bi gramzivost svela na 1:1
opet bi ambiciozniji imali neki motiv
kako si doša do 1:3, zašto nije 1:2 ili 1:4? možda bi bilo najbolje da je 1:6,76523.
opste potrebe - pijaca voda na prvom mestu,zatim cista zivotna sredina,zastita dece,zdravstveni projekti namenjeni prevenciji itd.
sve je to zanemarano zarad akumulacije kapitala u vojne i naucne svrhe namenjene veoma uskom krugu ljudi kao i besmislenom luksuzu
ako ja živim na izvoru pitke vode, na planini, djeca su pored mene zaštićena, usput sam i doktor, a ti živiš kraj teške metalurgije, 300 kilometara od prvog izvora i u sredini sa visokim kriminalom, kako ja i ti jednako možemo definirati opće dobro? meni je recimo u takvim uslovima broj jedan opće dobro autoceste da mogu iz svoje vukojebine brzo doći do svoje obitelji a tebi je štajaznam pitka voda broj jedan opće dobro. dali možemo uopće govoriti o općim dobrima, dali ona postoje? naravno da ne postoje, milijuni pojedinaca imaju miljiune različitih definicija općeg dobra.
 
A kolike su bile plate za vreme Jelcina? I jel onda narod ziveo u izobilju?

za vreme tog placenika mafija je izbacivala ljude iz stanova prislno ih terajuci da potpisuju ugovore na novac s kojim mogu da prezive neki mesec
zato kazem te kapitalisticko-tajkunske bande su zavladale Rusijom 90-ih a akumulirale su kapital do sada i postale krupni tajkuni
 
kralj wilem alexander postavlja gradonacelnika amsterdama i svih gradova po holandiji,guvernera(kod njih provincija) bez da ikog pita.e, sad mozda ima neka politicka zavrzlama ko ih bira, ja to neznam, ali ih kralj imenuje i niko to ne moze da ukine, naravno sem kralja. :mrgreen:zasto posle posta mora ovo krevelenje?

Pa postavlja ih naravno kao sto i engleska kraljica " postavlja" premijera , ali sa izborom imaju iskljucivo i samo veze gradjani i pratije koje imenuju te ljude.
To postavljanje je samo jedna ceremonija.
 
Ali postoje stvari koje su 4 ili više puta bolje od drugih.

Primer: ako bi ti neko ponudio sledeće dve opcije: 1) da ti amputiraju ruku 2) da ti daju milion dolara u gotovini; ti bi verovatno izabrao ovo drugo.

Kada bi onda bio upitan: Koliko preferiraš tu drugu stvar, da li samo 1,1 puta više od prve, ili 2 puta, ili 3 puta više od prve? Tačan odgovor je: "Mnogo puta više, npr. milionima puta više."

To dokazuje da postoje stvari koje su "milionima" puta bolje od drugih, i zato cene i novac moraju to reflektovati!

Zbog toga je nemoguće da razlike između cena budu ograničene na 3:1.

vidi,te stvari su bespotrebne
u utopistickom drustvu bi ih trebalo stavljati robijasima da bi posten svet imao otklon
recimo robijasa okitis zlatom i dijamantima kao okovima i uspostavis sistem vrednosti
inace,cena reflektuje utroseni materijal+rad i energija
za realne potrebe nekom je potrebno godina stednje za recimo frizider a ovom sto zaradjuje maksimalnih 3 puta vise - 4 meseca
pa ako mu je to motiv samo napred ili jos bolje da mu je motiv samo opsti prosperitet
 
Da ti znaš bilo šta, znao bi da je upravo Sovjetska privreda bila komunistička.

Zato moramo osuditi nastojanja Rusije da vrati komunjarske manire u svetski diskurs.



Babuskaro, ako su te banovali na nalogu JaguarBP to znaci da nemas pravo da pises na forumu dok ti ne istekne taj ban.

Idi na forum B92 ili neki drugi forum. Ima jos foruma koji su dosta poseceni...
 
vidi,te stvari su bespotrebne
u utopistickom drustvu bi ih trebalo stavljati robijasima da bi posten svet imao otklon
recimo robijasa okitis zlatom i dijamantima kao okovima i uspostavis sistem vrednosti
inace,cena reflektuje utroseni materijal+rad i energija
za realne potrebe nekom je potrebno godina stednje za recimo frizider a ovom sto zaradjuje maksimalnih 3 puta vise - 4 meseca
pa ako mu je to motiv samo napred ili jos bolje da mu je motiv samo opsti prosperitet
Pazi, cena uopšte nije odraz uloženog rada.

Moguće je da neko uloži veliku količinu rada u nešto, a da na kraju to ništa ne vredi.
 
kako si doša do 1:3, zašto nije 1:2 ili 1:4? možda bi bilo najbolje da je 1:6,76523.

ako ja živim na izvoru pitke vode, na planini, djeca su pored mene zaštićena, usput sam i doktor, a ti živiš kraj teške metalurgije, 300 kilometara od prvog izvora i u sredini sa visokim kriminalom, kako ja i ti jednako možemo definirati opće dobro? meni je recimo u takvim uslovima broj jedan opće dobro autoceste da mogu iz svoje vukojebine brzo doći do svoje obitelji a tebi je štajaznam pitka voda broj jedan opće dobro. dali možemo uopće govoriti o općim dobrima, dali ona postoje? naravno da ne postoje, milijuni pojedinaca imaju miljiune različitih definicija općeg dobra.

do 1:3 bi se mogle napraviti kvote u medjuprostoru sasvim lepo a da ne razvijaju sistem velika riba prozdire malu vec sistem kooperacije
opste dobro broj jedan je pravo na integritet licnosti i zivot a mnogi ga nemaju
zatim je osnov pijaca voda i kvalitetan vazduh ali zbog neodgovornosti krupnog kapitala koji je akumuliran na pogresan nacin taj problem se produbljuje
 
Pazi, cena uopšte nije odraz uloženog rada.

Moguće je da neko uloži veliku količinu rada u nešto, a da na kraju to ništa ne vredi.

al trebalo bi da jeste
zbog toga je trzisna utakmica besmislica
utrkivanje je tu jedino zbog profita pojedinca,a ostali svi su gubitnici
radna snaga i trziste su tu podredjeni profitiranju i akumulaciji kapitala odredjene osobe sto je pogubno za opste dobro
 
al trebalo bi da jeste
zbog toga je trzisna utakmica besmislica
utrkivanje je tu jedino zbog profita pojedinca,a ostali svi su gubitnici
radna snaga i trziste su tu podredjeni profitiranju i akumulaciji kapitala odredjene osobe sto je pogubno za opste dobro

Не, пази, ако ти проведеш 10 година градећи кућу од тоалет папира, то је велики уложени рад, али ће ти је срушити прва киша.

С друге стране, Кинез састави мој нови Ајфон 6 за пола сата, и ту је зарада неколико стотина евра.

Дакле, и те како је битна вредност рада.

Зато је тржиште добро, а субвенције су лоше.
 
al trebalo bi da jeste
zbog toga je trzisna utakmica besmislica
utrkivanje je tu jedino zbog profita pojedinca,a ostali svi su gubitnici
radna snaga i trziste su tu podredjeni profitiranju i akumulaciji kapitala odredjene osobe sto je pogubno za opste dobro

И када на тржишту имаш милионе и милијарде људи који се утркују око свог профита, свет иде напред.

А ако имаш милионе или милијарде људи који немају мотив да се утркују јер их чека 1/3 нечега, онда не морају да се труде, не морају да раде, не морају да рамишљају, не морају да буду бољи данас него што су били јуче, јер их 1/3 чека колико год лењи били.

Зато либерална друштва иду напред а социокомуњарска иду назад.
 

Back
Top