Programiranje i fakultet

A ти и даље не схваташ да си без факса обичан робот који ради. Тако и треба да гледају људе без неког факса. Какви прегвоори? То што ти говориш се зове суноврат система. Фирме треба да подстичу људе да завршавају факултете, да се школују, а не да избацују неписмене и необразоване у систем којима ће да суну огромну плату...
A sa faksom nisi robot koji radi :P Jel znas da svakih 6 meseci imamo evaluaciju po ucinku i zalaganju :P
Mislis da bi onaj sa faksom dobio dobru ocenu ako ne radi isto kao onaj bez faksa, ili da napreduje ?
To je taj socijalisticki mentalitet gde uci skole da ne bi morao da radis :P
 
A sa faksom nisi robot koji radi :P Jel znas da svakih 6 meseci imamo evaluaciju po ucinku i zalaganju :P
Mislis da bi onaj sa faksom dobio dobru ocenu ako ne radi isto kao onaj bez faksa, ili da napreduje ?
To je taj socijalisticki mentalitet gde uci skole da ne bi morao da radis :P

Не него треба човек који је неписмен да учи писменог како је то бити писмен по систему "гајбице равноземљашке јахач диносаруса 7000 стара Земља". :p
 
Не него треба човек који је неписмен да учи писменог како је то бити писмен по систему "гајбице равноземљашке јахач диносаруса 7000 стара Земља". :p
To nema ovde :P
Ali svakako da ima vernika...
Cuj, ako neko zna da razmrsi kod, to je ultra pismeno :P
Inace, pismenost se uci mnogo ranije....
Ti nikako da shvatis, da u ovom poslu ne gledaju jel imas diplomu ili ne ,nego kako radis i koliko doprinosis firmi, i to se stalno prati.
Nema nikakve diskriminacije po tom pitanju, kao u drzavnim firmama...
 
To nema ovde :P
Ali svakako da ima vernika...
Cuj, ako neko zna da razmrsi kod, to je ultra pismeno :P
Inace, pismenost se uci mnogo ranije....
Ti nikako da shvatis, da u ovom poslu ne gledaju jel imas diplomu ili ne ,nego kako radis i koliko doprinosis firmi, i to se stalno prati.
Nema nikakve diskriminacije po tom pitanju, kao u drzavnim firmama...

Ma схватам ја да у овом послу влада корупација и муљажа до даске па тако све може, али хеј то је прави рај за просечног Србина који мисли да све зна али би мало и да крадуцка и да иде преко реда и тако...:hahaha:

Ви овде шта радите, саветујете буквално људе, децо немојте да учите дебилане и правац на програмирање да се ради нешто корисно. Меналитет Мирољуба Петровића. Е то је оно што не волим, уместо да кажете, децо завршите то, бићете бољи људи, одмах ће другачије да вас гледају и није никаква дискриминација. Зашто би била дискриминација кад човек нема ништа?
 
Poslednja izmena:
Ma схватам ја да у овом послу влада корупација и муљажа до даске па тако све може, али хеј то је прави рај за просечног Србина који мисли да све зна али би мало и да крадуцка и да иде преко реда и тако...:hahaha:

Ne, u ovom poslu, kao i u svakom privatnom poslu, vlada zakon odnosa ponude i potraznje.
Trenutno je taj odnos veoma u korist radnika, tako da radnici imaju prednost.

Ali korupcije tu nema. Jednostavno ne mozes da se zaposlis ako ne znas da radis posao. Posao se dobija tako sto te testiraju i ako zadovoljis kriterijume, dobijes sansu.
I to je to.
Ne znam o kakvoj korupciji pricas
 
Ne, u ovom poslu, kao i u svakom privatnom poslu, vlada zakon odnosa ponude i potraznje.
Trenutno je taj odnos veoma u korist radnika, tako da radnici imaju prednost.

Ali korupcije tu nema. Jednostavno ne mozes da se zaposlis ako ne znas da radis posao. Posao se dobija tako sto te testiraju i ako zadovoljis kriterijume, dobijes sansu.
I to je to.
Ne znam o kakvoj korupciji pricas

Приватни посао је корупција и легализован криминал сам по себи и служи за коћење паразита који ништа не знају и који као роботи знају само да изврше задатак за газду и то је то. Ништа немој да учиш, ништа немој да знаш, само брале мој паразитирај...

Ви овде буквлано браните криминал.
 
Да може програмирање без факултета али први бих ја из такве особе извлачио максималмо, плату би примили 50% од стварне, звао бих је у касне сата да ми ради неке додатне програме, да вози гајбице, да ми час нешто помогне... и тако све док ако је паметна не каже дај да завршим више ово чудо И ДА БУДЕМ ЧОВЕК! Замена има као плеве и нека деца једва чекају да ускоче. :per:
 
Ma схватам ја да у овом послу влада корупација и муљажа до даске па тако све може, али хеј то је прави рај за просечног Србина који мисли да све зна али би мало и да крадуцка и да иде преко реда и тако...:hahaha:

Ви овде шта радите, саветујете буквално људе, децо немојте да учите дебилане и правац на програмирање да се ради нешто корисно. Меналитет Мирољуба Петровића. Е то је оно што не волим, уместо да кажете, децо завршите то, бићете бољи људи, одмах ће другачије да вас гледају и није никаква дискриминација. Зашто би била дискриминација кад човек нема ништа?
Korupcija i muljaža vlada u državnim firmama gde diploma znači viši koeficijent, a gde se isključivo primaju ljudi preko veze, uglavnom rođaci...
E tu znači diploma. No plate su nikakve, ali posao osiguran ČP
 
Приватни посао је корупција и легализован криминал сам по себи и служи за коћење паразита који ништа не знају и који као роботи знају само да изврше задатак за газду и то је то. Ништа немој да учиш, ништа немој да знаш, само брале мој паразитирај...

Ви овде буквлано браните криминал.
Korupcija i kriminal je tamo gde se ne gleda znanje, nego ko je čiji rođak i da li je član partije ili nije... e tamo je gomila lenjih parazita
koji su tu samo zato što je posao sigurica...
 
Korupcija i kriminal je tamo gde se ne gleda znanje, nego ko je čiji rođak i da li je član partije ili nije... e tamo je gomila lenjih parazita
koji su tu samo zato što je posao sigurica...
О чему бре ти? Приватне фирме су чисти паразити. Не раде за друштво ништа, имају лажне људе које нису успели ништа да ураде у животу од малена, никад нису ништа радили а онда су нашли IT да паразитирају. Ти овде имаш буквално неспособне људе заврше школе који сад одјеном постали су високи умови и теби је то нормално? :hahaha:

Ја бих највише волео да радим у државној фирми јер знам да је све сређено и знам да то што радим доприносим друштву а не неком мафијашу на врху исте корпорације који гледа као робота да извршим задатак. :ajmo:
 
О чему бре ти? Приватне фирме су чисти паразити. Не раде за друштво ништа, имају лажне људе које нису успели ништа да ураде у животу од малена, никад нису ништа радили а онда су нашли IT да паразитирају.
Čuj, ti si nešto obrnuo u priči. Privatna firma parazitira na čemu? Ti ko da si sišao negde iz prošlosti, i zaboravio da su sve te tvoje
državne firme otišle na doboš, a radnici ostali bez plata, posle i bez posla....pošto očigledno pojma nemaš o IT-u i kako stvari
ovde funkcionišu, odustajem od daljeg prepucavanja...
 
Čuj, ti si nešto obrnuo u priči. Privatna firma parazitira na čemu? Ti ko da si sišao negde iz prošlosti, i zaboravio da su sve te tvoje
državne firme otišle na doboš, a radnici ostali bez plata, posle i bez posla....pošto očigledno pojma nemaš o IT-u i kako stvari
ovde funkcionišu, odustajem od daljeg prepucavanja...

Паразитира над радницима. Радници у приватним фирмама не воде фирму већ су само роботи који извршавају задатак. Гледао сам човека како пропада у приватној IT фирми психички.
 
О чему бре ти? Приватне фирме су чисти паразити. Не раде за друштво ништа, имају лажне људе које нису успели ништа да ураде у животу од малена, никад нису ништа радили а онда су нашли IT да паразитирају. Ти овде имаш буквално неспособне људе заврше школе који сад одјеном постали су високи умови и теби је то нормално? :hahaha:

Ја бих највише волео да радим у државној фирми јер знам да је све сређено и знам да то што радим доприносим друштву а не неком мафијашу на врху исте корпорације који гледа као робота да извршим задатак. :ajmo:

Što ne reče odmah da troluješ, da se ne zamajavamo ovde sa tobom. 🙄
 
Паразитира над радницима. Радници у приватним фирмама не воде фирму већ су само роботи који извршавају задатак. Гледао сам човека како пропада у приватној IT фирми психички.
Posao je izuzetno naporan pre svega zbog ovog agile developmenta, koji zahteva svakodbevne sastanke i planiranja šta će da se radi
i izveštavanja dokle je stiglo. I team lead isto izveštava i radi kao i ostali iako je vođa...
Svakako da je neki drugi posao lakši, ali šta je tu je, dobro se plaća. Sve je to zapad osmislio ČP
No ima zabave i animacije, imali smo sad u petak muziku živu, kvizove, besplatno piće, čak i alkohol. Tu je i bilijar
strelice, neki imaju i bazene...
Nema podmetanja i zlobe, svi su hepi. Meni u ovoj firmi mnogo dobro, pa ne idem za parama nego
gde se dobro osećam ČP
 
Ко ти каже да тролујем? Стварно то мислим и не видим шта је ту спектакуларно.
Pazi, to su sve strane firme, mentalitet je drugačiji nego u državnim firmama. I ako je neka domaća, opet prihvati kako se radi na zapadu...
Recimo kad sam kod švabe radio 1999, dobio sam veću platu od asistenta na ETF-u iako nemam fakultet.
Ovde radim sa doktorima nauka, i ništa nisam diskrimisan ni u plati ni u poslu. Između ostalog firmu su osnovali
profesori sa FTN-a. Ima dosta naučnika koji pišu knjige i izdaju radove, tu se rade masteri i šta sve ne...
Dođem 1994 kinezu doktoru nauka kada sam radio za Stratus, kao ja vodim tim, kinez ladno, nisam kompetentan pa sam ja morao
da uradim ČP
 
Pazi, to su sve strane firme, mentalitet je drugačiji nego u državnim firmama. I ako je neka domaća, opet prihvati kako se radi na zapadu...
Recimo kad sam kod švabe radio 1999, dobio sam veću platu od asistenta na ETF-u iako nemam fakultet.

Аха немаш факулет па сад разумем твоју емотивну потребу за доказивањем... али ово све што причаш говори о коруптивном систему који постоји у IT сектору и због чега је толико популаран у Србији. Љубав према рачунарима ту не игра никакву улогу и ту онда дођемо до сукоба. Значи хипотетички, лик неписмен, ништа нија завршио али је оран да се доказује и да паметује другима. Не може, мора да постоји јасна хијерахија и да се јасно стави до знања да људи који имају диплому да имају већу плату и достојанство. То је генијалан али и веома стари рецепт како да натераш људе да заврше факултет. Никаква дискриминација, само генијална стратегија послодавца...


Nema podmetanja i zlobe, svi su hepi. Meni u ovoj firmi mnogo dobro, pa ne idem za parama nego
gde se dobro osećam ČP

Ако нема подметања како онда напредујеш? Па никако дабоме. Напредују други. :hahaha:
 
Poslednja izmena:
Аха немаш факулет па сад разумем твоју емотивну потребу...
Nemam fakultet, i u ovom poslu sam od 1992. imam više od 30 godina staža.. 1993. su me zvali u SDK da vodim razvoj u C jeziku.
Platili su razvoj T27 emulatora koji je bio jedini domaći softver tog tipa... sankcije i to, trebalo im, pošto nisu mogli da uvezu...
U RT-RK mi je zvanje senior software engineer jer radim taj posao i imam tu platu.. i šta sad?
Firme me zovu na platu koju sam odredim, imam bar 2 ponude mesečno... Mikrosoft, HTEC, Endava, FICS, TomTom...
Mogu da biram gde ću da radim... U RT-RK sam bio najjači čovek u timu, reči Project Managera... a najjači čovek
u firmi, reči jedne moje koleginice...
sad sam se razboleo, pa sam usporio, ali radim još dobro...
 
Не сматрам ниједну фирму за озбиљно која не тражи доплому неке високе школе, чак ни курс...
Ni Gugl, ni Majkrosoft?

vecina osnivaca tek kompanija nema diplomu fakulteta


Мени је сад све јасно како се овде подстиче нездрави систем. Па овде се буквално људи који су неписмени, који су необразовани највише награђују а мене то вређа некако.. Желим ЗДРАВ СИСТЕМ где ће људи који се баве програмирање а немају завршрен факултет да буди подстицани да исти заврше а не да имамо морал естраде.
Kakve veze ima moral s fakultetom?

Fakultet je dobar jer ces biti student i osetiti sve cari studenstkog zivota. To je jako lep period zivota, i preporucujem svima koji mogu da uplove u studentske vode, da to i urade.
sve cari studentskog zivota??????
 
Ni Gugl, ni Majkrosoft?

vecina osnivaca tek kompanija nema diplomu fakulteta


Kakve veze ima moral s fakultetom?

Били је иначе врсан програмер таман колико и лекар.:hahaha:

Нема везе али то што радите подстичете и гајите шунд најгоре врсте. Зато је за 90% младих програмера уместо љубав према рачунарима и близак тај посао. Само пречица бајо мој док у исто време виче корупција и шта нам раде. :roll:

1656344237142.png
 
Poslednja izmena:
Били је иначе врсан програмер таман колико и лекар.:hahaha:

Нема везе али то што радите подстичете и гајите шунд најгоре врсте. Зато је за 90% младих програмера уместо љубав према рачунарима и близак тај посао. Само пречица бајо мој док у исто време виче корупција и шта нам раде. :roll:
Meni samo nije jasno kako ljudi mrtvi hladni ismejavaju coveka koji je tipa 20 godina bio najbogatiji covek na svetu i to tako sto je napravio firmu u IT industriji.

Skoro nista bitno u covecanstvu nisu napravili ljudi sa "diplomama".

Cak ni Tesla nije diplomirao.

Tako da - ne lupetaj.
 
Meni samo nije jasno kako ljudi mrtvi hladni ismejavaju coveka koji je tipa 20 godina bio najbogatiji covek na svetu i to tako sto je napravio firmu u IT industriji.

Skoro nista bitno u covecanstvu nisu napravili ljudi sa "diplomama".

Cak ni Tesla nije diplomirao.

Tako da - ne lupetaj.

Pa osim antibiotika, vakcine, otkrića DNK, otkrića TNT-a, dokaza i opisa Zakona gravitacije, pronalaska X zraka, dizajna motora SUS, konstrukcije prvog aviona na mlazni pogon, dizajna savremenih brodova, vozova, automobila.....i još trilion drugih stvari bez kojih, bukvalno, bi bili čobani iz 14. veka. 😁
 
Pa osim antibiotika, vakcine, otkrića DNK, otkrića TNT-a, dokaza i opisa Zakona gravitacije, pronalaska X zraka, dizajna motora SUS, konstrukcije prvog aviona na mlazni pogon, dizajna savremenih brodova, vozova, automobila.....i još trilion drugih stvari bez kojih, bukvalno, bi bili čobani iz 14. veka. 😁
Svakako da je fakultet lakši put do znanja programiranja... no potreba za ljudima prevazilazi kapacitet fakulteta... a poslovi su u proseku daleko
od toga šta si naveo... ili misliš da je za frontend/bekend programiranje potreban fakultet?
 

Back
Top