Prostatitis, upala prostate

ljudi, jel imate bolove na rektalnom delu? ja sam cist od bakterija nekih oko mesec dana.. i sve se popravljalo, bas svi simptomi ali od pre par dana, tacnije od subote imam opet ucestalije mokrenje i javio mi se bol u rektalnom delu (i pre sam ga nekad imao) :/
popio sam 0.2 deci rakije u subotu i nisam se bas najbolje osecao posle toga.. bojim se da su se bakterije vratile..
i da li ste imali iskustva sa ucestalijim mokrenjem kada ste mnogo nervozni? ovih dana se opet puno nerviram.. problemi na sve strane..
moj ćale ima bolove u trtičnom dijelu i u karlici, a tek je zapoceo za lijecenjem. tri dana nije mokrio, a prethodno je ustajao na svakih dva sata. odbijao je da ode kod urologa. stavljen kateter, peče ga, kako gad u pogledu intenziteta.
 
Pozdrav svima, vidim da je ova tema dosta stara, ali mislim da je bolje da u njoj napišem svoj problem, nego da otvaram novu. Imam 30 godina i hroničnu upalu prostate duže od godinu dana. Doktor mi je prepisao alfa blokator Alfapres i taj lijek me bukvalno održava u životu svo ovo vrijeme. Najprije sam uzimao po 1 mg dnevno, ali se stanje pogoršalo i sada pijem po 2 mg. Kada lijek redovno pijem bolove gotovo da uopšte nemam, ali ne smijem ni da pomislim da prestanem sa uzimanjem. Ovih dana sam pokušao da se vratim na 1 mg, ali su se odmah vratili i bolovi iznad penisa (često oštar bol koji podsjeća na osjećaj uboda insekta), te bolovi lijevo i desno od testisa (tj. između testisa i nogu).
Od ljeta pijem i neke čajeve koje pravi poznati travar ovde u Banjaluci i u prvom periodu su mi pomogli, ali onda sam, nakratko, napustio savjet da ne smijem da pijem alkohol i sve što sam napredovao se vrlo brzo vratilo na staro. Od tada nemam napretka.
Nemam volju da idem kod urologa jer je moje iskustvo da su prilično neljubazni i da ne znaju šta rade kada je u pitanju prostata. Kod takvih ljekara mi se ne radi uopšte bris uretre niti drugi pregledi, jer mi je to samo maltretiranje a pročitao sam na internetu da u 95% slučajeva nikakav bakteriološki uzrok ne bude pronađen. Pronašao sam da u svijetu postoji nekoliko specijalizovanih klinika koje se bave prostatitisom i koje ga prilično uspješno liječe. Najbliža je u Italiji, kod izvjesnog doktora Federico Guercini.
Zanima me da li je neko od vas forumaša imao iskustvo ili bar čuo za nekog dobrog doktora u Srbiji koji se bavi ovim problemom i koji postiže dobre rezultate? Sjećam se da sam prije koju godinu pronašao web stranicu nekog doktora koji je, navodno, postizao dobre rezultate, ali sada nikako više ne mogu da je pronađem.
Simptomi mi se lagano pogoršavaju, prognoza izlječenja je sumorna i hvataju me apatija i strah od toga šta će mi donijeti godine koje dolaze.
Imate dobrog urolaoga u CG. Preziva se Radulovic iz Niksica. Njegovi pacijenti koji su se mucili godinama se kunu u njega a kolege iz medicine ga cijene. Raspitivala sam se zbog oca.
 
Jesi li vozio motor i imao povredu karlice? Jesi li imao neku povredu donjeg dela ledja kada si igrao kosarku, odbojku, fudbal ili bilo sta od sporta?
Jesi li vozio motor i imao povredu karlice? Jesi li imao neku povredu donjeg dela ledja kada si igrao kosarku, odbojku, fudbal ili bilo sta od sporta?


Jesi li bio operisan ili u bolnici i jesu li ti ikad stavili kateter? Jesi li imao neke infekcije uretre ranije?

Ne, nema to veze. Erekcija nema veze sa misicima koji cede prostatu. Ako izlazi sporije nego pre moze da bude stenoza.

Komplikuje ti se stanje. Stenoza je podlozna za bakterije i tu se stvara infekcija, te ti se zbog toga smanjuje testosteron.

Dolazi do hipogonadizma jer testisi ne proizvode testosteron u dovoljnoj kolicini. I ne mora da ima veze referentna vrednost testosterona.
@Smorisha pozdrav, citam redom ko ima kakav problem, posto i ja imam problem sa prostatom. Vidim da ste postavili sledeca pitanja:
"Jesi li vozio motor i imao povredu karlice? Jesi li imao neku povredu donjeg dela ledja kada si igrao kosarku, odbojku, fudbal ili bilo sta od sporta?"

Imao sam saobracajnu nesrecu, motor sam vozio. Jedva ziv ostao, na srecu se skroz oporavio ali od tad vucem problem sa prostatom. Doktori su to prepisali htonicnoj upali. Svi nalazi dobri, sem sto je prostata malo uvecana.
Da li mozete da me posavetujete ?
 
@Smorisha pozdrav, citam redom ko ima kakav problem, posto i ja imam problem sa prostatom. Vidim da ste postavili sledeca pitanja:
"Jesi li vozio motor i imao povredu karlice? Jesi li imao neku povredu donjeg dela ledja kada si igrao kosarku, odbojku, fudbal ili bilo sta od sporta?"

Imao sam saobracajnu nesrecu, motor sam vozio. Jedva ziv ostao, na srecu se skroz oporavio ali od tad vucem problem sa prostatom. Doktori su to prepisali htonicnoj upali. Svi nalazi dobri, sem sto je prostata malo uvecana.
Da li mozete da me posavetujete ?
Ne znam kakve tegobe imate.
Ako ste povredili leđa to može da bude stenoza uretre. Ako imate upalu prostate pijte antibiotike.
Mom ocu su postavili pogrešnu dijagnozu da je imao upalu prostate, a on imao stenozu uretre. Posle je to operisao i sad je super.
Izbacite alkohol, kafu i gazirane napitke ako imate urinarne tegobe
 
@Smorisha pozdrav, citam redom ko ima kakav problem, posto i ja imam problem sa prostatom. Vidim da ste postavili sledeca pitanja:
"Jesi li vozio motor i imao povredu karlice? Jesi li imao neku povredu donjeg dela ledja kada si igrao kosarku, odbojku, fudbal ili bilo sta od sporta?"

Imao sam saobracajnu nesrecu, motor sam vozio. Jedva ziv ostao, na srecu se skroz oporavio ali od tad vucem problem sa prostatom. Doktori su to prepisali htonicnoj upali. Svi nalazi dobri, sem sto je prostata malo uvecana.
Da li mozete da me posavetujete ?
Eventualno ako mislite da su vam pogrešili dijagnozu recite urologu da sumnjate da je možda stenoza uretre zbog poverde leđa ili čega god.
Da se i to proveri. Bolje rešenje ne znam.
 
Radio sam uretro cistoskopiju, kamerom su gledali do besike i sve u redu.
Takodje sam radio i MRI.
Simptomi su cesce mokrenje, blagi bol u donjem delu stomaka, ponekad peckanje u uretri...
 

Prilozi

  • Screenshot_20230204_165913_Gallery.jpg
    Screenshot_20230204_165913_Gallery.jpg
    100 KB · Pregleda: 43
  • Screenshot_20230204_165725_Gallery.jpg
    Screenshot_20230204_165725_Gallery.jpg
    124,1 KB · Pregleda: 43
Pozdrav, oko godinu dana vučem probleme sa prostatom. Imam 25 godina i dijagnostifikovan mi je bakterijski prostatitis pre godinu dana. Bakteriju sam izlečio posle mesec dana terapije, a prostatis nakon 3,4 meseca lečenja. Međutim i dalje često osećam bolove u predelu prostate, ostaje mi više kapi mokraće nego obično u kanalu, imam bolne ejakulacije i probleme sa erekcijom. Bio sam kod nekoliko urologa, nikakvi znaci upale prostate, bubrega, bešike, testista itd. nisu prisutni, bakteriološki nalazi mokraće i sperme su čisti. Preporučivali su mi da koristim Cavedu i slične lekove za potenciju i osećam veliko poboljšanje od leka, međutim čim prestanem sa korišćenjem simptomi se vrate. Da li je nekao ima sličan problem i čime bih ovo mogao da rešim?
 
Odgovorno tvrdim kao Kupac ovde već stotinu puta pomenutog "čuvenog" Ruskog Ivan čaja od Prodavca izvesnog Radoša iz Knića (što ga reklamira na web stranici istog naziva) da je u pitanju ĐUBRE i da nema veze sa originalnim Ruskim Ivan čajem a koji sam probao (više kutija sam popio od zvaničnog uvoznika). Nakon konzumiranja jedne šolje, grlo mi se potpuno osušilo i počeo da ludački kašljem, uz to sam bio pristojno stondiran tj nisam bio svoj izvesno vreme. Naravno, čuvam korespodenciju odn ambalažu sa podatcima Prodavca.
Evo kolege koji zna šta je "originalni " ruski čaj ? Sad su svi problemi rešeni.
Hoćeš li nam objasniti koji je pravi ?
Slikaj nam i pakovanje ?

Ja znam za onaj rulekov, ali je preskup brate, i to još u filter kesicama (koje se bez hemije ne mogu napraviti) ?
 
Pozdrav, oko godinu dana vučem probleme sa prostatom. Imam 25 godina i dijagnostifikovan mi je bakterijski prostatitis pre godinu dana. Bakteriju sam izlečio posle mesec dana terapije, a prostatis nakon 3,4 meseca lečenja. Međutim i dalje često osećam bolove u predelu prostate, ostaje mi više kapi mokraće nego obično u kanalu, imam bolne ejakulacije i probleme sa erekcijom. Bio sam kod nekoliko urologa, nikakvi znaci upale prostate, bubrega, bešike, testista itd. nisu prisutni, bakteriološki nalazi mokraće i sperme su čisti. Preporučivali su mi da koristim Cavedu i slične lekove za potenciju i osećam veliko poboljšanje od leka, međutim čim prestanem sa korišćenjem simptomi se vrate. Da li je nekao ima sličan problem i čime bih ovo mogao da rešim?
Lek protiv erektilne disfunkcije ?
Nova strategija, ali mislim da mu je efekat samo da opušta glatku muskulaturu, olakšava izmokravanje.

Problemi sa erekcijom su ovde sekundarni, oni su posledica problema koji se zove hronični prostatitis. Elem u tvom slučaju lekar pokušava da leči posledicu a ne uzrok. Uzrok je tabu-tema koja se ovde preskače.
Zašto ?
Zato što se zvanična urologija još uvek oslanja na farmakologiju, a u slučaju prostate, farmakologija je nemoćna. Ne vredi ti da menjaš urologe, ja sam ih promenio 7-8 i sve se svodilo na isto. Ne možeš ni da ih kriviš nešto puno, kod prostate vladaju neke sasvim druge zakonitosti izgleda mi.
 
Lek protiv erektilne disfunkcije ?
Nova strategija, ali mislim da mu je efekat samo da opušta glatku muskulaturu, olakšava izmokravanje.

Problemi sa erekcijom su ovde sekundarni, oni su posledica problema koji se zove hronični prostatitis. Elem u tvom slučaju lekar pokušava da leči posledicu a ne uzrok. Uzrok je tabu-tema koja se ovde preskače.
Zašto ?
Zato što se zvanična urologija još uvek oslanja na farmakologiju, a u slučaju prostate, farmakologija je nemoćna. Ne vredi ti da menjaš urologe, ja sam ih promenio 7-8 i sve se svodilo na isto. Ne možeš ni da ih kriviš nešto puno, kod prostate vladaju neke sasvim druge zakonitosti izgleda mi.
Pitanje ko je imam, na ultrazvuku nigde nema nikakvih tragova upale već više od 6 meseci,da imam hronični prostatitis da li bi se videli neki znaci?
 
Pitanje ko je imam, na ultrazvuku nigde nema nikakvih tragova upale već više od 6 meseci,da imam hronični prostatitis da li bi se videli neki znaci?
Verovatno da postoje indikatori upale, meni su uzimali sekret prostate radi analize. Doktor mi prstom kroz anus masira prostatu, stiska je, vrši pritisak na rezervoar u kom se skuplja prostatična tečnost (sastavni deeo ejakulata) i sekret pod pritiskom izlazi iz prostate i ulazi u uretru.
Dok on radi masažu sestra dole čeka sa sterilnom staklenom pločicom i hvate nekoliko kapi istisnutog sekreta koji se iscedi iz penisa. Taj uzorak su nosili na mikroskop ili šta već i to je urologu davalo nekakvu jasniju sliku situacije.
Medijatori upale se siguran sam nalaze u prostatičnoj tečnosti i mogu se lako identifikovati.

To su radili pre 30 godina, možda sada to ne rade, možda se nespecifični prostatitis dijagnostikuje na neki manje invazivan način ?

UZ prostate nije pouzdan za dijagnozu, spoljašnji gabariti žlezde mogu biti sasvim u normali a da imate prostatitis. Mada dobro obučen UZ operater, trebalo bi da uoči deformitet uretre, koji nastaje pritiskom upaljenog parenhima prostate. Mada i to zavisi od ugla posmatranja ?

Ako imaš bol prilikom ejakulacije, povremeni bol prilikom izmokravanja, nelagodnost prilikom dužeg sedenja, tanji jutarnji mlaz i delimično cepanje mlaza (prskanje u stranu), osećaj da se nisi dovoljno izmokrio, ne treba ti nikakva specijalna analiza. To je to.
 
Verovatno da postoje indikatori upale, meni su uzimali sekret prostate radi analize. Doktor mi prstom kroz anus masira prostatu, stiska je, vrši pritisak na rezervoar u kom se skuplja prostatična tečnost (sastavni deeo ejakulata) i sekret pod pritiskom izlazi iz prostate i ulazi u uretru.
Dok on radi masažu sestra dole čeka sa sterilnom staklenom pločicom i hvate nekoliko kapi istisnutog sekreta koji se iscedi iz penisa. Taj uzorak su nosili na mikroskop ili šta već i to je urologu davalo nekakvu jasniju sliku situacije.
Medijatori upale se siguran sam nalaze u prostatičnoj tečnosti i mogu se lako identifikovati.

To su radili pre 30 godina, možda sada to ne rade, možda se nespecifični prostatitis dijagnostikuje na neki manje invazivan način ?

UZ prostate nije pouzdan za dijagnozu, spoljašnji gabariti žlezde mogu biti sasvim u normali a da imate prostatitis. Mada dobro obučen UZ operater, trebalo bi da uoči deformitet uretre, koji nastaje pritiskom upaljenog parenhima prostate. Mada i to zavisi od ugla posmatranja ?

Ako imaš bol prilikom ejakulacije, povremeni bol prilikom izmokravanja, nelagodnost prilikom dužeg sedenja, tanji jutarnji mlaz i delimično cepanje mlaza (prskanje u stranu), osećaj da se nisi dovoljno izmokrio, ne treba ti nikakva specijalna analiza. To je to.
Ne snalazim se bas najbolje na ovim forumima ali bih zamolio ako moze clana pod imenom Radovan Cetvrti da pusti slike kako izgleda pakovanje ruskog caja i gde ga kupuje.
Hvala unapred
 
Poslednja izmena od moderatora:
Gospodo draga,pretpostavljam da ste svi na forumu gospoda ,jer gospodje nemaju ovakav problem,i da vas je velika vecina sa foruma u lepim poodmaklim godinama.Imate probleme sa prostatom razlicitih vrsta i simptoma,a jeste li se ikada zapitali sta je pravi uzrok nastanka tih bolesti,svi ovi koji vam preporucuju cajeve,razne antibiotike,doktore itd.,mogu vam na neki nacin pomoci i na kratak period resiti probleme ali ne i trajno izlecenje.
E ja cu vam reci sta je glavni uzrok nastanka svih tipova bolesti prostate,i zasto se javlja u tim 50 tim godinama nasih zivota,kod nekih mozda ranije,kod nekih i kasnije,individualna stvar u zavisnosti od pocetka menopauze vasih zivotnih saputnica,tj. supruga,ljubavnica,devojaka,itd.Pocetkom tog njihovog stanja,lagano se gubi i prestaje potreba za bliskim odnosima,hocu reci sexsualnim sa partnerom tj. sa vama.Trebalo bi vam biti jasno da je osnov gradje, zlezde ili prostate kako je strucno nazivaju strucnjaci,misic,e sada svima bi vam trebalo biti poznato da ukoliko se misici ne koriste ne naprezu,dolazi do opustanja,mlitavljenja,atrofije sto moze da prouzrokuje,raznorazna oboljenja misicnih celija i tkiva,neki ce od vas pomisliti ili reci pa mi to kao muskarci mozemo resiti sami,recimo samozadovoljavanjem,ali ne, ne moze se samo time resiti problem,jer ce zlezda ucestvovati svojim udelom u proizvodnji i lucenju sperme,ali bez velikog naprezanja,dok pri pokretima u seksualnom odnosu,misicna vlakna moraju da iskazu reakciju kako bi odrzali mesto stanovanja zlezde,nadam se da ste me razumeli. Zasto se o ovome ne govori,i zasto je ovo bolest 20 og veka trebalo bi vam svima biti jasno.
Da me ne biste pogresno razumeli i shvatili,nisam zenomrzac vec naprotiv,obozavam zene i sve njihove organe koje mi muskarci ne posedujemo.Ne bih da pisem o razlozima takvih desavanja,da me neko ne bi iz zlih namera shvatio kao sovinistu po bilo kom pitanju,ali mogu vam samo preporuciti,bar za one koji su na pocetku ovih problema sa prostatom.Nagovarajte partnerku na seksualne odnose,znam da to nece biti i nije jednostavno,ali pokusajte da objasnite ako nista drugo da su to potrebe radi vaseg zdravlja i zivota.Eto toliko od mene o ovoj temi.
 
samo bih zeleo da vam kazem da je sve ovo sto sam ja napisao iz licnog iskustva,imam 56 godina,pre nekih 5,6 godina poceli su da se javljaju problemi sa mokrenjem,osecaj neispraznjenosti,osecaj ceste potrebe za mokrenjem,jutarnje otezano mokrenje itd.,poverujte mi da je bar jedno godinu dana pre prvih takvih desavanja seksualni odnos sa suprugom postao vrlo neredovan,jednom mesecno,pa ponekad mozda jednom i u dva meseca,svakako ne mojom zaslugom i zeljom,vec pocetkom njene menopauze i samim tim,
njenom nezainteresovanoscu za isti.Sve dok jednog jutra,naravno posle nase manje vise neprespavane noci,slucajno nisam primetio da je jutarnje mokrenje bilo bez ikakvih problema,kao pre 20 godina recimo,nista posebno se nije dogodilo osim sto sam ja ta dva dogadjaja povezao.Sreca je moja, sto je moja supruga i pored svog stanja, osoba puna razumevanja,shvatila je da je to nesto sto se medju nama mora dogadjati zbog mog zdravlja,bez obzira na zelju koja mozda vise ne postoji.Od tada ja vise vec godinama nemam nikakvih problema,sto se prostate tice.Samo bih vam rekao da oni kod kojih je bolest do te mere poodmakla,i da nemaju erekciju,nece moci na ovaj nacin da dodju do poboljsanja svoje bolesti,niti resavanja problema.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Lek protiv erektilne disfunkcije ?
Nova strategija, ali mislim da mu je efekat samo da opušta glatku muskulaturu, olakšava izmokravanje.

Problemi sa erekcijom su ovde sekundarni, oni su posledica problema koji se zove hronični prostatitis. Elem u tvom slučaju lekar pokušava da leči posledicu a ne uzrok. Uzrok je tabu-tema koja se ovde preskače.
Zašto ?
Zato što se zvanična urologija još uvek oslanja na farmakologiju, a u slučaju prostate, farmakologija je nemoćna. Ne vredi ti da menjaš urologe, ja sam ih promenio 7-8 i sve se svodilo na isto. Ne možeš ni da ih kriviš nešto puno, kod prostate vladaju neke sasvim druge zakonitosti izgleda mi.
potpuno se slažem! naši urolozi su katastrofa ništa ih ne zanima i nemaju pojma samo čista teorija! evo izneću vam sve što sam saznao od urologa i u praksi sa ljudima jer bukvalno 70,% muškaraca ima uvećanu prostatu ili problem, s obzirom na stres, zatrovanu hranu i sedeći način života nije ni čudo! imam prostatitis nekoliko godina sigurno, jer idem redovno na ultrazvuk i 2016 prostata je bila normalna oko 25 grama sada 2023. 47grama, isto toliko u cm. tačno zbog posla sedeo sam i po 10 sati dnevno za kompjuterom i tada je počela benigno da raste i počeli su problemi! prvo bolovi u krstima , najmanje prehlade spuštale su se u nju, pa peckanje i sve ostalo što ide pri mokrenju! krenulo je sve što ste napisali znači slab mlaz, isprekidan, pa dupli, pa prskanje ..woow?hahaha , pa trčiš do wc-a misliš da ćeš se upišati, naravno kaplje u gaće što je užas itd. na svu sreću nemam noćne bolove i mokrenje za sada! i kao što ovaj čovek reče obišao sam više experata znači najpoznatiji u beogradu što privatno, što dragiša mišović koji ti što se kaže rknu samo tablete ma ni ne pogledaju niti tebe, ne saslušaju te, ne pogleda papire ,nalaze, svu moju krvnu sliku, ultrazvuk, analize ma ništa osim što pogleda psa, ni to ih ne zanima već "index"!index je bitniji i od samog psa! daju vam alfa blokator protiv rasta tamsol tablete koje vam odmah daju pijte ako baš baš baš morate, one bukvalno ubijaju erekciju, dobijate vrtoglavice, nesvestice i što je najgore ukoliko se samozadovoljavate, a jako je zdravo masturbiranje svaki dan u stolici dok sedite, u tom položaju prostata se sabija i tako smanjuje, mora da se isušuje prostata i tako smanjuje tkivo, dakle kad svršite vama sperma ne ide napolje nego u bešiku! nema nikakve štete ali osećaj da ste prskali unutra a ne napolje je katastrofa za naš mozak apsolutno! užas! tamsol za prostatu ne smete prekidati najmanje 6 meseci i kada se prestaje sa korištenjem mora se polako svaki drugi dan, pa svaki treći, pa dva put nedeljno, pa jednom , a ne odjednom da prekidate jer će tek onda prostata da eksplodira u rastu! prostata voli toplo, što više sunca, idite na nudističke plaže, sunčajte donji deo tela posle podne, nikako hladno , nikako mokro, nikako mokar kupaći, mokar veš depilirajte se dole redovno zbog bakterija i vlage, nikako bosi leti nikako! zimi debele čarape, nikako mokre noge, skijanje i hladno nikako! prostata voli masažu, rimljani su je masirali i nije bilo bolova, imate u sex šopovima masažere za prostatu ili neka vam partner pomaže! to neće niti jedan urolog da vam kaže, retko koji! jako su skupi pregledi od kojih nemate apsolutno ništa! saune su odlične za prostatu, tople kupke, treba koristiti bundevino ulje minimum 6 meseci 2 supene kašike po 2 puta dnevno, a onda svaki dan jedna kašika naredne 2 godine! med, propolis, beli luk, čaj od kukuruzne svile, čaj od peršuna, kantarion, zeleni čaj sa limunom bez šećera! tople supe, ništa začinjeno i jaka hrana! suplementi tablete sve poznate sa sabal palmom, afrička šljiva pomažu jako, slobodno ih pijte pomažu i za prostatu i za erekciju! alkohol nikako što više c vitamina kroz voće, vodite računa sa limunom i šumećim tabletama da ne dobijete pesak u bubrezima! bolovi se povuku pa se vrate tako je i pomirite se sa tim! brinite ljudi o svom zdravlju! veliki pozdrav!
 
Imam 37 godina i hronicnu upalu prostate vec vise od 7god.
Ono zbog cega se sada javljam vama je to sto mi nije jasno zasto se doktori tesko odlucuju da prepisu terapiju sa alfa-blokatorima.Inace,kolega na poslu mi je rekao da on to koristi (lek se zove
"zerlon" ili "proskar" (finasterid)) i da od kad ga koristi njegovi problemi su se prepolovili.I ja sam to spomenuo lekaru ali nije nista rekao.Molim vas ako neko nesto vise zna o ovome da mi napise sve sto zna.Unapred hvala svima.
zato što alfa blokstori ubijaju erekciju i zato što se piju 6 meseci, nisu dobre kontraindikacije i zato što ukoliko imaš seks ili se samozadovoljavaš što je retkost veruj mi, prilikom ejakulacije sperma ne izlazi kroz penis napolje već ima kontra smer u bešiku, lekarima je neprijatno u srbiji da kažu" drkaš, svršiš, penis i sl. stvari" a kamo li ovakve stvari, mnogo je zatucana i patrijarhalna zemlja i narod u poslednjih 30 godina! u svakom slučaju nisu dobri lekovi i taj koji ti je rekao da su lekovi ok taj te laže, pozdrav
 
samo bih zeleo da vam kazem da je sve ovo sto sam ja napisao iz licnog iskustva,imam 56 godina,pre nekih 5,6 godina poceli su da se javljaju problemi sa mokrenjem,osecaj neispraznjenosti,osecaj ceste potrebe za mokrenjem,jutarnje otezano mokrenje itd.,poverujte mi da je bar jedno godinu dana pre prvih takvih desavanja seksualni odnos sa suprugom postao vrlo neredovan,jednom mesecno,pa ponekad mozda jednom i u dva meseca,svakako ne mojom zaslugom i zeljom,vec pocetkom njene menopauze i samim tim,
njenom nezainteresovanoscu za isti.Sve dok jednog jutra,naravno posle nase manje vise neprespavane noci,slucajno nisam primetio da je jutarnje mokrenje bilo bez ikakvih problema,kao pre 20 godina recimo,nista posebno se nije dogodilo osim sto sam ja ta dva dogadjaja povezao.Sreca je moja, sto je moja supruga i pored svog stanja, osoba puna razumevanja,shvatila je da je to nesto sto se medju nama mora dogadjati zbog mog zdravlja,bez obzira na zelju koja mozda vise ne postoji.Od tada ja vise vec godinama nemam nikakvih problema,sto se prostate tice.Samo bih vam rekao da oni kod kojih je bolest do te mere poodmakla,i da nemaju erekciju,nece moci na ovaj nacin da dodju do poboljsanja svoje bolesti,niti resavanja problema.
Znači posle manje više celonoćnog seksanja ti izleči BH prostate ?

Tek tako, ko rukom odnešeno ? :kafa:
 

Back
Top