program za fotomontažu

JA___:
treba mi neki program za fotomontažu,da mogu svojoj profi povećat nos i takve stvari, hitno!!!!!
Photoshop :wink:
______________
68.gif
69.gif
 
Hmm... bi li neko meni 'laiku' objasnio kakve veze imaju programi namenjeni obradi vektorske grafike (Corel Draw, Illustrator), kao i prelomu teksta i pravljenju publikacija (InDesign), sa fotomontazom, tj. obradom rasterizovanih fotografija?

Photoshop jeste najmocniji alat na tom polju, ali je i ujedno najskupljiji, i 95% ljudi koji imaju potrebe za fotomontazom, ne iskoriste ni 1/10 potencijala istog... Zasto ga onda papreno platiti...

Postoji dosta robustan program namenjen obradi rasterske grafike, koji je besplatan: GIMP! U 99.99% slucajeva, ljudi kojima nije potrebna sva snaga Photoshopa, nece iskoristiti ni polovinu snage GIMP-a... Dakle, GIMP - logican izbor za vecinu ljudi... Moze se skinuti sa http://www.gimp.org i postoji u verzijama za *nix operativne sisteme koji koriste XFree86 server, kao i za Windows...

Poz.
 
Po meni je photoshop najbolji i to daleko pre svih!!!
Za bilo kakav ozbiljan rad sa slikama ili veb dizajn prvo otvoris photoshop !!!
(vecina ljudi prvo otvori DW ili FP

Neke cikice su se dosetile da naprave nesto slicno photoshopu sto ce kostati manje a pruzati iste mogucnosti a to je naravno

FIREWORKS by macromedia

mozes da ga skines ima 20 mb potpuno iste mogucnosti + lakse radi sa svim macromedinim proizvodima (flash,DW,.......)

Ako ti bas treba pomoc oko nosa posalji mi sliku pa cemo da vidimo mozda mogu dapomognem :)
 
Corey ajde mi detaljno objasni po cemu je corel tako jako dobar, sta ti ustvari radis a verovatno si nov u ovome pa te molim da ne brkas vektorske programe sa Photoshop-om. Znam o cemu govorim jer je meni vaznije da kao krajnji finalni proizvod bude upotrebljivo a ne nacrtas export-ujes pa kako ispadne ispadne ako font poblesavi uvek neko drugi bude kriv. Ne koristim pograme za zajebanciju nego iz potrebe to mi je hleb od toga zivim sto ne mogu reci za druge koji "pokusavaju" da urade nesto
 

Back
Top