Programiranje i fakultet

Nona2

Aktivan član
Poruka
1.288
Pa osim antibiotika, vakcine, otkrića DNK, otkrića TNT-a, dokaza i opisa Zakona gravitacije, pronalaska X zraka, dizajna motora SUS, konstrukcije prvog aviona na mlazni pogon, dizajna savremenih brodova, vozova, automobila.....i još trilion drugih stvari bez kojih, bukvalno, bi bili čobani iz 14. veka. 😁
Malo si se pogubio....

Mesas opise necega sto vec postoji sa pronalascima koji su na svakodnevnom nivou izmenili tok covecanstva....

Ali evo konkretno za automobile na primer. Benz koji bi bio vazan za automobilsku industriju:

On 30 September 1860, at age 15, he passed the entrance exam for mechanical engineering for the Karlsruhe polytechnical school, which he subsequently attended. Benz graduated 9 July 1864 aged 19.

"Akademik". Toliko o njegovom formalnom obrazovanju.
Da ne grebem dalje.

Frederick_

Zainteresovan član
Poruka
439
Svakako da je fakultet lakši put do znanja programiranja... no potreba za ljudima prevazilazi kapacitet fakulteta... a poslovi su u proseku daleko
od toga šta si naveo... ili misliš da je za frontend/bekend programiranje potreban fakultet?

Odgovorio sam na nebuloznu tvrdnju da ljudi sa fakultetom nisu nista uradili za ovaj svet, a izneo sam gore vrlo jasno stav o pitanju da li je fakultet neophodan.

Nona2

Aktivan član
Poruka
1.288
Odgovorio sam na nebuloznu tvrdnju da ljudi sa fakultetom nisu nista uradili za ovaj svet, a izneo sam gore vrlo jasno stav o pitanju da li je fakultet neophodan.
prvo niko nije napisao da ljudi sa fakultetom nisu nista uradili za ovaj svet,

malo se koncentrisi pre nego sto skocis da napadas nesto sto niko nije rekao sa gomilom nebuloznih "argumenata" koji to nisu...

Frederick_

Zainteresovan član
Poruka
439
prvo niko nije napisao da ljudi sa fakultetom nisu nista uradili za ovaj svet,

malo se koncentrisi pre nego sto skocis da napadas nesto sto niko nije rekao sa gomilom nebuloznih "argumenata" koji to nisu...

Skoro nista bitno u covecanstvu nisu napravili ljudi sa "diplomama" - tvoje reči.

Da ti nisi Vučić, ovo me baš podseća na njega 😁😁😁

Dr.Jackson

Domaćin
Moderator
Poruka
3.874
Самоукост је чудо једно. Свашта човек ако је вољан може да научи. Исто тако ја могу да научим да возим камион, да имам искуство... али добро све се може без дипломе, без сертификата... :hahaha:

Нисам рекао да не можете да програмирате без факултета, можете али мислим да није фер према људима који имају диплому да имате исте плате и исте услове као они. Завршите то, будите вредни и то је то. Ја не знам шта сам лоше рекао. Ако сте толико паметни, као што тврдите, за вас факс биће само један мали послић...
:ajmo:

Poslednja izmena:

Nona2

Aktivan član
Poruka
1.288
Самоукост је чудо једно. Свашта човек ако је вољан може да научи. Исто тако ја могу да научим да возим камион, да имам искуство... али добро све се може без дипломе, без сертификата... :hahaha:

Нисам рекао да не можете да програмирате без факултета, можете али мислим да није фер према људима који имају диплому да имате исте плате и исте услове као они. Завршите то, будите вредни и то је то. Ја не знам шта сам лоше рекао. Ако сте толико паметни, као што тврдите, за вас факс биће само један мали послић...
Ja sam vec zavrsila jedan fakultet, drzavni, tako da ne palamudi.
"Fer/nefer" na trzistu rada ne postoji-pa kao zbog diplome neko ima vecu platu.
Mozda samo u mozgovima koji nisu prezalili Tita.

Posao nije samo diploma fakulteta.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
29.293
Ma koji put da kažem, mislim da u mojoj firmi teško junior može da uđe bez fakulteta.... svakako da kada tek ulaziš u posao, fakultet svakako
da ima prednost. Ja kad sam studirao nije bilo to neophodno pre svega zato što nije bilo pravog IT smera, nego samo po koji predmet.
Kada sam se zaposlio napustio sam faks... no završio sam srednju koja nije bila loša za programiranje. Tamo sam naučio osnove.
Razočarao me samo PMF koji nije nudio ništa više od tog znanja iz srednje, koje sam već prevazišao..svakako da je danas
situacija potpuno drugačija i da je učenje na fakultetu neuporedivo bolje nego u moje vreme.

Nona2

Aktivan član
Poruka
1.288
Не због дипломе да има већу плату него да му се стави подстрек да дипломира јер сам тврди да је тако "паметан".
Ti kao da zivis u Jugoslaviji 1965.

Ljudi danas masovno menjaju poslove i uce nove vestine jer njihovo obrazovanje nije u skladu sa vremenom. Stvari se brzo menjaju.

Ja imam puno radno vreme na primer. Ja nemam vremena da se bakcem sa predavanjima niti imam sta kome da dokazujem da sam sposobna da zavrsim fakultet.
Diploma fakulteta je jedna stavka u CV.
Ljudima je bitno da s nekim mogu da rade, kvalitetno komuniciraju i da obave konkretan zadatak. Neko ko je bio bubalica na faksu ne znaci da ce biti dobar zaposleni.
Za mnogo poslova vecina znanja s faksa cak i kad radis "u struci" ne znaci puno -niti to znanje koristi. U Srbiji je to posebno izrazeno gde je sistem skolstva bedan.

Dr.Jackson

Domaćin
Moderator
Poruka
3.874
Ti kao da zivis u Jugoslaviji 1965.

Па то само говори колико је систем урнисан и да ради у корист криминалаца и да је систем '65 био систем радних и поштених а не муфљуза, неписмених и они који хоће да ватају "пречицу"!

Ma koji put da kažem, mislim da u mojoj firmi teško junior može da uđe bez fakulteta.... svakako da kada tek ulaziš u posao, fakultet svakako
da ima prednost.

Па то сам и рекао да свака озбиљнија фирма захтева неку школу као улаз.

Poslednja izmena:

Redmond

Veoma poznat
Moderator
Poruka
13.278

au brate lupetaš ne hvataš vazduh, kompleksi pršte na sve strane

pivosok

Buduća legenda
Poruka
25.904
Зато сам одувек више готивио медицину и фармацију јер тамо не можеш ништа без дипломе па све и да имаш 1000 година искуства.

Ово је чиста корупција на макс. Сад замишљам некога ко је завршио ЕТФ и како је сва мука да се заврши исти била узалудна... :roll:
pa i sizif se mucio. faks je nebuloza. osnovna je dosta za zivot.

pivosok

Buduća legenda
Poruka
25.904

danas imas youtube sve mozes da naucis ako te zanima. nekada informacije nisu bile dostupne, a danas koga zanima moze posle osnovne da postane programer. dovoljno je proraditi zbirku zadataka iz c od cabarkabe, nauciti javascript i neki frejmwork uz njega i imas posao. a vremenski ucis kroz posao. na fakultetu ne naucis ama bas nista

pivosok

Buduća legenda
Poruka
25.904
ljudi misle da gubljenjem vremena u debilanama postaju pametniji. nije fora muka fora je da naucis nesto za sta ces da dobijas pare. a probas da resis ove zadatke za osnovnu skolu pa vidis da dzabe gubis vreme. neces resiti ni jedan mozes da studiras 200 godina. https://dms.rs/wp-content/uploads/2019/05/JSMO19_4.pdf

sa 15 godina nisi glup, ja sam korisio analiticku geometriju i kompleksnu geometriju da resavam teske geometrijske zadatke. a da me je neko imao uputiti da radim nesto korisno umesto matematike sad ne bi pocinjao kao programer senior.

Dr.Jackson

Domaćin
Moderator
Poruka
3.874

Ко каже да тролујем? Општа позната чињеница да самоуки МИСЛЕ да знају све и да су за све способни а онда се увреде кад им кажеш да треба да дипломирају. Способност пршти у тим тренуцима. Само кажем ако сте толико способни најмањи проблем биће вам ако вам тражим да завршите факултет. :andjeo:

Него реците ви мени лепо зашто не изађете да возите аутомобил без дозволе? И аутомобил исто можеш сам да научиш да возиш, ништа ти не треба, ма само терај... :hahaha:

Poslednja izmena:

pivosok

Buduća legenda
Poruka
25.904
Ко каже да тролујем? Општа позната чињеница да самоуки МИСЛЕ да знају све и да су за све способни а онда се увреде кад им кажеш да треба да дипломирају. Способност пршти у тим тренуцима. Само кажем ако сте толико способни најмањи проблем биће вам ако вам тражим да завршите факултет. :andjeo:

Него реците ви мени лепо зашто не изађете да возите аутомобил без дозволе? И аутомобил исто можеш сам да научиш да возиш, ништа ти не треба, ма само терај... :hahaha:
pa sto bi bilo koja zdravoumska osoba trosila pare i vreme na fakultet. fakultet bajo moj kosta. a imas opciju da se zaposlis i da ucis na poslu i za to ti daju pare
da li kapiras razliku ili to ne uce na fakultetima. vec posle osnovne treba traziti posao i srednja je bespotrebna.

Manga Hilux

Buduća legenda
Moderator
Poruka
29.834
da se ne lažemo , bez faking faks ništa , i to naj ozbiljnije mislim , zašto je to tako, jer kući imam dva primera koji su za opciju fakultet
stariji sin je stomatolog koji radi kao administrator animacije i animator , a sve ovo je povezano i sa programiranjem i programskim tehnikama, koliko to zvučalo nebitno, istina je
mlađi sin je u pravom smislu reči programer sa završenim elektrotehničkim faking faks i to uža specijalnost programiranje
znam previše reči za kratak zaključak
koliko god bio dobar i uspešan stariji sin kojemu je dato od Boga i to programiranje nikako ne može da se poredi sa mlađim koji isto ima tu farbu za programiranje ali poseduje i onaj deo koji može da se dobije samo i samo na fakultetu
e jbg sad ko koliko ume da to fakultetsko obrazovanje implementira u praksi
zato , svako ko mu ide od ruke to programiranje neizostavno da ide i na fakultet , a i ne slučajno postoji ta varijanta da se studira vanredno za one koji već imaju posao

doppler

Iskusan
Moderator
Poruka
5.152
ma koji fakulteti trte mrte, osnovna dosta , danas ima sve na internetu , evo pogledao par tutorijala eminentnih hirurga na youtube,
od sledećeg ponedeljka otvaram ordinaciju i krećem sa operacijama :mrgreen:

hehhe, šala mala....

inače šta fali ako se neko snađe i bez faksa ....
programiranje je specifično pa može i tako. :ok:

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
29.293
ma koji fakulteti trte mrte, osnovna dosta , danas ima sve na internetu , evo pogledao par tutorijala eminentnih hirurga na youtube,
od sledećeg ponedeljka otvaram ordinaciju i krećem sa operacijama :mrgreen:

hehhe, šala mala....

inače šta fali ako se neko snađe i bez faksa ....
programiranje je specifično pa može i tako. :ok:
Jel znaš da jedno od prvih zanimanja koje će zameniti roboti su upravo hirurzi, dok je programere nemoguće zameniti ČP

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.