Problematicna proslost

Sto se mene tice ne postoji "problematicna" proshlost. Postoji proshlost,ona koja je formirala sadashnjost,koja je uticala da ta osoba pored mene bude takva kakva je. Ako je volim takvu,onda je zbir svih proshlih iskustava te osobe bio pozitivan, ako je ne volim, onda mi proshlost nije ni vazna...
 
Gazdarica:
Citam sad neki tekst na netu o tome kada i kako partneru priznati svoju tesku i problematicnu prolost, pa se naprosto zapitah sta se uopste pod tim pojmom podrazumijeva?!
Problematicna proslost =ona koja ostavlja oziljke, ona koja nikako da se uvrsti u proslost (deca iz bivsih brakova nisu proslost, trudnoce prethodnih zena nisu proslost, nemar koji je doveo do kraha isto, dugovi...)
Dakle, sta bi za vas bilo tesko i problematicno u partnerovoj proslosti, kako i kada biste voljeli da vam to isprica, sta bi za vas bilo neprihvatljivo, a preko cega biste presli, itd...?
Kada =>a.s.a.p.
Ne trpim zakasnjenja, sve su to lazi manje ili vece koje sluze izbegavanju istine
Tesko i problematicno je sve sto jos uvek postoji, sve sto se ne da iskoreniti, sve sto nije pokopano na groblju njegovih uspomena
Neprihvatljivo... laz, obmana, dvolicnost
Presla bih... i prelazim preko prakticno svega... sve dok postoji ova emocija u meni
Prastanje... Imamo li uopste pravo da od druge strane ocekujemo da nas moli za oprostaj, zbog necega sto je bilo u proslosti, u vremenu kada nismo bili zajedno?
Ne! NE treba mi da me moli, nego da ustanovi gresku, ustolici je, i radi kao AVP, uocis pa sad dal' izbrises gresku ili je samo "stavis u karantin" svejedno je sve dok ja ne moram da se suocavam s tim. Sve dok mi mozemo najmirnije da stvaramo nasu buducnost u potpunosti me se ne tice sta je proslost i kolike su mrlje u njoj
Treba li da molimo za oprostaj zbog necega sto je ostalo iza nas i sto nema nikakve veze sa osobom s kojom smo sada u vezi?
hmmm... vazno je da svako sve zna... oprostaji posle nisu potrebni. Covek moze ili ne moze da prihvati greske drugog coveka, to nema veze sa molbom, molecivoscu...
Da li smo i da li bismo bili skloni da sebi oprostimo i opravdamo stvari koje (potencijalnom) partneru ne bismo?
Ne. Imam stroge principe i kriterijume koje primenjujem jednako na sebi i drugima
 
Gazdarica: Dakle, sta bi za vas bilo tesko i problematicno u partnerovoj proslosti, kako i kada biste voljeli da vam to isprica, sta bi za vas bilo neprihvatljivo, a preko cega biste presli, itd...?

lepo pise doktor, a sta ako je sadasnjost.... pipi je to rekla na drugaciji nacin,sve sto je neko radio ugradjeno je u tog coveka... nema sta da oprasatam ili sudim... nemam duple standarde, sto mi smeta smeta mi jer nije pomirljivo sa onim sto jesam, pa je ta osoba onda bolji partner za nekog drugog, nego za mene.

edit: ma fora je u tome da covek nastupa uvek sa svime sto jeste a ne da frlja i mulja i uvodi duhove proslosti postepeno ko injekcije insulina... divlja je fino napisala sazeto - bitno je da je dusa ostala cista... i to se stvarno vidi.
 
evo,da kopiram svoj odgovor sa prethodne teme,koji se donekle uklapa i u ovu problematiku:
jednom mi se desi pravi "brodolom".
riba koju sam jako dugo muvao,o njoj imao najlepse moguce misljenje,koja je u zivotu imala sve sta je ikada htela,od novca,do momaka,.i sa kojom sam imao pravu bajku,jednom mi nakon svega kaze za neki seks koji je imala kao njoj:"SEKS NIJE OZBILJJNA STVAR I KAKO GA JE JAKO MNOGO PUTA IMALA SA MOMCIMA U KOJE NIJE BILA NI ZALJUBLJENA", E TADA MI SE SVE PRED OCIMA SRUSILO,RASKINUO SAM SA NJOM I ODLUCIO NIKADA U ZIVOTU VISE DA JE NE VIDIM,,..i nisam evo 5 godina.
p.s.nije to bila neka klinka,tada je imala 24 godine.
e to je definicija lake ribe!
 
Gazdarica:
Drage moje i moji,
Citam sad neki tekst na netu o tome kada i kako partneru priznati svoju tesku i problematicnu prolost, pa se naprosto zapitah sta se uopste pod tim pojmom podrazumijeva?!
Dakle, sta bi za vas bilo tesko i problematicno u partnerovoj proslosti, kako i kada biste voljeli da vam to isprica, sta bi za vas bilo neprihvatljivo, a preko cega biste presli, itd...?
Prastanje... Imamo li uopste pravo da od druge strane ocekujemo da nas moli za oprostaj, zbog necega sto je bilo u proslosti, u vremenu kada nismo bili zajedno?
Treba li da molimo za oprostaj zbog necega sto je ostalo iza nas i sto nema nikakve veze sa osobom s kojom smo sada u vezi?

Ovdje bismo mozda mogli da se dotaknemo i pitanja dvostrukih standarda... Da li smo i da li bismo bili skloni da sebi oprostimo i opravdamo stvari koje (potencijalnom) partneru ne bismo?
No, mozda je bolje da to pitanje, prosireno i na druge oblasti musko-zenskih odnosa, ostavimo za neku drugu temu...

Proslost je proslost i treba tako da ostane, bez obzira kakva ona bila.......
 
@a33
pa seks i nije ozbiljna stvar, sta se cudis?
seks je lepa stvar, za neke ljude zabava, za druge instant beg od usmaljenosti, za neke samo uzivanje, za neke mogucnost da iskazu emocije... ali da je seks ozbiljna stvar, to prvi put od tebe cujem
 
moje srce:
@a33
pa seks i nije ozbiljna stvar, sta se cudis?
seks je lepa stvar, za neke ljude zabava, za druge instant beg od usmaljenosti, za neke samo uzivanje, za neke mogucnost da iskazu emocije... ali da je seks ozbiljna stvar, to prvi put od tebe cujem
e,daj molim te sta to pricas?
kako se zove u narodu sto ti pricas?da nije qurvanje?
 
Mene uvek zanima odnos mog partnera sa njegovim bivšim devojkama ... to mi mnogo govori o njemu. Ne bih volela da čujem da je bivše devojke tukao i varao, jer bi možda to isto meni moglo da se desi ...a preko toga ne bih prešla.

Ne bih mogla da budem sa muškarcem koji je u prošlosti bio narkoman, alkoholičar ili siledžija ....

I uopšte mi nije jasno, čitajući ovde neke postove, kako može da vas ne zanima prošlost osobe koju volite. Pa zar to nije deo njega? Čemu zatvaranje očiju pred onim što je on bio i sa onim sa čime se suočavamo?
 
a33:
evo,da kopiram svoj odgovor sa prethodne teme,koji se donekle uklapa i u ovu problematiku:
jednom mi se desi pravi "brodolom".
riba koju sam jako dugo muvao,o njoj imao najlepse moguce misljenje,koja je u zivotu imala sve sta je ikada htela,od novca,do momaka,.i sa kojom sam imao pravu bajku,jednom mi nakon svega kaze za neki seks koji je imala kao njoj:"SEKS NIJE OZBILJJNA STVAR I KAKO GA JE JAKO MNOGO PUTA IMALA SA MOMCIMA U KOJE NIJE BILA NI ZALJUBLJENA", E TADA MI SE SVE PRED OCIMA SRUSILO,RASKINUO SAM SA NJOM I ODLUCIO NIKADA U ZIVOTU VISE DA JE NE VIDIM,,..i nisam evo 5 godina.
p.s.nije to bila neka klinka,tada je imala 24 godine.
e to je definicija lake ribe!


A zašto je tebe to toliko dotaklo? Ne razumem.
Pa nemoj mi reći da si ti u životu isključivo spavao sa devojkama u koje si bio zaljubljen i da nikad prema nekom nisi osetio trenutnu strast koju si samo želeo da ostvariš za jednu noć? :shock:
 
NatasaNatasa:
A zašto je tebe to toliko dotaklo? Ne razumem.
Pa nemoj mi reći da si ti u životu isključivo spavao sa devojkama u koje si bio zaljubljen i da nikad prema nekom nisi osetio trenutnu strast koju si samo želeo da ostvariš za jednu noć? :shock:
pa razov=carala me jer sam mislio godinama da vredi vise od bilo koje devojke koju poznajem,da je drugacija,bolja,..a ispalo je da je totalni prosek!
e to me pogodilo,.
a naravno da sam i sam imao seks sa nekom do koga mi nije bilo stalo,.ali ja znam da nisam savrsen!
 
a33:
pa razov=carala me jer sam mislio godinama da vredi vise od bilo koje devojke koju poznajem,da je drugacija,bolja,..a ispalo je da je totalni prosek!
e to me pogodilo,.
a naravno da sam i sam imao seks sa nekom do koga mi nije bilo stalo,.ali ja znam da nisam savrsen!

Zbog ovakvog razmisljanja i postoji iskljucivo trziste zena na Balkanu.
 
Pipi Langstrumpf:
Sto se mene tice ne postoji "problematicna" proshlost. Postoji proshlost,ona koja je formirala sadashnjost,koja je uticala da ta osoba pored mene bude takva kakva je. Ako je volim takvu,onda je zbir svih proshlih iskustava te osobe bio pozitivan, ako je ne volim, onda mi proshlost nije ni vazna...
Ovo si baš lepo napisala. :p
Iskreno, ne znam šta bi to moglo biti toliko problematično a da ne mogu da pređem preko toga, do sada mi se ništa slično nije desilo. :|
 
Smetalo bi mi da je njena prošlost kriminogena ili da je bila alkos ili džanki (ajd sad... pušenje gandže i po koji exer ne uzimam za ozbiljno) ili da je snimala niće! Ako se misli na potomstvo, ne treba se izlagati riziku ako osoba već ima bagove u ponašanju i genetici...
 
Gle ko nam je svratio.
g078.gif

Uopšte ne mogu da se stavim u tako neku poziciju u kojoj mi moja lepša polovina saopštava neku svoju tešku prošlost.
n035.gif

A zašto, Hard, pa ako se devojka lečila i izlečila, zar ne bi mogao da pređeš preko toga?
I nekako mi se čini da bi mi na neku osobu problematične prošlosti dobri ljudi već skrenuli pažnju.
 
a33:
pa razov=carala me jer sam mislio godinama da vredi vise od bilo koje devojke koju poznajem,da je drugacija,bolja,..a ispalo je da je totalni prosek!
e to me pogodilo,.
a naravno da sam i sam imao seks sa nekom do koga mi nije bilo stalo,.ali ja znam da nisam savrsen!


A zašto ti misliš da kao jedan ''ne savršeni lik'' očekuješ da možeš imati ''savršenu devojku''????
 
zelenookа:
Gle ko nam je svratio.
g078.gif

Uopšte ne mogu da se stavim u tako neku poziciju u kojoj mi moja lepša polovina saopštava neku svoju tešku prošlost.
n035.gif

A zašto, Hard, pa ako se devojka lečila i izlečila, zar ne bi mogao da pređeš preko toga?
I nekako mi se čini da bi mi na neku osobu problematične prošlosti dobri ljudi već skrenuli pažnju.
Veruj mi, pre ili kasnije opet osvanu ti problemi! ;) Niko nije bezgrešan i savršen, ali neke stvari je bolje izbeći na vreme, nego razmišljati da li će iste da osvanu jednog lepog dana. :-(
 

Back
Top