Pronašao torbu sa 40.000 evra, a vlasnik mu se ovako zahvalio

Блајби, жена коју знам је позајмила неке силне паре да би однела у Београд за лечење супруга.

Расејана, очајна, заборавила их је у аутобусу, заправо, целу торбу.

Нашао неки човек и вратио јој.

А ти би да је преваспитаваш?

Budala je sto joj je vratio.

Ona je trebala mn ogo vise da pazi kada zna za cega ce joj pare.

Ona je kriva, a ne covek sto je nasao. On je samo budala sto je vretio.
 
Budala je sto joj je vratio.

Ona je trebala mn ogo vise da pazi kada zna za cega ce joj pare.

Ona je kriva, a ne covek sto je nasao. On je samo budala sto je vretio.

Ма, дај, бре, муж јој умире у болници она ће баш да мисли на торбу.

Јел' теби неко био тешко болестан, знаш ли у каквом су тад стању људи?
 
Najveca para koju sam u zivotu izgubio je 50€ ,,,od tada novcanik nosim i mogu da kazem da uopste nisam gubio novac ....

Pre mi se desavalo da izgubim i sitniju lovu,,,nije vredno pomena ,ali i nalazio sam ,zadnji put 700-800 dinara,cak mi se desavalo da kada pazarim nesto vrate mi vise ,i ja posle kada pocnem da brojim novac ,gledam ,sta je sad ovo??

A i na oci su mi krali 5 dinara i nikada vise nisam tu pazario,to je bilo pre 15 godina i vise ,tada si mogao barem nesto da kupis...
 
Луд човек, ја би то лепо ставио у џепове, гаће, чарапе, само торба би остала где јесте, па нека изгуби и други пут.

:ok::worth:

- - - - - - - - - -

Ма, дај, бре, муж јој умире у болници она ће баш да мисли на торбу.

Јел' теби неко био тешко болестан, знаш ли у каквом су тад стању људи?

A sto ja treba da brinem da li joj muz umire ili ne? Sab me gabri za to.
 
:ok::worth:

- - - - - - - - - -



A sto ja treba da brinem da li joj muz umire ili ne? Sab me gabri za to.

Размисли о себи и свом начину размишљања.

Заправо, немој, ако сматраш да је то исправно, само терај, ко сам ја да те уверавам у супротно.
 
Rasejane treba kazniti, ja nisam dobrotvor.

Nisi, ali raspitaj se šta kaže naš zakon (ne tvoj) za nevraćnje nečije imovine.

- - - - - - - - - -

Луд човек, ја би то лепо ставио у џепове, гаће, чарапе, само торба би остала где јесте, па нека изгуби и други пут.

Tačno se vidi "krem" Krstarice. Razni trovači, prebezi, sabraćajni prekršioci, džeparoši i ostali polusvet.
 
ovi što bi spodbili pare i pobjegli

nek se sete toga sledeći put kad ih oprhva potreba da jauknu kako ne mogu da žive od lopova u srbiji

Чек бре мало, ја ако нађем нешто, како сам ја онда лопов?

- - - - - - - - - -

Tačno se vidi "krem" Krstarice. Razni trovači, prebezi, sabraćajni prekršioci, džeparoši i ostali polusvet.

Ајде бре матори сенилко, ко је теби крив што не знаш да ли је дан или ноћ и сејеш ствари около.
 
GDE TO PISE da se nadjeno mora vratiti?

U kom zakonu?

Sa velikim zadovoljstvom bi ih trosio, bez grize savesti.

Nisam ja kriv sto je neko rasejan pa gubi svoje stvari.

"Zakon, ipak, jasno propisuje koje su dužnosti nalazača. Svako ko nađe izgubljenu "pokretnu stvar" dužan je da je vrati vlasniku ili da obavesti policiju. U suprotnom preti mu kazna za krivično delo utaje, što znači da bi mogao da odleži iza rešetaka i čitavih godinu dana. Istina, još nije zabeleženo da je neko pronađen i osuđen zato što nije vratio tuđe pare."

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:354418-Nema-novca-za-postene-nalazace
 
"Zakon, ipak, jasno propisuje koje su dužnosti nalazača. Svako ko nađe izgubljenu "pokretnu stvar" dužan je da je vrati vlasniku ili da obavesti policiju. U suprotnom preti mu kazna za krivično delo utaje, što znači da bi mogao da odleži iza rešetaka i čitavih godinu dana. Istina, još nije zabeleženo da je neko pronađen i osuđen zato što nije vratio tuđe pare."

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:354418-Nema-novca-za-postene-nalazace

А откуд налазач да зна да то власник није бацио?
 
Ајде бре матори сенилко, ко је теби крив што не знаш да ли је дан или ноћ и сејеш ствари около.

Kuku, udarila muka što si se prepoznao. Polako, zar ne vidiš da po zakonu moraš da vratiš, ili ideš na robiju?
Izvini što si ispao smešan i što si se prepoznao u grupi džeparoša i švercera.
Ma kakvi izvini, zabole me baš za tebe i slične. :lol:

- - - - - - - - - -

А откуд налазач да зна да то власник није бацио?

Još bitniji razlog da obavesti policiju i preda im takvu nađenu stvar. Umeš li ti da čitaš? Ako umeš, pogledaj malo naše zakone.
 
Jednom kad sam video leš kako plovi Dunavom, pokazao sam ga masi ljudi, i sklonio se. Niko nije hteo da zove policiju, od nas odraslih i iskusnih ljudi, da ga policija ne bi maltretirala. Znamo šta smo sve doživljavali od njih i kako se ponašaju. Ne pada mi na pamet da budem svedok za bilo šta. Policiju je pozvala devojčica od 15 godina. Garantujem da joj se tada završilo detinjstvo i adolescencija, kao i da je prošla žestoku torturu u nekoj raspaloj pšolicijskoj stanici, punoj bubašvaa. Za mene videti leš nije ništa novo, nagledao sam ih se u ratu na Kosovu, ali neću da budem svedok policiji, ako ne moram; a neću i ako moram. I tačka. Neka neko drugi svedoči. Kad bih našao torbu sa 20 pasoša na 20 različitih imena, sa istim likom na fotografiji u svih 20 pasoša, sa 1.000.000 eura u njoj, ne bih je odneo u policiju. Ende.

- - - - - - - - - -

Kad bi našao torbu i u njoj 1.000.000 eura, da li bi je uzeo ili odneo u policiju? Ako je odneseš u policiju, em što će da te nabede da je u torbi bilo 2.000.000 eura, pa će da te odvale od batina, em što će oni da podele sadržaj torbe. Razmisli.

- - - - - - - - - -

A plus u torbi se pored miliončeta nalazi, već sam rekao, 20 pasoša na 20 različitih imena, a na svi imaju istu fotografiju.

- - - - - - - - - -

Kakav bre zakon? Zabole me zakon i šta piše u zakonu. Ako nađem torbu sa miliončetom - ona je moja. I tačka.
 
Kuku, udarila muka što si se prepoznao. Polako, zar ne vidiš da po zakonu moraš da vratiš, ili ideš na robiju?
Izvini što si ispao smešan i što si se prepoznao u grupi džeparoša i švercera.
Ma kakvi izvini, zabole me baš za tebe i slične. :lol:

- - - - - - - - - -



Još bitniji razlog da obavesti policiju i preda im takvu nađenu stvar. Umeš li ti da čitaš? Ako umeš, pogledaj malo naše zakone.

Ти си бре луд човек, тамо лепо пише изгубљена ствар, а откуд налазач може да буде сигуран да је то изгубљено, а да није једноставно одбачено, рецимо човек решио да крене да води аскетски живот и сл...

- - - - - - - - - -

otkud znaš da nije ostavio dok se ne vrati iz wc-a recimo

Па нема разлога да знам, ја знам тама онолико колико мени иде у прилог, а остали нека се сналазе..
 

Back
Top