Pronašao torbu sa 40.000 evra, a vlasnik mu se ovako zahvalio

Jednom kad sam video leš kako plovi Dunavom, pokazao sam ga masi ljudi, i sklonio se. Niko nije hteo da zove policiju, od nas odraslih i iskusnih ljudi, da ga policija ne bi maltretirala. Znamo šta smo sve doživljavali od njih i kako se ponašaju. Ne pada mi na pamet da budem svedok za bilo šta. Policiju je pozvala devojčica od 15 godina. Garantujem da joj se tada završilo detinjstvo i adolescencija, kao i da je prošla žestoku torturu u nekoj raspaloj pšolicijskoj stanici, punoj bubašvaa. Za mene videti leš nije ništa novo, nagledao sam ih se u ratu na Kosovu, ali neću da budem svedok policiji, ako ne moram; a neću i ako moram. I tačka. Neka neko drugi svedoči. Kad bih našao torbu sa 20 pasoša na 20 različitih imena, sa istim likom na fotografiji u svih 20 pasoša, sa 1.000.000 eura u njoj, ne bih je odneo u policiju. Ende.

- - - - - - - - - -

Kad bi našao torbu i u njoj 1.000.000 eura, da li bi je uzeo ili odneo u policiju? Ako je odneseš u policiju, em što će da te nabede da je u torbi bilo 2.000.000 eura, pa će da te odvale od batina, em što će oni da podele sadržaj torbe. Razmisli.

- - - - - - - - - -

A plus u torbi se pored miliončeta nalazi, već sam rekao, 20 pasoša na 20 različitih imena, a na svi imaju istu fotografiju.

- - - - - - - - - -

Kakav bre zakon? Zabole me zakon i šta piše u zakonu. Ako nađem torbu sa miliončetom - ona je moja. I tačka.

Ти оно беше неки верник и веган?

Одговорићеш кад стигнеш, видим да си много осунчан...
 
Zakon ne kaznjava ako neko nesto nadje i prisvoji.

Sta ne kaznjava, ajd da se kladimo da kaznjava.....

- - - - - - - - - -

"Zakon, ipak, jasno propisuje koje su dužnosti nalazača. Svako ko nađe izgubljenu "pokretnu stvar" dužan je da je vrati vlasniku ili da obavesti policiju. U suprotnom preti mu kazna za krivično delo utaje, što znači da bi mogao da odleži iza rešetaka i čitavih godinu dana. Istina, još nije zabeleženo da je neko pronađen i osuđen zato što nije vratio tuđe pare."

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:354418-Nema-novca-za-postene-nalazace


Ja znam one koji su iza resetaka za nevracanje nadjenog...

- - - - - - - - - -

Nije poenta u zatvoru nego da vracanje nije bas iz razloga humanosti ili postenja, toga nema u Srbiji znate vi to dobro, nego od straha da mu sutra na vrata ne zakuca mile burgija ili stanko pacov i prosiri mu bulju za 3 broja...
 
Ти си бре луд човек, тамо лепо пише изгубљена ствар, а откуд налазач може да буде сигуран да је то изгубљено, а да није једноставно одбачено, рецимо човек решио да крене да води аскетски живот и сл...

Ti si bre neobrazovan čovek, u zakonu lepo piše da se pronađeno mnora prijaviti. Možda je neka poremećena osoba namazala novčanice otrvom, pa čeka da neko dete uzme?

- - - - - - - - - -

praviš se blesav oćeš reći

Ne vređaj kolegu, ne pravi se on blesav. :ljutko:

- - - - - - - - - -

Ти оно беше неки верник и веган?

Одговорићеш кад стигнеш, видим да си много осунчан...

Jedno veze nema sa drugim.
 
Ti si bre neobrazovan čovek, u zakonu lepo piše da se pronađeno mnora prijaviti. Možda je neka poremećena osoba namazala novčanice otrvom, pa čeka da neko dete uzme?

- - - - - - - - - -



Ne vređaj kolegu, ne pravi se on blesav. :ljutko:

- - - - - - - - - -



Jedno veze nema sa drugim.

Како нема везе?

И једни и други тврде да живе исправније од свих нас, обичних грешника.

Шта је у ономе што је написао исправно?

Уосталом, објасниће он кад се врати из Бановине.
 
Sta ne kaznjava, ajd da se kladimo da kaznjava.....

- - - - - - - - - -




Ja znam one koji su iza resetaka za nevracanje nadjenog...

Nije istina.

Nisi ti kriv sto si nasao ono sto je neko izgubio. Kriv je onaj sto je izgubio.

- - - - - - - - - -

Ti si bre neobrazovan čovek, u zakonu lepo piše da se pronađeno mnora prijaviti. Možda je neka poremećena osoba namazala novčanice otrvom, pa čeka da neko dete uzme?

.

Gde to pise u Zakonu?

Molim link!
 
Ako neko prisvoji nešto što nije njegovo, to je krađa. Ukoliko je vrednost ukradenog manja od 15.000 dinara, to je sitna krađa, kažnjiva novčano ili zatvorom do šest meseci. Sitna krađa goni se po privatnoj tužbi pokradene osobe.

U slučaju da je vrednost ukradene stvari veća od 15.000, a manja od 450.000 dinara, reč je o „običnoj“ krađi. Ovde već javni tužilac mora da goni lopova po službenoj dužnosti, a kazna je novčana ili do tri godine zatvora.
 
Како нема везе?

И једни и други тврде да живе исправније од свих нас, обичних грешника.

Шта је у ономе што је написао исправно?

Уосталом, објасниће он кад се врати из Бановине.

Totalno pogrešno. Ni jedan hrišćanin (verujem da u našoj sredini o hrišćanima pišemo) ne govori drugima šta treba i kako treba. Radi svoje kako misli i to je to. I ponoviću, nisu vernici i vegani za poređenje.
 
Паре до сада нисам ни губио ни налазио. Какве сам среће нађем маче или куче. Маче или узмем или удомим, а за псе су ми се јавили (незахвални) власници. Нису ме частили ни са 50 динара. ;)

- - - - - - - - - -

Овај је стварно испао, муфљуз, барем да је дао налазачу 400 евра, 1%...
 
Totalno pogrešno. Ni jedan hrišćanin (verujem da u našoj sredini o hrišćanima pišemo) ne govori drugima šta treba i kako treba. Radi svoje kako misli i to je to. I ponoviću, nisu vernici i vegani za poređenje.

Изгледа да се нисмо разумели.

Нисам ја поредила вернике и вегане, него је он и верник и веган, бар се тако представља.

Кад читаш његове постове, звучи тако савршено... кад оно...
 
Изгледа да се нисмо разумели.

Нисам ја поредила вернике и вегане, него је он и верник и веган, бар се тако представља.

Кад читаш његове постове, звучи тако савршено... кад оно...

Vegan jeste, a ovo drugo... čitao sam na pdf Religija šta piše. Ne bih o tome, mislim da me razumeš.

- - - - - - - - - -

Da je predao policiji, njemu, kao poštenom nalazaču,
sleduje 50%.
Msm, nebi mu dala policija, već sud pri vraćanju novca.

Ne, ništa mu ne sleduje. Osim kazne ako ne vrati.

- - - - - - - - - -

Gde to pise u Zakonu?

Molim link!

Izvoli: https://www.google.rs/?gws_rd=ssl
 
Utaja



član 207.



(1) Ko u nameri da sebi ili drugom pribavi protivpravnu imovinsku korist, prisvoji tuđu pokretnu stvar koja mu je poverena,

kazniće se zatvorom do dve godine i novčanom kaznom.

(2) Ako delo iz stava 1. ovog člana učini staralac,

kazniće se zatvorom od tri meseca do tri godine i novčanom kaznom.

(3) Ako vrednost utajenih stvari prelazi iznos od četristopedeset hiljada dinara,

učinilac će se kazniti zatvorom od šest meseci do pet godina i novčanom kaznom.

(4) Ako vrednost utajenih stvari prelazi iznos od milion i petsto hiljada dinara ili utajena stvar predstavlja kulturno dobro, odnosno dobro koje uživa prethodnu zaštitu,

učinilac će se kazniti zatvorom od jedne do osam godina i novčanom kaznom.

(5) Ko tuđu pokretnu stvar koju je našao ili do koje je slučajno došao protivpravno prisvoji u nameri da sebi ili drugom pribavi imovinsku korist,

kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.

(6) Za dela iz st. 1. i 5. ovog člana, ako su utajene stvari u svojini građana, gonjenje se preduzima po predlogu.
 
Kao dete nasao sam novcanik sa dokumentima i novcem zubarke iz naseg mesta, dobro ga prokontrolisao i video da ima vise od 8000 din i dosta sitnisa,veliki novac krajem 50ih, vec sam video sladoled za sitnis koji cu dobiti od gospodje zubarke. Posle 15-20 min pesacenja zvonio na vrata vratio novcanik, ona ga je otvorila pogledala unutra i mrtva hladna rekla da joj je zao aline moze da me nagradi posto nema sitnog novca, resio sam da to nece nikada vise dami se desi i odsad zadrzavam sta nadjem. Dve tri godine kasnije opet nadjem vrlo lep novcanik kakav bi kupio da imam novca i pomislim sad je
ovo moj novcanik, pogledam unutra bilo je nesto malo novca ali gomila dokumenata,vozacka, licna i jos drugih pomislim sada ce ovaj morati da vadi sve iznova pa ga ipak pozovem na telefon i sve vratim ali mu rekoh da bi bilo fer da mi da novcanik posto sam bio posten a covek mi rece da sam jos balav za tako skup novcanik, e pa sledeci put, stvarno ne znam, mozda budem posten a mozda i ne.
 
Kao dete nasao sam novcanik sa dokumentima i novcem zubarke iz naseg mesta, dobro ga prokontrolisao i video da ima vise od 8000 din i dosta sitnisa,veliki novac krajem 50ih, vec sam video sladoled za sitnis koji cu dobiti od gospodje zubarke. Posle 15-20 min pesacenja zvonio na vrata vratio novcanik, ona ga je otvorila pogledala unutra i mrtva hladna rekla da joj je zao aline moze da me nagradi posto nema sitnog novca, resio sam da to nece nikada vise dami se desi i odsad zadrzavam sta nadjem. Dve tri godine kasnije opet nadjem vrlo lep novcanik kakav bi kupio da imam novca i pomislim sad je
ovo moj novcanik, pogledam unutra bilo je nesto malo novca ali gomila dokumenata,vozacka, licna i jos drugih pomislim sada ce ovaj morati da vadi sve iznova pa ga ipak pozovem na telefon i sve vratim ali mu rekoh da bi bilo fer da mi da novcanik posto sam bio posten a covek mi rece da sam jos balav za tako skup novcanik, e pa sledeci put, stvarno ne znam, mozda budem posten a mozda i ne.

Da te nauci umri muski kako se to radi...
Izaberes dokument koji je znacajan i izvadis ga iz novcanika....
I odneses ostale i kad vracas, kazes, evo tu su vam svi dokumenti i sve sto je bilo u novcaniku samo mi je npr vasa licna karta pala iza troseda dok sam na krevetu gledao kako da vas nadjem.
Jako je nezgodno da se zavlaci iza njega a tesko se i pomera, pa ako vam nije previse nezgodno, da se ja ne mucim da je vadim iza troseda, nego eto vi izvadite novu.
Skoro svaki pametan ce ti ponuditi 3000 umesto 6000 koliko bi kostalo izdavanje nove....
 
Има незахвалних људи.

Пре пар година на базену нађем туђу личну карту. Поглед на адресу и одлука да му однесем документ на кућна врата.

Пар станица трамвајем, ништа особито.

Зазвоним ја, спремна на излив захвалности. Отвара намргођено лице, узима ми из руке то што сам донела и затвара врата.

Тако ми и треба, помислила сам.
 
Има незахвалних људи.

Пре пар година на базену нађем туђу личну карту. Поглед на адресу и одлука да му однесем документ на кућна врата.

Пар станица трамвајем, ништа особито.

Зазвоним ја, спремна на излив захвалности. Отвара намргођено лице, узима ми из руке то што сам донела и затвара врата.

Тако ми и треба, помислила сам.

Е то није лепо.
 
Има незахвалних људи.

Пре пар година на базену нађем туђу личну карту. Поглед на адресу и одлука да му однесем документ на кућна врата.

Пар станица трамвајем, ништа особито.

Зазвоним ја, спремна на излив захвалности. Отвара намргођено лице, узима ми из руке то што сам донела и затвара врата.

Тако ми и треба, помислила сам.

Ти си очекивао као у Тесној Кожи? кад је добио домаћих јаја уместо новаца.. :zcepanje:

- - - - - - - - - -

Joj sto si inteligentan...

Kao i uvek....:bljak:

- - - - - - - - - -

I zasto poslusaj savet sto ce ti chicha dati: NIKADA nista ne vrecaj sto je neka budala izgubila a ti nasao!

Mirne savesti trosi pare jer NISTA NISI UKRAO.

A onaj sto je izgubio neka sledeci put bolje pazi....

Ко троши паре туђе нема савести.
 
Joj sto si inteligentan...

Kao i uvek....:bljak:

- - - - - - - - - -

I zasto poslusaj savet sto ce ti chicha dati: NIKADA nista ne vrecaj sto je neka budala izgubila a ti nasao!

Mirne savesti trosi pare jer NISTA NISI UKRAO.

A onaj sto je izgubio neka sledeci put bolje pazi....

U Srbiji je to kršenje zakona. A mnogo važnije, nisam ja komunista da kradem tuđe, već čovek koji poštuje moral. Vraćam uvek tuđe.
 

Back
Top