Prosečna srpska svadba 20.000 evra

a sto onda ti dolaze na svadbu?
ruzno je.
neka onda kupe set lepih casa za 2.000 dinara.

ali im je gloopo da to daju, zele da deluju kao da su neko i nesto
meni je to bas bas ruznan gest.

nemas pare, nije problem, kupi nesto od srca da im ostane kao uspomena od tebe.
Зато што младенци сада искључиво траже коверте.

поента је да се виде драги људи које ретко виђамо, да се деца из фамилије упознају јер се не срећу, не знам шта је у томе лоше...
ja bas suprotno mislim.

prilike da se takve ljudi vide imas svaki dan, svaki vikend.. ne moras da ih vidis, mozes da ih okrenes telefonom..cujes kako su.
ako te ne zanima da ih posetis ili pozoves godinama, 365 dana svake godine onda nema sta da ih vidjas i na svadbi.

u neku ruku praznom kovertom pokazuju i koliko postuju mladence..

prazna koverta nije simbol nemanja..
Ма, то је посебна прича.
Зато Цигани сваку коверту отворе и прочитају преко разгласа, тај и тај дао толико пара, или донео то и то, и нико не замера нити се смеје.
Али, за своју свадбу добије исто то, у пару, јер Цига погледа списак па каже, Аха, Рамиз донео шољице, идемо по шољице. Крај.

Зато што младенци сада искључиво траже коверте.
i sad dolazimo do kljuca svega

oni mogu da zele i ocekuju ali ako te vole, ako su ti dragi razumece tvoju situaciju i prihvatice i mali poklon koji je od srca i maksimum koji neko moze da im da.

na kraj ispada da se sve vrti oko licemerja.. niko ne poziva da se ljudi vesele i jer su im dragi pa zele da ih vide nego da zarade.

ja bas suprotno mislim.

prilike da se takve ljudi vide imas svaki dan, svaki vikend.. ne moras da ih vidis, mozes da ih okrenes telefonom..cujes kako su.
ako te ne zanima da ih posetis ili pozoves godinama, 365 dana svake godine onda nema sta da ih vidjas i na svadbi.
То не значи да си у праву.
Ја се не сетим да неке људе позовем телефоном годинама, а врло се обрадујем кад их случајно сретнем, искрено, од срца...

pa nije ruzno...
sa jedne strane tacno je..oni tebe zovu i treba da te caste ali zaboravljate sustinu svadbe..da se mladim ljudima pomogne u novom zivotu
zato su se nekad kupovali televizori, frizideri, sporeti...

sad je normalno da im barem das nesto vise nego sto su imali troskova oko tebe.. to je bar fer i korektno
ako ne mozes vise.

Znaš tabe nekad su gosti trebali da uvelicaju taj dan vjencanja a sad trebaju da “plate” prosseravanje i izigravanje nekih standarta u kojima i sami mladenci često i ne žive

Ма, то је посебна прича.
Зато Цигани сваку коверту отворе и прочитају преко разгласа, тај и тај дао толико пара, или донео то и то, и нико не замера нити се смеје.
Али, за своју свадбу добије исто то, у пару, јер Цига погледа списак па каже, Аха, Рамиз донео шољице, идемо по шољице. Крај.
ja da ti kazem..cigani su najpametniji ljudi.

dzej je pricao kako daju poklone za rodjendan.

svako da po 100 evra.

i tako ide u krug.. prakticno nemas nikakve troskove jer ces tih 100 evra od svakog od njih dobiti nazad kad tvoj dodje red za rodjendan ali je dobro sto u tom trenutku imas na gomili vecu kolicinu novca ako treba nesto da kupis ili uradis.

i sad dolazimo do kljuca svega

oni mogu da zewle i ocekuju ali ako te vole, ako su ti dragi razumece tvoju situaciju i prihvatice i mali poklon koji je od srca i maksimum koji neko moze da im da.

na kraj ispada da se sve vrti oko licemerja.. niko ne poziva da se ljudi vesele i jer su im dragi pa zele da ih vide nego da zarade.
Мени је најдражи поклон на свадби био од ујне коју сам много волела. Обичне, стаклене чинијице, које сада коштају у комплету врв 500 динара...али их користим свакодневно, и увек се сетим ње.
Колико је имала, толико је донела.
Пре свадбе је нисам видела годинама, живела је на селу, после свадбе само још једном.
Али, њено присуство на свадби ми је много значило.

Мени је најдражи поклон на свадби био од ујне коју сам много волела. Обичне, стаклене чинијице, које сада коштају у комплету врв 500 динара...али их користим свакодневно, и увек се сетим ње.
Колико је имала, толико је донела.
Пре свадбе је нисам видела годинама, живела је на селу, после свадбе само још једном.
Али, њено присуство на свадби ми је много значило.
ali ti si zena iz proslog veka :mrgreen:

budalastina.
pozoves samo one najblize.
sta ce ti rodbina koju vidjas 2 puta u dve godine na nekoj svadbi ili sahrani.
Ne volim svadbe. Najveća glupost, pogotovo što se kalkuliše i sve vrti oko novca.

Mi smo imali svadbu, bila sam u belom i samo fizički prisutna.
Oboje smo bili protiv svadbe, ali se moralo tako iz ko zna kojih nebuloznih razloga koje sada ne bih uvažila ni pod tačkom 'razno

Богами мало мало па моју жену и мене неко зове на свадбу, ћерка наша некад иде с нама некад остане код баке и деке.
popularni ste :D

to sa svadbama ide u ciklusima..
tako sam ja nekad imao i po 3..4 svadbe u jednoj godini
nekad se zalomi ciklus od par godina sa gomilom svadbi i onda susa od par godina bez svadbi jer su se svi poznanici i rodjaci poudaval i poozenili i onda se ceka nov narastaj da stasa za to :D

i ti sa praznim kovertama su malo smesni.
svako se potpise na koverti tako da se od prisutnih tacno zna ko se nije potpisao na koverti a to su oni sa praznim kovertama :rotf:

ne samo sto su bili bezobrazni nego su ispali i gloopi :mrgreen:

Budu bez potpisa :lol:

Ali nećemo dusu grešiti činjenica da minimum moraš “od kupiti “ svoje mesto je jako tužno

budalastina.
pozoves samo one najblize.
sta ce ti rodbina koju vidjas 2 puta u dve godine na nekoj svadbi ili sahrani.
Da se zarade pare, Svadbe se danas organizuju da mladenci uzmu pare.

Naslov teme je malo folirantski. Kao da mi ne znamo da Svadbe danas, ma koliko da kostaju, u 90% zaradjuju pare, i da je to je i glavni motiv organizovanja velikih srpskih svadbi danas.

Back