PUDLE

Evo i mene....nocas smo dobili tri bebe,dve devojcice crne boje i jednog malog aprikot
decaka.Porodjaj ovog puta nije isao kako treba.Porodili smo se na carski rez,mama i bebe su sad ok.Srecom pa u Kraljevu postoji ozbiljan i odlican veterinar Sale koji nas je primio nocas u cetiri i spasio nas.Nazalost u nasem gradu nemamo ozbiljnu veterinarsku ambulantu pa moramo pomoc da potrazimo u kv koje je udaljeno 80 km.
pozzzzzzzzzz svim pudlasima:p

Cestitamo! :klap:
 
U subotu ujutru. izmedju 6 i 7 sati, moja malene Mici je postala mama cetiri prelepe crne bebice. Bila sam sama sa njom i hvala Bogu sve je proteklo kako treba, prirodnim putem. :worth:
Nisam merila duzinu ali tezina bebica je: 70gr, 80gr, 120 i 190 gr. Bas velika razlika.
Za sada su sve bebice dobro...nadam se da ce tako i ostati. Ja sam umorna i meispavana. Neka, samo bebice da ojacaju. :)
:bye:
 
U subotu ujutru. izmedju 6 i 7 sati, moja malene Mici je postala mama cetiri prelepe crne bebice. Bila sam sama sa njom i hvala Bogu sve je proteklo kako treba, prirodnim putem. :worth:
Nisam merila duzinu ali tezina bebica je: 70gr, 80gr, 120 i 190 gr. Bas velika razlika.
Za sada su sve bebice dobro...nadam se da ce tako i ostati. Ja sam umorna i meispavana. Neka, samo bebice da ojacaju. :)
:bye:

Čestitamo i vama na prinovama. :)
 
U subotu ujutru. izmedju 6 i 7 sati, moja malene Mici je postala mama cetiri prelepe crne bebice. Bila sam sama sa njom i hvala Bogu sve je proteklo kako treba, prirodnim putem. :worth:
Nisam merila duzinu ali tezina bebica je: 70gr, 80gr, 120 i 190 gr. Bas velika razlika.
Za sada su sve bebice dobro...nadam se da ce tako i ostati. Ja sam umorna i meispavana. Neka, samo bebice da ojacaju. :)
:bye:
certitemo,
Ala su sareni. Iamaces i toj i patuljastu a bogami mozda i sednju.
 
Ena laje? Ovo je fotomontaža.:rotf:
Zlotvori,što donesoste Eni to čudovište u sobu,oćete onako divno kuče da pretvorite u zver?:zcepanje:
Nema vama spasa,ima da vas prijavim policiji za životinje( čim se oformi kod nas),a imam svedoke i da mučite jadno kuče: čestim kupanjem,izvođenjem na izložbe i kupovinom na ugovor.:rtfm:
 
Draga familijo dobra vam noc!
Danas sam na velikim mukama.moja Tasha,francuska pudla je malo prokrvarila,nema jos 9 meseci stavila sam joj pelenu i obukla gacice,pa joj nista nije jasno.
E sad mene interesuje da li je njoj sada vreme za parenje,uh ne mogu da zamislim moja mala bebica da bude mama:confused:
Puno pozdrava za sve ljubitelje tih malih divnih bica:bye:
 
Hvala ti puno:heart:si,tako sam i ja mislila,ali rekoh bolje da pitam iskusnije.
Puno:kiss:od mene i mog:andjeo:Tashe!
PA240017.JPG
 
Poslednja izmena:
limesse nema potrebe da joj staviš pelenu i gaćice ukoliko nije baš obilno krvarenje ili ti je sav napeštaj beo,one se sasvim lepo same čiste,a ovo im je jako neprirodno i neprijatno.:bye:
 
limesse nema potrebe da joj staviš pelenu i gaćice ukoliko nije baš obilno krvarenje ili ti je sav napeštaj beo,one se sasvim lepo same čiste,a ovo im je jako neprirodno i neprijatno.:bye:

Hvala na savetu,vec je ona sama to skinula,a ja nisam znala kako ce to izgledati pa sam pomislila da ce trebati,ali sve ok.
 
Draga familijo dobra vam noc!
Danas sam na velikim mukama.moja Tasha,francuska pudla je malo prokrvarila,nema jos 9 meseci stavila sam joj pelenu i obukla gacice,pa joj nista nije jasno.
E sad mene interesuje da li je njoj sada vreme za parenje,uh ne mogu da zamislim moja mala bebica da bude mama:confused:
Puno pozdrava za sve ljubitelje tih malih divnih bica:bye:

Kao sto vec rekoshe, pusti je neka sama obavi svoje ciscenje. Prvo joj je teranje (na vreme), pa bar po mom iskustvu tu nema nekih velikih flekica nigde. Bar sam ja videla par njih na mom jorganu (tu gde je spavala) jer se nije stigla oprati preko noci.
Moja pudla dobila je prvo teranje s 8 meseci i neki dan. Negde oko 11 dana je bilo najkriticnije, jer je krenula da zaskace svoga "bata" Lea, pa smo je morali odvesti na gostovanje da ne bi doslo do neplaniranog parenja.
Inace, po savetu uzgaivaca pudle ne bi bilo pozeljno pariti pre 2-2.5 godine - cak!

Inace, bili smo na jos jednom CACIB-u, gde smo dobili jos jednog Prvaka Rase Mladih -PRM. Ena je bila sva isprepadana jer je u Indjiji duvao takav vetar da sam s vremena na vreme mislila da ce mene oduvati, a ne nju koja jedva da ima 3 kg. Od neke frizure nije bilo ni govora, mada nam je frizerka bas dala sve od sebe.
Napravila sam jednu po meni bas zanimljivu slicicu :)

DSC04426-1.jpg


Crveni vetar :)
 
Poslednja izmena:

Back
Top