Psi lutalice

Sta sve smatras pod savrseno?:dontunderstand:

Pa npr ograda, pastirski psi i uplaćena premija osiguranja! :rtfm:

To Da kad su u pitanju 2-3 komada ali ovaj copor koji je zaklao 30 ovaca resava samo Vod dobro uvezbanoh strelaca lovackog drustva i to Uspesno !

Da, koliko ste uspešni bili tokom prethodnih X decenija, vidim po tome što ste toliko "uspešno" :roll: rešili problem pasa lutalica da zaštitarima uopšte nije ostao nijedan o kom će da se brinu. :whistling:

Zanimljivo da farma pedigriranih ovaca ne zna tačno broj grla, pa se cifra određuje okvirno na 400-500, pri čemu je greška par puta veća od navodnog broja zaklanih ovaca.
Još je zanimljivije da farma nije imala obezbeđenje u vidu ograde i pastirskih pasa, što je meni krajnje nezamislivo.
I na kraju treba svakako skrenuti pažnju da su pomenuti čopor napravili ljudi.


'aj ne lupetaj! Jedan pekinezer je u stanju da prekolje 50 pilića i tuce zečeva za nepunih sat vremena (bio i video, da mi je neko pričao ne bih verovao).
Vod... čuješ njega... vod... :hahaha:

Žali se komšinica da joj je nešto podavilo deo kokošaka a deo je nestao. Jedina sumnjiva životinja u okruženju je bila kerušica od nepunih 10kg koju je prihvatio drugi komšija. Jedan komšija ima feretke ali oni jedu isključivo granule a sa strane prema šumi, odakle bi mogle da dođu lisice, lasice i tvorovi ima dobru ogradu. Dakle, samo komšijski pas bez nadzora. Opet, ljudski faktor. Pas nije kriv što nije nahranjen.
 
Sve smo ovo objašnjavali više puta. Ograda, pastirski psi, sterilizacija vlasničkih pasa - svaku ovu stavku smo razradjivali do sitnica, ali ne vredi, opet se ide ispočetka jer neki ljudi jednostavno ne žele da zaista reše problem. Jednima više odgovara da uzmu pare od države, a drugima da formiraju vod i da ubijaju. Dokle god se tako bude razmišljalo ništa se neće promeniti. Lutalice koje su u tom mestu nastale su potomci njihovih nesterilisanih pasa koje oni tretiraju kao otpad. Žao mi je pasa i ovaca.
 
Opet "TI" necu ti izgovoriti username:
pre nego sto si poceo da pises odgovor na moj post trebao si prvo da ispratis gore postavljeni link i onda shvatis zasto se pominje 400-500 -inace se ne bi ovako brze bolje zaletao da lupetas gluposti...

"I na kraju treba svakako skrenuti pažnju da su pomenuti čopor napravili ljudi".-pojasni malo ovo,nije mi jasno kako se to postize?
 
Opet "TI" necu ti izgovoriti username:
pre nego sto si poceo da pises odgovor na moj post trebao si prvo da ispratis gore postavljeni link i onda shvatis zasto se pominje 400-500 -inace se ne bi ovako brze bolje zaletao da lupetas gluposti...

"I na kraju treba svakako skrenuti pažnju da su pomenuti čopor napravili ljudi".-pojasni malo ovo,nije mi jasno kako se to postize?

Znam da si pametniji nego što se predstavljaš, jasno je da pasa lutalica ne bi bilo bez ljudskog uticaja, prezvakano je to mali milion puta.
 
Poslednja izmena:
Pa npr ograda, pastirski psi i uplaćena premija osiguranja! :rtfm:



Da, koliko ste uspešni bili tokom prethodnih X decenija, vidim po tome što ste toliko "uspešno" :roll: rešili problem pasa lutalica da zaštitarima uopšte nije ostao nijedan o kom će da se brinu. :whistling:



Žali se komšinica da joj je nešto podavilo deo kokošaka a deo je nestao. Jedina sumnjiva životinja u okruženju je bila kerušica od nepunih 10kg koju je prihvatio drugi komšija. Jedan komšija ima feretke ali oni jedu isključivo granule a sa strane prema šumi, odakle bi mogle da dođu lisice, lasice i tvorovi ima dobru ogradu. Dakle, samo komšijski pas bez nadzora. Opet, ljudski faktor. Pas nije kriv što nije nahranjen.

mda...aj i to cudo da vim...
tvora koji jede samo granule...
a na slobodi je...kao i ogradu koja ce tvora sprijeciti da negdje udje
ukoliko objekt nema betonski temelj i rabid zicu...
posto je za tvorovske egzibicije geslo; kud prolazi glavudzica ide i sve ostalo... : )))))))))))
 
mda...aj i to cudo da vim...
tvora koji jede samo granule...
a na slobodi je...kao i ogradu koja ce tvora sprijeciti da negdje udje
ukoliko objekt nema betonski temelj i rabid zicu...
posto je za tvorovske egzibicije geslo; kud prolazi glavudzica ide i sve ostalo... : )))))))))))

Ali stvarno je tako, ne pušta ih ni sekundu bez nadzora a i ne umeju da jedu ništa osim granula, jedan mu je jednom pobegao (i otad su pod strogim nadzorom) i jedva ga je oporavio kad ga je našao.
 
Psi lutalice napravili nezapamćen pokolj!

Domaćinu Dobrijević Bogdanu, iz Bača, dugogodišnjem lovcu i vlasniku registrovanog poljoprivrednog gazdinstva i farme ovaca sa oko 400-500 pedigriranih grla, danas 02.03., je u toku dana, na farmu upao čopor pasa lutalica i zaklao, zadavio i pokidao najmanje 30 ovaca.
Konačan broj zaklanih ovaca se još utvrdjuje!............






Nije mi jasno kako mozete da krivite pse za tako nesto!!!! A kako su lutalice uspele da udju na farmu *registrovano poljoprivredno gazdinstvo na kojoj zive 400-500 PEDIGRIRANIH grla. Pa ja bih to osigurala, msm.... :dash: :dash: :dash:
 
Ali stvarno je tako, ne pušta ih ni sekundu bez nadzora a i ne umeju da jedu ništa osim granula, jedan mu je jednom pobegao (i otad su pod strogim nadzorom) i jedva ga je oporavio kad ga je našao.

pazi, kad nema shanse
svaki tvor "umije" jest meso i ubit plijen ako mu se pruzi prilika
ono sto jest istina to je da ce vecina domestifikovanih tvorica nakon bijega doc kuci ili to barem pokusati...
pa ce ih vlasnik...ponekad sa sve kokoskom koju pokusavaju progurat u rupu kroz koju su pobjegli
naci ispred kuce...

vidjala sam i slucajeve gdje tvoric nakon sto je odlutao ode u prvo dvoriste gdje ima sitnijih zivuljki ili
npr cinija s psecom klopom...tako je moja sestra i nasla svoju tvoricu;
usetala mala fino u dvoriste sa dva velika psa, posvadjala se s njima oko njihove klope, najela se...
i sharmirala im vlasnika...:mrgreen:

a divlji tvorovi i ostali im rodjaci su cudo...ne znas kako bijes i hrabrost izgledaju
dok ne vidis divljeg tvora uhvacenog u zamku...u kokosinjcu, naravno...:zper:

+ gdje se ti mogu uvuci to ne moze ni madjionicar... mislim, meni jos nije jasno kako nas Junior
svako jutro izadje iz kaveza i probudi me rondanjem po stanu, a on jos spada medju smotanije primjerke... : )))
 
Poslednja izmena:
Upozoravam moderatora da se uzdrzava od vredjanja neistomisljenika-na koji nacin su ljudi napravili od pasa lutalice?Mozda tako sto su ih kastrirali i pustili na ulicu,zar ne?!

Ja te još i hvalim da si pametniji nego što se predstavljaš a ti se tu tužakaš! :lol: Ne, ne prave ljudi lutalice primenom CNR nego ih jednostavno izbacujući na prvoj raskrsnici u gradu kad vikendom krenu na pijac na prvu naznaku da kradu jaja ili dave piliće ili da loše radee trag ili čuvaju imanje ali ti to sigurno znaš, makar iz lovačkih priča-celo leto mi je oko radnje bila matora Balkanka koja je verovatno zaplatila zbog živinarskih sklonosti.
 
Ja te još i hvalim da si pametniji nego što se predstavljaš a ti se tu tužakaš! :lol: Ne, ne prave ljudi lutalice primenom CNR nego ih jednostavno izbacujući na prvoj raskrsnici u gradu kad vikendom krenu na pijac na prvu naznaku da kradu jaja ili dave piliće ili da loše radee trag ili čuvaju imanje ali ti to sigurno znaš, makar iz lovačkih priča-celo leto mi je oko radnje bila matora Balkanka koja je verovatno zaplatila zbog živinarskih sklonosti.

Nisam navikao na da me hvale ;ipak hvala;)-hoces da kazes da vecina vodi poreklo iz seoskih sredina?Poznata ti je lokacija Stari Aerodrom-e ja sam ti dole svakodnevno tako da imam prilike svasta da vidim.Da ne pominjem odvozenje pasa u druge opstine u toku noci i pustanje na "slobodu"....
 
Nisam navikao na da me hvale ;ipak hvala;)-hoces da kazes da vecina vodi poreklo iz seoskih sredina?Poznata ti je lokacija Stari Aerodrom-e ja sam ti dole svakodnevno tako da imam prilike svasta da vidim.Da ne pominjem odvozenje pasa u druge opstine u toku noci i pustanje na "slobodu"....

Pa većina pasa u gradu ima seosko poreklo, prvo su ih ostavljali u gradu a onda su počeli iz grada da ih razvoze po selima. Kad god neko krene starim ptem za Čačak, izruči kera mojoj strini pred kapiju a njoj žao da budu gladni... A druga su priča korumpirani.... (neću dalje, nerviram se) nadležni za CNR koji ne obeleže lepo koji je pas odakle pa dva slična psa vrate odakle je samo jedan uzet-tako smo pretprošlog leta završili sa dve mešanke nlt u kraju umesto jedne koju su odvezli. A dodatni problem je nepostojanje jedinstvenog registra čime bi se sprečila nova izbacivanja. eno ga pun trg pasa koji se još raduju svim ljudima, ima i kupiranih repova tu i svačega još.
 
Psi lutalice napravili nezapamćen pokolj!

Domaćinu Dobrijević Bogdanu, iz Bača, dugogodišnjem lovcu i vlasniku registrovanog poljoprivrednog gazdinstva i farme ovaca sa oko 400-500 pedigriranih grla, danas 02.03., je u toku dana, na farmu upao čopor pasa lutalica i zaklao, zadavio i pokidao najmanje 30 ovaca.
Konačan broj zaklanih ovaca se još utvrdjuje!............




http://www.srbijalov.com/news.php?readmore=192#comments

jaoooo vi lovci i vase4 ovce,vukovi i psi lutalice
na glavu ste mi se popeli

uzmi sad pusku pa idi sa kolegama malo provitlajte i pobite dzukele
ne kazem da je ok sto su lunjare zaklale ovce,vec kazem da vi lovci jedva cekate da neka "stetocina" (znaci navoda debeli i ogromni,na to stetocina) nesto skrivi da mozete da je sredite

i nemoj neko da mi brise ovaj post,jer cu ga opet poslati,pa makar me banovali zauvek
 
Ma sta cudno kad coveku vezane ruke-necijom zaslugom glupe dzukele zasticene ko beli medvedi....

"Glupe džukele" ubijaju šinteri ili veterinari u starim i novim prihvatilištima po celoj Srbiji bez prestanka, osim par gradova izuzetaka. I ...? kako to da ih uopšte još uvek ima. Ovde je sve o lutalicama i načinu rešavanja problema rečeno već onoliko puta, tako da samo ko neće nije informisan. Eutanazija je neefikasan način rešavanja problema. To se vidi, ne vidi samo onaj ko neće. Bez cnr i kažnjavanja napuštanja problem se ne može rešiti. Llutalice koje su napale ovce su posledica neodgovornosti žitelja tog mesta. Krajnje je licemerno praviti se blesav i kukumavčiti nad mrtvim ovcama, a pritom savršeno dobro znati situaciju u svom okruženju i ne učiniti ništa da se evntl. nezgoda spreči.
 
"Glupe džukele" ubijaju šinteri ili veterinari u starim i novim prihvatilištima po celoj Srbiji bez prestanka, osim par gradova izuzetaka. I ...? kako to da ih uopšte još uvek ima. Ovde je sve o lutalicama i načinu rešavanja problema rečeno već onoliko puta, tako da samo ko neće nije informisan. Eutanazija je neefikasan način rešavanja problema. To se vidi, ne vidi samo onaj ko neće. Bez cnr i kažnjavanja napuštanja problem se ne može rešiti. Llutalice koje su napale ovce su posledica neodgovornosti žitelja tog mesta. Krajnje je licemerno praviti se blesav i kukumavčiti nad mrtvim ovcama, a pritom savršeno dobro znati situaciju u svom okruženju i ne učiniti ništa da se evntl. nezgoda spreči.

Ovo ti nikako ne odobravam-kod mene u mestu u kome zivim,ima lokacija,parking na kome pojedini zaustave auto,otvore vrata i puste psa pa nek se snalazi i trazi boljeg gazdu.......Ako se snadje,dobro je,ali......
 
Ovo ti nikako ne odobravam-kod mene u mestu u kome zivim,ima lokacija,parking na kome pojedini zaustave auto,otvore vrata i puste psa pa nek se snalazi i trazi boljeg gazdu.......Ako se snadje,dobro je,ali......

U ovome moram donekle da se složim, odvezu psa 3-4 sela dalje i izruče ga na nekoj "zgodnoj" raskrsnici po principu "muko moja, pređi na drugoga" ali znam da Marsupilami nije mislila samo na konkretne MZ nego na širu sliku, tj. opštine i gradske uprave. I još da citiram Marsupilami, samo ko nije hteo, nije informisan.
 
Ovo ti nikako ne odobravam-kod mene u mestu u kome zivim,ima lokacija,parking na kome pojedini zaustave auto,otvore vrata i puste psa pa nek se snalazi i trazi boljeg gazdu.......Ako se snadje,dobro je,ali......

Ovo što si napisao se ne isključuje sa onim što sam ja napisala. Zato mi nije jasno šta ne odobravaš. Znam da je to što kažeš u vezi parkinga istina. To je tako po celoj Srbiji uključujući i Beograd. Neodgovorni vlasnici odvezu svoje pse na drugi kraj grada i tu ih izbace, ili u drugi grad, tako isto iz okolnih sela ljudi dodju u Beograd i istovare svoje pse, pa odu u soping. To je po principu "ja tebi, ti meni" i niko nikom ne ostaje dužan, a stradaju psi.
 
U ovome moram donekle da se složim, odvezu psa 3-4 sela dalje i izruče ga na nekoj "zgodnoj" raskrsnici po principu "muko moja, pređi na drugoga" ali znam da Marsupilami nije mislila samo na konkretne MZ nego na širu sliku, tj. opštine i gradske uprave. I još da citiram Marsupilami, samo ko nije hteo, nije informisan.

Ma da, svi to rade, to je jedan od aspekata nastajanja lutalilca. Drugi je prenošenje kutija sa štencima u drugi kraj grada i podmetanje nekom drugom da ih othrani. To rade oni što sterilizaciju smatraju neprirodnom.
 
Ovo što si napisao se ne isključuje sa onim što sam ja napisala. Zato mi nije jasno šta ne odobravaš. Znam da je to što kažeš u vezi parkinga istina. To je tako po celoj Srbiji uključujući i Beograd. Neodgovorni vlasnici odvezu svoje pse na drugi kraj grada i tu ih izbace, ili u drugi grad, tako isto iz okolnih sela ljudi dodju u Beograd i istovare svoje pse, pa odu u soping. To je po principu "ja tebi, ti meni" i niko nikom ne ostaje dužan, a stradaju psi.

Llutalice koje su napale ovce su posledica neodgovornosti žitelja tog mesta

Zasto bih ja bio odgovoran za neku nesretnu jedinku koju su "vlasnici" iz njima znanih razloga odlucili da otudje i pri tom je ispustili u mojoj okolini-Marsupilami evo odgovora sta to ja neodobravam,mislim da se sada razumemo!?
 

Llutalice koje su napale ovce su posledica neodgovornosti žitelja tog mesta

Zasto bih ja bio odgovoran za neku nesretnu jedinku koju su "vlasnici" iz njima znanih razloga odlucili da otudje i pri tom je ispustili u mojoj okolini-Marsupilami evo odgovora sta to ja neodobravam,mislim da se sada razumemo!?

Mislim da sam i ja bar donekle pojasnila ono sto se pravis da ti nije bilo jasno:

U ovome moram donekle da se složim, odvezu psa 3-4 sela dalje i izruče ga na nekoj "zgodnoj" raskrsnici po principu "muko moja, pređi na drugoga" ali znam da Marsupilami nije mislila samo na konkretne MZ nego na širu sliku, tj. opštine i gradske uprave. I još da citiram Marsupilami, samo ko nije hteo, nije informisan.
 
Ja sam inace iz Baca .Stvar je sledeca odnos prema zivotinjama u ovom kraju je krajnje katastrofalan.@Domacin lovac nije obezbedio svoju farmu na adekvatan nacin jer je naprosto u mentalitetu ovih ljudi cicijasenje .Naravno ukoliko bio imao pse cuvare to je je za seljake bespotreban luksuz koji treba hraniti (mos misliti ishrane kostima ako ih ima ili starim hlebom ).Inace se suska da ce ovih dana sprovesti akcija uklanjana pasa i za to je naravno zaduzeno lovacko drustvo .Izjava veta Dragana Vulina> Donosimo zakone koje ne možemo sprovesti, idemo ispred uslova koje imamo. Nemamo hvatače pasa, nemamo prihvatilišta, nemamo dovoljno hrane za pse, i eto problema koji se ovaj put obio o glavu jednom vrednom stročaru i čestitom domaćinu. Da li će mu neko pomoći? Iskreno da vam kažem, to je sada neobavezna stvar, puka dobra volje nekog ministra ili ministarstva. A ako se bude tužio sa državom to će biti proces na dugom štapu - zaključio je Vulin.

Ovih dana obavlja se obavezna sistematska vakcinacija pasa protiv besnila koja košta 500 dinara. To je velikom broju građana mnogo i zato otvaraju vrata kapija i isteruju pse koji nalaze spas u polju gde nalaze hranu na neuređenim mrciništima
Niko ne moze da mi kaze da se za godinu dana ne moze sakupiti 500 din i da je 500 dinara ogromna stavka .Problem je seljaku da izdvoji 500 din ,a nije mu problem da svaki dan potrosi preko 200 din u lokalnoj kafani/prodavnici ,alkohol/cigarete.Eto problem im je da izdvoje 500 din za vakcinu ,pa kako ce izdvojiti par hiljada sa sterilaziciju .Ne ,ovako je lakse brigo moja predji na drugoga .Inace ovde postoji jos jedna stvar da vlasnicka zivotinja tj vlasnik pusti svoju zivotinju da nesmetano cirkulise ulicama (pogotovo ako je je neka zenkica u teranju) Dakle ,opstinska vlast nema sluha ,vetovi na ovim prostorima nemaju sluha ,ljudi su donekle primitivni i eto problema .Zapravo kako smo sejali tako cemo i znjati.
 

Back
Top