Promene uz sviranje .....

Umri_muski

Legenda
Poruka
56.065
Znate sta bi mene kao inzenjera ubedilo da se stvarno desavaju promene?

Da se otvaraju prilike za preduzimljive i kreativne projekte, a ne namestanja za dominantne dobro povezane i u sustini zatvorene biznise...

Ja u svakom gestu ove vlasti vidim namestanje svojima, nesto netransparentno , nesto sto ja mogu ti ne mozes...nesto sto ti treba jedan papir viska da bi to mogao...
Niti ce ti banke izaci u susret, , to mi je tek na poslednjem mestu , to smo i navikli da ovde nisu investicione, nego lihvarske...
Ali sam pristup svega je da se osakati prilika svakome ko nije pera mika laza...

Plus da je sigurno nesto lopovsko i kriminalno , to sigurno ....znaci mora da se utaji nesto , porez, neka cena, neka sirovina, nesto se pokriva sigurno...
Ama bas nijedna privredna delatnost nije cista u Srbiji , ama bas nijedna...

Kazu mi da je svuda u svetu tako , ali nije...Koliko god mufljuzi , u USA su itekako moguce nedvojne firme...JIT poslovanje i slicno..

Kod nas je sve na pipku...hoce proci nece proci..
Radnik bez zastitne opreme, sistem bez backupa, majstor bez alata...
 
Tako je slično i u opoziciji. Svako tu gleda sebe. Evo ga Savo, on je mogao da se uključi u izbore u decembru, tačno bi svi zajedno smenili Vučića u Beogradu ali on je odlučio da mudro gleda svoja posla jer u zajedničkom uključivanju nema neki poseban interes, ništa on lično ne dobija, a sad kad se opozicija podelila, odlučio da iskoristi situaciju pa izlazi sam. To je ta srpska politika, ja pa ja... još jedan narcis solista na političkoj sceni. Sebičluk nas načisto upropasti. I naravno da svakom laiku bude jasno da tu nema nikakvih promena.
 
Poslednja izmena:
Evo ga Savo, on je mogao da se uključi u izbore u decembru, tačno bi svi zajedno smenili Vučića u Beogradu ali on je odlučio da mudro gleda svoja posla

Ja Savi ne verujem. Sećam se koliko nas je bilo na Gazeli..i šta se na kraju desilo? AV ili Brnabićka obavili razgovor sa njim i protesti stali i prestali.

Plus..Savo je 01.05. doveo notara u Košutnjak da skuplja potpise. Ne znam da li imamo pravnika ili advokata na forumu da objasni sledeće: Zašto se u Zakonu o JB ne spominje otvoren prostor kao mesto rada notara?
Da li je Komora JB dala dozvolu Savi da prvog dana praznika dovodi notara u Košutnjak da u nekom šatoru overava potpise?
 
Ja Savi ne verujem. Sećam se koliko nas je bilo na Gazeli..i šta se na kraju desilo? AV ili Brnabićka obavili razgovor sa njim i protesti stali i prestali.

Plus..Savo je 01.05. doveo notara u Košutnjak da skuplja potpise. Ne znam da li imamo pravnika ili advokata na forumu da objasni sledeće: Zašto se u Zakonu o JB ne spominje otvoren prostor kao mesto rada notara?
Da li je Komora JB dala dozvolu Savi da prvog dana praznika dovodi notara u Košutnjak da u nekom šatoru overava potpise?

Njemu na Novom Beogradu navodno nisu dali overivače pa je upao u zgradu opštine, došla policija, odbio da izađe dok mu ne dodele overivače i dobio je 4 overivača. Naravno takva hrabrost je snimljena i okačena na društvene mreže. Prava feketić politika ;)
 
@SajaBg A negde je izjavio da je dobio 2 overivača. I što nije prvo išao kod svih notara već direktno u opštinu Novi Beograd, sa kamerama...uh..

Opštinama, a čini mi se i sudovima od 2018.godine Zakonom je ukinuto pravo na overu, tačnije posao overitelja dat je samo notarima.

Postoji Zakon o JB, imaju i Komoru JB ( notari )...a izgleda da bivši zaposleni na overi u opštini mogu da se angažuju kao overivači potpisa kada su izbori.

Samo..SNS je u Beogradu strogo naredio Načelnicima Uprava u beogradskim opštinama da ne smeju da overavaju svim opozicionim strankama ( sem njihovim satelitima )...

Znam da su iz NS Voždovac dva i po sata čekali Načelnika da bi im on, zbunjen rekao da ne može da pošalje zaposlene da overavaju potpise u prostoriji OO NS Voždovac.
 

Back
Top