psihologija "druge " zhene

E i ja sam gledao na TVu- BG, hol nekog hotela, ocekuje se neki poznati strani tim, par novinara i desetina vidno uzbudjenih devojaka ceka...da se upoznaju, pricaju o njima, velicaju ih, ocekuju BAR autogram, ali je jasno da ni hotelski kljuc ne bi odbila ni jedna. Ispostavlja se da su neke 3 devojke u stvari mama sa 2 cerke. :shock: Fudbaleri dolaze i prolaze pored njih kao pored turskog groblja, jedan se samo zadrzava cisto reda radi da im preko volje iskraba gurnute papire. One su kao nezadovoljne.
 
Pa, dobro, postoji li, uopšte, žena koja, eto, naročito voli da juri oženjene?
I kako da pričamo o nečemu toliko nedefinisanom? :roll:
Jedno su sponzoruše, drugo je nesrećnica koja se zaljubila i očekuje da on ostavi ženu... A treće je ovo iz teme. Što nije baš ni jasno šta je.
Zapravo, SVAKA ŽENA JURI OŽENJENOG.
Pa, valjda ne očekujete da oženjeni zalepe na čelo burmu (a toliki je uopšte ne nose), ili da pri upoznavanju sa bilo kojom devojkom koja je prošla pubertet naglasi: "E, uzgred, ja sam oženjen" :roll:
Evo vam psihologije:
Ima li čega neprirodnog u tome da se ženi dopadne muškarac? E, pa dopao joj se oženjen. Na bilo koji način. I dok je ona pokušavala da sazna nešto više o njemu, sve joj se više i dopadao...
Doduše, mislim da postoje devojke koje u trenutku kada saznaju da je "žrtva" oženjena isključe taj prekidač, jednostavno se povuku, a postoje i one koje se razočaraju, ali ipak nastavljaju, istovremeno osećajući barem delić nelagodnosti, ako ne krivice.
Na isti način možemo kategorisati oženjene koji jesu ili nisu kadri da ugroze svoj brak, ili ga sasvim upropaste. A, takođe mislim da to najmanje ima veze sa stanjem u braku, prosto je stvar tipa ljudi.
Divna raznolikost... Ovaj svet bi bio beskrajno dosadan bez nje, zar ne?
 
Snezna_kraljica:
Pera_Zdera:
Ma i meni nikad u potpunosti nije bio jasan taj fenomen. Prvobtno sam to smatrao ljudskom gluposcu, kao IQ -100, ali masovnost tog fenomena mi je govorila da tu ipak postoji nesto drugo, nesto u ljudskoj psihologiji.
iq 100 je prosecan i ima ga oko 70% ljudi
(t.j. prosekom se smatra iq 90-110).
Aj da pojasnim,
IQ= -100 (u minusu)
Sorry na mojoj ne preciznosti.
 
Pera_Zdera:
Snezna_kraljica:
Pera_Zdera:
Ma i meni nikad u potpunosti nije bio jasan taj fenomen. Prvobtno sam to smatrao ljudskom gluposcu, kao IQ -100, ali masovnost tog fenomena mi je govorila da tu ipak postoji nesto drugo, nesto u ljudskoj psihologiji.
iq 100 je prosecan i ima ga oko 70% ljudi
(t.j. prosekom se smatra iq 90-110).
Aj da pojasnim,
IQ= -100
Sorry na mojoj ne preciznosti.
hihi, kakav bezvezan nesporazum :lol: :wink: (nesto sma ovih dana u crticama zbog seminarskog rada, pa ih svuda vidim). cmok za tebe, dugo se nismo culi...
 
divlja u srcu:
etotako:
Ljubav je mocna i sarena. Postoji toliko razlicitih vrsta.


Ja se slazem sa ovim. Medjutim, vecina tih kombinacija nema veze sa ljubavlju i jesu samo sarene laze i svode se samo na sex. A ljudi i njihovi zivoti su uglavnom stereotipi, da se meni vise smucilo da iznova i iznova to spoznajem. Danas je pravo cudo biti veran. Cesto me pitaju da li sam prevarila decka za 7 godina i kad kazem da nisam, ili su u yebenom cudu ili se oduseve preko mere ili mi ne veruju, a najbolji su oni sto me savetuju da to nije bas normalno i da bih mogla malo da se zabavim... :lol:
slazem se za vernost
i ja sam uvek skoncentrisana na svog partnera
prevara je prvenstveno problem onoga koji je sprovodi u delo
i svaka je drugacija... na kraju, ti ljudi samo varaju sebe... ali mozda je i ovo jedna od mojih brojnih zabluda...
meni je vernost nesto sto se podrazumeva i uvek se iznenadim koliko sam naivna
 
hanibal77:
ja se ne bojim.bila sam sa ozenjenim tipom.svideo mi se na prvi pogled.pitala sam ko je i rekose mi da je ozenjen.ipak,svideo mi se i pozeleh da ga upoznam.i zavedem.
i zavela sam ga.ali sam odmah ogradila svoje srce od zaljubljivanja.to se moze.nisam htela da patim,jer sam prethodno procitala statistike o tome koliko tih veza uspe.
znaci uzivala sam sa njim,gotivili smo se opasno.na kraju kad je postalo rizicno u smislu da nas je videla njegova zena i da je on poceo da mi prebacuje za razne stvari sam otisla.jer sam od te veze htela samo uzivanje(sex,izlasci i zezanje)moze se i tako.ako si nacisto sa samom sobom.ne osecam se kao bludnica zbog toga :P


Slicno iskustvo imam i ja.Te tajnovite veze su tako slatke,uzivala sam u svakom momentu, i u krevetu i van njega.
 
Auh, al' ste se raspricali... :shock:

Mala prica o licemjerju, onako usput...

Bijase jednom jedan forumas... Fin decko, ispravan, moralan, mnogo zaljubljen u svoju djevojku, u koju je gledao kao u sunce... Da je prevari, ma nije bilo ni govora... Sipao je drvlje i kamenje na druge ljude koji su na forumu priznavali svoje manje ili vece greske, lutanja, svrljanja, prevare...

I tako jednom put me navede na jedan sajt, pa i na tamosnji chat... Stavih neki lijevi nick, pomalo nevino-naivno provokativan (shatro)... Kad klik, prifura se neko cim sam usla... Pogledah i prepoznah nick... Ali, otkud znam da li je to onaj lik s foruma, moze biti bilo ko... Nick i nije bio nesto inventivan...
Mic po mic, rijec po rijec, otkrih da se ipak radi o istoj osobi... Zaigrah malu igru...
Da ne duzim, decko ne samo da je trazio provod sa strane, nego je bio prilicno navalentan u tome...

Toliko...
 
etotako:
Teško je generalisati na tako kompleksnu temu... jer zaista je svaki slučaj poseban. Bitni elementi su ličnosti ljudi koji se nalaze u tom trouglu, a i priroda odnosa koji ih vežu.

Na kraju, ljubav kao osećanje nije uopšte komplikovana... Boli me glava, stvarno sam htela da nešto pametno napišem, ali danas nije moj dan.
...da te nije tako cesto bolela glava, ne bi' te ni varao s drugim zenkama :)
 
Hm... pošto me najviše privlači kompletna i totalna veza sa nekim, samo seks mi nikad nije dovoljno dobar razlog za bilo šta... probala sam jednom da imam ljubavnika /nije mi bilo do veza a postojao je dečko koji mi je bio privlačan veoma, pritom je on bio i slobodan i u nekim vezicama/, ali izgleda ti ljubavnički odnosi ne funkcionišu onako kako sam ih ja zamislila :shock:

Ali poznajem različite devojke koje su iz ovih ili onih razloga bivale sa zauzetim tipovima. Pri čemu ja ne pravim razliku između braka i veze u tom smislu.

Neke su se zaljubile.
Neke su se dokazivale /rekao neko, možda raindog, u stilu "da je bolja od main female"/.
Neke su prosto emotivno nepovezane sa ljudima, pa često menjaju partnere, zauzete i slobodne podjednako.
Neke su bile u fazi emotivne iscrpljenosti ili poslovne prezauzetosti pa im je trebao odnos "lak za održavanje".
Ali uvek je to delovalo nekako... jadno... bar u nekoj fazi. I tužnjikavo.


Imam pitanje za Gazdaricu... malo si me zbunila onom izjavom da poštuješ instituciju braka jer smatraš da se ulaskom u brak preuzimaju odgovornosti i obaveze itd. Ali ako ti npr. imaš oženjenog tipa, te obaveze i odgovornosti su NJEGOVE a ne tvoje, zar ne??? :shock:

Za Divlju - moj potpuni respekt za ono yebeno čudo :wink:
 
divlja u srcu:
etotako:
Ljubav je mocna i sarena. Postoji toliko razlicitih vrsta.


... Medjutim, vecina tih kombinacija nema veze sa ljubavlju ...

Ljubav jeste i moćna i šarena. I postoji ljubav i ono što pretenciozno nazivamo tim imenom.
Pretpostavljam da stvarno "većina tih kombinacija nema veze sa ljubavlju", ali vam garantujem da nije uvek tako.
A psihologija "druge" žene ne postoji. Bar ne u obliku koji se može definisati. Kada bih vam ispričala priču zbog koje ovo tvrdim, sigurna sam da bi ispala banalna. Ali mi se nameće pitanje koja žena je tu "druga", odnosno, šta je ispred čega?
Papir (i obično zajedničke godine, dom, eventualno deca) koji ga vezuju sa "prvom" ili ljubav, razumevanje, lepi trenuci, zajednički svet koji ima sa "drugom"?
Šta jednu intiligentnu, samosvesnu ženu tera u "takvu" vezu?
Ljubav, na primer. :wink:
 
Kako je malo djevojaka bilo sa ozenjenim...
Interesantno...
Ja sam u takvoj vezi bila pune dvije godine.Nema tu psihologije druge zene,niti postoji bar jedan jedini razlog zbog cega sam sa njim,osim LJUBAVI!!!
Aj' sad pljujte slobodno,ebi ga,sto da se radi... :)
Usput,ovakvih tema je bilo i previse...
 
Izbegavam zauzete muskarce jer verujem da sve sto radim u zivotu, vrati mi se kao bumerang. Bilo da je dobro u pitanju, bilo lose.
Ne bih volela da dodjem u situaciju da se moja veza/brak prekine zbog "druge"...
Nisam nevinasce, ali se stvarno trudim da se drzim podalje od njih...
Nikada nisam bila u vezi sa ozenjenim, niti ako je samo sex u pitanju jer je moje shvatanje braka jako ozbiljno, ali ne zelim da osudjujem osobe koje jesu. Jednostavno sve je to pitanje izbora...
 
Ma,bre,to je jednostavno u ljudskoj prirodi,da se ne lazemo.

Ko je i kada ubedio coveka da je on monogamno bice ne znam ali svakodnevnica nam pokazuje da je to najveca laz koja postoji a na kojoj su izgradjeni mnogi temelji drustva.

Da li ste nekada culi da u zivotinjskom svetu kod uparenih zivotinja ima prevare?
NE !!!
Zato sto su to po prirodi monogamna bica.

Ljudi su poligamni i svako bi da svrljne sa strane ali ne sme...zbog straha od batina :lol: pakla,osude okoline ako se sazna.

Tako da,molim vas,ne ke`ajte kako je brak svetinja i kako vi to nikada ne biste. :roll: jer nemate potrebu.
 
CaLiMeRo:
Imam pitanje za Gazdaricu... malo si me zbunila onom izjavom da poštuješ instituciju braka jer smatraš da se ulaskom u brak preuzimaju odgovornosti i obaveze itd. Ali ako ti npr. imaš oženjenog tipa, te obaveze i odgovornosti su NJEGOVE a ne tvoje, zar ne??? :shock:
Decko i djevojka nisu porodica, muz i zena jesu porodica...
Za mene je to vrlo bitna razlika...
Pritom, pod muzem i zenom podrazumijevam one koji se tako smatraju, nebitno da li su to i formalno ozakonili...
Prosto, mogu da svrljanja razumijem dok ne odlucis da s nekim stvaras novu porodicu... Nakon toga, kapak... Upravo zato sto monogamija nije ljudska osobina, nego izbor...
Svakako, ne pada mi na pamet da osudjujem one koji svrljaju i u braku, ali ja ne zelim da budem dio toga... Ni na sekund...
 

Back
Top