Quantcast

Psi lutalice

Marsupilami

Aktivan član
Poruka
1.029

Llutalice koje su napale ovce su posledica neodgovornosti žitelja tog mesta

Zasto bih ja bio odgovoran za neku nesretnu jedinku koju su "vlasnici" iz njima znanih razloga odlucili da otudje i pri tom je ispustili u mojoj okolini-Marsupilami evo odgovora sta to ja neodobravam,mislim da se sada razumemo!?
Odgovoran je tvoj komšija koji nije sterilisao svoju kerušu i pušta je da se pari kad god ima teranje. To je ta opšta odgovornost ljludi koji žive u nekom mestu. Nisam mislila na tebe lično, ne mislim ni na sebe, pa ipak govorim u množini ... valjda je sad jasno, razumeli smo se.

mimi's mom

Buduća legenda
Poruka
32.800
Ja sam inace iz Baca .Stvar je sledeca odnos prema zivotinjama u ovom kraju je krajnje katastrofalan.@Domacin lovac nije obezbedio svoju farmu na adekvatan nacin jer je naprosto u mentalitetu ovih ljudi cicijasenje .Naravno ukoliko bio imao pse cuvare to je je za seljake bespotreban luksuz koji treba hraniti (mos misliti ishrane kostima ako ih ima ili starim hlebom ).Inace se suska da ce ovih dana sprovesti akcija uklanjana pasa i za to je naravno zaduzeno lovacko drustvo .Izjava veta Dragana Vulina> Donosimo zakone koje ne možemo sprovesti, idemo ispred uslova koje imamo. Nemamo hvatače pasa, nemamo prihvatilišta, nemamo dovoljno hrane za pse, i eto problema koji se ovaj put obio o glavu jednom vrednom stročaru i čestitom domaćinu. Da li će mu neko pomoći? Iskreno da vam kažem, to je sada neobavezna stvar, puka dobra volje nekog ministra ili ministarstva. A ako se bude tužio sa državom to će biti proces na dugom štapu - zaključio je Vulin.

Ovih dana obavlja se obavezna sistematska vakcinacija pasa protiv besnila koja košta 500 dinara. To je velikom broju građana mnogo i zato otvaraju vrata kapija i isteruju pse koji nalaze spas u polju gde nalaze hranu na neuređenim mrciništima
Niko ne moze da mi kaze da se za godinu dana ne moze sakupiti 500 din i da je 500 dinara ogromna stavka .Problem je seljaku da izdvoji 500 din ,a nije mu problem da svaki dan potrosi preko 200 din u lokalnoj kafani/prodavnici ,alkohol/cigarete.Eto problem im je da izdvoje 500 din za vakcinu ,pa kako ce izdvojiti par hiljada sa sterilaziciju .Ne ,ovako je lakse brigo moja predji na drugoga .Inace ovde postoji jos jedna stvar da vlasnicka zivotinja tj vlasnik pusti svoju zivotinju da nesmetano cirkulise ulicama (pogotovo ako je je neka zenkica u teranju) Dakle ,opstinska vlast nema sluha ,vetovi na ovim prostorima nemaju sluha ,ljudi su donekle primitivni i eto problema .Zapravo kako smo sejali tako cemo i znjati.
Možemo i Byr... (kako se već sad zove) i ja da ti potvrdimo da nije tako samo u Vojvodini, tako je u celoj Srbiji, pa i kod nas, u Kraljevu i (široj) okolini. Kod nas se još samo predsednica lokalnog društva za zaštitu životinja nešto kao trudi i uspela je da se izbori da se ne rade sterilizacije ali ljudi to zloupotrebljavaju, jedno vreme je bilo primetno opadanje populacije pasa na ulici ali eto, opet ih je dosta u poslednje vreme po gradu, baš po tom principu sa izbacivanjem što dalje od kuće.

Ma sve je jasno, ako neko hoće da mu bude jasno.
Naravno da je sve jasno, mogu da potvrdim da je čovek inteligentan iz ove forumske i pp prepiske.

pozitivno_druzenje

Primećen član
Poruka
667
tako je u celoj Srbiji
Upravo tako, i ja sam sa sela i tacno znam kako sve to funkcionise, ali isto tako znam i u kakvoj bedi ljudi zive i koliki im je svaki dinar. Zivotinje su komunalno vlasnistvo, idu slobodno od kuce do kuce i gde se nadje neko ko ih hrani i ne tera ih tu ostanu. I onda ljudima nije jasno zasto jos moraju i da placaju nesto za njih, kad su same dosle. A ustvari, cesto bi i platili samo da imaju kome - ja sam tako pitala svoju babu kad sam joj odnela macke da ih sterilisem koliko bi platila da se vise ne mace, i ona je, sa svojom mizernom zemljoradnickom penzijom, rekla prilicno realnu cifru, za koju bi drzava mogla da organizuje sterilizacije po selima samo KADA BI HTELA. A to je kljucni problem, sto nece, sto je donela zakon koji njeni gradjani prosto nemaju uslova da postuju, i ona nema nameru da im omoguci da ga postuju, dakle jasno je da joj kad je donosila zakon uopste nije bio cilj da se on postuje. Kao kada bi u celoj drzavi bilo tri osnovne skole, a osnovnoskolsko obrazovanje zakonski obavezno, smesno.

A kad je bio onaj skandal oko snimka bacanja kucica u reku, to je tek bilo licemerno do bola, kao svi smo naivni i drzava ne zna kako se na selu gde NIKO ne sterilise zivotinje regulise njihova prekobrojnost.

Poslednja izmena:

mimi's mom

Buduća legenda
Poruka
32.800
Prošlog leta je neki lovac na raskrsnici blizu moje radnje (ni selo ni prigradsko naselje) izbacio svoju matoru balkanku i muvala se tuda par messeci. Kad je došlo vreme da se ošteni, odabrala je senjak mojih prvih komšija koji je nisu ni terali, i zajedno smo hranili nju i štence, čak smo troje od njih šestoro i udomili. Onda je najmanji uginuo, nismo ni ja ni komšinica (tj. jetrva) imale uslova da ga unesemo u kuću i na silu, odvojeno hranimo. A onda su nestale keruša i preostala ženkica (sumnjamo na komšiju kleptomana kom bi smetalo lajanje, iako je prema ljudima bila agresivna jedino dok su štenci bili skroz mali i ranjivi) a na kraju i preostali dečkić. I onda je prestalo da se volšebno pojavljuje živinsko perje na našoj livadi. Pretpostavljam da je Njuškalo (tako je prozvala moja ćerka) izbačena jer se zbog loše ishrane ostrvila na živinu. A divna je bila matorka, tako poslušna, zahvalna i za koricu hleba i osmeh, a kamoli za punu činiju granula i maženje!

Druga stvar, i tamo gde se radi CNR, ne radi se kako treba, eno, jutros smo ćerka i ja na putu do vrtića zaobilazile "svadbu" a većina ih je imala CNR ogrlice, što znači da su uglavnom samo podvezani, ne i stvarno sterilisani a poenta sterilizacije u okviru CNR projekata i jeste u tome da više nema "svadbi" jer su onda psi napeti i skloniji agresivnim ispadima i međusobno i prema prolaznicima.

Poslednja izmena:

L.krofnica

Aktivan član
Poruka
1.484
Akcenat nije bio na samom činu bacanja štenaca u reku, već na tome da je to radilo dete - pevajući ili ne znam ni sama više šta je pričala..
U svakom slučaju nije bila baš ni malo potresena time.
Plus ju je dodatno neko i snimao i oni su objavili na netu snimak - sigurno ne kao primer ponašanja zbog kojeg su žalili..

Deca bi trebalo da imaju urođenu empatiju za druga bića.. Ne da se vesele tuđoj patnji!

Byrger Tidesson

Primećen član
Poruka
778
U požaru stradala vlasnica azila

U požaru koji je izbio u Bačkoj Topoli, u kući u okviru koje je bio i azil za napuštene i zlostavljane životinje, ugušila se vlasnica azila Etela Merk.
Ona se ugušila u požaru koji se desio u kući u kojoj je živela sa svojim sinom.
Prethodno je na salašu bila isključena struja, zbog duga od 45.000 dinara. Merkova je tražila da se isključenje struje odgodi, jer azil zbrinjava više od 500 pasa i više od 100 mačaka.
Sin Etele Merk nije boravio na salašu u trenutku požara, piše u saopštenju Vojvođanske zelene inicijative.
izvor B92

Poruka
3.045
Sta se moze reci .Zenu nisam poznavala licno ,ali poznajem ljude koji za nju imaju samo reci hvale .Ovo je jedna velika tragedija .Sve sto je radila radila je iz ljubavi .Iza nje je ostalo maloletno dete .Ono sto sada moze da se uradi je da se posalje novcana pomoc na ziro racun i da se pokusa udomiti sto vise pasa iz azila .Moje misljenje je da do ove tragedije ne bi doslo da je lokalna samouprava imala malo vise sluha i da joj barem delimicno pomogla .Makar da su joj dali deo novca da isplati taj dug...

Marsupilami

Aktivan član
Poruka
1.029
Tragedija se dogodila. Nije moralo tako da bude da je lokalna samouprava pomogla i saradjivala, pa tamo su bili psi iz Bačke Topole. Ne znam kakvi komentari mogu da se očekuju na vest o nečijoj smrti. Treba poštovati smrt, isto kao i život.

mimi's mom

Buduća legenda
Poruka
32.800
Svako će tu sigurno da pomogne kako i koliko može-sa moje strane, otvorila sam o njenim psima temu ovde, na Udomljavanju i predložila prijatelje i maksimalno izreklamirala njene pse preko svog profila na fb.

Marsupilami

Aktivan član
Poruka
1.029
Evo i naseg reagovanja na vest, ali koliko sam videla u stampi niko nije objavio:

Za smrt Etele Merk moralno su odgovorni nadležni Bačke Topole. U zemlji u kojoj institucije ne izmiruju svoja dugovanja, pa im zbog toga nije „isečena“ struja, Elektroprivreda Vojvodine je obustavila isporuku zbog duga od 45 hiljada. Umesto da saradjuju i zajedno rade na rešavanju problema napuštenih životinja nadležni su pasivnošću sabotirali rad Etele Merk, zaboravljajući da rad na rešavanju ovog problema nije pitanje njihove dobre volje, već njihova obaveza, definisana zakonom.

Ovaj nesrećni dogadjaj bi trebalo da bude opomena svim lokalnim samoupravama po Srbiji da „otvore oči“ i počnu da rešavaju problem, humano, efikasno i civilizovano.

Nepriznavanje postojanja problema ili nemanje para za rešavanje su uobičajeni izgovori, a tamo gde se pare nekako i nadju rešavanje se svodi na eutanaziju posle zakonom propisanog roka. Eutanazija nije način rešavanja problema. Umesto da saradjuju sa gradjanima i nvo koje se bave zaštitom životinja nadležni se ponašaju kao da oni ne postoje ili ih etiketiraju kao nesaradljive osobe sa kojima je nemoguće saradjivati. Na taj način, ne samo da umanjuju njihov doprinos u rešavanju problema, nego im još više otežavaju i tako naporan rad. U isto vreme sugradjani koji krše zakon i uzrokuju problem svojom nesavesnošću i neodgovornim ponašanjem, koji nebrigom i nesprečavanjem masovne reprodukcije i napuštanjem, kontinuirano doprinose stalnoj pojavi pasa na ulicama, ostaju nekažnjeni i čak i neprepoznati kao polazna osnova za rešavanje problema. Odluke o držanju domaćih životinja od kojih su mnoge u neskladu sa Zakonom o dobrobiti životinja i dalje održavaju razne administrativne zabrane koje ne doprinose rešavanju problema, već, naprotiv, njegovom umnožavanju i komplikovanju, a naročito intenziviranju sukoba izmedju gradjana koji vole i onih koji ne vole životinje. Umesto da podzakonski akti omogućavaju rešavanje problema i smiruju tenzije, u ovoj oblasti je suprotno. Puno je privatnih azila po Srbiji koji grcaju u problemima, a nadležni nemaju ni želje, ni volje da počnu aktivno, stručno, efikasno i humano da rešavaju problem. Psi su sastavni deo života sela i gradova i moraju se tako tretirati. Parafraziraću Gandija ("o stepenu civilizovanosti jednog naroda govori njegov odnos prema životinjama") i reći da je naš odnos prema životinjama slika našeg moralnog stanja.

Marsupilami

Aktivan član
Poruka
1.029
Tipično. :aha: A sad će da organizuju hajku na šakale. Samo se nadam da će njemu da "rebnu" neku kaznu zbog lažnog svedočenja.
Problem je u tome sto njemu neće da rebnu nikakvu kaznu. Kao što neće ni onima koji nameštaju ujede, zovu šintere jer je upravo tu čopor što napada ljude, eno vidi se sa prozora ili im baš sad lutalice napadaju decu u pesku. Dok neko od tih koji šalju lažne prijave ne bude odgovarao i platio kaznu ništa se neće promeniti. Ti ljudi troše državni novac, a to je ustvari naš novac. Mi plaćamo što ekipa zoohigijene izlazi na teren po lažnoj prijavi, što se izašlo na uvidjaj kad su tom "jadniku" što od ovaca hrani porodicu lutalice uzele koru hleba iz usta. A da ne govorimo o šteti koja nastaje kad se o tom "dogadjaju" pokrene "razgovor" i izgubi onoliko vremena i živaca u ubedjivanju, ljudi se posvadjaju i svašta kažu jedni drugima, a ustvari "samo" je neko hteo da dodje do para na ružan i nedozvoljen način.

latisa

Veoma poznat
Poruka
13.612
Dobro,a sta da radimo sa lutalicama koje su trenutno na ulici i napadaju ljude?
Na stepenistu koje vodi u ulaz zgrade su se dva momka smejala, dok sam ja isla, a deset, kako kazu, "agresivnih" kerova iz kraja, je svom snagom pokusavalo da mi olize lice. Isli su sa mnom do buske, ispratili me, i vratili se. Samo sto mi je jakna ostala balava. Toliko o agresivnim psima. Pa i tebe da napadne neko, branio bi se, zar ne?

Marsupilami

Aktivan član
Poruka
1.029
Vec je organizovana .Cena sakala je 1500 din. Odnosno predsednik opstine placa svakom lovcu toliko ukoliko neko od njih ulovi sakala . :dash:
Nezvanicno sam cula od ovdasnjih lovaca da je sakala veoma tesko uloviti . :whistling:
Ja se zaista nadam da ih je tesko uloviti. I te pare koje ce lovci dobiti poticu od nasih para. Ja ne zelim da finansiram lov, a ipak finansiram. To moze, a ne moze svaki gradjanin da finansira zastitu zivotinja.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.