Putin doživeo neočekivan poraz usred Moskve

Тако је у Београду опозиција победила још 1997. Даље смо видели како је било.

После три године победила и у републици и упропастила државу. Предала је ЕУ и НАТО пакту.

Цениш да ће тако бити и у Русији?
 
Није то никакав неочекиван пораз.

Велики градови у којима је велика концентранција младих, образованих, прозападних људи нису одушевљени Необрежњевизмом председника Путина и корумпираним њушкама Јединаје Росије.

У стању су да препознају економску стагнацију, трулост система, и нови велики економски потрес који се ваља иза брда.

Већина у руралним крајевма (бивша козачка станица Степаново, 3 000 становника) је задовољна статусом који има сада (нова црква и некаква примања довољна да преживе и купе водку од које неће да се отрују).

У мањим градовима (Металостругарск Уралски, 70 000 становника, центар производње трактора у Пермском Крају) су задовољни некаквом економском активношћу по први пут од 1980 и неће да је изгубе.

У средњим градовима (Уфа, Казан, Јошкар Ола) су задовољни економским опоравком и малим инфраструктурним помацима које су деценије Путина донеле. И иако су свесни да то неће на овај начин потрајати, и иако их гуше локални феудални господари, и иако су били у Бечу за викенд и видели да може другачије, плаше се нових 90их.

Јер реално, којекакви Омскови и Томскови вероватно никад нису боље изгледали у својој историји.

А свима заједно им је драго што су добили рат у Сирији и вратили се на међународну сцену.
 
images
 
Sankcije na duže staze uvek ojačaju opoziciju.

Не овакву опозицију.

Руска опозиција се састоји из две гране- први су Сорош Гмбх екипа (Маша Гесен, Ксенија Собчак, Наваљни). За њих истина гласају млади Московљани, али не зато што их желе на власти, него јер су жељни да покажу режиму да нису срећни.

Другу грану чине којекакви православни комунисти, леви монархисти, полулуди теоретичари завера, антисемити и слични Распућини. Њихов мањак привлачности не треба објашњавати.

У таквој консталацији уопште није немогуће да некакви неостаљинисти помињани на овој теми заиста узму власт насилно, једног дана, и да никога више не буде брига, јер су им и власт и опозиција подједнако одбојни.

- - - - - - - - - -

Путин је веома сличан Брежњеву по много томе.

Бенигна диктатура без великих прогона неистомишљеника, велика запосленост, мала примања, опадања БДП-а у другој половини владавина након раста у првој, санкције, конфронтација са западом, покушај деловања на спољној сцени. Леви центар у новом руху.

Али, сви знамо да након таквих периода у совјетској историји долази до великих промена.

Питање је само да ли ће Русија опет скренути у правцу екстремне левице, или екстремне деснице?
 
Није то никакав неочекиван пораз.

сећам се да је Влајкец још давно причао како Руси мрзе ту Јединствену Русију, јер је окупила приличан шљам. једино што их још увек држи изнад воде је популарност самог Путина.
 
сећам се да је Влајкец још давно причао како Руси мрзе ту Јединствену Русију, јер је окупила приличан шљам. једино што их још увек држи изнад воде је популарност самог Путина.

Јединствена Русија је реинкарнација КП РФ.

Ни сам Путин није толико популаран (јесте поштован, али би га радо видели и у пензији).

Али Руси имају патолошки страх од тога да би било каква промена довела до коначног колапса и распада земље.

Зато ће до позитивних помака у Русији доћи тек када политичку моћ изгубе генерације које каче јамболије на зидове и уз водку плачу о паду плате и достојанства "за време смутних 90их".

Руско друштво је веома сујеверно, и верују чврсто да се њихова историја понавља у циклусима. То је некад симпатично (као на пример веровање да од почетка 19ог века ћелавог владара увек мора да наследи један који има косу и обрнуто).

Тако после циклуса стабилности долази до циклуса хаоса. Winter is coming.
 
Тако после циклуса стабилности долази до циклуса хаоса. Winter is coming.

са ресурсима којим располаже, Русија треба да буде најпросперитетније друштво на планети. до сад би то вероватно и била да јој се није десила Револуција. али с обзиром да ја страшно мрзим Русију, пресрећан сам што су бољшевици преузели кормило.
 
са ресурсима којим располаже, Русија треба да буде најпросперитетније друштво на планети. до сад би то вероватно и била да јој се није десила Револуција. али с обзиром да ја страшно мрзим Русију, пресрећан сам што су бољшевици преузели кормило.

Количина интелекта која је 1917-1924 напустила Русију је застрашујућа.

До данас се виде последице.

Проблем Русије је што није земља слободе, већ униформности. Тврдо, сиво друштво.

То не одговара креативнима, који по правилу доносе велики просперитет, и зато траже срећу на другим местима.

Тиме Русија губи, а други добијају.

Руски императори су успели да привуку милионе Немаца у Русију, а бољшевици и мењшевици су отерали милионе Руса у другом правцу.

Не видим неку скорију промену.

- - - - - - - - - -


Но, није све тако тмурно!

Треба пјевати, и у Питеру пити.
 
moram da razocaram sve *******e na ovoj temi posto izgleda *******i koji su preneli ovu vest nisu stavili citavu vest u svom orginalu

Dakako, Putinova stranka Ujedinjena Rusija koja dominira ovom zemljom već 17 godina, osvojila je većinu mjesta u nedjeljnim izborima za kotarska vijeća u Moskvi - čak 75%. Međutim, uspjeh oporbe u središtu ruske metropole nipošto nije zanemariv, tim više što je Ujedinjena Rusija potučena u četvrti Gagarinski, u kojoj je glasao i sam Putin. Oporbena koalicija Ujedinjeni demokrati u toj je četvrti osvojila svih 12 mjesta. osvojili jednu cetvrt u citavoj moskvi :hahaha:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/putin-dozivio-neocekivan-poraz-i-to-usred-moskve/994109.aspx

putin wink.jpg
 
са ресурсима којим располаже, Русија треба да буде најпросперитетније друштво на планети. до сад би то вероватно и била да јој се није десила Револуција. али с обзиром да ја страшно мрзим Русију, пресрећан сам што су бољшевици преузели кормило.
Desiti je pojam slučajnosti.

Templari proletarijata su poslati u Rusiju.

Oni se nisu desili.

Ali to su tvoje moralne dileme - dirigovane mržnje i ljubavi !!
 
Количина интелекта која је 1917-1924 напустила Русију је застрашујућа.

До данас се виде последице.

Проблем Русије је што није земља слободе, већ униформности. Тврдо, сиво друштво.

То не одговара креативнима, који по правилу доносе велики просперитет, и зато траже срећу на другим местима.

Тиме Русија губи, а други добијају.

Руски императори су успели да привуку милионе Немаца у Русију, а бољшевици и мењшевици су отерали милионе Руса у другом правцу.

Не видим неку скорију промену.

- - - - - - - - - -


Но, није све тако тмурно!

Треба пјевати, и у Питеру пити.


Gde ima slobode ? Kod Vas na Zapadu ?

Vi demokrate ste prvi neslobodni, šta će Vam sva ta licemernost izvrgnute republike ?
 
Gde ima slobode ? Kod Vas na Zapadu ?

Vi demokrate ste prvi neslobodni, šta će Vam sva ta licemernost izvrgnute republike ?

Европа је једино светло планете.

Што је неко сличнији Европи, то је успешнији.

Што је се неко више гнуша и покушава да изгради друштво које је њена супротност, па...

На крају настаје Северна Кореја, Венецуела и слично.

Дакле, само Европа и њена деца (Америка, Океанија).

Све остало је Нула.

То су знали и руски императори.
 
Poslednja izmena:
Европа је једино светло планете.

Што је неко сличнији Европи, то је успешнији.

Што је се неко више гнуше и покушава да изгради друштво које је њена супротност, па...

На крају настаје Северна Кореја, Венецуела и слично.

Дакле, само Европа и њена деца (Америка, Океанија).

Све остало је Нула.

То су знали и руски императори.

evropa je crknuta stara kucka pored puta koja umire ali jos toga nije svesna

Evropski narodi imaju u proseku jedno dete , prosek im vade Turci, Cigani , Kurdi, Arapi

U Austrriji i Nemackoj u mnogim skolama vise imas muslimanske nego nemacke dece tako da ne mora da budes Nostradamus da vidis kuda sve to vodi i kakav ce biti karakter tih drzava 100-200 godina.
 
evropa je crknuta stara kucka pored puta koja umire ali jos toga nije svesna

Evropski narodi imaju u proseku jedno dete , prosek im vade Turci, Cigani , Kurdi, Arapi

U Austrriji i Nemackoj u mnogim skolama vise imas muslimanske nego nemacke dece tako da ne mora da budes Nostradamus da vidis kuda sve to vodi i kakav ce biti karakter tih drzava 100-200 godina.

Није дуго потрајало док ниси потврдио моју поруку. Живи пример.

Thanks a lot.
 
evropa je crknuta stara kucka pored puta koja umire ali jos toga nije svesna

Evropski narodi imaju u proseku jedno dete , prosek im vade Turci, Cigani , Kurdi, Arapi

U Austrriji i Nemackoj u mnogim skolama vise imas muslimanske nego nemacke dece tako da ne mora da budes Nostradamus da vidis kuda sve to vodi i kakav ce biti karakter tih drzava 100-200 godina.

да, али то је последица љубакања са Марксом. јер левичари кажу- држава треба да брине о старим, болесним, немоћним, угроженим итд. десничари кажу- о томе не треба да брине држава, о томе брине породица.
 
да, али то је последица љубакања са Марксом. јер левичари кажу- држава треба да брине о старим, болесним, немоћним, угроженим итд. десничари кажу- о томе не треба да брине држава, о томе брине породица.

Du klopfst an der falschen Tür.

Не мрзи колега Европу зато што у њој има левих застрањивања, него зато што их нема довољно.

Да је УК постала Савез Острвских Социјалистичких Република 1917, наведени би био највећи англофил на свету.
 
Европа је једино светло планете.

Што је неко сличнији Европи, то је успешнији.

Што је се неко више гнуше и покушава да изгради друштво које је њена супротност, па...

На крају настаје Северна Кореја, Венецуела и слично.

Дакле, само Европа и њена деца (Америка, Океанија).

Све остало је Нула.

То су знали и руски императори.

Prvo,: Amerika i Okeanija nije Evropa, već angloseksonizam, valjda zato što više nema ni Angla ni Saksa, već Vikinga i Normana.

Drugo: EU je izgubila svoj identitet, tako što joj je pobijena sopstvena carska (superaristokratija) i kraljevska aristokratija...

Treće: Zemlje EU su ratovima u 20.v. izgurani iz sopstvenog suvereniteta., što je uslovilo izgradnju najvećeg SAD preduzeća.

itd...

itd..

- - -
Što se mene tiče, kada je u pitanju suverenitet, sloboda, mogućnosti biznisa, itd... ili ideš u SAD ili u Aziju !

Evropa propada, degeneriše se, moralno truli, dekadencija, nesposobnost....

Niti će biti SAD niti AZIJA
 
Знате ли Ви другари, да би Русија данас била Америка да црвени 1917. нису унели вирус који је упропастио руско друштво?


A to zakljucujes, na osnovu cega?
.

Ево, баш сад су Статлер и Носфи одговорили на твоје питање.
 
evropa je crknuta stara kucka pored puta koja umire ali jos toga nije svesna

Evropski narodi imaju u proseku jedno dete , prosek im vade Turci, Cigani , Kurdi, Arapi

U Austrriji i Nemackoj u mnogim skolama vise imas muslimanske nego nemacke dece tako da ne mora da budes Nostradamus da vidis kuda sve to vodi i kakav ce biti karakter tih drzava 100-200 godina.

Bilo je pitanje pustiti Ruse i oboviti belu rasnu , arijevsku, evropsku kulturnu politiku

ili

pustiti muslimansku Aziju i potopiti EU.

- - -

Dekadenti i mlitavci vole da im Azijati oplođuju žene !

- - - - - - - - - -

Добро.

Него је много слатко како нико од вас не зна ни Р о Русији и стваним политичким изазовима у тој земљи.

Хахаха

kako znaš ?

ja sam radio i na istoku i na zapadu !

po čemu ceniš, kada si slabić, kukavica i dekadent civilnog i kretenizovanog EU društva ?
 
ja sam radio i na istoku i na zapadu !

po čemu ceniš, kada si slabić, kukavica i dekadent civilnog i kretenizovanog EU društva ?

Да, радио си у Ваљеву и у Бору.

Него знаш шта се ја питам?

Зашто сте ви људи погођени сваком реченицом коју ја напишем?

Имам утисак да плачете сваки пут кад ми одговарате на неку поруку, јер сам вас увредио тиме што сам... рекао неку просту чињеницу.

То ми је симпатично.
 
Да, радио си у Ваљеву и у Бору.

Него знаш шта се ја питам?

Зашто сте ви људи погођени сваком реченицом коју ја напишем?

Имам утисак да плачете сваки пут кад ми одговарате на неку поруку, јер сам вас увредио тиме што сам... рекао неку просту чињеницу.

То ми је симпатично.

Зато што истина боли.
 

Back
Top