PUDLE

Ima bolove jer skoro svaki put kad prelazi iz lezeceg polozaja da hoda ona tuzno cvili,u svakom slucaju hvala svima na savetima,videcu sta cu da radim ali ce verovatno ipak morati na operaciju.
 
Kucu sam uzeo od Bate Kokara iz S.Kamenice,po papirima otac je bio 6 puta prvak Madjarske,4puta best of best,majka je isto dobra,ali eto...

To sto je neki pas bio prvak neke zemlje nista ne znaci,jer se na izlozbama ocenjuje lepota psa,a ne njegova genetika i genetski prenosive bolesti se ne vide.

Nadam se da ce tvojoj kuci biti bolje.
 
Da:confused: Zato i kad se kupuje pas sa rodovnikom i gomilom caca i caciba nema garancije da cete dobiti psa kog cete moci da izvodite na izlozbu,a za zdravlje tek...:neutral:

Ja vam licno ne preporucujem da izvodite pudle na izlozbe.Nema svrhe, samo cete se razocarati. Dacete novac za frizuru (takmicarska frizura kosta u proseku 100e), platicete kotizaciju za izlozbu (oko 1500 din) i tamo cete naici na kinoloskog sudiju Suncicu Lazic koja obicno sudi 9. grupu(pudle). Ona drzi odgajivacnicu pudli Abra-Lee Charm, koja uzgred nije registrovana u KSS i njene pse izvodi gospodja Gordana Petrovic. Naravno, pogodite ko uvek pobedi. A kada ne sudi ona, ona licno izvodi svoje pse i znate ka cete pobetiti nju kad sude njene kolege?
 
Zato sam ja Reu vodila na ocenjivanje u Kinoloski savez.I onako nismo bili zainteresovani za trckaranje sa brojem na ledima.Pritom,ja imam kucnu ljubimicu :heart:a ne psa za takmicenje.
P.S. svako se opredeljuje prema sopstvenim zeljama.
 
Ne slazem se u potpunosti sa tobom. Uporedjujes pudlinu dlaku sa kosom?! Pudle nemaju lojne zlezde i njihova dlaka se ne prlja sama od sebe. Nekom se kosa masni vise, nekom manje ali kad je nebi duze prali izmasnila bi se sama od sebe.U tome je i prednost pudli u odnosu na vecinu pasa, sto joj se dlaka ne masni i nema karakteristicnog mirisa za pse. Druga je stvar kad se ona negde isprlja, onda je naravno, moramo okupati.:heart::heart::heart::heart::heart:

pudla ima miris....imala sam pre nje plavog irskog terijera i nisam ga morala kupati po dva meseca i nije se osetio....a pas je srednje velicine...sad imam malu pudlicu staru 2 godine koja se pocne osecati posle dve nedelje...istina, imali smo i druge rase i nije da se oseti kao npr jorkshir, ali nije da nema miris i pored zdravih usiju i ociju......
 
pudla ima miris....imala sam pre nje plavog irskog terijera i nisam ga morala kupati po dva meseca i nije se osetio....a pas je srednje velicine...sad imam malu pudlicu staru 2 godine koja se pocne osecati posle dve nedelje...istina, imali smo i druge rase i nije da se oseti kao npr jorkshir, ali nije da nema miris i pored zdravih usiju i ociju......

Pudla nema miris Moje dve pudle nemaju miris ni pudle mojih prijatelja nemaju miris. Zapravo ni jedna pudla koju znam nema miris. Mozda je problem tvoje pudle u analnim zlezdama:think: Ja pudlu kupam jednom u 6 meseci i to samo zato sto znam da je vreme kupanju, malo joj posivi dlaka ali nikako zato sto se oseca. Istina je da se oseca na spolja kad se vratimo iz setnje ali taj miris nestane posle pola sata.
 
Ja vam licno ne preporucujem da izvodite pudle na izlozbe.Nema svrhe, samo cete se razocarati. Dacete novac za frizuru (takmicarska frizura kosta u proseku 100e), platicete kotizaciju za izlozbu (oko 1500 din) i tamo cete naici na kinoloskog sudiju Suncicu Lazic koja obicno sudi 9. grupu(pudle). Ona drzi odgajivacnicu pudli Abra-Lee Charm, koja uzgred nije registrovana u KSS i njene pse izvodi gospodja Gordana Petrovic. Naravno, pogodite ko uvek pobedi. A kada ne sudi ona, ona licno izvodi svoje pse i znate ka cete pobetiti nju kad sude njene kolege?

Ne bi se bas slozila. Ima jos sudija, dolaze i stranci, nije bas sve potplaceno i namesteno, sta vise ja se ni jednom nisam srela sa doticnim gospodjama.
Izlozbe su ipak mesto gde se psi ocenjuju, rangiraju, i one su merilo kvaliteta psa (tipskog). Da nema njih izgubile bi se smernice u uzgoju.

Ako imate dobrog psa, izvedite ga na izlozbu, kvalitet ipak bude primecen i nagradjen. Ili to ili sam i ja clan neke zavere pa moji psi pobedjuju!:whistling:

Guffanti Gianni (italija) na CACIB Odzaci 2009
sudija-1.jpg
 
pudla ima miris....imala sam pre nje plavog irskog terijera i nisam ga morala kupati po dva meseca i nije se osetio....a pas je srednje velicine...sad imam malu pudlicu staru 2 godine koja se pocne osecati posle dve nedelje...istina, imali smo i druge rase i nije da se oseti kao npr jorkshir, ali nije da nema miris i pored zdravih usiju i ociju......

Prvi put cujem za takav slucaj. Postoje samo dve mogucnosti: jedna je, da ti mislis da si kupila pudlu a u stvari prodali su ti nesto drugo a druga varijanta je da posetis veterinara. Najverovatnije ima problem sa analnim zlezdama. Ova druga varijanta ti je mnogo bolja.:heart::heart::heart::heart::heart:
 
Prvi put cujem za takav slucaj. Postoje samo dve mogucnosti: jedna je, da ti mislis da si kupila pudlu a u stvari prodali su ti nesto drugo a druga varijanta je da posetis veterinara. Najverovatnije ima problem sa analnim zlezdama. Ova druga varijanta ti je mnogo bolja.:heart::heart::heart::heart::heart:

Bas tako,! Prava i zdrava pudla ne sme da se oseti!:heart::heart::heart:
 
Ne bi se bas slozila. Ima jos sudija, dolaze i stranci, nije bas sve potplaceno i namesteno, sta vise ja se ni jednom nisam srela sa doticnim gospodjama.
Izlozbe su ipak mesto gde se psi ocenjuju, rangiraju, i one su merilo kvaliteta psa (tipskog). Da nema njih izgubile bi se smernice u uzgoju.

Ako imate dobrog psa, izvedite ga na izlozbu, kvalitet ipak bude primecen i nagradjen. Ili to ili sam i ja clan neke zavere pa moji psi pobedjuju!:whistling:

Guffanti Gianni (italija) na CACIB Odzaci 2009
sudija-1.jpg

Cenim tvoje takmicarske rezultate, ali moram da te pitam nesto. U Srbiji ima dvadesetak izlozbi godisnje. Naravno da Stefica ne sudi na svim i ne izlaze na svim izlozbama. Znaci ako si uporan ili je pitas gde nece da ide mozes i pobediti. S obzirom da i ti imas crnu pudlu (isto kao i Stefica i Gordana) da li si pobedila neki put njih i gde?
 
Rekla sam da se sa njima nisam srela jos, ustvari nisu nam izasli na crtu u Debeljaci :)
Ja inace odgajam AST-e, Misko je tu da razbija monotoniju :heart:
Ne kazem da nam kinoloska scena nije korumpirana, ima toga, ali da je sve i svuda namesteno nije istina,
jeste i vecina nasih sudija nestrucna, ali ima i poznavaoca. Jesam videla svasta i dozivela nepravde na nekim izlozbama, ali sam opet i pobedjivala, ili nisam, ali bila zadovoljna radom sudije na drugim. Sve je to relativna stvar, treba kod nas znati citati sudijsku listu i mesto odrzavanja izlozbe :)
Nekad nije bitno da vam pas pobedi da bi bio zapazen, onaj ko zna gleda psa a ne sudijsku odluku ;)
A sama atmosfera izlozbe i druzenje su prica za sebe koju treba doziveti.
 
Ovo je Rea kada je imala 2.5 meseca.
Svi stenci lice jedni na druge,donekle.
Sada kad je odrasla,jurimo decka ali jos ni jednog nismo sustigli.Tako da smo u frci.:besna:
 

Prilozi

  • rea kao pola monitora.jpg
    rea kao pola monitora.jpg
    32,1 KB · Pregleda: 32
  • privremeni smestaj.jpg
    privremeni smestaj.jpg
    27,6 KB · Pregleda: 35
  • Image(709).jpg
    Image(709).jpg
    21,3 KB · Pregleda: 30
Kombinovanje boja kod pudli, tj. dozvoljene kombinacije parenja.
Crna i bela mogu da se pare, ali se u toj kombinaciji dobijaju samo crni štenci. Kasnije se od tih crnih štenaca dobijaju beli.
Crne i braon mogu apsolutno da se sparuju, i dobijaju se štenci i jedne i druge boje.
Aprikot, crvene i sive pudle ne bi trebalo da se mešaju, zato što se dobija nepravilna boja.

Kvalitet dlake za frizuru: bela > crna >braon > aprikot > srebrna
 
Poslednja izmena:
"Kombinovanje boja kod pudli, tj. dozvoljene kombinacije parenja."
Ah,sve smo to proucili u predhodnim pokusajima.
Ali,kako je Rea bela,tako i trazimo iste boje.Koliko u tome uspevamo,vreme je vec pokazalo.
Svi "momci"raspolozeni za druzenje u svojom korenima imaju Aribalda,bas kao i Rea.
No,mi ne odustajemo.Teranje je upravo pocelo i zateklo nas nespremnim po tom pitanju(malo je poranilo).
 
cekajte Huga da poraste :D\\ ako ostane toy, mada su mi rekli da ce biti mali patuljak.. ne znam do kad rastu.. on sad ima oko 26 cm ( ne mogu da ga izmerim, nemiran je )... beo je...
njemu je mama daisy diandra of holly hobby ( cac,rcac,bob) a tata lucky fantastico of holly hobby ( int ch i gomila svega i svacega, mrzi me da prepisujem)
tog arcibalda nema nigde
 
Poslednja izmena:
Nikako se ne preporucuje parenje bele i aprikot pudle jer se cesto dobija prljava boja ( ni bela ni aprikot). Ako hocete da imate bele stence preporucujem vam iskljucivo parenje bele sa belom. Sve ostale kombinacije su dozvoljene (druga je stvar sta neko preporucuje)
 
Ja imam muzijaka bele pudle, kupljen kao toy i u rodovniku su mu i otac i majka toy, ali je preraso u patuljastu (30cm).genetski je zdrav. Ima titule CAC i BOB. Jedino, ja nisam iz Beograda vec iz Jagodine.
 
Nikako se ne preporucuje parenje bele i aprikot pudle jer se cesto dobija prljava boja ( ni bela ni aprikot). Ako hocete da imate bele stence preporucujem vam iskljucivo parenje bele sa belom. Sve ostale kombinacije su dozvoljene (druga je stvar sta neko preporucuje)

bas tako.. skoro sam upoznala jednu toy pudlu, mesavinu bele i aprikot i bas joj je cudna boja..


ako je rea 29 cm onda nije toy
 

Back
Top