Прва Мојсијева Књига - Постанка

Или је то једноставно увиђање чињенице да је Библија екстремно комплексна и тешка за схватити. Упоредимо је са неком књигом о квантној физици. Кад ти је нешто нејасно у таквој књизи нећеш се ослањати на своју логику и размишљања већ ћеш консултовати неког стручњака физичара да ти појасни. А Библија као богонадахнута ријеч Божија је бескрајно комплекснија од једне такве књиге и бесмислено је ослањати се на своју логику у схватању библијских текстова. Протестанти глуме да они тумаче Духом Светим али то је само мантра и свако од њих тумачи на свој начин. Православни су свјесни овога и зато се ослањају на тумачења Светих Отаца.
ti ponovo pričaš o dogmi, dogma nije bog, biblija nije bog.
vera nema veze sa bilo kojom bilo čijom dogmom o bogu. porediš boga sa kvantnom fizikom, pa dobro kad ga ufatimo i stavimo pod mikroskop onda ok.
ako nekad budeš advokat teško klijentima sa ovakvim stavom :D
 
Gde ti je malo duhovnisti?
Mnogo di svadljiv i ponasas se kao ne verujuci, strasno telesno i nacionalisticki a ne hriscanski?
Mrzis svakog Srbina koji nije kao ti jer si pomesao veru i naciju.
Ko to pomesa, nema ni veru ni naciju.
Galatima 5,19A poznata su djela tjelesna,

Galatima 5,20Idolopoklonstvo, čaranja, neprijateljstva, svađe, pakosti, srdnje, prkosi, raspre, sablazni, jeresi,
Galatima 5,21Zavisti, ubistva, pijanstva, žderanja, i ostala ovakova za koja vam naprijed kazujem kao što i kazah naprijed, da oni koji takova čine neće naslijediti carstva Božijega.
 
Jel obo pravoslavno ponadanje?
Znam te vec dugo i znam kako funkcionises.
Човек се уби годинама објашњавајући како он схвата веру а ти га стално трпаш у православце.Па ил не читаш или нећеш да читаш.
Теби је свака друга "и ти си ми неки православац", па што онда укључујеш и Салета у ту причу када човек другачије схвата и Библију и веру и не декларише се као традиционални верник.
Пошто га познајеш ти би то требало да знаш и да мало пустиш гас и да га не малтретираш баш толико.

što se ljutiš, treba da približiš pravoslavnu veru a ne da odbijaš. da je crkva imala takve stavove ni deklarativnih pravoslavaca ne bi bilo
Ајд сад то је квака 22, како приближити форумом православље, кад свако мисли да је у праву ?
Ако неког православље интересује, он ће се сам приближити. Ако пита из досаде или да убије време, онда је свеједно.
 
Човек се уби годинама објашњавајући како он схвата веру а ти га стално трпаш у православце.Па ил не читаш или нећеш да читаш.
Теби је свака друга "и ти си ми неки православац", па што онда укључујеш и Салета у ту причу када човек другачије схвата и Библију и веру и не декларише се као традиционални верник.
Пошто га познајеш ти би то требало да знаш и да мало пустиш гас и да га не малтретираш баш толико.
Ono sto pise i sto podrzava on se deklarisao.
I na pocetku se deklarisao.
Neka se javno odrekne prvo I nek prestane da propagira taj pravac, jer dok to propagiras onda se nisi odrekao..
 
pa jesi li me otkrio, jesam li govorio nešto što nije. grešim samo u slučaju ako ti se bog obraća svakodnevno i priča ti da grešim.
Теби је све у Библији симболично, тако да реално ја и да хоћу немам шта да те убеђујем,ти свој став имаш па ту нема шта да се дода или одузме.
Ти мислиш да малтене већина других схватају Библију буквално, што опет није случај са другим људима, него ти то тако видиш.
 

Back
Top