Prostatitis, upala prostate

Kako sam 2015. imao vece zdravstene probleme od uvecanja prostate,i od tada pio preporuchen Prostamol Uno,nisam mnogo vishe obracao paznju niti ishao na preglede...ali me zanima odgovor nekog ko moze protumachiti ove simptome,i dali uopshte imaju veze sa prostatom,ili je ipak problem diskus...
Znachi vjezbam skoro svakodnevno,54g. i jedne noci sam imao jedan bash nagli potez nogom,nezagrijan skroz,prije 20ak dana,i evo od tada konstatno traje bol koji se smanjio poslednjih 4,5 dana,a najvishe je podsjecao na slijepo crijevo,medjutim nalazi i pregled su pokazali da nema veze sa slijepim crijevom...
Bol pochinje desno,pa se spusti malo na preponu desnu,sa spoljne strane butine,ponekad i sa unutrashnje,a svo vrijeme bol je prisutan i u krstima...zna li neko da li je ovo vezano ili nije oko problema sa prostatom...?

Da napomenem da neke posebne probleme sa prostatom nemam,sem eto jednog ustajanja nocu oko 4,5 jer kasno oko 12,1 pojedem jabuku i bananu,a tu vodu iz voca moram naravno izbacit,e da,javi se nekad tanak a nekad dupli mlaz,a kad sam bash popio malo vishe technosti,onda mokrenje bude skroz ok.
 
Tanak, dupli mlaz. Bol i preponi i krstima. Moglo bi imati veze sa Prostatom.
Ok to,nego me zanima recimo bol koji se javi u dijelu desno od genitalije kako opisah,pa se proshiri isto kako pojasnih a posle sledeceg poteza,udaranja dzaka nogom,ili se jednostavno oslonish skroz savijen na lijevu nogu a hocesh desnom da se recimo naslonish na kadu da zatvorish chesmu,uh al ga zakomplikovah u pm,no nadam se da ce bit shvatljivo.
Uglavnom rashirenih si nogu,i hocesh da se oslonish na desnu u chuchecem polozaju,a zaboli,tako nekako.
 
Bio kod urologa,uradio mi ultrazvuk i napisao sledece...

EHO- bubrezi bez znakova dilatacije PKS.Prostata vol. oko 35mg.
Urea 4,7 Kreatinin 85.
Sed.urina-nalaz uredan.

Terapija---Tamlos i Gramminn.Kontrola sa nalazom PSA.

Zanima me da li ujutru prije uzimanja krvi za PSA smijem piti kafu i doruchkovati?

Logichno bi bilo da smijem-mogu,ali ne shkodi da mi kaze neko ko zna,ko je vec radio.
 
Ok to,nego me zanima recimo bol koji se javi u dijelu desno od genitalije kako opisah,pa se proshiri isto kako pojasnih a posle sledeceg poteza,udaranja dzaka nogom,ili se jednostavno oslonish skroz savijen na lijevu nogu a hocesh desnom da se recimo naslonish na kadu da zatvorish chesmu,uh al ga zakomplikovah u pm,no nadam se da ce bit shvatljivo.
Uglavnom rashirenih si nogu,i hocesh da se oslonish na desnu u chuchecem polozaju,a zaboli,tako nekako.
Ja imam hronicni nebakterijski prostatitis.kod prve upale I otkrivanja bolesti imao Sam takve bolove ali meni su se menjali na obe strane genitalija I sirili...prepone,butine,donja ledja...a druge simptome da ne nabrajam.rasprskavajuci mlaz,nekad ide na levo a nekad na desno,lazni pozivi na mokrenje,nocno mokrenje,bolove ispod testisa. BLA BLA BLA...moje misljenje da kod tebe mogu da budu samo dvve stvari...neko istegnuce jer kazes da treniras I udaras u dzak.ili da ti se stanje sa prostatom pogorssalo...Ako nemas ovih pridruzenis simptome verovatno je to od tog udarca u dzak koji si napravio nezagrejan....Javi sta su ti strucnjaci kazali I zelim ti Dobro zdravlje I da ti kazu da je to samo neko istegnuce.obicna sportska povreda
 
Uradio sam juche ujutru PSA,popodne uzeo,1,33 je,znachi odlichan:)
A ove bolove,nisu jaki,ali dovoljni da zabrinu,sad vec skoro pa proshlo,a mokrenje nocu,kasno legnem,bude chesto da se probudim samo jednom jer uveche jako puno voća jedem a ono je puno vode koja se naravno mora izbaciti.
Treniram,da,svakodnevno isto imam 2 x brzi hod po pola sata i to je to,moguce da je ovaj bol povecan zbog fizichkog rada na koji ipak nisam navikao,sam sam prenio 5m drva i naslagao ih,a i diskus zeza od zimus pa eto.
Juche me na pijaci jedan fini starac ubjedjivao da kod njega uzmem neki chaj,ne sjecam se od chega reche da je,njemu je kaze pomogao i ne uzimavishe nikakve tablete,pa cu probati i to,kad ga vidim uzecu i napisacu koji je chaj u pitanju.
Tebi hvala,lijep dan;)
 
Bio kod urologa ali svi nalazi ok.Psa itd .Ali često se ide na wc.Noću obavezno jednom ustajanje.Prostatu gledali slikali sve ok.I kad nije puna bešika ako me stisne moram na wc ne mogu trpeti.Ako neko ima slično i nešto da pomaže napišite.
 
Velik Pozdrav svima u grupi I zeleo bi ovom prilikom da se zahvalim svima na porukama mnogo mi lakse bude dok imam sa nekim da delim moj problem koji je nastao posle saobracajke koju sam imao pre dve godine i tada su mi plasirali kateter koji sam nosio 45 dana.Nakon vadjenja katetera imao sam jako otezano mokrenje I posle pregleda urologa I uretroskopije nadjeno mi je da imam suzenje vrata besike I da je potrebna operacija gde bi mi bio prosiren vrat I misic prostate koji ispusta urin. operacija je bila uspesna samo jako puno sam krvario par dana.Nazalost u toku voznje kolima osetio sam jak bol u prostati i tada sam jako prokrvario, I mokrio sam krv skoro mesec dana to bi bilo do pre nedelju dana otprilike.Trenutno stanje mi je jako tesko mokrenje pece dosta hladne su mi noge I imam temperaturu i kad ustanem jako me boli prostata.zakazao sam pregled kod Urologa Save micica za sredu I urino kuturu za sutra Pa cu videt.Ako neko ima slicna iskustva sa krvarenjem i i stajanjem neka podeli Hvala
 
Velik Pozdrav svima u grupi I zeleo bi ovom prilikom da se zahvalim svima na porukama mnogo mi lakse bude dok imam sa nekim da delim moj problem koji je nastao posle saobracajke koju sam imao pre dve godine i tada su mi plasirali kateter koji sam nosio 45 dana.Nakon vadjenja katetera imao sam jako otezano mokrenje I posle pregleda urologa I uretroskopije nadjeno mi je da imam suzenje vrata besike I da je potrebna operacija gde bi mi bio prosiren vrat I misic prostate koji ispusta urin. operacija je bila uspesna samo jako puno sam krvario par dana.Nazalost u toku voznje kolima osetio sam jak bol u prostati i tada sam jako prokrvario, I mokrio sam krv skoro mesec dana to bi bilo do pre nedelju dana otprilike.Trenutno stanje mi je jako tesko mokrenje pece dosta hladne su mi noge I imam temperaturu i kad ustanem jako me boli prostata.zakazao sam pregled kod Urologa Save micica za sredu I urino kuturu za sutra Pa cu videt.Ako neko ima slicna iskustva sa krvarenjem i i stajanjem neka podeli Hvala
Javite se odmah lekaru bilo kome dežurnom, ne čekajte sredu.
 
Velik Pozdrav svima u grupi I zeleo bi ovom prilikom da se zahvalim svima na porukama mnogo mi lakse bude dok imam sa nekim da delim moj problem koji je nastao posle saobracajke koju sam imao pre dve godine i tada su mi plasirali kateter koji sam nosio 45 dana.Nakon vadjenja katetera imao sam jako otezano mokrenje I posle pregleda urologa I uretroskopije nadjeno mi je da imam suzenje vrata besike I da je potrebna operacija gde bi mi bio prosiren vrat I misic prostate koji ispusta urin. operacija je bila uspesna samo jako puno sam krvario par dana.Nazalost u toku voznje kolima osetio sam jak bol u prostati i tada sam jako prokrvario, I mokrio sam krv skoro mesec dana to bi bilo do pre nedelju dana otprilike.Trenutno stanje mi je jako tesko mokrenje pece dosta hladne su mi noge I imam temperaturu i kad ustanem jako me boli prostata.zakazao sam pregled kod Urologa Save micica za sredu I urino kuturu za sutra Pa cu videt.Ako neko ima slicna iskustva sa krvarenjem i i stajanjem neka podeli Hvala
Odmah kod lekara.
 
Pozdrav svima u grupi evo da se javim da posle pregleda mi je potvdjen prostatitis urolog mi je prepisao Q-urol,uricin i tamsol.na uroloskome nalazu nisu nadjene bakterije. I sad posto sam se puno nervirao imao sam neku vrstu anexioznoga napada pa mi je psihijatar prepisao maprazax ( ksalol) pa sad imam još imam jako otežano mokrenje od tih antidepresiva.Pitanje da li neko zna neki antidepresiv koji ne otežava mokrenje. Hvala još jednom pozdrav
 
Pozdrav svima u grupi evo da se javim da posle pregleda mi je potvdjen prostatitis urolog mi je prepisao Q-urol,uricin i tamsol.na uroloskome nalazu nisu nadjene bakterije. I sad posto sam se puno nervirao imao sam neku vrstu anexioznoga napada pa mi je psihijatar prepisao maprazax ( ksalol) pa sad imam još imam jako otežano mokrenje od tih antidepresiva.Pitanje da li neko zna neki antidepresiv koji ne otežava mokrenje. Hvala još jednom pozdrav

To moraš da vidiš sa lekarom, ovde ne možemo da ti sugerišemo nikakvu terapiju.
 
Pozdrav svima u grupi evo da se javim da posle pregleda mi je potvdjen prostatitis urolog mi je prepisao Q-urol,uricin i tamsol.na uroloskome nalazu nisu nadjene bakterije. I sad posto sam se puno nervirao imao sam neku vrstu anexioznoga napada pa mi je psihijatar prepisao maprazax ( ksalol) pa sad imam još imam jako otežano mokrenje od tih antidepresiva.Pitanje da li neko zna neki antidepresiv koji ne otežava mokrenje. Hvala još jednom pozdrav
Nespecifični prostatitis se ne leči antidepresivima sine.
 
koga interesuje da izleci na potpuno prirodan nacin prostatu od svih tegoba(od upale,prostatitisa bakt.. nebakt.. bhp i da ima potpuno zdravu prostatu) bez ispijanja kojekakvih cajeva koji samo ublazuju tegobe,koriscenje antibiotika i drugih farmaceutskih govana u svrhu bezuspesnog lecenja,nek se javi u inbox i objasnicu mu detalje lecenja metodom koja je smesna ali vrlo uspesna 100% ...
:cool:
Molim vas za detalje lečenja, moj suprug ima loš nalaz tumor markera za prostatu. Hvala unapred.
 
Odgovorno tvrdim kao Kupac ovde već stotinu puta pomenutog "čuvenog" Ruskog Ivan čaja od Prodavca izvesnog Radoša iz Knića (što ga reklamira na web stranici istog naziva) da je u pitanju ĐUBRE i da nema veze sa originalnim Ruskim Ivan čajem a koji sam probao (više kutija sam popio od zvaničnog uvoznika). Nakon konzumiranja jedne šolje, grlo mi se potpuno osušilo i počeo da ludački kašljem, uz to sam bio pristojno stondiran tj nisam bio svoj izvesno vreme. Naravno, čuvam korespodenciju odn ambalažu sa podatcima Prodavca.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa sad kad me vuces za jezik sada cu podeliti svoje iskustvo. Probso sam tvoj Ruski caj i to nije nista drugo nego caj od Mlecike,Kiprovine, Svilovine koji ljudi mogu da kupe u prodavnici zdrave hrane ne moraju od tebe uzimati cpecijalni unikatni Ruski caj. Ljudi mogu da poju Mleciku redovno meni to nije nista pomoglo ni tvoja a ni iz prodavnice. E to je moje iskustvo. A bez medicine nema nista tako da lecenje ostavi strucnjacima a ti cajeve probaj da uvalis negde na pijaci a ovde pusti ljude da razmenjuju svoja iskustva
U taj čuveni čaj iz Knića uverila se ovih dana i moja malenkost tako da mu je mojih 2.000 rsd dobro došlo te se samo nadam da će ih "u zdravlju" potrošiti..prevarant klasićni..
 

Back
Top