Procureo nemacki nacrt statuta Zajednice srpskih opstina na KIM!

Nije .Bog otac nista ne bi mogao da uradi jos 2000 je odluceno to je to na Balkanu nema promena granica, Bez veze je potrosio veliki novac na lobiranje ,podmazivanje,Pokusao je i da razmeni teritoriju ,odmah mu je receno nema nista od toga . Zapad je zavrsio sa Balkanom imali smo Dejton, Kumanovski sporazum i Ohridski koji je resio sukob Siptara i Makedonaca i to je bio kraj .Sada su drugi na redu. Prvih meseci ce biti mozda nekih prozivki ,nezadovoljstava neki manji protesti ali ce vremenom da se ide dalje . Zivot ide dalje. Sto kazu splet nesrecnih okolnosti i pogresne politike

Niko se kod nas Kosovom nije ozbiljno bavio od rata pa naovamo.

Bacali su to pitanje kao krompir iz rerne, sve odlazuci. Vucic je sramota ali nisu se proslavili ni oni pre njega. Bojim se da su svi pregovori bili fingirani i da su se nasi samo trudili da nista ne potpisu a obecavali svasta za novce i kredite.

Sve pod tepihom ispliva a ispliva teze i gore nego sto je bilo u trenutku zatrpavanja.
Sve u svemu, neozbiljno i nedostojno ponasanje nase politike decenijama unazad.
 
Рано се радујеш, нема од тога ништа, АП КиМ је јужна србска покрајина, било и биће.
НЕзаконита терористичка држава ткз. Косово* ускоро одлази на сметлиште повести.
Заједно са свима онима који је заступају.
Прошло је ваше време....откуцавају вам последњи часови! тј ево већ и мунити!

Zbilja tako deluje stanje na terenu.

Nove generacije nisu nogom stale na Kosovo u zivotu. Nisam ni ja, da budem iskrena.

Istina je da su Siptari beda isto koliko i mi pa emigriraju masovno. To mozda nesto u vremenu promeni.

Ja cu bukvalno biti zadovoljna ako zastite Srbe dole i sacuvaju manastire. Toliko poverenja nemam da ce nasi politicari bilo sta posteno uraditi. Mufljuzi.
 
Prištinski "Dukađini" navodi da je nacrt dobio od diplomatskog predstavništva u Prištini, a na fotografijama dokumenta koje je objavio, a preneo i prištinski "Reporteri", vidi se osam članova od navodnih 18, kojima je utvrđena osnova statuta ZSO.

https://www.blic.rs/vesti/politika/sta-pise-u-nemackom-nacrtu-statuta-o-zso-na-kosovu/rt4xyhf

Ovako ukratko da vam prepricam sustinu ,imace svoju imovinu,budzet,svoga predsednika ZSO,skupstinu,vlasnistvo nas javnim preduzecima ali ce biti kontrolisani od vlade Kosova i radice po ustavu Kosova, Nemaju svoju policiju i vojsku ali ce imati zastupljenost . Nije nesto narocito ali nije toliko ni lose. Imace vlast kao i sada nad te 4 opstine a interesantno ce mi biti ko ce biti predsednik ZSO.To ce se utvrditi statutom ZSO da li izbori ili delegiranje,naizmenicno?Statut ce pisati srpski predstavnici uz uslov da bude u skladu sa ustavom Kosova.


Pogledajte prilog 1289122



"Asocijacija/Zajednica je pravno lice osnovano u skladu sa Ustavom i pravnim sistemom Republike Kosovo, navodi se u prvom članu ovog dokumenta"

Даље не треба ни читати, вратити пошиљаоцу.
 
Pravi pitanje je …

Zasto Republika Srbija nije proglasila okupaciju svoje teritorije (KiM) u UN.

Razgovori se automatski vracaju u UN i razgovara se po nekim drugim pravilima.

Zato sto Vucic i sistem su svjesni da vecinu Srba u Srbiji boli uvo za KiM. Kao svi "vole" Kosovo, a svi hoce da zive u Beogradu. Tako isto vlast kao "bori se" za srpsko Kosovo, a ovamo broje americke pare i pustaju vam rijaliti da relaksirate mozgove.
 
Zato sto Vucic i sistem su svjesni da vecinu Srba u Srbiji boli uvo za KiM. Kao svi "vole" Kosovo, a svi hoce da zive u Beogradu. Tako isto vlast kao "bori se" za srpsko Kosovo, a ovamo broje americke pare i pustaju vam rijaliti da relaksirate mozgove.
Ako to nije znak da si uspeo u zivotu ja ne znam sta jeste. 🎶 be ge be ge 🎶
 
Zbilja tako deluje stanje na terenu.
Nove generacije nisu nogom stale na Kosovo u zivotu. Nisam ni ja, da budem iskrena.
Istina je da su Siptari beda isto koliko i mi pa emigriraju masovno. To mozda nesto u vremenu promeni.
Ja cu bukvalno biti zadovoljna ako zastite Srbe dole i sacuvaju manastire. Toliko poverenja nemam da ce nasi politicari bilo sta posteno uraditi. Mufljuzi.

pa znači tvoja cenjena nogica mora da zgazi na svaki kamen ove zemlje da bi je mi branili?
ta pričica o čuvanju manastara....to može da važi za Austriju, Madjarsku, Albaniju
Kosovo je južna srbska pokrajina, ako se ne sećaš, podseri se.
 
Jel podržavaš sporazum

Spadaš li u Budžetske Ruse ili Prave
Pa kad je tajni , ne znamo ni šta piše.
...............................................................
Ali bitno je pored tog porazuma da Srbi na Koovu imaju realne i praktične bezbedonosne garancije, jer oblast Kosovo štiti nato,
ali verovatno će se onda (možda nekad ) kfor povući a Koova i pitanje je ko će da štiti Srbe .
Očito da mi to ne možemo. A opet dole se ranijim planom ne daju izvršna ovlašćenja, jedino ako dodje do izmena.
 
Nije .Bog otac nista ne bi mogao da uradi jos 2000 je odluceno to je to na Balkanu nema promena granica, Bez veze je potrosio veliki novac na lobiranje ,podmazivanje,Pokusao je i da razmeni teritoriju ,odmah mu je receno nema nista od toga . Zapad je zavrsio sa Balkanom imali smo Dejton, Kumanovski sporazum i Ohridski koji je resio sukob Siptara i Makedonaca i to je bio kraj .Sada su drugi na redu. Prvih meseci ce biti mozda nekih prozivki ,nezadovoljstava neki manji protesti ali ce vremenom da se ide dalje . Zivot ide dalje. Sto kazu splet nesrecnih okolnosti i pogresne politike
debil je svako ko misli da moze nesto da se uradi diplomatijom.
a msm da ni vojno se vise ne moze nista uraditi. niti ima ko, niti su siptari vise isti oni glupi kozojebi sto su nekada bili
 
debil je svako ko misli da moze nesto da se uradi diplomatijom.
a msm da ni vojno se vise ne moze nista uraditi. niti ima ko, niti su siptari vise isti oni glupi kozojebi sto su nekada bili
De su glupi! Pre nekoliko dana uhapsen je neki visokopozicionirani agent FBI zbog primanja mita od Albanaca. Prijavila ga bivsa ljubavnica koja je prijavila da je imao pune torbe novca u hotelu gde su se vidjali, Zavsavaju poslove sa parama i podmicivanjem.
 

Kurti izneo ŠEST USLOVA za formiranje ZSO, ovo su njegovi zahtevi​


https://www.blic.rs/vesti/politika/...=push&utm_campaign=2023-02-02-Kurti-izneo-6-u
Mogu vam reći da su radjeni testovi, da Albanci najbrže čitaju Srpske portale , medju prvim satima i Krstaricu .
A , mislim da nas znaju bolje nego što mi znamo sebe. No takve su nam službe.
.........................................................................................................................................................................................
Posle nih sledi sanimljiv spisak zemalja ''čitalaca'' naših portala , koje prate od jednog sata do 7 dana zakašnjenja.
........................................................................................................................................................................................
No nadam se da će Amerika ''presuditi '' da bude kako je već ranije dogovoreno u Briselu, ako sad ne prisili Albance na Kosovu prisiliće ih sledeći predsednik D. Trump , pa neka razmisle Amerikanci.
 
Nadam se da će Dačić uspeti da izvuče maksimum i više , inače ne verujem da bi bio prihvatljiv bez bezbedonosnih garancija za Srbe.
mozda izvuce dva kofera...jedan sa evrima, a jedan sa dolarima...valjda je naucio engleski jezik, da bi mogao lobirati...iz proverenih izvora, dacic odlicno govori ciganski i vlaski...a sporazumeva se na makedonskom i bugarskom jeziku
 

Back
Top