Putin o Kosovu i Abhaziji

tvoja ocekivanja kako ce zapadni svet , odnosno NATO, uskoro spasti na nivo albanske armije je pre svega nerealan, a potom i pomalo smesan.

super su price o ruskom medvedu koji se probudio, i ok je da svet postane opet bipolaran, pa i multipolaran, sto da ne, sto se raspodele vojne sile tice.

ali u tom multipolarnom svetu ce zapadni svet i NATO uvek biti jedan od aktera koji se pitaju, a sve dok je tako, a tako ce biti dugo, dugo, dugo...decacki naivno je misliti da ce rusija, ili kina, ili indija ili trinidad i tobago biti spreman da se konfrotira sa drugom velesilom radi kosova i srbije.

dakle, ni kada rusi budu najjaci, a amerikanci najslabiji, rusi nece prstom mrdnuti da se zamere kolegama po sili , zbog kosova ili srbije, ili bilo koje druge mini - drzavice u svetu.

kada amerikanci i oni koji su pomogli da se kosovo odcepi od srbije ne budu imalli interesa da to tako i ostane, mozemo da se nadamo povratku kosova u okrilje srbije.

drugacije, nikako...


лепо ти Омладинац покушао објаснити.....
Када се промени однос снага мењају се и улоге....
Брига Русе за Косово али ако Србија буде имала жељу да га војно поврати....
зар мислиш да су шитари нешто могли без Америке и НАТО,тако и Србија уз прећутну или отворену сагласност Русије може поново ући на Косово....
а сасвим је нормално да неће то Руска армија учинити......
 
gde sam ja napisao ili cak nagovestio da su to moja ocekivanja?

pe necemo tako da diskutujemo druze.


mozemo da spekulisemo, ono sto je bitno je da je nato doziveo poraz na kavkazu i ako se uzme u obzir krvarenje u afganistanu, iraku pa i pakistanu, te duznicka kriza, ruska akcija u gruziji je veliki doprinos za slabljenje imperije koja nam je rasturila drzavu i okupirala deo teritorije.

mic po mic, (a sledece bi bilo odbacivanje dolara), ameri trpe poraze na svim frontovima -
i to je ono sto se pika sto se nas tice.

a i dobrobiti celog sveta zeljnog mira


hm:think:
 
pa i amerikanci su uzeli sartid, ne za 900 miliona kao rusi NIS, nego za 20 miliona,toliko vredi samo stadion u smederevu, djindja im poklonio u znak zahvalnosti za bombardovanje srbije. Rusija je uradila ogromnu stvar za srbiju u diplomatskoj borbi za kosovo, a obzirom da ce oni jos vise jacati kao drzava, stvari idu na nasu vodenicu

Sve to stoji, ali ti si napisao da neko sprecava ruski kapital da udje u srbiju, sto nije tacno
 
лепо ти Омладинац покушао објаснити.....
Када се промени однос снага мењају се и улоге....
Брига Русе за Косово али ако Србија буде имала жељу да га војно поврати....
зар мислиш да су шитари нешто могли без Америке и НАТО,тако и Србија уз прећутну или отворену сагласност Русије може поново ући на Косово....
а сасвим је нормално да неће то Руска армија учинити......

sta ce se desiti ako srbija bude htela vojno da povrati kosovo, a NATO to ne bude zeleo da dozvoli?? Rusi ce uci u rat sa zapadom???

ajde, molim te...suvise naivno, pa cak i za ovaj deciji PDF krstine politke
 

i to te upucuje na zakljucak da ja ocekujem da snaga nato spadne na snagu albanske vojske?

ajde malo o propasti britanske, austrougarske i otomanske imperije, kako se zbilo, koji su rezultati?

oslabili su na nivo albanije?

ne.

ali su se povukli, britanci iz azije i afrike, turci se povukli tuto kompleto, austrougarska se raspala, ali nijedna nije postala albanija.

ono sto je bitno, njihova se vise ne cuje, ne vredi ni pisljiva boba, vec americka.

koja polako ali sigurno slabi, zahvaljujuci pored ostalog i ruskoj inicijativi.

sto je odlicno za nas.

jel sad shvatas?
 
лепо ти Омладинац покушао објаснити.....
Када се промени однос снага мењају се и улоге....
Брига Русе за Косово али ако Србија буде имала жељу да га војно поврати....
зар мислиш да су шитари нешто могли без Америке и НАТО,тако и Србија уз прећутну или отворену сагласност Русије може поново ући на Косово....
а сасвим је нормално да неће то Руска армија учинити......

ja se nadam da nece biti tu samo precutne podrske, slabljenje NATO-a u evropi je ruski primarni cilj, i pomocice, manje zato sto smo im braca, a vise zbog suvog interesa.

samo jedna stvar tu ometa sve.

sta ce se desiti ako mi pozelimo da kupimo ruskog naurozanja u ovom trenutku? onog modernog?

misljenja sam da nam rusi niukom slucaju ne bi prodali.
razlog?
cim bi prodali, par primeraka bi zavrsilo u nekoj americkoj bazi, misljenja sam da sutanovac nmi trenutka ne bi oklevao da ruske tajne preda NATO-u.

zakljucak, slabljenje zapadne evrope i USA je ocigledno, jacanje rusije - ocigledno, sto ce reci, geopoliticka situacije se menja u povoljnom aspektu za nas, ostalo je sve, ali sve na nama.
 
i to te upucuje na zakljucak da ja ocekujem da snaga nato spadne na snagu albanske vojske?

ajde malo o propasti britanske, austrougarske i otomanske imperije, kako se zbilo, koji su rezultati?

oslabili su na nivo albanije?

ne.

ali su se povukli, britanci iz azije i afrike, turci se povukli tuto kompleto, austrougarska se raspala, ali nijedna nije postala albanija.

ono sto je bitno, njihova se vise ne cuje, ne vredi ni pisljiva boba, vec americka.

koja polako ali sigurno slabi, zahvaljujuci pored ostalog i ruskoj inicijativi.

sto je odlicno za nas.

jel sad shvatas?

sve je to lepo, samo sto ne postoji niti jedan pokazatelj da NATO , i uopste zapadni svet slabi, a da rusija tako dzinovskim koracima grabi ka lideru kako vojnom , tako i ekonomskom u svetu.

sta cemo da radimo, ako rusija oslabi, i polako potpuno izgubi svaki uticaj u svetu???

sta je to, sto tebe tako sokoli u ubedjenju da amerika i zapadni svet propada, a da rusija potaje prva svetska velesila???

meni je svejedno, jer mali nikada nece osetiti nikakve koristi od jacanja jedne ili druge strane , ako im se ne privale uz doope, ali to sto ti pises je fikcija, "moze biti, ali ne mora da znaci"
 
sto jes - jes.

nasi i ruski interesi se neverovatno poklapaju. ;)

kako??
gde??

koji su to zajednicki interesi jedne svetske velesile, najvece drzave sveta, i male, siromasne, propale srbije, sa jadnih 8 miliona stanovnika koji mogu da stanu u osrednji ruski sibirski provincijski grad???

drzave sa takvom disproporcijom u velicini , nema sanse da imaju iste interese, ako ne racunas onu sto mantraju misice :" mir u svetu":roll:
 
kako??
gde??

koji su to zajednicki interesi jedne svetske velesile, najvece drzave sveta, i male, siromasne, propale srbije, sa jadnih 8 miliona stanovnika koji mogu da stanu u osrednji ruski sibirski provincijski grad???

drzave sa takvom disproporcijom u velicini , nema sanse da imaju iste interese, ako ne racunas onu sto mantraju misice :" mir u svetu":roll:

sta covek da radi sa tobom?
 
ako sam ne znas odgovor na to pitanje, nema poente da ti ja odgovaram.

pa kako nema poente??

ako ne znam , i pitam tebe koji si ocigledno , nevidjeno upucen u svetsku politku , ekonomska i geostrateska kretanja , pa cak i predvidjanja...ocekujem da mi odgovoris, kada si vec na Politici..

ili ste svi ovde , pozavrsavali fakultete politickih nauka, doktorirali na temama rusija i nato, i pri tom proveli po desetak godina na praksi u medjunarodnim institucijama, svakodnevno ste na vezi sa ruskim , kineskim i americkim zvanicnicima ,pa vam je ispod nivoa da odgovarate na sasvim jednostavna pitanja???

nesto cisto sumnjam...:think:
 
sta ce se desiti ako srbija bude htela vojno da povrati kosovo, a NATO to ne bude zeleo da dozvoli?? Rusi ce uci u rat sa zapadom???

ajde, molim te...suvise naivno, pa cak i za ovaj deciji PDF krstine politke


прича је била ако се промени однос снага....
Руси су '99. били беда....и дозволи су.....да Америка демонстрира моћ....
дакле шта ако сутра НАТО буде у ситуацији као Руси 99....
 
прича је била ако се промени однос снага....
Руси су '99. били беда....и дозволи су.....да Америка демонстрира моћ....
дакле шта ако сутра НАТО буде у ситуацији као Руси 99....

Znaci, sada smo vec na "AKO"...????

pa "AKO" se promeni odnos snaga, videcemo...nesto mi ne licite na Tarabice, pa da moram da vam verujem na gledanje u pasulj, kako ce , "AKO" se promeni odnos snaga, rusija odmah da da signal srbiji da ratom povrati kosovo...
 
Znaci, sada smo vec na "AKO"...????

pa "AKO" se promeni odnos snaga, videcemo...nesto mi ne licite na Tarabice, pa da moram da vam verujem na gledanje u pasulj, kako ce , "AKO" se promeni odnos snaga, rusija odmah da da signal srbiji da ratom povrati kosovo...

Opet,i da se promeni apsurdno je da Rusija i Srbije pobede 26 država,a dok se odnos snaga promeni Srbija će biti jedna od članica...
 

Back
Top