Problematicna proslost

@tema
e razmisljah o ovoj problematicnoj proslosti..
ne bih volela da je osoba sa kojom sam..
namerno ubila nekoga ili da ima
kriminogenu proslost (nasilnistvo, kradja, otimacina, robijanje..)
uopste i sumnjam da bi me takva osoba privukla..
do sada nije...
nema tu sta da se oprasta..
samo da se prihvati ili ne...
 
evo meni je problematichna osoba koja se vezhe za nekog a onda to odmah preseche ako ta neka druga ne uzvrati iako su prijatelji... takve stvari su mi problematichne a ono koga je **** i koga nije to mi je sumnjivo ako ruzno prica o tim devojkama i tako
mislim...
vuk dlaku menja ali cud nikada

mada evo ja ruzno pricam o bivsim akcijama ne branim te ljude a i sama sam bila tamo...

ne znam neke nedovrsenosti su mi sumnjive
 
Gazdarica:
Drage moje i moji,
Citam sad neki tekst na netu o tome kada i kako partneru priznati svoju tesku i problematicnu prolost, pa se naprosto zapitah sta se uopste pod tim pojmom podrazumijeva?!
Dakle, sta bi za vas bilo tesko i problematicno u partnerovoj proslosti, kako i kada biste voljeli da vam to isprica, sta bi za vas bilo neprihvatljivo, a preko cega biste presli, itd...?
Prastanje... Imamo li uopste pravo da od druge strane ocekujemo da nas moli za oprostaj, zbog necega sto je bilo u proslosti, u vremenu kada nismo bili zajedno?
Treba li da molimo za oprostaj zbog necega sto je ostalo iza nas i sto nema nikakve veze sa osobom s kojom smo sada u vezi?

Ovdje bismo mozda mogli da se dotaknemo i pitanja dvostrukih standarda... Da li smo i da li bismo bili skloni da sebi oprostimo i opravdamo stvari koje (potencijalnom) partneru ne bismo?
No, mozda je bolje da to pitanje, prosireno i na druge oblasti musko-zenskih odnosa, ostavimo za neku drugu temu...

pa po meni je najbolje da partner zna u startu proslost tvoju jer ako je recimo losa i burna i kad bih sticem okolnosti saznao kasnije posle izvesnog vremena moze doci do konplikacija i mozda partner ne bih mogao da oprosti..pa ne bih bio sklon takvom prastanju i opravdanju..
 
dragojIo:
da razjasnimo prvo neke stvari...
pogresno i nepotrebno je sto si uvela pojam oprosta u pricu.... jer oprastati mozemo samo nepravde koja su ucinjene nad nama...

npr kada bih saznao da je moja partnerka ubila 2 prethodna decka, nisam bog pa da joj to prastam ili ne prastam, vec je pitanje da li je takvu mogu prihvatiti.

licno verujem u ljudsku promenu.... i ako je neko nesto radio u proslosti ne znaci da ce to i dalje raditi....
ali, ipak, nakon saznjanja, pokusao bih da utvrdim koliko je to povezano sa centrom licnosti osobe a koliko neki njen spoljni iznudjeni potez...
npr postoje fuksice koje to rade iz dubine duse, to je njihova filozofija zivota.... a postoje one koje moraju to da rade da bi kupile drogu, a to nije isto...

Skroz je razlicito. Ja na primer moram da raskinem sa deckom jer ja hocu stan u Beogradu, pa se on oseca ubijen, i to nije isto sa ovom tvojom devojkom.
 
Problematicna proslost...hm...
Nije potreban oprostaj za dela koja je neko ucinio u proslosti, jer ko smo mi da sudimo, ali ipak je vazno saznanje ucinjenog. Teze je ulaziti u neku ozbiljniju pricu ukoliko se trebamo nositi sa partnerovim repovima proslosti, mada najgora je situacija saznati za sve mnogo kasnije.
Najbolji momenat priznanja je onaj kada je jasno da veza prelazi ili ima sanse da predje u neki visi oblik.
Mislim da bih se mogla dobro nositi sa partnerovom prosloscu, ako je i on spreman za to i ako ne postoje jace posledice na njegovoj dusi, umu i karakteru...ipak, cini mi se da je cesto ucinjeno neizbrisovo...dovoljan teret za samog ucinioca...
Naravno da bih se momentalno okrenula od coveka koji se bavio trgovinom robljem i sl.!
Za nekog je dovoljno problematicna i previse ljubomorna proslost, a nekome nije vazno ni da li je diler, ubica, manijak!
Iz mog iskustva muskarci su mi se ucinili iskreniji u otkrivanju svojih mana, svesni postovanja prema devojci u nameri da budu potpuno iskreni u odnosu...sve navedeno se odnosi na ozbiljne veze, jer u protivnom mislim da se ni ne ulazi u ovu problematiku.
Poznajem i jedan bracni par u kojem je devojka apsolutno sakrila svu svoju proslost, pocevsi od bacanja svog broja telefona u strahu od sumnjivih poziva , prekida sa svim prijateljima i poznanicima potpuno okrenuvsi se partneru u naglom budjenu novog zivota stvarajuci jednu veliku laz o sebi, a pre svega mislim da je to za nju ogroman teret...jer ona vise nije ona...ona ima novo ja...zaista, apsurd!
Nemam duple standarde, ostra sam prema sebi, a i prema drugima znam biti surova u ocenjivanju, mada neko je vec napisao vazno je da mu je dusa ostala ista...ljudi smo..vazno je samo biti iskren!
 
Gazdarica:
Drage moje i moji,
Citam sad neki tekst na netu o tome kada i kako partneru priznati svoju tesku i problematicnu prolost, pa se naprosto zapitah sta se uopste pod tim pojmom podrazumijeva?!
Dakle, sta bi za vas bilo tesko i problematicno u partnerovoj proslosti, kako i kada biste voljeli da vam to isprica, sta bi za vas bilo neprihvatljivo, a preko cega biste presli, itd...?
Prastanje... Imamo li uopste pravo da od druge strane ocekujemo da nas moli za oprostaj, zbog necega sto je bilo u proslosti, u vremenu kada nismo bili zajedno?
Treba li da molimo za oprostaj zbog necega sto je ostalo iza nas i sto nema nikakve veze sa osobom s kojom smo sada u vezi?

Ovdje bismo mozda mogli da se dotaknemo i pitanja dvostrukih standarda... Da li smo i da li bismo bili skloni da sebi oprostimo i opravdamo stvari koje (potencijalnom) partneru ne bismo?
No, mozda je bolje da to pitanje, prosireno i na druge oblasti musko-zenskih odnosa, ostavimo za neku drugu temu...
Na početku veze ono što smatram obaveznim da mi omak saopšti jeste:
1. ako je imao ili ima neku polno prenosivu bolest
2. ako ima neku drugu vrstu oboljenja....dijabetis, epilepsiju, srčanu manu i sl.....ne zato što bi mi smetalo već da bi znala kako da reagujem ako mu pozli...
3. da je bio oženjen (posebno ako iz tog braka ima decu)
4. da je zaljubljen u nekog....(ne pada mi na pamet da ulazim u kombinaciju sa nekim ko misli na nekog drugog)
5. da ima neku neobičnu sexualnu sklonost....pissing na primer...
6. da je bio u zatvoru i zašto....
7. da je promenio pol :lol:
 
...морам признати...тема је одлична...
...имам проблем са тим...за нешто озбиљно битна ми је прошлост...веома...јер сви смо ми сад производ онога што се дешавало у прошлости...Значи желим да знам све...од породице, пријатеља...ма све, све, све...да бих могао да имам објективан увид у све...
Прошлост није никаква гаранција, људи се мењају на боље, на горе...али је солидна полазна основа...

...и нема ту никаквог опраштања. Са којим правом? Или прихватиш или оставиш (е сад...гадно је кад пређеш преко нечега...али те још увек копка...ниси сигуран да ли ће се поновити...али то је већ твој лични проблем који мораш решити у својој глави)...
Проблем је кад се већ вежеш и онда сазнаш неке тамне делове. Разочарење је неминовно...а ако су ствари које си сазнао баш екстремне...онда је прикривање тога баш некоректно...
...значи отвореност од старта...ма колико црно било...ако ништа друго...бар је та искреност вредна поштовања...
 
SVI ovde koji palamudite o tome kako je proslost proslost i da na vas to ne utice jer vi niste bili u prici sa doticnom/im. Imam jednu prichicu za vas: imate partnera, sve je kao po loju, seks vam je vrh, i sve je u vezi pa i po tom pitanju extra. On/a prichaju ponekad o svojim nesrecnim ili srecnim ljubavima, ali vi ste za njega/nju broj 1 i sve ste ih prevazishli svojom vezom. I onda sluchajno sretnete drugara iz srednje skole, sa kojim ste se extra druzili, spomenete svoju ribu/tipa po imenu ali bez dublje priche i on Vam ispricha o orgijama sa dvojicom,trojicom/dve, tri gde je vas partner centralna figura. Naravno, to vam nikad nije bilo isprichano. Evo recimo chak vam i pokaze kratak video klip na fonu. I sta cete onda? Da, da, da verovatno cete reci: ma proslost je proslost, to shto mi je riba dudlala trojici odjednom i snimili su je, nema veze, to je bilo kad je bila klinka i to mene ne dotiche jer je volim cenim i poshtujem :mrgreen:
 
@Ljuba82: Nema prijatelju prave iskrenosti kad neko ima neke bezvezne detalje u proshlosti. Sigurno nece da dodje i da kaze: Dragi ti si meni super, ali ja imam jedan greh iz proshlosti....Shto su ljudi stariji sve vishe kriju i lazu o proslosti. Pogotovu kad nije bila bash chedna:P
 
_Saint:
SVI ovde koji palamudite o tome kako je proslost proslost i da na vas to ne utice jer vi niste bili u prici sa doticnom/im. Imam jednu prichicu za vas: imate partnera, sve je kao po loju, seks vam je vrh, i sve je u vezi pa i po tom pitanju extra. On/a prichaju ponekad o svojim nesrecnim ili srecnim ljubavima, ali vi ste za njega/nju broj 1 i sve ste ih prevazishli svojom vezom. I onda sluchajno sretnete drugara iz srednje skole, sa kojim ste se extra druzili, spomenete svoju ribu/tipa po imenu ali bez dublje priche i on Vam ispricha o orgijama sa dvojicom,trojicom/dve, tri gde je vas partner centralna figura. Naravno, to vam nikad nije bilo isprichano. Evo recimo chak vam i pokaze kratak video klip na fonu. I sta cete onda? Da, da, da verovatno cete reci: ma proslost je proslost, to shto mi je riba dudlala trojici odjednom i snimili su je, nema veze, to je bilo kad je bila klinka i to mene ne dotiche jer je volim cenim i poshtujem :mrgreen:
Zavisi od rezolucije, marke fona, ma ima tu još 100 faktora !!! :lol:
 
Mozda neko orgijanje i tako to...

Nemam pojma...

Mene i onako nista ne mzoe da iznenadi, ja svakoj svoj ribi zavrnem sisu i kazem: Priznaj kujo sve! I one prizanju i sto jeste i sto nije..... ;)
 
_Saint:
Evo recimo chak vam i pokaze kratak video klip na fonu. I sta cete onda? Da, da, da verovatno cete reci: ma proslost je proslost, to shto mi je riba dudlala trojici odjednom i snimili su je, nema veze, to je bilo kad je bila klinka i to mene ne dotiche jer je volim cenim i poshtujem :mrgreen:

Hmmm pa ovo bi moglo da zasmeta... :|

Eventualno da joj kazem: OK Posto si to vec radila od sada tako uvek kada dodju moji drugari da gledamo tekmu kod mene, i njima da odradis... :mrgreen:
 
nekako, ne bih volela da je bio kriminalac, silovatelj (tada bih ga kastrirala), ulicar. ne verujem da bih preko icega od toga mogla da predjem i da budem u vezi sa takvom osobom, makar bio promenjen 300%, hm...ne znam koliko su ustvari ljudi sposobni da se zaista promene..mozda osoba prestane da se bavim tim nekim stvarima, ali neke karakterne crte ostaju nepromenjene, u to sam ubedjena. neko ko je mogao da siluje devojku, na pr, makar vise to nikad ne uradio, tvrdim da ima u licnosti odredjene karakteristike koje ce ga uvek ciniti mozda sadisticnim, neosetljivim da tudji bol ili patnju, tvrdim da ima u sebi nesto sto mu prosto dozvoljava da povredjuje druge na najgori nacin i automatski ne bih volela da sam u blizini takve osobe..eto, mislim da sve to nema veze sa prastanjem (prastanje je nesto drugo), a ima veze sa licnoscu koja se nalazi IZA TOG LOSEG DELA.
 
Prvo i najbitnije,
ne bih mogao da oprostim činjenje zla drugim ljudima, na razne načine.
Gde je bila, skim i šta je radila mi uglavnom nije bitno dokle god se to ne pojavljuje
u sadašnjosti u vidu nekih problema. Ne valja kopati po prošlosti, nikad se ne zna kakvi
će se kosturi pojaviti pa zato generalno i ne volim da znam. Sa koliko ih je bila i te fore,
pa normalno je da zgodna žena ima puno muškaraca, to mi je klinački da se zamera.
Ne treba ni očekivati ni moliti za oproštaj, za nešto što mene nije dodirivalo.
Ono što je najbitnije je sadašnjost i budućnost.
 
Proslost je mnogo, mnogo bitna sa obe strane. Sta mislite o sledecim recenicama: "bila je *****", "bio je ubica", "bila je narkoman", "bio je lopov". I proslost nije bitna??? Imam i svoj primer: Imao sam devojku u koju sam bio ludo zaljubljen i ona u mene, bilo nam je super sve dok ja nisam cuo da se ona j..... sa dvojicom u isto vreme, normalno je da sam je ostavio istog ali istog momenta...ko je j.... sto nije mislila o svojim postupcima, svi mi nosimo svoje breme proslosti...
 
pulp:
Imao sam devojku u koju sam bio ludo zaljubljen i ona u mene, bilo nam je super sve dok ja nisam cuo da se ona j..... sa dvojicom u isto vreme, normalno je da sam je ostavio istog ali istog momenta...ko je j.... sto nije mislila o svojim postupcima, svi mi nosimo svoje breme proslosti...

:lol: Haha, pa jeste...

Mislim uopsteno treba razmisljati pre nego sto se zayebes a ne posle.... A niko je nij ebio po usima da se tandari sa dva lika...:lol:
 
pulp:
Imao sam devojku u koju sam bio ludo zaljubljen i ona u mene, bilo nam je super sve dok ja nisam cuo da se ona j..... sa dvojicom u isto vreme, normalno je da sam je ostavio istog ali istog momenta...ko je j.... sto nije mislila o svojim postupcima, svi mi nosimo svoje breme proslosti...
kad kazzesh "shto nije mislila o svojim postupcima" u stvari mislish "shto nije pazila shta pricha".... ?
 

Back
Top