problem u glavi ili u telu

makazica

Zainteresovan član
Poruka
116
U subotu sam izasla posle dugo vremena,dok sam se spremala promenila sam milijon i jednu kombinaciju,sa mislima u ovoj majici mi je cudan:rumenko: stomak,u ovim patalonama mi je veliko dupe,te imama pretanke ruke....Posle milijon i jedne kombinacije sam shvatila da previse razmisljam o fizickom izgledu i sebi ne oprastam ni jednu manu.Na drugim ljudima mi ni jedna od tih mojih fizickih mana ne bi smetala a na meni mi se cini katastofalno.Nikada nisam dovoljno lepa sebi mada mi cesto ljudi govore suprotno.Pitam se da li sam vanzemaljac ili se i drugim zenama ovakve stvari dogadjaju,da li je to prouzrokovano najezdom fotosopova u kojima su zene prikazane bez mane,pa i same pokusavamo da budemo takve a ipak smo od krvi i mesa i sa manama ili je problem u meni i mom samopouzdanju?
 
khm khm
godinama sam zivela u jednoj zemlji u kojoj zene nisu ni najmanje opterecene izgledom
za njih ni 15 kg viska nije prepreka - nose se minici i topici a salo na sve strane puca
e tu sam se opustila pa sam znatno skratila vreme oblacenja pred izlazak
sto ce reci da je cesto problem u glavi
 
verovatno je u gavi:rumenko:
dok sam bila mladja nisam toliko razmisljala o izgledu ali sad sa 24 god sam shvatila da sa dobrim izgledom i smeskom mnoga vrata se otvaraju,sve je lakse kada si doteran od glave do pete.verovatno se zbog toga stano opterecujem izgledom,da li mi je svaka siska na mestu.treba mi psihijatar:(
 
verovatno je u gavi:rumenko:
dok sam bila mladja nisam toliko razmisljala o izgledu ali sad sa 24 god sam shvatila da sa dobrim izgledom i smeskom mnoga vrata se otvaraju,sve je lakse kada si doteran od glave do pete.verovatno se zbog toga stano opterecujem izgledom,da li mi je svaka siska na mestu.treba mi psihijatar:(

:dash::dash::dash:

ako tako progresivno ide znanje onda sam ja saznajno prepuna.....
 
verovatno je u gavi:rumenko:
dok sam bila mladja nisam toliko razmisljala o izgledu ali sad sa 24 god sam shvatila da sa dobrim izgledom i smeskom mnoga vrata se otvaraju,sve je lakse kada si doteran od glave do pete.verovatno se zbog toga stano opterecujem izgledom,da li mi je svaka siska na mestu.treba mi psihijatar:(

e kad budes shvatila da vrata otvaraju i druge stvari (a ne samo dobar izgled ) - opustices se.
ako ne odlepis u medjuvremenu
 
U subotu sam izasla posle dugo vremena,dok sam se spremala promenila sam milijon i jednu kombinaciju,sa mislima u ovoj majici mi je cudan:rumenko: stomak,u ovim patalonama mi je veliko dupe,te imama pretanke ruke....Posle milijon i jedne kombinacije sam shvatila da previse razmisljam o fizickom izgledu i sebi ne oprastam ni jednu manu.Na drugim ljudima mi ni jedna od tih mojih fizickih mana ne bi smetala a na meni mi se cini katastofalno.Nikada nisam dovoljno lepa sebi mada mi cesto ljudi govore suprotno.Pitam se da li sam vanzemaljac ili se i drugim zenama ovakve stvari dogadjaju,da li je to prouzrokovano najezdom fotosopova u kojima su zene prikazane bez mane,pa i same pokusavamo da budemo takve a ipak smo od krvi i mesa i sa manama ili je problem u meni i mom samopouzdanju?

Nauči da budeš tolerantna prema sebi kao što si tolerantna prema drugima...
(Inače, problem mi je poznat :) )
 
verovatno je u gavi:rumenko:
dok sam bila mladja nisam toliko razmisljala o izgledu ali sad sa 24 god sam shvatila da sa dobrim izgledom i smeskom mnoga vrata se otvaraju,sve je lakse kada si doteran od glave do pete.verovatno se zbog toga stano opterecujem izgledom,da li mi je svaka siska na mestu.treba mi psihijatar:(

lepota moze biti i teret(pogotovo devojkama kada se od njih ocekuje nesto vise za unapredjenje na poslu,ako je bije glas da je glupa a lepa...),desi se da je neko jako lep pa kad ga bolje upoznas razocaras se,shvatis da je los covek iako ima baby face,postoje ljudi koji uopste nisu lepi ali su sarmantni,duhoviti tako da su tebi lepi iako to realno nisu,postoje oni koji uopste nisu lepi ali za sebe imaju takvo misljenje i to projektuju na druge,bitno je kako ti sebe vidis tako ce te i drugi videti
 
e
stvarno ste najgore:p
sigurna sam da je svaka od vas barem 1 (pa makar i kratak) period bila u istom tripu
da ne kazem da se kod vecine ti periodi i ponavljaju
stvar je u tome kako se osecas (ali ne ono kao mladalacki ili matoro)
vec prosto taj skup emocija kojim zracis
verovatno da trenutno nisi u nekoj najpozitivnijoj zivotnoj fazi pa ti je onda mnogo bitno da l je sve na svom mestu
sve to dodje na svoje kad si sama sa sobom ok
(premda ne zelim reci da uopste nije bitno kako izgledas)
 
ma ne nisam stara:p:p:p nego malo zrelija nego pre

posto kazes da si zrelija onda bi trebala da znas da je mnogo vaznija unutrasnja lepota od spoljasnje i da su bitne osobine koje coveka cine kvalitetnom osobom,a da je spoljasnja lepota relativna,ne mozes svima bas biti lepa ili ruzna,najbitnije je kako ti sebe vidis,jer ako ti sebe vidis kao ruznu neces biti zadovoljna pa i da si celom svetu najlepsa;)
 
e
stvarno ste najgore:p
sigurna sam da je svaka od vas barem 1 (pa makar i kratak) period bila u istom tripu
da ne kazem da se kod vecine ti periodi i ponavljaju
stvar je u tome kako se osecas (ali ne ono kao mladalacki ili matoro)
vec prosto taj skup emocija kojim zracis
verovatno da trenutno nisi u nekoj najpozitivnijoj zivotnoj fazi pa ti je onda mnogo bitno da l je sve na svom mestu
sve to dodje na svoje kad si sama sa sobom ok
(premda ne zelim reci da uopste nije bitno kako izgledas)
:klap::klap::klap:
lepo receno
 
Slazem se da su neki ljudi lepi i sarmantni iako to nisu jer imaju faktor x ili njihove psihicke vrline prekriju fizicke mane ili ih mi jednostavno volimo pa su nam zato lepi.
Samo sam mislila sta pomislite kada stanete pred ogledalo,ja nikada ne pomislim joj boze sto sam lepa ili sto imam dobre noge vec nekako uvek vidim sta mi fali

sve u svemu hvala na savetima pokusacu da ih primenim:cmok2:
 
posto kazes da si zrelija onda bi trebala da znas da je mnogo vaznija unutrasnja lepota od spoljasnje i da su bitne osobine koje coveka cine kvalitetnom osobom,a da je spoljasnja lepota relativna,ne mozes svima bas biti lepa ili ruzna,najbitnije je kako ti sebe vidis,jer ako ti sebe vidis kao ruznu neces biti zadovoljna pa i da si celom svetu najlepsa;)

Jeste, jeste, i lepi ljudi pate, a prosečni često trijumfuju :)

Evo da dam primer: imam dve drugarice, jedna je prava lepotica, po svim kriterijumima, ima divno lica koje kada vidiš prosto uživaš, baš odmaraš oči, i sve ti lepo i toplo oko srca... i još jednu koja je ok, lepuškasta žena, ali nije lepa... samo što ova koja nije lepa misli za sebe da je lepa, i stalo joj je da je drugi tako vide, i ponaša se u skladu sa tim (hoda visoko uzdignutog čela, k'o prestolonaslednica :lol: ) ... a ova lepa (koja je uz to neverovatno talentovana žena) je blesava i nesigurna ... i šta misliš za koga svi (pre nego što im ja objasnim kako stoje stvari :mrgreen: ) uvek i prvo pitaju? za ovu koja se ponaša kao lepotica :lol:
Dakle, problem je u glavi. Uvek :)
 

Back
Top